Hadis Inkarcilarina : )

adams77

Kanalizasyoncu
Kaptan

Rüku edenler ile rüku ediyormusun?

Namaz 'ı tam kıldığının teyidini alabiliyormusun?

Kazancı olmayan bir kişi nasıl zekat verecek :)

adams77

Kanalizasyoncu
Allah elçisine nasıl namaz kılınacağını bildirmişmidir? Peki bunu özel mi yapmıştır? neden yada niçin

Allah elçisine nasıl namaz kılınacağını bildirmiş ise neden vahiy ve tebliğ içinde yok !

Madem bizler elçiyi taklit edecektik bu kadar ayete ne gerek vardı. Bu durum da elçi postacı olmaz mı?

ya kaptan milyonda tane soru varda senin beyin alacak gibi değel biliyorum.

adams77

Kanalizasyoncu
yahu baslama yine
soruya soruyla cevap veriyorsun

soru cok acik ve net cevaplar da öyle olsun please

işinize gelmeyince hep aynı müziği çalıyorsunuz. Yahu siz önce kendi içinizde bir tutarlı olun öyle ben yazdım oldu bitti benim soruma cevap ver filan olmaz dostum bunun ilmi bir yanı yok.

Buraya bir deli gelir bir soru sorar cevap veremez isen deli haklımı olur? Yahu önce ne sorduğuna bir bak yaratılışta bir karşılığı yok ki sen bu soruya nasıl bir cevap istiyorsun ki

daha nasıl rüku ettiğini bilmiyorsun? tahiyyatı hangi ayete göre yapıyorsun :) secde diyince neden alnını toprağa yapıştırıyorsun :)

Kaptan

Mecra Yazarı
adams söyle kenara cekil bakiiim sen :)

belki baskalari cevaplar

Kaptan

Mecra Yazarı
Asagida Namaz'in cemaatle kilinmasini dair muhtelif mealleri veriyorum ve hadisleri reddeden arkadaslara soruyorum;

Imam'la birlikte kilinan 4 rekatlik farz namazinin 2. veya 3. rekatina yetisen bir müslüman Kuran'a göre nasil hareket etmeli ve namazini tamamlamalidir? Kacamak cevaplar olmasin, soru cok net cevabi da o netlikte olsun lütfen :)

Diyanet Vakfi
: Namazı tam kılın, zekâtı hakkıyla verin, rükû edenlerle beraber rükû edin.

Muhammed Esed: Namazda dikkatli ve devamlı olun, karşılıksız yardımda bulunun ve namazda rüku edenlerle birlikte rüku edin.

Tefhim-ul Kuran: Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin ve rükû edenlerle siz de rükû edin.

Elmalılı (sadeleştirilmiş): Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin ve rüku edenlerle birlikte siz de rüku edin!

evet soru buydu

adams77

Kanalizasyoncu
adams söyle kenara cekil bakiiim sen :)

belki baskalari cevaplar

Dostum başka kimse yok :)

Ne oldu sorular zor mu geldi? yoksa bir köre rengi nasıl anlatacağını bilmiyormusun.

yahu çok zormu tamam namazı nasıl kıldığınızı biliyorumda bu rüku edenler ile rüku 'yu nasıl ediyorsunuz çok merak ediyorum şimdi bunu anlatmak neden zor olsun ki her gün yaptığın şey değil mi?

hadi sen cevap veremiyorsun belki başkası verir hee ne dersin

adams77

Kanalizasyoncu

Karşında senin yaptığın ritüeli kabul etmeyen birinden bu soruna cevap vermeni beklemek kadar ..... buraya bişey bulamıyorum :)

Senin kabul ettiğin şeylerden oluşturduğun soruları, senin kabul ettiklerini kabul etmeyenlerden cevap beklemen kadar mantık dışı bir şey daha yok galiba.

aborjinlere gittin bu soruyu sordun :) cevap veremediler ne yapacaksın

çelebiler

Kıdemli Üye
@Kaptan ah be kardeşim.Madem bu işleri merak ediyorsun ina göre davran.
Hep fare peşindesin ama hamlelerin boşa gidiyor.Anlamak yerine kaybedeceğin yarışlara giriyorsun.

