Fethullah Gülen'e Bumerang Uyarısı : Cemaat Avı Başlayabilir

manifesto

Yasaklı
Fethullah Gülen Hocaefendi Bayramdan Bu yana bir türlü sohbetlere başlamadı... Bİr açıklama da yapılmıyor Amerikada ikamet eden ihvanlardan.Acep kötü bir hal mı var ?

Geçen haftalarda 4-5 gazeteci gitti sağlığında ciddi sorun olsaydı haberimiz olurdu.Gülen'in şahsını tartışmaktan fikirlerini tartışmaya vakit bulamayacaklar.Birand gök grültüsü gibi birisi çok ses çıkarır ama bir damla yağmur getirmemiştir şimdiye kadar.Çok gündemde tutmaya gerek yok.Herkes işini yapıyor

ıtri

Üye
BAŞLIK: CEMAAT AVI BAŞLAYABİLİR.

Böyle bir yerlerde,karanlık şahıslar, böyle planlar yapıyorlar da Birand uyarı mı yapıyor yoksa..
Yoksa üstü örtülü bir tehdit mi?

Müslüman Allah tan başka bir şeyden korkmaz.
Hocaefendi hastaysa Allah'tan acil şifalar dilerim.

|SEÇKiN|

Profesör
üstü kapalı tehdit diyebiliriz. it ürür kervan yürür. bu cemaat ya da başkası, Allah yolundan inhiraf etmedikleri sürece mesele yok! takdiri ilahiden gayrisi yalan...

korakademik

Ordinaryus
bankanın hocaefendi ile bir alakası yok ki
defalarca açıklamasını da yaptı.

hocamın tüm faaliyet alanları belli ve çizginin dışına çıkılmamıştır.

bankanın hocaefendi ile bir alakası yok ki
defalarca açıklamasını da yaptı.

hocamın tüm faaliyet alanları belli ve çizginin dışına çıkılmamıştır.

öff be korakademik.. klasik olacak ama kusura bakma sen giderken biz dönüyorduk.. Hoca nın hiç birşeyle alakası yok ki zaten...

korakademik

Ordinaryus
kimin nerden döndüğünü bilemem
ama işin içindeyim
hocamdan izin alınarak yapılmış bir iş değil.
bir iş adamı yapmaya karar vermiş ve yapmış
işlem bu

ummuhan

Kıdemli Üye
öff be korakademik.. klasik olacak ama kusura bakma sen giderken biz dönüyorduk.. Hoca nın hiç birşeyle alakası yok ki zaten...

Bütün cemaatin paraları orada işlem görüyor, tüm dershaneler, okullar için orayı kullanmak zaruri... ama bankanın örgütle bağlantısı yok :)

korakademik

Ordinaryus
ne gibi bağlantı arıyorsunuz ki
var yok diyeyim.
üstelik bir önceki mesajımda bağlantıyı zaten söyledim.

neyse herkesin saçmalama hakkı olduğuna göre:D

korakademik

Ordinaryus
üstad a iftira atan ablamız la birlikte hareket eden nurcu kardeşimize Allah acil şifa versin.

HENGAMe

Yeni
benimgibilerin hazmedemediği tek şey bu adamın yüzünden nurcuların ciddi zarar gördüğü..
daha geçen akşam bir akraba oturmasında nurlardan bahsediyoruz..
hemen atladı sende fetullahçılardanmısın..
:)bu kısmı bana kalsın..

başladı anlatmaya birsene sohbetlerine çağırmışlar..
ha güzel yönlerinide söyledi ihlaslı olabları var kaldıyysa zaten güzel şeyler onların sayesindedir belkide..
ama son sözü nokta oldu.
bu akrabalar baya ensesi kalın insanlar:)
para hış neyse,dersaneye gönderdikleri çocukları sayesinde tanımışlar..
abinin sözü:resmen paramız için çağırıyorlarmış..
e tabi bidahada gitmemişler..

söz cümleden edna,nurculuk mesleği maddiyata bakmaz,
fetullah hocanın değil
hediye olarak dahi gönülden verilen yieyecek maddesini kabul etmeyen,
bazı tavizler karşılığında makam şan şöhret hediye edildiğinde elinin tersiyle iten
bedizüzamanın peşinden gider...
nurcularla fethullahçılar arasındaki fark..
onlar yollarını çok önce ayırmışlar..ne isterlerse onu yapsınlar ama biz nurcuyuz demesinler bu mesleğe halel getirmesinler..

fakiri

Kıdemli Üye
Fethullah Hoca'nın neden illa klasik bir nurcu olmasını istiyor ve öyle de bir beklenti içerisine giriyorsunuz ki? Belki Said Nursi hz.lerinin öğretilerinden bir iki adım önde birisi..

