Eliaçık : Cübbeli Hoca Adıyla Kabir Azabından Koruyan Yakmayan Kefen Satılıyor

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
O videoyu bana göster bakalım ne olduğunu anlayalım.Ona göre yorum yapacağım.

Ben böyle absürt işleri hiç sevmem.Eğer bu din, menfaat uğruna alet ediliyorsa bunların alayına yazıklar olsun derim.Mesele, hakikaten ise çok vahimdir.Cübbeli Ahmet hoca'ya resmen telefon açıp bunu soracağım, bakalım ne cevap verecek bana?...

Sor bende merak ettim.Birde hatemi veli konusunu sor niye bunca yıldır anlatmamış?54 evliya bahsetmiş...Birde şeyi sor Mahmut efendiye iftira attıysa Cübbeli Ahmet Hoca neden cemaaten atılmamış?İftira değilse Fetonun iç yüzünü neden görememişler.Birde organ nakline caizdir diyenler ya yanlış fetva verdiyse günahı ne kadardır onu sor.Merak ediyoruz.
Parası olan askerden yırttı şimdede kabir azabından mı yırtacak?

https://www.youtube.com/watch?v=IfhgJxANXzM&x-yt-cl=84411374&x-yt-ts=1421828030

Yahayy

Kıdemli Üye
Ben olaya farklı bir açıdan bakacağım.
Sanırım bu olayların hayırlı tarafını görmeye başladım.
Buraya yazıyorum, yakında Cübbeli Hoca kendi Tv'sinde yahut başka bir yayın kanalında çıkacak ve şöyle diyecek,
"Ben kimimki böyle keşiflerde iddialarda bulunayım, ben dayanaksız konuşmam
bakın benim kaynaklarım var, önümdeki kaynak keşif sahibi,
Gavsül Azam Abbdülkadir Geylani hazretlerinin talebesi büyük veli Şeyh Şahabeddin Sühreverdî Hz. 'nin keşfi bilgilerle edindiği kaynaktan aktarıyorum
size işte isteyenlere kaynak verebilirim. Bu adam kılıfını hazırlamadan minareyi çalmaz, şuan hazırlanıyor, söyleceklerini planlıyor,
sonuçta kendi açısından kendini haklı çıkaracak bu keşif benim değil, evliyanın en büyüklerine ait ben kimim diyecek ve işi bitirecek.

Burada gördüğüm hayır ise şu, şuan herkes Hoca'nın açıklaması ile birlikte,
dinde keşfi deliller ile elde edilnilen bilgilerin insanları nerelere kadar, hangi bataklıklara kadar götürdüğünü,
bazı şeylerin neden icad edildiğini, Allah'ın 6000 küsür ayette hakkında hiç bir bilgi vermediği kavramların,
dinin asli amaçları gibi insanlara yutturulmaya çalışıldığını yakınen insanlar görmeye başlayacaklar.

Bir insan şu anlatılan ve keşfi olduğu bildirilen bilgilere inanarak aslında,
hesap günü ile ilgili Kur'anın bize aktardıklarını,
insanın amelinden sorumlu olduğu ilkesini,
kimsenin kimsenin günahını yüklenemeyeceği,
kim zerre miktarı şer, kim zerre miktarı hayır yaparsa karşılığını görür gibi
temel Kur'ani prensipleri yoksayıp iman dairesinden çıkardığını bile ayamayacak şekilde narkozlanmış oluyor.

Buradaki herkese soruyorum o halde, Geylani'nin biricik talebesi Sühreverdi'nin kitabından nakleden Cübbeli'nin
olayı delillendirmek bakımından suçu nedir?
Önünde burada herkesin dibi düşerek, Şeyhül sultan, gavül azam, padişahhh, Veliler serveriii , sus zındık senin onun keşiflerine aklın ermez
dedikleri insnaların kitaplarından okuyor.

O halde burada bir iki yüzlülük var şimdi sorun

a) Kitapta okuduğu ismi şerifler kefene yazılırsa yanmaz, kabir azabını defeder , demesi mi (o halde bu görüş cübbeli'ye değil sühreverdi'ye ait)

b) Bunun ticaretini yapması mı.

