Haziran 2011 Genel Seçim Anketleri Burada

Haziran 2011 Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Atacaksınız?

• Akp

Oy: 139 65.6%
  • Mhp

Oy: 15 7.1%
  • Chp

Oy: 4 1.9%
  • Sp

Oy: 32 15.1%
  • Bdp

Oy: 2 0.9%
  • Has Parti

Oy: 16 7.5%
  • Bbp

Oy: 8 3.8%
  • Dp

Oy: 5 2.4%
  • Dsp

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

Oy: 5 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    212

hirahos

Kıdemli Üye
Kanal 7'de İskele Sancak'a konuk olan Genar genel müdürü, son kamoyu yoklamasının sonuçlarını açıkladı..

AK PARTİ: Yüzde 47,9
CHP : Yüzde 24,4
MHP : Yüzde 12,2
BDP : Yüzde 4,5

Saadet Partisi yüzde 2,8
Büyük Birlik Partisi yüzde 1,1
Demokrat Parti yüzde 1,1
HAS Parti ise yüzde 0,5

oranında oy alıyor..

HABER 7

Genar yakın zamanda bir anket daha yaptı:

GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen yapılan son ankete göre, partilerin 2011 genel seçimleri öncesi aldıkları oy oranlarını açıkladı.

GENAR’ın geçen hafta yaptığı Türkiye geneli, 2840 denekli araştırmasına göre; AK Parti yüzde 47, CHP yüzde 24, MHP ise yüzde 13 oranlarıyla Meclis’e girecek ilk üç parti oldu.

CHP DÜŞÜŞTE

CHP, bir önceki seçime göre birkaç puan oyunu arttırırken, parti lideri Kılıçdaroğlu’nun göreve ilk geldiğinde yaşanan yükselme oranı düşüş gösterdi. O dönemlerde CHP’de % 26-27’lere çıkan dalga % 24- 25 seviyesine düştü.

(Genar şirketi, 30 Ağustos 2010 – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında yaptığı referandum anketini, "Referanduma 5 kala" adı altında yayınlamıştı... Bu, 12 Eylül oylamasına en yakın ankete göre sonucu şu şekilde ilan etmişti: "Katılım oranının %88’lerde olacağı 12 Eylül 2010 halk oylamasında %53.8 olarak bulgulanan EVET oylarına karşılık HAYIR oylarının %46.2’de kalacağı anlaşılmaktadır. Araştırma, üç farklı karakterde kararsız kitlenin varlığını haber vermektedir. şöyle ki; seçmenin bir kısmı sandığa gidip gitmeme hususunda karasızdır ve bunların oranı %3.4 düzeyindedir. %2.9 oranında seçmen ise EVET-HAYIR konusunda kararsızdır. Üçüncü olarak, şimdilik belli bir kararı olsa da, sandık başında bu kararı değişecek olan %11’lik bir kesim daha vardır."

Bakınız: http://www.genar.com.tr/files/refaranduma5kala.pdf)

hirahos

Kıdemli Üye
Chp'de yaşanan liste depreminden sonra....

CHP'de istifa furyası; Tepkiler çığ gibi büyüyor!

Milletvekili listelerine alınmayan veya yerini beğenmeyenlerin CHP yönetimine tepkileri çığ gibi büyüyor. CHP'de listelerin açıklanmasıyla birlikte teşkilatlarla genel merkez birbirine girdi. Pek çok teşkilattan gruplar halinde istifalar geliyor.

Milletvekili listelerine alınmayan veya yerini beğenmeyenlerin CHP yönetimine tepkileri çığ gibi büyüyor. CHP'de listelerin açıklanmasıyla birlikte teşkilatlarla genel merkez birbirine girdi. Pek çok teşkilattan gruplar halinde istifalar geliyor.

Alevi nüfusun fazla olmadığı Kocaeli'di, seçilebilecek sıralara Kocaelili olmayan 5 Alevi Kürt aday konulması, tepkilerin en önemli sebebi. İlin tanınmış simalarından Turan Dumlu ve Çağlar Özdemir adaylıktan çekildi. “Kürtler eninde sonunda kucağımıza oturacak” şeklinde bir söz söylediği iddia edilen Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in bunu telafi etmek için listeyi bu şekilde oluşturduğu öne sürülüyor.

GÜNEŞ'İN KUCAK POLEMİĞİNİN TELAFİSİ Mİ?

