Ebubekir Sifil ve Abdulaziz Bayındır

lafons7275

Kıdemli Üye
Değerli kardeşlerim müsadenizle ben yatıyorum, hayırlı geceler. Selamun Aleykum.

Havas

Kısıtlı Erişim
i
Soruların bu sebepten saçma geldi yanlış anlama.
3 basit soru dediğin sorulara ise cevap verince ne olacak, Allahın geleceği bilmesi konumuzla hiçbir alakası yok ki ?
mümin olarak son nefesini veren cennete, kafir olarak veren cehenneme,çocuklar da inşallah cennete gider. ee noldu şimdi cevap verdik de ?

cocuk cennet veya arafda cennette muminleri görünce allaha " yarabbi beni neden öldürdün daha çok yaşatsaydın abid zahid olsaydım daha üstün mertebelere gelseydim derse "
allah cc ne diyecek?

-ey kulum seni öldürdümki ilerde zalim olacaktın...

cehennemdeki kafir; yarabbi beni neden yaşattın teşke beni çoçuk yaşta öldürüp cennenite koysaydın, şu azabı tattırmasaydın" dedğinde

allah cc ne diyecek???????????????????????????????????

,,,,,,,,,,,,,,,

sana verilen o tercih ikilem işlerin nekadar çetrefilli olduğunu göstermek için.....

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Peki kardeşim bu ayeti nasıl yorumlayalım;

Diyanet İşleri : Yeryüzünde ve kendi nefislerinizde uğradığınız hiçbir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır.

Bu ayete göre ben dünyaya gelmeden önce basima gelecek musibetler belliydiyse

benim sucum ne ozaman ?

Oğlan çocuğunun durumuna gelince; onun ebeveyni mümin kimseler idi. Bu çocuğun ileride onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk. Allah’ın kendi lütuf ve merhametinden onlara daha şefkatli, daha temiz bir çocuk ihsan etmesini diledik.”(Kehf, 80-81).

Oğlan çocuğunu Allah öyle yaratmis

Oğlan çocuğunun sucu ne ?

lafons7275

Kıdemli Üye
Bu ayete göre ben dünyaya gelmeden önce basima gelecek musibetler belliydiyse

benim sucum ne ozaman ?

Oğlan çocuğunun durumuna gelince; onun ebeveyni mümin kimseler idi. Bu çocuğun ileride onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk. Allah’ın kendi lütuf ve merhametinden onlara daha şefkatli, daha temiz bir çocuk ihsan etmesini diledik.”(Kehf, 80-81).

Oğlan çocuğunu Allah öyle yaratmis

Oğlan çocuğunun sucu ne ?

oğlan çocuğu cennete gidecek.

lafons7275

Kıdemli Üye
cocuk cennet veya arafda cennette muminleri görünce allaha " yarabbi beni neden öldürdün daha çok yaşatsaydın abid zahid olsaydım daha üstün mertebelere gelseydim derse "
allah cc ne diyecek?

cehennemdeki kafir; yarabbi beni neden yaşattın teşke beni çoçuk yaşta öldürüp cennenite koysaydın, şu azabı tattırmasaydın" dedğinde

,,,,,,,,,,,,,,,

sana verilen o tercih ikilem işlerin nekadar çetrefilli olduğunu göstermek için.....

Çocuklar cennete girer dedik, cennete giren biri beni daha fazla yaşatsaydın da cennete girseydim der mi? Zaten cennete girecek.

alanyali07

Kıdemli Üye
allah cc ne diyecek?

bu cevabı sen mi uydurdun. herçocuk ilerde zalim olacağı için öldürülmez akıllı. Allahım kimlerle uğraşıyoruz şuraya bak :)
Allahın takdiridir doğum ecel ölüm.
Çocuk oradaki nimetleri görünce zaten böyle bir soru sormaz ? keşke hepimiz çocuk masumiyetinde ölsek.
ayrıca bu sorunun da konumuzla ilgisi yok.
Allah geleceği bilmediği zaman-haşa- bu çocuk o soruyu sormamış mı olacak size göre ? ne saçma mantığınız var yaw.

ne diyecekmiş ? yukardakine cevap vermişsin buna cevap veremedin mi uyanık .
Bu sorular Allahın iradesi ile ilgili.
Allah iradesinden sorguya çekilmez,La yüsel dir daha bunu anlamamışsınız yahu. bi de gelip burda dini konulardan konuşuyorsunuz.
Kafir de bunu diyemez, çünkü yapacağını yapmış suçunu işlemiştir.
hem bu soru-cevabın konumuza ne faydası var onu da anlamış değilim.
sen tercih yoktur mu diyorsun ? vardır mı diyorsun. başından beri neye inandığın meçhul.

