Eliaçık : Cübbeli Hoca Adıyla Kabir Azabından Koruyan Yakmayan Kefen Satılıyor

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ölü eti yemeyelim

Aklı başında biri çıktı.....Allah razı olsun, hassasiyetine,,,, itikad edersin alırsın, etmessin almassın....bu kadar basit bir şey...kefene ne yazmışlar, şarkı sözümü, ne yazmışlar, Allah u Tealanın ismi şerifini,,,, bunlar değilmiydi, Allah u Tealanın isimleriyle dua edin diye...

Verda

Gales

Site haberlerden sonra yayında kaldırılmış. Sitenin adresi Fatihteki Lalegül dükkanıydı. Cübbeli hocanın kürsüden ilan ettiği çörekotu yağı, erbaini idrisiye yazılı yüzük, kefen, hurma... vs ürünler bu site üzerinden satılıyordu.

Adam açık açık din tüccarlığı yapıyor yazıklar olsun ya!..

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Allah cc Rasulü ile savaşlarda omuz omuza çarpışmış sahabilerin bile bazılarının cennet ile müjdelenmediğini, onların gösteriş yaptıklarını, gurur meselesi için çarpıştıklarını falan hatırlarsınız.

Kabir çukurunu hatırlayınca bu olayı düşünürüm.

Allah cc Rasulü ile omuz omuza mücadele etmiş ashab-ı güzin'in bazıları dahi şehitlik ile şereflenmeyecek ise, kabirde kefeninde ayetel kürsi yazarsa ne olur ?

Kul hakkı yemiş, ölü eti çiğnemiş, faiz yemiş, haram yemiş, çalmış çırpmış isen...

Namazlarına temizliğine dikkat etmemiş, Kur'an-ı Kerime sarılmamış isen...

Ne olur halimiz ?

Allahü Teala ölü eti yiyenlerden eylemesin. Bu işin ticarete dökülmesi iyi değildir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Şimdi cübbeli müslümanlara birşeyler satıyor, zorla da satmıyor. Topladığı paralarla da medreselerin ihtiyaçlarını görüyor. Bazı aklıevvel kardeşlerimiz de burada cübbeliyi eleştiriyor. Acaba siz cübbelinin kaç tane medreseye gıda, ilaç, kitap yardımı yaptığıını biliyor musunuz?

Ben bu paraların nereye gittiğini çok iyi biliyorum. Sen say bakalım hangi medreselermiş bunlar?

Yahayy

Kıdemli Üye
Kabir Azabından Emin Olmak İsteyenler İçeri....!

Bu gün aynı içerikle açılan konuda herhangi bir hakaretvari ifade kullanmama-ma, hiç bir uyarı mesajı almama-ma rağmen konudan atıldım sanırım, şu an için ya konuyu göremiyorum ya da konu tamamen silindi.

Eğer konu topluma malolmuş birine hakaret babından siliniyorsa bu çok ayıp bir şey, ortada hakaret filan yoktu, edecek arkadaşlar da etmesinler konu içeriği ile alâkalı konuşsunlar bu başlıkta o halde.

Burası nasıl özgür düşünce platformu ki, bu iddiayı yapan biri özgürce yapabiliyor da, eleştirilerine tahammül edilemiyor, anlamadım?

Burada bir insanın kendi ismini marka yaparak ticaret yapma hakkı değil,
iddia edildiği gibi birinin o bahsedilen ismi şerifler yazılı kefen ile gömüldüğünde kabir azabı görüp görmeyeceğinin ilmi (!) münazası yapılıyor diye değerlendirin.

Bu duruma doğal olarak tepkimi göstermek adına, konu içeriğini teyid edici videoyu izledim ve paylaşmak istedim.
Arkadaşların çoğu böyle bir şey varsa diye mesaj atıyorlardı, videodan sonra varsa demelerine gerek kalmayacak ve bu minval üzerinde konuşulacaktır bu da konuyu yeniden açmamın olumlu nedenlerinden biri.

Hiç yorum yapmadan ekliyorum, zira yorum yapınca hareket olmuş oluyor.

Hem siz neden konuyu siliyosunuz, Hocayı ekolünün baştacı olarak gören ve söyledikleri kendisi için kesinlik ifade eden arkadaşlar vardır, belki bu ürünlerden almak isteyecekler, insanların tercihlerine saygılı olun.
Başka ürünlerde var, ceylan göbek kanı, yıllanmış kokular filan bir sürü şey var, alacak olanlar olur belki...

Bu Hocanın kendi açıklama videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=IfhgJxANXzM

alitufan2003

Profesör
Peygamber Efendimiz mucizevi şekilde bugünleri bize hep tasvir etmiş!!!!
Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki,
bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, ama kalpleri kurt gönlü gibidir.
Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.” (Tirmizî)

Diğer bir hadis-i şerif;
“Onların dinleri para olacak.” buyuruluyor. (Münâvi)

Yahayy

Kıdemli Üye
bu konu açılmıştı söylenecek söylendi..YAZIK!!!!!!!!