Listenin 11. sırasında yer alan Çağlar Özdemir adaylıktan çekilirken, şaibelerle dolu bir listede olmak istemediği için çekildiğini söyledi. Özdemir, “Çoğunluğu Kürt kökenli vatandaşlarımızdan oluşan listenin tepesine ‘Kürtler eninde sonunda kucağımıza oturacak' diyen birinin oturtulması gururuma, onuruma dokunuyor. Hazırlanan bu liste halka yapılan bir saygısızlıktır” dedi.

Eski milletvekili ve Belediye Başkanı Sefa Sirmen ve milletvekili Hikmet Erenkaya'nın liste dışı kalması da il teşkilatlarını dalgalandırdı. CHP Gölcük İlçe Yönetimi, Gölcüklü aday adayı Turan Dumlu'nun listenin 3. sırasından birkaç saat sonra 6. sıraya kaydırılmasına tepki olarak istifalarla sarsıldı.

BURSA'DA CHP BİNASINA DP BAYRAĞI ASILDI

Süleyman Demirel'in çok yakınındaki isimlerden eski DYP'li Turhan Tayan'ın aday olması üzerine partililer, CHP Bursa İl Başkanlığı'na DP bayrağı asarak kararı protesto ettiler. Dün ve önceki gün il başkanlığında çıkabilecek muhtemel arbedelere önlem olarak il başkanlığı civarına çevik kuvvet polisi sevk edildiği öğrenildi. Listeyi ve protestoları değerlendiren CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, adayların belirlenmesinde Bursa örgütünün herhangi bir müdahalesi olmadığını açıkladı.

İZMİR TEŞKİLATINDAN ULTİMATOM

CHP'nin en güçlü olduğu illerden İzmir de karıştı. CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, birinci ve ikinci bölgelerdeki aday tercihleri yüzünden bu bölgelerin karıştığını belirterek, konuyla ilgili Genel Merkez'i uyardıklarını ve listeyle ilgili Genel Merkez'in de teşkilata izahat vermesi gerektiğini açıkladı.

ANTALYA BİLE KARIŞTI

Eski Genel Başkan Deniz Baykal'la birlikte hareket eden, daha sonra Kılıçdaroğlu'na yaklaşan, sonra yeniden Baykal'ın yanında yer alan milletvekilleriyle ünlü Antalya'da da, Baykal'ın inisiyatifine bırakılmış gibi gözükse de son dakika değişikleri yüzünden tansiyon yükseldi. Mevcut 5 milletvekilinden Atilla Emek, Hüsnü Çöllü, Tayfur Sümer liste dışında kaldı. Baykal'la birlikte yerini koruyan diğer isim ise Osman Kaptan oldu. Antalya teşkilatı bu değişikliği protesto eden istifacıları ikna etmeye çalışıyor.

MERSİN'DE TANSİYON YÜKSELDİ

Mersin'de bütün beklentileri tersine çeviren bir kararla listenin başına Tabip Odası Başkanı Aytuğ Atıcı getirilirken, onu Vahap Seçer, İsa Gök, ve Ali Rıza Öztürk takip etti. Seçer'in liste başı olmasını protesto eden partililer, genel merkezi faks yağmuruna tuttu. Başbakan Erdoğan'la polemiğe girmesinden sonra ünlenen çiftçi Kemal Öncel de listeye konulmadı. Öncel'i bir sembol olarak kullanmayı planlayan çevreler bu karara itiraz ettiler.

SAMSUN'DA SUAT BİLİCİ İSYANI

Haluk Koç'un liste başı olduğu Samsun'da eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın ekibinden milletvekili Suat Binici'nin liste dışı kalması teşkilatı isyan ettirdi. Listenin sekizinci sırasında yer alan Eski İl Başkanı Aylin Tat, adaylıktan çekildi.

DİYARBAKIR'DA DENGECİ POPÜLİST EĞİLİM GERİ TEPTİ

CHP'nin zaten zayıf durumda olduğu Diyarbakır'da Sezgin Tanrıkulu depremi yaşanıyor. PM üyesi Mesut Değer'in seçilebilir bir yerden aday gösterilmemesine karşın Tanrıkulu'nun genel merkez tasarrufuyla İstanbul'dan ve seçilmesi garanti sıradan aday gösterilmesi, parti yönetimini ikiyi böldü. Öte yandan AK Partililerle akrabalığı bulunan Salih Sümer'in Diyarbakır birinci sıra adayı yapılması ve diğer adayların hiç bilinmeyen isimlerden oluşması Diyarbakır'da ciddi rahatsızlıklara yol açtı.