,,,,,,,,,,,,,,,

çetrefil senin kafanda.
yani başından beri şu sorularınla bile iman konusunda çok şüphelerinin olduğunu gördük.
sen tercih yoktur mu diyorsun hele şunu bi açıkla ?

KUZAT

Profesör
Çürük elmayla sağlam elma aynı yere konmaz,konduğunda çürük hiçbirzaman sağlam olmaz,ama sağlam mutlaka çürür
çürük seven çürük yerden yesin sağlam seven sağlam yerden yesin meyvesini
butür münazaraların islama bir faydası yoktur
istediğiniz kadar dostluk kardeşlik,centilmenlik içinde geçmesi temennisinde bulunsanızda,fener-galatasary müsabakasına döner bu işler,
maçın sonunda bir bakmışsınız biri kafir ,diğeride yobaz yaftasıyla evinin yolunu tutmuş gidiyorlar

Havas

Kısıtlı Erişim
bu cevabı sen mi uydurdun. herçocuk ilerde zalim olacağı için öldürülmez akıllı. Allahım kimlerle uğraşıyoruz şuraya bak :)
Allahın takdiridir doğum ecel ölüm.
Çocuk oradaki nimetleri görünce zaten böyle bir soru sormaz ? keşke hepimiz çocuk masumiyetinde ölsek.
ayrıca bu sorunun da konumuzla ilgisi yok.
Allah geleceği bilmediği zaman-haşa- bu çocuk o soruyu sormamış mı olacak size göre ? ne saçma mantığınız var yaw.

bu diyolag hasanı basri hoca ile öğrencisi vasıl bin ata arasında geçdiği söylenir...hasanı basri son soruyu cevablayamayınca vasıl bin ata ondan ayrılmış,"iğtezele"ayrılma" muğtetezile" ayrılanlar " anlamında mutezile mezhebi doğmuştur..

şunu söyliyimki,Allah kullarına asla zulmetmez.Benim inancımda zaten kader kaza,irade kudret gibi çetrefil sorulara cevab arayıp illada böyledir denemez..
elisunnetin kader kaza inancı çok yanlış ..çünkü herşeyi açıklıyamıyor..islam amentusunude kader aza inancıyı diye bir innançda yoktur..
kuranı kerimde küfür şirk ile suçlanan kavimlerin hiç birinde kader kaza inanıcındaki bir eksikliğe nazariyye yapılmamış,gayet somut sapmalar,dalaletler küfür şirk ile suçlanmışdır..
Allahın oğlu demek..
..allah herşeye kadirse gelsin bizi yok etsin ..dercesine alay
..putlara tapmak
..yanlış vesile inancı ve aracılık
..yanlış ahlak değer yargıları ve uyarılmalalırına rağmen dönmemek...

konuyu toparlarsak ,abdul aziz hocanın alllah var olanı bilir .ifadesi doğrudur.kurana ters bir tarafı yoktur..olmayan birşeyin bilinmesi diye birşey zaten olamaz..
gelecek bilinmesi inancı ,arkasındada bir sürü cevabsız soruyu önümüze sürüklemekte.çoğunluklada cevabsız kalmakta.......bu sorulara çözüm getiren bir rahatlama yolu bulduğu kanısında olabiliir hoca..bakaıp görelim..:)

ne diyecekmiş ? yukardakine cevap vermişsin buna cevap veremedin mi uyanık .
Bu sorular Allahın iradesi ile ilgili.
Allah iradesinden sorguya çekilmez,La yüsel dir daha bunu anlamamışsınız yahu. bi de gelip burda dini konulardan konuşuyorsunuz.
Kafir de bunu diyemez, çünkü yapacağını yapmış suçunu işlemiştir.
hem bu soru-cevabın konumuza ne faydası var onu da anlamış değilim.
sen tercih yoktur mu diyorsun ? vardır mı diyorsun. başından beri neye inandığın meçhul.