Cevap a ise neden kızıyorsunuz, tarikat büyüğünüzün kitabından okuyor? Adam naklediyor üstüne bir şey katmıyor
Cevap b ise, Sakal'dı, Selam'dı aklına ne gelirse el kitabı gibi risaleler bastırıp bilmem kaç paraya yayın evleriyle anlaşmalar yapıp trilyon telif hakları alması suç değil, ne biliyim sünnet diye çörek otu satması, peygamberin sürdüğü koku diye hind udu satması mes'ele değilse kefen satması neden mesele oldu, ki şahsi kanaatim, Geleneksel İslam literatürünü sermaye edinerek ile yayıncılık, Tv Hocalığı, paralı konfreans hocalığı yaparak trilyoner olmakla, karun olmakla çok da farklı değil bu işler.

İnşallah hayırlara vesile olacak, kefen diye açtığı çığır, okuduğu kaynakların İslam'ın neresinde olduğunun sorgulanmasına kadar gidecektir,
akıl sahibi ve gerçeğe odaklı müslümanlar tarafından.

hirahos

Kıdemli Üye
Keşke hoca bu işlere bizzat kendisi girmese... Ticareti, helalinden herkes yapabilir. Ahmed hoca da ticaret yapabilir. Lakin, hocalar, şeyhler ticaret yaparken anlattıkları doğruları ticaretleri için kullanıyormuş görüntüsüne düşmekten azami kaçınmalı. Haklı haksız tepkiler alıp insanları soğutabilir. Maksad, öncelikle ticaret değil, maksad her şeyden üstte herkes doğruya kavuşabilisin.

Şu 375 liralık kefenin maliyeti ne kadar, bilen var mı? Maliyeti 50 Lira diyenlerin ispatı nedir? 50 lira maliyetli kefeni 100 liraya satarsın. Anlaşılır. 7 katına satmak hakikaten fahiş kâr. Bu ciddi itham, ispat ister.

hirahos

Kıdemli Üye
İnsaflı olmak lazım. Ahmed hocaya hücum edenlerin bir kısmının dilinin altında ehli sünnete olan adaveti var. Ahmed hoca ağzıyla kuş tutsa yaranamaz bu tiplere... Kafaya kin gütmeyi koymuş bir kere. Ahmed hoca baştan ayağı yanlış olsa itiraz edilmeyecek hususlara itiraz etmek, bu adaveti (kuru düşmanlığı) ispat ediyor. Ahmed hocaya kızıp kendini ateşe atıyorsun.

B

bamda

Guest
Selam aleyküm

Cehennem azabı varken, kabir azabının üstüne basa basa durmanın sebebi anlaşılmaya başlandı.

Bu işin altında çıkar var dedilerde inanmamıştım, yapan yaptı işte buyrun " yanmayan kefen" satılıyor!

http://hadber.com/haber/426683746/yanmayan-kefen-iddiası.htm

----------
not: habere itirazları seve seve alırım.

Ahirette insanlar çıplak haşr olunacak .Dolayısıyla kefeni giyemediği için koruyucu etkiside ortadan kalkmış olacak.
Haşr olurken asla sırttan çıkmayan k
oruyucu kefen"
diye yeni bir ürün gelirse mutlaka takib etmek lazım.
:Cool:

B

bamda

Guest
saadet partililerin bu durumu savunmasına bakın;Türkiye çok büyük eknomik sıkıntıdaymış.Çok değerli hocalarımız bile geçinmek için kürsüden ,mimberden mal satmak zorunda kalmış.

işte tayyip türkiyesi!!!!!!!!!!!!!!!!
:D!!!!!!!!!

B

bamda

Guest
Keşke hoca bu işlere bizzat kendisi girmese... Ticareti, helalinden herkes yapabilir. Ahmed hoca da ticaret yapabilir. Lakin, hocalar, şeyhler ticaret yaparken anlattıkları doğruları ticaretleri için kullanıyormuş görüntüsüne düşmekten azami kaçınmalı. Haklı haksız tepkiler alıp insanları soğutabilir. Maksad, öncelikle ticaret değil, maksad her şeyden üstte herkes doğruya kavuşabilisin.

Şu 375 liralık kefenin maliyeti ne kadar, bilen var mı? Maliyeti 50 Lira diyenlerin ispatı nedir? 50 lira maliyetli kefeni 100 liraya satarsın. Anlaşılır. 7 katına satmak hakikaten fahiş kâr. Bu ciddi itham, ispat ister.
Sen kefenin kabir azabından koruduğuna inanıyormusun??