RİZE'DE LİSTE BAŞI OLAN ESKİ ANAPLI RAHATSIZLIĞI

CHP'nin Rize listesi de eski ANAP'lılardan oluştu. Daha önce ANAP'tan belediye başkan adayı olan Kenan Bıyık liste başına yerleşirken, eski CHP'li Hemşin Belediye Başkanı Başar Cumhur, Bıyık'ın altında yer aldı. Üçüncü sırada yer alan Hatice Nesrin Sarı da CHP'nin eski teşkilat simalarındandı. Rize teşkilatları da bu durumu protesto için Genel Merkez'i faks yağmuruna tuttu.

Yeni Akit

Meryem

Komplike
Ben Chp'ye oy verilmesine şaşırmadım, şaşırmam. Dediğimiz gibi bu herkesin vicdanı ve iradesi ile alakalı bir durumdur.

agbi

Yasaklı
SEÇİM sonrası iki parti kalacak

Biri AK parti

Diğeri CHP

MHP mi % 70 Baraj a takılacakl % 30 Meclise girecek

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
BDP' ye oy verecekleri sorgu suale çekmek istiyorum.Cesaretleri varsa buyursunlar tartışalım bakalım,niçin oy vereceğini.Bilinçsizce verilen her oy vatana ve millete atılan kurşundur.Bunu da hiç unutmasınlar...BDP demokratik bir parti değildir.Marijinal partidir.Irkçıdır.Aslını da inkar edemezsiniz...

MÜSLÜMAN TÜRK VE KÜRT MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARI DURURKEN NİYE BUNLARA TENEZZÜL EDİLDİ Kİ? HİÇ Mİ ANALİZ EDİLMEDİ BU ADAMLAR...GAVURUN VERECEĞİ HİZMET YOKTUR.SADECE MAAŞ ALMA YARIŞI YAPACAKLARDIR.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Müslüman Türk ve Kürt milletvekilleri adayları dururken niye bunlara tenezzül edildi ki? Hiç mi analiz edilmedi bu adamlar...Gavurun vereceği hizmet yoktur.Sadece maaş alma yarışı yapacaklardır.

hirahos

Kıdemli Üye
Eskişehir'den birinci sıra milletvekili adayı gösterilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, seçim çalışmaları kapsamında esnafları dolaşırken bir vatandaşın Ergenekon ve kâğıttan asker tepkisiyle karşılaştı.

Hamamyolu Caddesi'nde oy istediği bir vatandaş Batum'a "Ergenekoncuları doldurdunuz partiye, iktidar olursanız askeri kâğıttan kaplan olmaktan çıkartırsınız, ama olamayacaksınız." dedi. Bunun üzerine Batum, "Ergenekoncu yok bizde. Ergenekon'la hiç endişeniz olmasın. Hiç endişe etme, kimse altı oku ne kırabilir ne şey yapabilir." karşılığını verdi.

CHP'li Süheyl Batum, partisince birinci sıradan milletvekili adayı gösterildiği Eskişehir'de seçim çalışmalarına başladı. Batum partisinin diğer adaylarıyla sokağa çıkarak vatandaşlardan oy istedi.

Batum, CHP İl Başkanı Erman Gölet, milletvekili adayları Kazım Kurt, Gaye Usluer, Muharrem Şenel ve Muharrem Varlık ile birlikte esnafları ziyaret etti.

Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla sohbet edip partisine oy isteyen Batum'a Hamamyolu Caddesi'nde karşılaştığı bir vatandaş, "Keşke DSP, İP ve CHP bir arada seçime girseydi. Niye kabul etmediniz?" diye sordu. Batum ise, "Reddetmedik, yanlış anlaşılma olacaktı. Sanki bizi güçsüz, İktidar olamayacakmışız gibi algılanacaktı." diyerek yanıt verdi.

Bunun üzerine söz konusu vatandaş, "Zaten alamayacaksınız. Araştırmalar oy oranını yüzde 25 gösteriyor en babası 30 gösteriyor. Otuz tane araştırma var. CHP'yi yüzde 20–25 gösteriyorlar. Bu otuz araştırmanın otuzu da yalan mı?" karşılığını verdi.

