Eliaçık : Cübbeli Hoca Adıyla Kabir Azabından Koruyan Yakmayan Kefen Satılıyor

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Bu olanlara şaşmayın, şaşırmayın...
Ahir zaman...
Herkes imtihanını verecek...

Peygamber Efendimiz mucizevi şekilde bugünleri bize hep tasvir etmiş!!!!
Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki,
bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, ama kalpleri kurt gönlü gibidir.
Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.” (Tirmizî)

Diğer bir hadis-i şerif;
“Onların dinleri para olacak.” buyuruluyor. (Münâvi)

Biz hiç şaşırmıyoruz çünkü Ömer Öngüt(k.s) hepsinin iç yüzünü açıklamıştı.

Bir sitede böyle yazıyor.
"Cübbeli Ahmet Ünlü Hoca'nın Muhammed Fethullah Gülen Hocaefendi ile alakalı Beyaz TV'de sorulan soruya verdiği cevaptan kesittir:

"Hocaefendi, efendim medreselerden okumuş, ehl-i sünnet ulemasından yetişmiş, çok büyük bir yani medrese hocasıdır, alimdir bir.

İkincisi Üstadımız bizim, Hacı Mahmud Efendi Hazretlerini çok ziyarete gelirlerdi. O da onu görüşür ziyaret ederlerdi Türkiyedeyken.

Hacı Mahmud Efendi Hazretlerinin sözüdür: "Fethullah Gülen Hocaefendi ehl-i sünnet ulemadan okumuştur. Biz hüsn-ü şahadet ederiz." İki, Efendim birisi Fethullah diye ismiyle hitap etmiştir, hocaefendinin huzurunda "Hocaefendi de!" diye o adamı ikaz etmiştir..."

Yazıyor.Peki Cübbeli Ahmet ismailağa cemaatinden atılmış mı?Madem iftira atıyor?İftira atmadıysa Mahmud Efendi ,Fetonun neden iç yüzünü görememiş?

Peki münafıklar iman ve paraları çalarken Cübbeli Ahmet Hoca ne yaptı.Destekledimi engel mi oldu?

İsmailağa cemaatiniz ikiye mi ayrıldı?
1.Cübbeli Ahmet Hoca
2.Mahmut Efendi
@Kurtubi sen nediyorsun bu konulara .İsmailağa cemaatine katıldın mı?

Şu sorulara cevabınız var mı?
2-)

Sana ilk defa cevap yazıyorum, inşallah diğerlerinde yaşadığımız uslüp bozukluğu, iftira ve karalama seviyesine düşmez sohbetimiz.
Sana sorularım var, Mahmut Usta Osmanoğlunun, F.GÜLEN'i destekleme yönünde bir sözü ve hareketi yok demişsin,
* PEKİ bu sözü söylemiş mi? “Ehl-i Sünnet bir âlimdir, ona hüsn-ü zannımız var” MAHMUD USTA OSMANOĞLU
* Ne zaman söylemiş?
*
Karşısında konuşan müridlerinden biri f.gülen'den bahsederken sadece ismini söylemesi üzerine, kişiyi uyarmak üzere: “Fethullah Hoca Efendi diye konuş” diye ikaz etmiş midir?
* “Fethullah Hoca Efendi Ehl-i Sünnet ulemâsından okumuştur, batıla sapmaz" beyanı var mıdır?
* F.GÜLEN'e hediyeler göndermiş mi?
* Ne zaman göndermiş?
@ihvanistanbul
Efendi Hazretlerinin bu sözü söylediğine dair Cübbeliden başka hiç kimse konuşmamaktadır. Cübbelinin böyle bir beyanı olmasa bu konu hiç gündeme gelmeyecekti. Aynı cübbeli hapisten çıkartırsanız bir daha kimse aleyhine konuşmayacağım da demiştir. Velhasılı kelam ben cübbelinin yalan söylediği yahut meseleyi çarpıttığı kanaatindeyim.

Başka sizde bu görüşü destekliyor musunuz?

Bu itiraf bile içyüzünü görebilmek için yeter de artar bile...
Liveçillah için çalışan nice Allah dostları hayatlarını vermişler, zindanlar da çürümüşler, lakin islam'ı şiar bilip, en üst düzeyde tutmuşlardır...
Eğer bu söz cübbelinin bir iftirası olsaydı, mürşid'inizin bu adamı teşhir edip, beyan ile cemaatinizden uzaklaştırması gerekirdi...
Fakat ne cübbeli, ne de almanya'daki müslümanları dolandırdığı belgelerle sabit mısıroğlu aleyhine tek bir kelamı yok vesselam...