Yahayy

Kıdemli Üye
saadet partililerin bu durumu savunmasına bakın;Türkiye çok büyük eknomik sıkıntıdaymış.Çok değerli hocalarımız bile geçinmek için kürsüden ,mimberden mal satmak zorunda kalmış.

işte tayyip türkiyesi!!!!!!!!!!!!!!!!
:D!!!!!!!!!
Ciddimisin bunu kim dedi ya :) Sadece 1 trilyon bu adamların bindikleri arabalar yapıyor, hangi aymaz bunu söyledi acaba, hakkı bu kadar gizleme potansiyeline sahip bu adamlar hangi yüzle insanlardan oy isterler ki

Dua Nur

Kıdemli Üye
Düpedüz bu Cübbeli'ye karşı uydurulmuş yalandan ibaret olandır.İhsan Eliaçık madem böyle konuşuyor da niye Cübbeli Ahmet hocaya bir telefon edip de işin aslı astarı var mıdır yok mudur diye sormuyor?.Ya belki bunu kendi kafasında uyduruyor ya da birileri Cübbeli hoca'nın ismini kullanıyor.

Akıllı bir müslüman hiç böyle şeylere inanır mı?Tenezzül eder mi yahu?Her uyduruk şeylere aldanmayın!Sorun, soruşturun araştırın.Meselenin hakikatine kadar gidin demek istiyorum...

Tam da bu devir fitne ve fesadın zirveye ulaştığı devirdir.Akıllı bir mü'min böyle fitne ve yalanlara aldanmaz, aldırış etmez...

Videoda dualı kefen tanıtımı yapıyor hoca. O kim dublör mü?

Ahi Evran

Profesör
Hz.Peygamber boşuna demiyor, onların yoluna karış karış uyacaksınız .....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Sor bende merak ettim.Birde hatemi veli konusunu sor niye bunca yıldır anlatmamış?54 evliya bahsetmiş...Birde şeyi sor Mahmut efendiye iftira attıysa Cübbeli Ahmet Hoca neden cemaaten atılmamış?İftira değilse Fetonun iç yüzünü neden görememişler.Birde organ nakline caizdir diyenler ya yanlış fetva verdiyse günahı ne kadardır onu sor.Merak ediyoruz.
Parası olan askerden yırttı şimdede kabir azabından mı yırtacak?

https://www.youtube.com/watch?v=IfhgJxANXzM&x-yt-cl=84411374&x-yt-ts=1421828030

Vallahi Cübbeli hoca birilerinin gazına gelip alimlerin uyduruk sözlerini ifşa etmesi beni kızdırdı.ben bu cübbeli hocanın o tarif ettiği kabir azabından koruyan kefene inanmıyorum.Bu bir din ticareti oluyor.

Önceden ben ne demiştim."Asla taasup ehli değilim" diye.Yine sözümdeyim.Tükürdüğüm tükmüğü de yalamam.Şimdi Cübbeli'nin o meth ettiği kefenin nasıl da işe yaramayacağını delillerle sizlere ispat edeceğim.Sıkı durun şimdi

Bazı hadislerde Cehennemin sıcaklığı bizim ateşimizden yetmiş kat daha sıcak olduğu ifade edilmektedir. Cehennemin ateşi daha sıcak olmalı değil mi?

Hz. Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm):

"Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür!" buyurmuştu.

(Yanındakiler): "Zaten bu ateş, vallahi (asileri cezalandırmaya ahirette) yeterliydi" dediler. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Her bir katın harareti, bunun mislindedir." (Buhârî, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29, (2843); Muvatta, Cehennem 1, (2, 994); Tirmizî, Cehennem 7, (2592).
)

AÇIKLAMA:

Bu hadiste ahiretteki cehennem ateşinin, derece ve şiddet itibariyle, dünyadaki ateşin yetmiş katı olduğu ifade edilmektedir. Ashab, kâfir ve asileri cezalandırmak için dünyadaki ateşin de yeterli olacağını söylemesi üzerine, Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), Allah'ın azabının ne kadar şiddetli olduğunu belirtmek üzere te'kiden, cehennem ateşinin dünyadaki ateşe nisbetle altmış dokuz kat olduğunu, her bir katın aynen dünyadakine eşit bir şiddete sahip bulunduğunu beyan ediyor.