O Konuda hocanın kendi beyanı olmadıüğı, için
Acabaaa...?
O Kadar mııı?
Söylediyse, yaptıysa... gibi yaklaşımlar vardı, burada kendi markasıyla satış videosu var,
arada bazı ulemadan nakiller yapıyor, o nakillerin sıhhati açısından da bence önemli.
Çünkü eleştirildiğinde ilk vereceği cevap,
"Bunlar bizim fikirlerimiz değil ki, şu büyük ulemanın şu eserindekini naklettim, biz kafamıza göre bir şey söylemiyoruz" olacaktır.

Her hangi bir kriter olmadan nakilciğin ulaşabileceği noktanın görülmesi açısından bence çok önemli.
O Sohbette orada oturan kardeşler, kahkahalar eşliğinde, menkıbeler eşliğinde bunu dinlerken,
Allah ve Meleklerinin nurunun tecelli ettiği bir İslam halkasında, sohbetinde oturdukları varsayımı ile oturuyorla ve o kadar insan içinden,
bir tane tahkikat yapan var mı, sohbetteki tutumları aynı nakil ve çıkarımları kabul ve tastik ettiklerini mi gösteriyor,
Bunların gözlemlenmesi açısından da önemli.

İlim Talebesi

Yasaklı
alitufan2003 Vatan sevgisi imandandır diye resmine koyduğun rivayet sahih değildir.

Alimler bu rivayetin Hz.Peygamberden isnadının uydurma olduğunu söylemiştir.

Bazen hadisleri reddedenlere kızıyorsun ama uydurma rivayetleri alarak sende aynı vartaya düşüyorsun :)

alitufan2003

Profesör
alitufan2003 Vatan sevgisi imandandır diye resmine koyduğun rivayet sahih değildir.

Alimler bu rivayetin Hz.Peygamberden isnadının uydurma olduğunu söylemiştir.

Bazen hadisleri reddedenlere kızıyorsun ama uydurma rivayetleri alarak sende aynı vartaya düşüyorsun :)
“Vatan sevgisi imandandır.” hadis-i şerifi, İslam âlimlerinin en büyüklerinden olan İmam-ı Rabbani Hazretlerinin, Mektubat kitabının 155. mektubunda ve Mevlana Celaleddin Rumi Hazretlerinin Mesnevi'sinde vardır...

alitufan2003

Profesör
Bu olanlara şaşmayın, şaşırmayın...
Ahir zaman...
Herkes imtihanını verecek...

Peygamber Efendimiz mucizevi şekilde bugünleri bize hep tasvir etmiş!!!!
Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki,
bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, ama kalpleri kurt gönlü gibidir.
Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.” (Tirmizî)

Diğer bir hadis-i şerif;
“Onların dinleri para olacak.” buyuruluyor. (Münâvi)

İlim Talebesi

Yasaklı
“Vatan sevgisi imandandır.” hadis-i şerifi, İslam âlimlerinin en büyüklerinden olan İmam-ı Rabbani Hazretlerinin, Mektubat kitabının 155. mektubunda ve Mevlana Celaleddin Rumi Hazretlerinin Mesnevi'sinde vardır...

İslam Alimlerinin en büyüğü İmam Rabbani mi? Yeni duydum :) En büyüğe en küçüğe siz mi karar veriyorsunuz :)

Mektubat ve Mesnevi , hadis kitabı değil. Hadisler hadis kitaplarından ve ravi,sened aracılığı ile incelenip karar verilen bir şeydir.Sizin dediğiniz kitaplarda geçiyor diye sahih hadistir denilemez.

حُبُّ الْوَطَنِ مِنَ الإِيمَانِ :

Vatan Sevgisi İmandandır

قَالَ الزَّرْكَشِيُّ : لَمْ أَقِفْ عَلَيْهِ ، وَقَالَ السَّيْدُ مَعِينُ الدِّينِ الصَّفَوِيُّ : لَيْسَ بِثَابِتٍ ، وَقِيلَ إِنَّهُ مِنْ كَلَامِ بَعْضِ السَّلَفِ ، وَقَالَ السَّخَاوِيُّ : لَمْ أَقِفْ عَلَيْهِ ، وَمَعْنَاهُ صَحِيحٌ

قَالَ الْمُنُوفِيُّ : مَا ادَّعَاهُ مِنْ صِحَّةِ مَعْنَاهُ عَجِيبٌ : إِذْ لَا مُلَازَمَةَ بَيْنَ حُبِّ الْوَطَنِ وَبَيْنَ الْإِيمَانِ

Zerkeşî : Böyle bir rivayet görmedim demiştir.