sizin inançda allah geleceği biliyordu.:D.ebu cehil ,allah cc karşı yarabbi beni çocuk yaşta öldürseydin bende bu azaba düşmeseydim "derse ,allah cc ne diyecek?
sizin inanca göre allah cc zaten geleceği biliyor takdir etmiş..kullarına zulmetmez..ebu cehili neden çocuk yaşta öldürmedi..?
kafir bunu diyemez deyip hemen kafirin ağzını kapattın oldumu?neden diyemesin?

------------

Allahın iradesi tabiki sorguya çekilmez. o kimseye hesapta vermez...bu konu sizinde inancınızın çok muteber bir inanç olmadığı bir sürü yama gerektiren bir inanç olduğunu göstermek için buraya geldi.....

lafons7275

Kıdemli Üye
cennetdeki ust makamlara bakarak diyebilir..şehit olmak gibi!

Tur 21: (Dünyada) iman edenlere ve zürriyetleri de iman edib kendilerine uyanlara, (ahirette) zürriyetlerine kavuştururuz. (Onları da, baba ve dedeleri gibi cennete koruz ve derecelerini yükseltiriz.) Bununla beraber (baba ve dedelerinin) amellerinden hiç bir şey eksiltmeyiz. Herkes kazancına bağlıdır, (iyi amel işlerse kurtulur, değilse helâk olur.)

bu ayet şunu diyor eğer sen imanla ölürsen senin cennetteki makamın senin sülalendeki en takvalı büyük deden kim ise onun derecesine çıkartılırsın. Anlayacağın kurani niklisin ama kurandan bi habersin kardeşim.

Havas

Kısıtlı Erişim
Tur 21: (Dünyada) iman edenlere ve zürriyetleri de iman edib kendilerine uyanlara, (ahirette) zürriyetlerine kavuştururuz. (Onları da, baba ve dedeleri gibi cennete koruz ve derecelerini yükseltiriz.) Bununla beraber (baba ve dedelerinin) amellerinden hiç bir şey eksiltmeyiz. Herkes kazancına bağlıdır, (iyi amel işlerse kurtulur, değilse helâk olur.)

bu ayet şunu diyor eğer sen imanla ölürsen senin cennetteki makamın senin sülalendeki en takvalı büyük deden kim ise onun derecesine çıkartılırsın. Anlayacağın kurani niklisin ama kurandan bi habersin kardeşim.

كُلُّ امْرِئٍ بِمَا كَسَبَ رَهِينٌ.......................................her şahıs kazandığına rehindir"yani kazadığını alır...diyor..senin çıkardığın mana yanlış..

lafons7275

Kıdemli Üye
كُلُّ امْرِئٍ بِمَا كَسَبَ رَهِينٌ.......................................her şahıs kazandığına rehindir"yani kazadığını alır...diyor..senin çıkardığın mana yanlış..

Ben kafamdan mana çıkarmam. Ehli sünnet alimlerinin hepsi bu manayı çıkarmıştır. İnanmamak da özgürsünüz.

alanyali07

Kıdemli Üye
bu diyolag hasanı basri hoca ile öğrencisi vasıl bin ata arasında geçdiği söylenir...hasanı basri son soruyu cevablayamayınca vasıl bin ata ondan ayrılmış,"iğtezele"ayrılma" muğtetezile" ayrılanlar " anlamında mutezile mezhebi doğmuştur..
uydurma. böyle bir diyalog geçmedi. O diyalog başka bir mevzuda olduğu yazar kaynaklar. Kendinden diyalog uydurup bize yutturmaya çalışıyorsun.
sen ne kadar uydurmacı birisin yahu. En başta Ebubekir sifili nur cemaatinden yapmaya çalıştın. Sonra İsmailağa cemaatinden yapmaya çalıştın. Uydur uydur söyle meydan boş nasıl olsa dimi.
Hadis uyduranlardan şikayet edersiniz,demekki elinize fırsat geçse ilk yalan yanlış bilgiler uyduran siz olacaksınız bu gidişle.