Allah'ın azabının şiddeti, ayet ve hadislerde tekrarla nazara verilmiş ve bunun "ateş"le olacağı ifade edilmiştir. Mesela: "Onlar ateşe karşı ne de sabırlıdırlar!" (Bakara, 2/175)

"Öyle bir ateşten sakının ki, onun yakıtı insanlarla taştır." (Bakara, 2/24) buyrulmuştur.

Öyleyse, dünya ateşini, Cenab-ı Hak, ahiretteki ateşin şiddetini haber vermek üzere onun yetmiş cüz'ünden bir cüz olarak halketmiş olmaktadır.

Şarihler, hadisteki maksadlardan birinin Allah'tan sadır olan azabın, kullardan, zalim insanlardan sadır olmakta bulunan azabtan çok daha şiddetli olacağına dikkat çekmek olduğunu belirtirler.

Hadislerde geçen yetmiş kat ifadesinin bir manası da ateşin şiddetini ifade etmek içindir. Cehennem yedi tabakadır. Birinci tabaka en hafiftir. Fakat dünyâ ateşinden yetmiş kat daha şiddetlidir. Adı “Cehennem”dir. Burada Müslümanlardan bir kısmı yanıp, günahlarından temizleneceklerdir.

Bu hadis de, "Allah'tan korkulmaz, Allah sevilir" diyenlerin, bu çeşit sözleriyle dinî bir hakikatı ortaya koymayıp keyfî bir muğalata (demagoji) yaptıklarını ortaya koymaktadır. Evet Rabbimizi, rahmetiyle severken, celalinden, azabından ve adaletinden de korkarız; kulluk edebi bunu gerektirir. Kur'an ve hadis de bunu ders verir. "Allah'tan korkulmaz.." sözü küfrün değilse cehlin eseridir, dinde delili, dayanağı yoktur. (Kütüb-i Sitte, Prof. Dr. İbrahim Canan)

ŞİMDİ CÜBBELİ HOCA'YA SORMAK LAZIM.SENİ GAZA GETİRMİŞLER. YUKARIDA Kİ HADİSTE ANLATILDIĞI ÜZERE CEHENNEMİN ATEŞİ DÜNYA ATEŞİNİN 70 KAT ÜSTÜNDE OLDUĞUNA GÖRE, DÜNYANIN EN YÜKSEK ATEŞİ (MAĞMA TABAKASINDA) Takriben 5000 DERECEDİR.BUNA GÖRE BİR HESAP YAPACAK OLURSAK, BUNU CEHENNEM ATEŞİ İLE BİR ÇARPALIM BAKALIM NE ÇIKACAK ORTAYA?...

5000X70=350.000 DERECE SICAKLIK EDİYOR.BUNA GÖRE BU SICAKLIĞA DAYANAKLI HANGİ EŞYA, ZIRH VAR BU DÜNYADA?BİR TANE BİLE YOK!AMPULLERİN TELLERİ TUNGSTEN'TEN YAPILDIĞINA GÖRE 5000 DERECEYE KADAR DAYANABİLİYOR.BU 350.000 DERECELİK HARARETE HANGİ EŞYA DAYANABİLİR Kİ?.İŞTE SİZE BASİT BİR HESAP YAPTIM.GERİSİNİ SİZ HESAP EDİN...

HER HANGİ BİR ADAM TÜM CÜRÜMLERİ İŞLEMİŞ, NAMAZSIZ ABDESTSİZ, AMELSİZ GEBERMİŞ GİTMİŞ.SONRADA BU AYET YAZILI KEFENİ GİYDİRECEKLER, KABİR AZABINDAN KURTULACAK ÖYLE Mİ?YAHU CEHENNEMİN "SAKAR" TABAKASI DELİCİ, KIRICI VE VURUCU BİR ÖZELLİĞE SAHİPTİR.NASIL OLUYOR DA BU KEFEN BUNA DAYANACAK? VALLAHİ BEN BUNU DÜPEDÜZ DİN TİCARETİ OLARAK ALGILIYORUM. SAKAR CEHENNEMİ EN KORKUNÇ TABAKALARDAN BİRİSİDİR.ORAYA NAMAZ KILMAYANLAR ATILACAKLARDIR.