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adams77

Kanalizasyoncu
yok onun istediği cevabı vermez isen kabul olmuyor :) çünkü dinde kriter kaptan 'ın görüşü

Kaptan doğru fakat elinde belge yok :) ama doğru yani

Peygamberi dinde kanun koyucu olarak kabul etmiyor fakat :) sünnetine giren vahiy ile bağlatısı olmayan sözleri dinden kabul edebiliyor.

kilicarslan

Kıdemli Üye
her zaman sikayetci oldugum sey, sen birsey sorarsin.. karsindakide sana sorar? Yahu ben sana soru sor diye mi bir sey soruyorum.
Cevap verceksen ver, yoksa susmasini bil.
@Kaptan somut bir sey soruyor, muhatap görnümlü ise soyut seyle gecistiriyor.

adams77

Kanalizasyoncu
ah canım çok üzüldüm şimdi bilin mi :)

saçma sapan sorulara cevap verecebilecek kabiliyetin var ise ben sana bir iki soru sorayım ne dersin ?

lafons7275

Kıdemli Üye
11701231_1009993252368804_7577854468884277820_n.jpg

adams77

Kanalizasyoncu
Kaptan hadi buyur cevap ver :)

lafons7275

Kıdemli Üye
Sahabe döneminden itibaren müfessiri, muhaddisi, kelamcısıyla Sünnet'i bağlayıcı bir kurum olarak tanıyan ve Sahabe'yi olması gerektiği mevkide değerlendiren herkes –ki bu, Ümmet'in hemen tamamı demektir– "Hz. İsa (a.s) gelecek" derken yanılmış ve yanlışa düşmüşse, ayağımızı basacağımız sağlam bir zemin yok demektir!
Mesele "İsa inecek-inmeyecek" meselesi değildir!
Neyle tedeyyün edeceğimiz, "Din kaynağı" diye neye sarılabileceğimiz sorusunun tatminkâr bir cevabının olmayacağı meselesidir yani…
Ebubekir Sifil Hoca

spesifik

آزادی قید و بند
Yaw adamlar müctehid kabul etmiyor ki
imamın arkasında ikame olsunlar
sen de Kaptan bilmiyor gibi sormuşsun :)
İmam Azam üçüncü rekattan tabi olunup selamdan sonra konuşmadan yetişilmeyen rekatı vermek gerektiğini söyler
yanlış hatırlamıyor isem... Bu kişilere Mesbuk denilir..
Şimdi mesbuk ne demek Kurancıların Lügatinde ben bilmiyorum... :)

adams77

Kanalizasyoncu
Yaw adamlar müctehid kabul etmiyor ki
imamın arkasında ikame olsunlar
sen de Kaptan bilmiyor gibi sormuşsun :)
İmam Azam üçüncü rekattan tabi olunup selamdan sonra konuşmadan yetişilmeyen rekatı vermek gerektiğini söyler
yanlış hatırlamıyor isem... Bu kişilere Mesbuk denilir..
Şimdi mesbuk ne demek Kurancıların Lügatinde ben bilmiyorum... :)

Mesele Allah 'ın indirdiği kitaba tabi olmak değil mi? Şimdi siz kitabı aykırı hareket edebilirmisiniz? yada aykırı bir şey kabul edebilirmisiniz?

Hem soru sorduğun kişiyi müslüman olarak görme sonra kalkıp ondan namazın 3 ve 4 rekatında yetişirsen ne yapman gerektiğini sor şimdi bu soru hangi akla ve mantığa uygun acep soruyorum size :)

elçi var iken neden müctehid kabul edilsin ki? Allah 'ın indirdiği kitap ve elçisi yeterli gelmedi bir müctedih diyorsunuz. Yahu görüyoruz günümüzdeki müctehidleri o onu tekfir ediyor öbürü onu tekfir edilyor. Parçalanmış ve hiziplere ayrılmış herkes kendi yanındaki kitabı doğru olarak kabul ediyor hal böyle olunca birden fazla kitap olduğunu görülmüyor buda yetmedi 4 tane mezhep buda 4 tane farklı islam demektir. Hani 4 incil için laf edenler 4 mezhep için aynı şeyi görmezler neden? kimse yoğurdum eşi demezde ondan

neyse sorunuza cevap versek bile sorumuza cevap veremeyeceğiniz için uzatmaya gerek yok