Bunlara ne diyorsunuz ismailağa cemaatinden kaç kişi var burada?
Bir cevap verin ben merak ediyorum.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Allah cc Rasulü ile omuz omuza mücadele etmiş ashab-ı güzin'in bazıları dahi şehitlik ile şereflenmeyecek ise, kabirde kefeninde ayetel kürsi yazarsa ne olur ?
Gayet güzel olur...

Da bu işi birisi para karşılığı, üstelik fahiş fiyattan yaparsa işte o zaman doğru iş yanlış olur

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Şimdi cübbeli müslümanlara birşeyler satıyor, zorla da satmıyor. Topladığı paralarla da medreselerin ihtiyaçlarını görüyor. Bazı aklıevvel kardeşlerimiz de burada cübbeliyi eleştiriyor. Acaba siz cübbelinin kaç tane medreseye gıda, ilaç, kitap yardımı yaptığıını biliyor musunuz?

cübbeliyi koruyayım derken, komik duruma düşüyorsunuz.

asrı saadette, sevgili peygamberimiz 50 liralık kefeni, 300 liraya satıp, fakir sahabeleri doyurmuş mu?

utanın!

lafons7275

Kıdemli Üye
siparişleri nereye verecez

İşte asıl mesele de bu ya. Delinin biri kuyuya bir taş atmış forumun akıllıları(!) taşı çıkartmakla uğraşıyor.

Ortada ne kefen var, ne fiyat var ama iftira gırla gidiyor. Millet ne kadar meraklı şu cübbeliye sevaplarını bağışlamaya. Adam hem dünyasını hem de ahiretini sayenizde dolduruyor.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
İşte asıl mesele de bu ya. Delinin biri kuyuya bir taş atmış forumun akıllıları(!) taşı çıkartmakla uğraşıyor.

Ortada ne kefen var, ne fiyat var ama iftira gırla gidiyor. Millet ne kadar meraklı şu cübbeliye sevaplarını bağışlamaya. Adam hem dünyasını hem de ahiretini sayenizde dolduruyor.
Hoca videoda direkman "yeni kefen geldi" diyor hacı abi

Nasıl yok anlamadık

lafons7275

Kıdemli Üye
Hoca videoda direkman "yeni kefen geldi" diyor hacı abi

Nasıl yok anlamadık

Bitmiş, kapış kapış satılmış. Terziler sipariş yoğunluğundan yetiştiremiyorlarmış. Düşünsene kabir azabından koruyan kefeni kim almazmış. Ben 10 tane almışım, 5000 TL den elimi öpene satmışım.

Dua Nur

Kıdemli Üye

vİDEO DA KONUŞAN cÜBBELİNİN DUBLÖRÜ MÜ?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
tam rezillik. hoca mı? tüccar mı? belli değil.

Site haberlerden sonra yayında kaldırılmış. Sitenin adresi Fatihteki Lalegül dükkanıydı. Cübbeli hocanın kürsüden ilan ettiği çörekotu yağı, erbaini idrisiye yazılı yüzük, kefen, hurma... vs ürünler bu site üzerinden satılıyordu.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bitmiş, kapış kapış satılmış. Terziler sipariş yoğunluğundan yetiştiremiyorlarmış. Düşünsene kabir azabından koruyan kefeni kim almazmış. Ben 10 tane almışım, 5000 TL den elimi öpene satmışım.
Adamının kafasının çalışma stiline bak.
Arkadaşım kusura bakma ne kadar gayri islami ahlak unsuru varsa kendinde toplamışsın.

Şimdi bütün kötü huylarına bilmediğimiz bir tane daha ekledin, demek sen fırsatını bulsan hiç kaçırmadan karaborsacılık yapacaksın, bu dediğinin adı karaborsacılık, fırsatçılık sonra güya misvakla, takkeyle sünnet yapacaksın ama kafan tam bir ahlaksız gayrimüslim tüccar gibi çalışacak, biz sünnetin aslı derkeb işte bu terkettiğiniz asli sünnetleri söylüyoruz, kendini çok bariz açık ediyorsun.