Kendisi zaten nurcuyum demekten ziyade o öğretilerden çokca istifa etmiş birisi olarak kendisini takdim ediyor.

ORHANCAN

Ordinaryus
banka tesis ederek, nurlada ki dusturları çiğneyerek, halk arasında nurcu düşmanlığı oluşturarak yeterince zarar vermediler mi..

muhterem kardeşim, gönüllüler grubunun birçok çalışmaları mevcuttur... Direk olarak hizmeti bağdaştırmanızı anlayamadım..

Yani sizin yaptığınız bir oluşum veya hata nasıl umuma veya içinde bulunduğunuz kuruma ve mesleğe zarar verdiği söylenirse saçmalıktır.. sizin bahsettiğiniz mesele de aynen öyledir.. yani birinin açtığı faizzsiz bankacılık sistemi veya bir şirketin cemaatla direk bağlantısı yoktur.. ama bu meslek ve meşrebden birileri o bankacılık sistemini kullanabilir, yararlanabilir... sakıncası yoktur.. ama anlayabilene..

Eğer banka veya ödemelerle ilgili özel bankalarla bağlantım dolaylı yönden olacaksa, o da kendi fikri ve zikri olan kişlerin açtıkları teşekküllerle olması gerek düşüncesi vardır... bu arada nurlardaki düsturların hangisi çiğnenmiş yazarsanız memnun olurum... selamlarımla..

Fethullah Hoca'nın neden illa klasik bir nurcu olmasını istiyor ve öyle de bir beklenti içerisine giriyorsunuz ki? Belki Said Nursi hz.lerinin öğretilerinden bir iki adım önde birisi..

Kendisi zaten nurcuyum demekten ziyade o öğretilerden çokca istifa etmiş birisi olarak kendisini takdim ediyor.

bu ne demek şimdi.. Kim bir iki adım önde imiş anlayamadım...

muhterem kardeşim, gönüllüler grubunun birçok çalışmaları mevcuttur... Direk olarak hizmeti bağdaştırmanızı anlayamadım..

Yani sizin yaptığınız bir oluşum veya hata nasıl umuma veya içinde bulunduğunuz kuruma ve mesleğe zarar verdiği söylenirse saçmalıktır.. sizin bahsettiğiniz mesele de aynen öyledir.. yani birinin açtığı faizzsiz bankacılık sistemi veya bir şirketin cemaatla direk bağlantısı yoktur.. ama bu meslek ve meşrebden birileri o bankacılık sistemini kullanabilir, yararlanabilir... sakıncası yoktur.. ama anlayabilene..

Eğer banka veya ödemelerle ilgili özel bankalarla bağlantım dolaylı yönden olacaksa, o da kendi fikri ve zikri olan kişlerin açtıkları teşekküllerle olması gerek düşüncesi vardır... bu arada nurlardaki düsturların hangisi çiğnenmiş yazarsanız memnun olurum... selamlarımla..

bu gönüllü grubunun fedai leri de çok sayın abim.. Hani sordunuz ya çiğnenen bir dustur söyleyin.. Nasıl olsa ben o çiğnenen düsturu gösterdiğim vakit bu fedai ler den birisi sahiplenecek öyle değil mi.. Yani diyecek ki bu benim hatam cemaatin suçu yok.. Böyle böyle her biri birer hata sahiplense bende sorarım size kedi burada ise ciğer nerede.. Bilmem anlatabildim mi.. Benim ustadim bir dustur koydu ise sadakat ister.. Yok öyle beni bağlar mantığı..