şunu söyliyimki,Allah kullarına asla zulmetmez.Benim inancımda zaten kader kaza,irade kudret gibi çetrefil sorulara cevab arayıp illada böyledir denemez..
elisunnetin kader kaza inancı çok yanlış ..çünkü herşeyi açıklıyamıyor..islam amentusunude kader aza inancıyı diye bir innançda yoktur..
kuranı kerimde küfür şirk ile suçlanan kavimlerin hiç birinde kader kaza inanıcındaki bir eksikliğe nazariyye yapılmamış,gayet somut sapmalar,dalaletler küfür şirk ile suçlanmışdır..
Allahın oğlu demek..
..allah herşeye kadirse gelsin bizi yok etsin ..dercesine alay
..putlara tapmak
..yanlış vesile inancı ve aracılık
..yanlış ahlak değer yargıları ve uyarılmalalırına rağmen dönmemek...
Kader Allahın ilmi ile alakalıdır. Kuranda Allahın ilmini noksan görenler de yerilmiştir. Siz Allahın ilmini noksan görüyorsunuz. Kuranı Kerimde Allahın herşeyi bildiği yazmakta iken ve onlarca kez tekrarlamakta iken sizin Allahın ilminde noksanlık görmeniz size vebal olarak yeter.
"vallâhu bi kulli şey'in alîm"

konuyu toparlarsak ,abdul aziz hocanın alllah var olanı bilir .ifadesi doğrudur.kurana ters bir tarafı yoktur..olmayan birşeyin bilinmesi diye birşey zaten olamaz..
gelecek bilinmesi inancı ,arkasındada bir sürü cevabsız soruyu önümüze sürüklemekte.çoğunluklada cevabsız kalmakta.......bu sorulara çözüm getiren bir rahatlama yolu bulduğu kanısında olabiliir hoca..bakaıp görelim..:)

Kuranda Allahü teala, bırak dünya hayatı geleceğini ,ahiret geleceğindeki konuşmaları bile haber veriyor.
Sizi yalanlayan birsürü ayet var.
Sizi doğrulayan bir tane bile ayet yok. "Allah geleceği bilmez" diye bir ayet mi var -haşa-
Kuran Kuran diyorsunuz şeytanın yolundan gidiyorsunuz.
Kurandan onlarca kez "Allah herşeyi bilir" diyor ve bir istisna yoktur ayetlerde. Herşeyi bilir.
Geleceğe dair onlarca haber var.
Musa ile Hızır arasında geçen senin de verdiğin çocuk olayında çocuğun ilerde nasıl olacağını bilmesi bile sizi yalanlamaya yeter.
Ayrıca bugüne kadar hiçbir alim,rivayet ettiğin Mutezile dahi, Bayındır gibi Allahın geleceği bilmemesi gibi bir düşünce ileri sürmemiştir.
Bayındır bu konuda sapkınlığın öncülüğünü yapmaktadır.
Siz de tıpış tıpış peşinden gidiyorsunuz.

Size göre ölen çocuklar nereye gider peki ?

alanyali07

Kıdemli Üye
Aslında ibretlik bir manzara seyretmekteyiz şu tabloda.
Tasavvufa tasavvuf büyüklerine ağızlarda sakız misali , "müşrik,kafir" diyenlerin nasıl da saptırıldığını görmekteyiz. Bayındır ,Abdülkadir-i Geylaniye veya daha birçok tasavvuf büyüğüne hiç çekinmeden "müşrik,kafir" nitelemesi yaparken ,hani hadiste "bu söz dönüp dolaşıp sahibine gelir" deniyor ya, aslında hadisin de bir mucizesini görmekteyiz.
Tasavuf büyüklerine,velilere söylenen bu sözler görülüyor ki dönüp dolaşıp kendilerine isabet etmiş ve bu tip "Allah geleceği bilmez" gibi küfür sözlerle kendi sonlarını hazırlıyorlar.
Çok ibretlik. tefekkür edilmesi lazım aslında.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
oğlan çocuğu cennete gidecek.