CÜBBELİ HOCANIN E-MAİLİNE BUNU YAZACAĞIM.BU KADARDA OLMAZ Kİ?GERÇEKTEN DİN İYİCE TİCARETE DÖKÜLDÜ.BU PARA İLE SATILMAYA BAŞLADI.

KİMSE KUSURUMA BAKMASIN BEN HER ZAMAN SÖYLEDİĞİM GİBİ AKLIMI VE VİCDANIMI KİMSEYE KİRAYA VERMEDİM.KERAMETLERE İNANIRIM.MUCİZELERE DE İNANIRIM AMA DELİLSİZ İSNATSIZ HUREFALARA İNANMAM. BU BÖYLE BİLİNE!...

lafons7275

Kıdemli Üye
“Cenaze mezara konduğu zaman kendisini teşyi edenlerin daha ayak sesleri kesilmemiştir ki, melekler gelir kendisine soru sorarlar. Tam o dakikada nûrânî bir şey gelir onun baş ucuna oturur. Bu onun namazıdır. Bir başka nûrânî şey ayak ucuna oturur. Bu onun sair hayrat ve hasenatıdır. Bir başka nûrânî şey onun sağ tarafına oturur. Bu onun orucudur. Bir başka nûrânî şey sol tarafına oturur bu da onun zekatıdır. Bunlar, sağdan ve soldan kabrin onun kemiklerini sıkmasına (canını yakmasına), sıkıntılar vermesine karşı onu korurlar.” (bk. Abdürrezzak, Musannef, 3/582, 583; Heysemî, Mecmeu’z-zevaid, III, 51)

Dua Nur

Kıdemli Üye
“Cenaze mezara konduğu zaman kendisini teşyi edenlerin daha ayak sesleri kesilmemiştir ki, melekler gelir kendisine soru sorarlar. Tam o dakikada nûrânî bir şey gelir onun baş ucuna oturur. Bu onun namazıdır. Bir başka nûrânî şey ayak ucuna oturur. Bu onun sair hayrat ve hasenatıdır. Bir başka nûrânî şey onun sağ tarafına oturur. Bu onun orucudur. Bir başka nûrânî şey sol tarafına oturur bu da onun zekatıdır. Bunlar, sağdan ve soldan kabrin onun kemiklerini sıkmasına (canını yakmasına), sıkıntılar vermesine karşı onu korurlar.” (bk. Abdürrezzak, Musannef, 3/582, 583; Heysemî, Mecmeu’z-zevaid, III, 51)

İşte mezarda bizim yoldaşımız bunlar. Bunlara sarılalım. Kefenden fayda yok.

Mugalata

Kıdemli Üye
bundan yüzlerce yıl önce hristiyanlara cennetin anahtarını kiliseler satabiliyordu. ama şimdi hiç bir hristiyan toplumuna bunu satamazlar.

ama günümüzde müslümanlara yanmayan kefen satabiliyorlar. acı ama gerçek. işte asıl sorunumuz bu!

Dua Nur

Kıdemli Üye
bundan yüzlerce yıl önce hristiyanlara cennetin anahtarını kiliseler satabiliyordu. ama şimdi hiç bir hristiyan toplumuna bunu satamazlar.

ama günümüzde müslümanlara yanmayan kefen satabiliyorlar. acı ama gerçek. işte asıl sorunumuz bu!

Bu haberler çıkınca siteyi kapatmışlar diyordu birisi. Tepkiler çok fazla çünkü. İnternet sayesinde bu işi fazla yapamazlar. Belki bir kaç kişi kanar, o kadar.

B

bamda

Guest
Vallahi Cübbeli hoca birilerinin gazına gelip alimlerin uyduruk sözlerini ifşa etmesi beni kızdırdı.ben bu cübbeli hocanın o tarif ettiği kabir azabından koruyan kefene inanmıyorum.Bu bir din ticareti oluyor.