Gerçeği inkar üstüne inkar, kulaklarını tıkama,orada satıldığı site de var Hocanın kefen pazarlama videosu da,
Demekki dinlemene rağmen bunu inkar ediyosan diğer konularda da neden inkar konusunda inatçı olduğun meydanda sen dalalette inat edenlerdensin. Bak ben yazdım bile site canlı desteğe merak etme :) Hemde faizci bankaların kredi kartlarına 6 taksitle kabir azabından kurtuluyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=IfhgJxANXzM

Ben ciddi ciddi şüphelenmeye başladım sen İslamı ne kadar kötü gösterebilirim diye görevli bir ateist filan mısın kardeş, söyle de kurtul, çünkü ne kadar uğraşırsa uğraşsın bir dinsiz bu kadar İslamın aleyhine çalışmaz. Hadi dünya cübbeli heybesini dolduruyor, sen ahiretine resmen kamyon yükü ateş taşıyorsun, Allah şerrinizi bertaraf etsin, midem kalktı bu kadarı ortaçağ müşrik rahiplerin tutumlarından bile daha irite edici.

lafons7275

Kıdemli Üye
Dervişin fikri neyse zikri oymuş lafı size ait, en çok da size yakışıyor.
Tam olmayı istediğin derviş ahlakı üzeresin, devam kardeş azıcık bir şey kaldı ha gayret.

Peygamberime kim düşmanlık yaparsa, kim Peygamberimin sözleriyle dalga geçerse beni karşısında en acımasız düşman olarak bulacaktır.

Ya Rabbi bu Peygamber düşmanlarının hüsrana uğradığını baş gözümle bana göster. Amin.

Yahayy

Kıdemli Üye
Peygamberime kim düşmanlık yaparsa, kim Peygamberimin sözleriyle dalga geçerse beni karşısında en acımasız düşman olarak bulacaktır.

Ya Rabbi bu Peygamber düşmanlarının hüsrana uğradığını baş gözümle bana göster. Amin.
Demek ki kendi hüsranını beklemen lazım, çünkü peygamberin en azılı düşmanı sensin, ama anlayabilecek bir algı kapasitesiten yok sorunun bu.
Allah muhafaza etsin ama mühürlenmişlerin tüm vasıflarını taşıyorsun, hakka kendini kapatmayı nasıl başarabildin bu kadar? Geçmişinde çol büyük günahların var herhal, azılı bir inkarcımıydın, İslam düşmanıydın İslamı çıkar yol bulamadığın için kendini tatmin edemediğin için kerhen seçtiğini, bu seçimini zaafa uğratmamak için en küflü hurafeye bile laf söylemeyecek kadar bağnazlığı seçmişsin.
Ama çok yanlış gelmişsin kardeş, bu şekilde Allah ve Resulune korkunç iftiraları din sanacağına keşke gerçek İslamla sıfırdan başlasan. Senin için en hayırlısı bu, şuanki halin kusura bakma, batılın önderlerini aratmıyor, her haslet var, fazlası var eksiği yok.

adams77

Kanalizasyoncu
kefen sipariş ettik şimdi kafama bir şey takıldı nasıl test edeceğiz!!

temel 'in paraşüt hikayesine dönmesi

yakarsa getir değiştirelim :)

Yahayy

Kıdemli Üye
Sana göre İmamı Azam mühürlü mü?
Bak tipik özelliklerinden biri daha, mühürlenmişlerin özelliklerini taşıyosun.
Konu Recm ise, Recmi sonuna kadar savunan bir mü'min yine kardeşimdir, yine konuşurum, senin sorunun başka.
Bak anlamıyorsun, sen İmam-ı Azamın hangi davranışını örnek aldında adını ağzına alıyorsun.
İmam-ı Azamı hanefi mezhebi sanıyorsun işte algın bu kadarcık.
İmamı Azam'ı hanefi mezhebi kurucusu Abbasi kadısı ebu yusuf'la, Muhammedle karıştırma, azıcık ruhul furkan, ruhul beyan dan kafanı kaldır İslam adına birşeyler öğren.
Tıpkı takke giyerek peygamber sünneti yaptığını sanıp kafanın karaborsaclığa basması gibi, İmam-ı Azamı da böyle taklid edersin sen, İmam Azam yaklaşımından ne kattın hayatına namazsa ayaklarının 4 parmak olacağını mı?
İmamı Azamı zehirleyip, döverek öldürenler senin zihniyetindeki adamlardı milim şaşmaz.

adams77

Kanalizasyoncu
birde çürütmüyor mu?

daha önce hiç bir alim böyle bir şey satmamış :)

bu şuna benzedi daha önce bu sözü söyleyen hiç bir alim olmamış sen nasıl söylüyorsun bir tek sen anladın bu kadar alim anlayamadı öyle mi?