Seyyidu Meinudin Safevî '' Böyle bir hadis sabit değildir ''demiştir.

''Bu söz Bazı Selef Alimlerinin sözlerindendir de denilmiştir.

Sehavî : Böyle bir hadis görmedim.Ancak bu sözün manası doğrudur.''demiştir.

Dua Nur

Kıdemli Üye
[video=youtube_share;IfhgJxANXzM]http://youtu.be/IfhgJxANXzM?t=26s[/video]

ömerusta

Kıdemli Üye
beni uyardılar sağ olsunlar konuşma yasaklısıyım
şu vidoyu izleyipte savunan adamlar varya ne kadar gözlerini vede gönüllerini kapatmışlar rablerine
kedi pisliğini örter ama kokusunu gideremez lefons sende örteyim diyorsun ama kokusu aleme yayılıyor kardeş kimsenin bis işini sen temizliyemezsin elinde kalır

Yahayy

Kıdemli Üye

Gitmiş neyi koymuş.
Bu sohbette ben oradaydım.
Burada Çeçen savunması zamanında Çeçen'lere kim destek verse oraya giderlerdi zaten,
Çeçenlere destek vermeyen mi var, orada org yapan IHH'dı, Allah razı olsun,
elle tutulur gözle görülür faliyetlerin müsebbi sayılabilirse sadece IHH sayılır.
Napmış bu , Ne Alâlaka şimdi, gidip orada mı savaşmış, toplandıysa orada miletin parası toplandı yine.
Bir de dalga geçer gibi Mahmud efendi çeçen cephesine, evindeki odasından süpürgeyi silah yaparak mevzi alıyor savaşıyor mübarek,
mana aleminde diye dalga geçiyordu yav akıl akır gibi değil, resmen tiyatro, komedi.

Ayrıca O sohbeti yaptığı külliyeye trilyonlar gitti, tamamı kadınların bilezikleri,
gecenin yarısı İett ile beykoza gelen cebinde 10 lira parası olan adamın 5 lirası ile yapıldı,
şimdi ne oldu orası biliyor musun? çöp, izbe oldu...
Neden? çünkü tapusuz, usulsuz, kayıtsız o dönemin iktidarında göz yumuluyor diye.,
Bu kadar basiretsizlik olur mu, kaçak bir yapıya sen gidip fakir fukara insanların trilyonlarını gömdün, çöp oldu şuan.
Yazık günah değil mi...

B

bamda

Guest
Bu hoca hakkında hiç yorum yapmaya gerek yok.İlk başta ona tabii olanların değerlendirmesi gereken bir konu.
Türkiyede gözde bir hocanın ,böyle vasat para toplama yönetmelerine dinini alet etmesi affedilir bir durum değil.
Bu durum mutlaka cemaat liderinden sorulur.

Muminaga

Yeni
[video=youtube_share;IfhgJxANXzM]http://youtu.be/IfhgJxANXzM?t=26s[/video]
Şaka gibi, şaka gibi ama cubbeli bunu ciddi ciddi söylüyor.
Cubbeli ve onun zihniyetinden olanlarla Allah aramıza hiç kapanmayacak mesafe koysun.
Bazı pazarlama kanalları var, telefon alayım derken kargoyla sana gelen kutunun içinde hıyar gönderiyorlar.
Hiç olmazsa hıyarı yeyip gıdanı alıyorsun.

Cubbelinin DİN BEZİRGANCILIĞI yoluyla pazarlamacılığını yaptığı ürünlerde ise kutunun içinden KÜFÜR çıkar ki Allah muhafaza bedava da olsa almayın.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
cübbelinin büyük günahlari varmis

??? liralik kefen tam cübbeliye göreymis

iyide cübbeli ucaklara biniyor

ya ucak denize düserse cübbeli de baliklara yem olursa ne olacak?

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com

İslam Alimlerinin en büyüğü İmam Rabbani mi? Yeni duydum :) En büyüğe en küçüğe siz mi karar veriyorsunuz :)

Mektubat ve Mesnevi , hadis kitabı değil. Hadisler hadis kitaplarından ve ravi,sened aracılığı ile incelenip karar verilen bir şeydir.Sizin dediğiniz kitaplarda geçiyor diye sahih hadistir denilemez.