Önceden ben ne demiştim."Asla taasup ehli değilim" diye.Yine sözümdeyim.Tükürdüğüm tükmüğü de yalamam.Şimdi Cübbeli'nin o meth ettiği kefenin nasıl da işe yaramayacağını delillerle sizlere ispat edeceğim.Sıkı durun şimdi

Bazı hadislerde Cehennemin sıcaklığı bizim ateşimizden yetmiş kat daha sıcak olduğu ifade edilmektedir. Cehennemin ateşi daha sıcak olmalı değil mi?

Hz. Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm):

"Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür!" buyurmuştu.

(Yanındakiler): "Zaten bu ateş, vallahi (asileri cezalandırmaya ahirette) yeterliydi" dediler. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Her bir katın harareti, bunun mislindedir." (Buhârî, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29, (2843); Muvatta, Cehennem 1, (2, 994); Tirmizî, Cehennem 7, (2592).
)

AÇIKLAMA:

Bu hadiste ahiretteki cehennem ateşinin, derece ve şiddet itibariyle, dünyadaki ateşin yetmiş katı olduğu ifade edilmektedir. Ashab, kâfir ve asileri cezalandırmak için dünyadaki ateşin de yeterli olacağını söylemesi üzerine, Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), Allah'ın azabının ne kadar şiddetli olduğunu belirtmek üzere te'kiden, cehennem ateşinin dünyadaki ateşe nisbetle altmış dokuz kat olduğunu, her bir katın aynen dünyadakine eşit bir şiddete sahip bulunduğunu beyan ediyor.

Allah'ın azabının şiddeti, ayet ve hadislerde tekrarla nazara verilmiş ve bunun "ateş"le olacağı ifade edilmiştir. Mesela: "Onlar ateşe karşı ne de sabırlıdırlar!" (Bakara, 2/175)

"Öyle bir ateşten sakının ki, onun yakıtı insanlarla taştır." (Bakara, 2/24) buyrulmuştur.

Öyleyse, dünya ateşini, Cenab-ı Hak, ahiretteki ateşin şiddetini haber vermek üzere onun yetmiş cüz'ünden bir cüz olarak halketmiş olmaktadır.

Şarihler, hadisteki maksadlardan birinin Allah'tan sadır olan azabın, kullardan, zalim insanlardan sadır olmakta bulunan azabtan çok daha şiddetli olacağına dikkat çekmek olduğunu belirtirler.

Hadislerde geçen yetmiş kat ifadesinin bir manası da ateşin şiddetini ifade etmek içindir. Cehennem yedi tabakadır. Birinci tabaka en hafiftir. Fakat dünyâ ateşinden yetmiş kat daha şiddetlidir. Adı “Cehennem”dir. Burada Müslümanlardan bir kısmı yanıp, günahlarından temizleneceklerdir.

Bu hadis de, "Allah'tan korkulmaz, Allah sevilir" diyenlerin, bu çeşit sözleriyle dinî bir hakikatı ortaya koymayıp keyfî bir muğalata (demagoji) yaptıklarını ortaya koymaktadır. Evet Rabbimizi, rahmetiyle severken, celalinden, azabından ve adaletinden de korkarız; kulluk edebi bunu gerektirir. Kur'an ve hadis de bunu ders verir. "Allah'tan korkulmaz.." sözü küfrün değilse cehlin eseridir, dinde delili, dayanağı yoktur. (Kütüb-i Sitte, Prof. Dr. İbrahim Canan)

ŞİMDİ CÜBBELİ HOCA'YA SORMAK LAZIM.SENİ GAZA GETİRMİŞLER. YUKARIDA Kİ HADİSTE ANLATILDIĞI ÜZERE CEHENNEMİN ATEŞİ DÜNYA ATEŞİNİN 70 KAT ÜSTÜNDE OLDUĞUNA GÖRE, DÜNYANIN EN YÜKSEK ATEŞİ (MAĞMA TABAKASINDA) Takriben 5000 DERECEDİR.BUNA GÖRE BİR HESAP YAPACAK OLURSAK, BUNU CEHENNEM ATEŞİ İLE BİR ÇARPALIM BAKALIM NE ÇIKACAK ORTAYA?...

5000X70=350.000 DERECE SICAKLIK EDİYOR.BUNA GÖRE BU SICAKLIĞA DAYANAKLI HANGİ EŞYA, ZIRH VAR BU DÜNYADA?BİR TANE BİLE YOK!AMPULLERİN TELLERİ TUNGSTEN'TEN YAPILDIĞINA GÖRE 5000 DERECEYE KADAR DAYANABİLİYOR.BU 350.000 DERECELİK HARARETE HANGİ EŞYA DAYANABİLİR Kİ?.İŞTE SİZE BASİT BİR HESAP YAPTIM.GERİSİNİ SİZ HESAP EDİN...