Bunun üzerine Batum. "Otuzu da yalan, vallahi yalan. Biz yüzde 35 alacağız, AKP yüzde 33 alacak göreceksin. Sen de buradasın, ben de buradayım." diye cevap verdi.

haber5

hirahos

Kıdemli Üye
"Bayburt, Bayburt olalı bele zulüm görmedi gardaş!" :)

AKP'DE KAMPANYANIN STARTI BAYBURT'TAN

Erdoğan, AK Parti'nin seçim kampanyasına 22 Nisan'da Bayburt'ta başlayacaklarını da açıkladı ve ekledi: “Kampanyamızı 22 Nisan saat 14.00′da CHP’nin hışımına uğrayan Bayburt’tan başlatacağız. İki milletvekilini çok gördü bu CHP. Ve biz de inşallah ilk mitingimizi Bayburt’ta yapacağız. Bayburt Bayburt olalı bu CHP zulmünü görmedi gardaş.” dedi.

hirahos

Kıdemli Üye
Kılıçdaroğlu en son anketini açıkladı

Kılıçdaroğlu seçime 55 gün kala yaptırdıkları son ankete göre partisinin oy oranını açıkladı. Kılıçdaroğlu'na göre AK Parti düşüyor, CHP yükselişte ve bu daha da hızlanacak.

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge'nin sorularını cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP oylarının son ankette yüzde 29,5 oranınna çıktığını ve sürekli yükseldiklerini söyledi.

hirahos

Kıdemli Üye
ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu ile konuştum.

AK Parti yüzde 48-50 bandına oturmuş gözüküyor.

CHP yüzde 24- 26.5 arası.

MHP yüzde 10-12.5

ANAR'ın tespitlerine göre seçmen tercihlerinde henüz büyük bir oynama yok.

CHP'nin projelerini sormuşlar halka. CHP projeleriyle halkta henüz bir güven uyandırmamış.

habervaktim

hirahos

Kıdemli Üye
Tv8’de Ankara Temsilcisi Erkan Tan’ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent’ten programına bugün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek konuk oldu:

“Benim anketlerim yanlış çıkmaz, AK Parti açık ara iktidar!”

Yaptırdığı anketlerden çıkan sonuçları da açıklayan Melih Gökçek, “AK Parti’nin listesini mükemmel buluyoruz. Son derece kuvvetli kadro ile geldiler. Seçimlerden açık ara farkla çıkacağız. Realite bu, yüzde 60 AK Parti çıkacak. Benim anketlerim pek yanlış çıkmaz.” dedi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Tv8’de Ankara Temsilcisi Erkan Tan’ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent’ten programına bugün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek konuk oldu:

“Benim anketlerim yanlış çıkmaz, AK Parti açık ara iktidar!”

Yaptırdığı anketlerden çıkan sonuçları da açıklayan Melih Gökçek, “AK Parti’nin listesini mükemmel buluyoruz. Son derece kuvvetli kadro ile geldiler. Seçimlerden açık ara farkla çıkacağız. Realite bu, yüzde 60 AK Parti çıkacak. Benim anketlerim pek yanlış çıkmaz.” dedi

akpnin açık ara iktidar olacağına değil ama yüzde 60a itiraz ediyorum, gökçek çok fazla göstermiş. Pek yanlış çıkmaz diyor bakalım çıkacak mı çıkmayacak mı? yüzde 60 bence mümkün değil.

ibrahimi

Has Uşak
Yıllardır bu işlerle uğraştığımız için az çok birşeyler öğrendik abi.Geçen gün biraz taktik vermiştik arka sayfalarda kaldı.Sağolun siz de ilgileniyorsunuz ve konu buralara geliyor.Başka birşey değil sadece emek.

Bu arada bu anket ihvanforumun bugüne kadar ki en çok oylanan anketi ünvanını da taşıyor.
Selamlarımla.

hirahos

Kıdemli Üye
Yıllardır bu işlerle uğraştığımız için az çok birşeyler öğrendik abi.Geçen gün biraz taktik vermiştik arka sayfalarda kaldı.Sağolun siz de ilgileniyorsunuz ve konu buralara geliyor.Başka birşey değil sadece emek.

Bu arada bu anket ihvanforumun bugüne kadar ki en çok oylanan anketi ünvanını da taşıyor.
Selamlarımla.

Allah razı olsun abi, sizin ve forumdaşların emeğiyle...

Mutluluk duydum en çok oy alan anket olmasından...

Ve aleykum selam ve rahmetullah