حُبُّ الْوَطَنِ مِنَ الإِيمَانِ :

Vatan Sevgisi İmandandır

قَالَ الزَّرْكَشِيُّ : لَمْ أَقِفْ عَلَيْهِ ، وَقَالَ السَّيْدُ مَعِينُ الدِّينِ الصَّفَوِيُّ : لَيْسَ بِثَابِتٍ ، وَقِيلَ إِنَّهُ مِنْ كَلَامِ بَعْضِ السَّلَفِ ، وَقَالَ السَّخَاوِيُّ : لَمْ أَقِفْ عَلَيْهِ ، وَمَعْنَاهُ صَحِيحٌ

قَالَ الْمُنُوفِيُّ : مَا ادَّعَاهُ مِنْ صِحَّةِ مَعْنَاهُ عَجِيبٌ : إِذْ لَا مُلَازَمَةَ بَيْنَ حُبِّ الْوَطَنِ وَبَيْنَ الْإِيمَانِ

Zerkeşî : Böyle bir rivayet görmedim demiştir.

Seyyidu Meinudin Safevî '' Böyle bir hadis sabit değildir ''demiştir.

''Bu söz Bazı Selef Alimlerinin sözlerindendir de denilmiştir.

Sehavî : Böyle bir hadis görmedim.Ancak bu sözün manası doğrudur.''demiştir.

Bak 1 yıl geçti aynı kafadasın.Bir adım ilerleyememişsin.Kusura bakmada dahada geriye gitmişsin nasıl olmuş bunu anlamadım.
"İslam âlimlerinin en büyüklerinden" yazmış.Şimdi bunu red mi ediyorsun.Hani senin islam alimlerine saygın.Tüm hayatınımı yazalım şimdi sen anla diye.

Ne hakla evliyaların eserlerindeki hadislere uydurma hadis diyebiliyorsun.İlim sana yaramamış.Zahir ilminden başka şeyin yok.Çoğu alim böyle sapıttı.Bak kadir mısıroğluda uçuyor...
Oysa gerçek alimler kimler olduğunu iyi bilmen gerek hadis okuyan birisin.

Bak şuaraya hadisler ekledik senin aklına göre.İncele bakalım hadis ilminle şu zayıf bu zayıf de...
http://www.ihvanforum.org/showthrea...-v)-Değerini-Bilmeyenlere-Cevaptır&highlight=

Onun haricinde aklının alamayacağı çok şey var.Evliyalar eserleri sence nasıl yazıyorlar?Zahir ilimle,batını,ledün ilmini birbirine karşıtırma.Bilmiyor anlamıyorsun çünkü aklınla herşeyi anlayacağını sanıyorsun.

Tasavvufu yaşarsan bazı şeyleri görürsün.Şimdi sana ledün ilmini anlat desem ancak kitaplardan okuduğun kadar anlatırsın.Fakat bu ilim farklı biri satır ilmi birisi sadır ilmi.

" Sadır ilmi bâtınîdir, satır ilmi zâhirîdir.
Sadır ilmi hususidir, satır ilmi umumidir.
Sadır ilmi hallere mahsustur, satır ilmi fiillere mahsustur.
Sadır ilmi murakaba içindir, satır ilmi muamele içindir.
Sadır ilmi burhan ilmidir, satır ilmi beyan ilmidir.
Sadır ilmi hidayet ilmidir, satır ilmi rivayet ilmidir.
Sadır ilmi o bilgiyle hakikatte O’na O’ndan başka bir delil olmadığını bilmektir, satır ilmi ise Allah-u Teâlâ’nın kâinattaki sanatını görmektir.
Zâhir ehli; ilim okur, okutmak için okur. Okudukça büyür, kendisini dev gibi görür.
Bâtın ehli; okur, okudukça küçülür, küçüldükçe küçülür.
Birisi halk için okur, birisi Hakk için okur. Birisi halktan ücret alır, birisi Hakk’tan ücret alır.
Birisi kendini görür Hakk’ı görmez, birisi Hakk’ı görür kendini görmez. "

Sadır İlmi Satır İlmi:
http://www.hakikat.com/dergi/118/bsyz11803.html

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bunu duymamıştım ama şu rivayeti duymuştum.

Bu arkadaş da, yıllardır o cemeat bünyesinde hizmet etmiş biri, kardeşleri, kız kardeşleri hep o medreselerden mezun olmuşlar,

Cübbeli gene bir sohbette, arkadaş da orada, Cübbeli diyor ki:

"Şu kitabı alanın evi yanmaz. Evinde ateş çıkmaz..."

O gece o kitaptan alan bir arkadaşın evinde yangın olmuş, evi yanmış ve epey de bir zarar oluşmuş...

Arkadaştan dinlemiştim...

Bu gibi şeyler İslam'a uygun düşmez diye biliyorum:

Şu kitabı alırsan evin yanmaz...

Şu kefenden alırsan, kabrin kapısı cennetine açılır...

Ya Din bu kadar ayaklar altına alınmamalıydı diye düşünüyorum...

Tasavvuf, hassasiyet demektir... Bu örnekler daha çok "odun"luk, "kalas"lık kabilinden...

Ne bileyim hoş bulmadım...