HER HANGİ BİR ADAM TÜM CÜRÜMLERİ İŞLEMİŞ, NAMAZSIZ ABDESTSİZ, AMELSİZ GEBERMİŞ GİTMİŞ.SONRADA BU AYET YAZILI KEFENİ GİYDİRECEKLER, KABİR AZABINDAN KURTULACAK ÖYLE Mİ?YAHU CEHENNEMİN "SAKAR" TABAKASI DELİCİ, KIRICI VE VURUCU BİR ÖZELLİĞE SAHİPTİR.NASIL OLUYOR DA BU KEFEN BUNA DAYANACAK? VALLAHİ BEN BUNU DÜPEDÜZ DİN TİCARETİ OLARAK ALGILIYORUM. SAKAR CEHENNEMİ EN KORKUNÇ TABAKALARDAN BİRİSİDİR.ORAYA NAMAZ KILMAYANLAR ATILACAKLARDIR.

CÜBBELİ HOCANIN E-MAİLİNE BUNU YAZACAĞIM.BU KADARDA OLMAZ Kİ?GERÇEKTEN DİN İYİCE TİCARETE DÖKÜLDÜ.BU PARA İLE SATILMAYA BAŞLADI.

KİMSE KUSURUMA BAKMASIN BEN HER ZAMAN SÖYLEDİĞİM GİBİ AKLIMI VE VİCDANIMI KİMSEYE KİRAYA VERMEDİM.KERAMETLERE İNANIRIM.MUCİZELERE DE İNANIRIM AMA DELİLSİZ İSNATSIZ HUREFALARA İNANMAM. BU BÖYLE BİLİNE!...

Bu sadet partililer neden böyle burnunun ucunu göremiyor.Şu yaptığın yorumun içeriğine bir bakarmısın?Tartışılan ne ,sen ne anlatıyorsun?
:)

Biz burada kabir azabından koruyan kefen satıyor diye cübbeli ahmet hocayı yargılarken,sen çıkıp kabir azabının bir kefeni yakıp yakmayacağını ciddi bir teste tabi tutuyorsun.Diyorsunki ;cübbeli yanlış pazarlıyor cehennem tüm kefenleri yakar":blink::confused1::D...Demek cubbeliyi kınadığın nokta bu!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Bu sadet partililer neden böyle burnunun ucunu göremiyor.Şu yaptığın yorumun içeriğine bir bakarmısın?Tartışılan ne ,sen ne anlatıyorsun?
:)

Biz burada kabir azabından koruyan kefen satıyor diye cübbeli ahmet hocayı yargılarken,sen çıkıp kabir azabının bir kefeni yakıp yakmayacağını ciddi bir teste tabi tutuyorsun.Diyorsunki ;cübbeli yanlış pazarlıyor cehennem tüm kefenleri yakar":blink::confused1::D...Demek cubbeliyi kınadığın nokta bu!!!

Senin gibi kadrolu saadet düşmanları neden böyle???

Bir kişi yazı yazmışsa tutarsın onun YAZDIĞI YAZIDAKİ FİKİR VE DÜŞÜNCELERE cevap verirsin, saçma sapan o kişinin milletine, partisine, dinine, ırkına vs.vs. vs.vs. GENELLEME YAPARAK yazmamalısın.

Arkadaş gelmiş bir yazı yazmış, yazısında parti yok, pırtı yok, sen neden partizanlık yaparak hemen olayı siyasete çekiyorsun?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Konuya da bir yorum yapayım:

İddia sahibi İhsan eliaçık denen tamamen siyasallaşmış, tamamen ne dediğini ne söylediğini duymayan, gözü kararmış bir insan.

Söylediği siteyi arıyorum bulamıyorum, yok nette böyle bir site.

Dolayısıyla da olmayan bir site için yorum yapmak, birilerini suçlamak bence doğru değil.

İhsan eliaçık önce iddiasının gerçek olduğunu ispatlasın, sonra biz de yorum yaparız.