Hz. Ademin oglu kabil kardesi habili öldürdü cehennemlik oldu

kabil dünyaya gelmeden önce kardesi habili öldürecegi belliydiyse

kabilin sucu ne ?

Kabilde Allahim sen beni cocukken öldürseydin ben kardesim habili öldürmezdim

derse ne olur ?

lafons7275

Kıdemli Üye
Hz. Ademin oglu kabil kardesi habili öldürdü cehennemlik oldu

kabil dünyaya gelmeden önce kardesi habili öldürecegi belliydiyse

kabilin sucu ne ?

Kabilde Allahim sen beni cocukken öldürseydin ben kardesim habili öldürmezdim

derse ne olur ?

Allahın bilmesi zorlaması değildir. Bunu anlamadan diğer meseleleri anlayamazsın. Diyelim sen bir zaman makinesi icat ettin ve 10 yıl sonrasına gittin. 10 yıl sonra 3. Dünya savaşı henüz bitmiş ve milyonlarca insanın öldüğünü görmüşsün. Şimdi bu savaşın olacağını görmekle savaşı başlatan sen misin?

Havas

Kısıtlı Erişim
QUOTE=alanyali07;1275933]uydurma. böyle bir diyalog geçmedi. O diyalog başka bir mevzuda olduğu yazar kaynaklar. Kendinden diyalog uydurup bize yutturmaya çalışıyorsun.
sen ne kadar uydurmacı birisin yahu. En başta Ebubekir sifili nur cemaatinden yapmaya çalıştın. Sonra İsmailağa cemaatinden yapmaya çalıştın. Uydur uydur söyle meydan boş nasıl olsa dimi.
Hadis uyduranlardan şikayet edersiniz,demekki elinize fırsat geçse ilk yalan yanlış bilgiler uyduran siz olacaksınız bu gidişle.

[/QUOTE]

bana bak damgalayıcı...ben dinlediğimi anlatırım kaç kaynak öğrendinde gldin bize ahkam kesmeye başladın!..önemli olan kıssanın özü sen kıssanın özünü anladınmıki yutturmadan bahsediyorsun !
sen kıssaya baksana!
Ama nurcu olduğun hemen belli ,sizin için konun özü değil detay önemli.....anlatılan hikaye hadis değil ayet değil .isnatlarda bir karakterin değişmesi kıssanın neyini değiştirdi bir söylermisin..?

ebubekir sifil ben nurcu denedim ..sen bir nurcusun hemde koyu bir nurcu..said nursinin bir sürü zırva hadesilerine onay verecek kadar ,tağut düşüncelerine onay verecek kadar koyu bir nurcu..acaba bu tepkini cuma namazına gitme gereği duymayan,gavsdan yardım dileyen,yazırıldım uyarıldım diyerek allahı işaret eden ,ebced ,cifir gibi hokkabazlıklarla güya tefsir yapan said efendiye gösterirmiydin acaba??

Kader Allahın ilmi ile alakalıdır. Kuranda Allahın ilmini noksan görenler de yerilmiştir. Siz Allahın ilmini noksan görüyorsunuz. Kuranı Kerimde Allahın herşeyi bildiği yazmakta iken ve onlarca kez tekrarlamakta iken sizin Allahın ilminde noksanlık görmeniz size vebal olarak yeter.
"vallâhu bi kulli şey'in alîm"

o senin yorumun ... ..! Allahı kutsamak sanamı kaldı?bana bak yalancı ,uydurukcu edebiyatcı!kimse alahı noksan gördüğü yok!insanlara yalan isnat hiç yakışmıyor..

Kuranda Allahü teala, bırak dünya hayatı geleceğini ,ahiret geleceğindeki konuşmaları bile haber veriyor.
Sizi yalanlayan birsürü ayet var.
Sizi doğrulayan bir tane bile ayet yok. "Allah geleceği bilmez" diye bir ayet mi var -haşa-
Kuran Kuran diyorsunuz şeytanın yolundan gidiyorsunuz.
Kurandan onlarca kez "Allah herşeyi bilir" diyor ve bir istisna yoktur ayetlerde. Herşeyi bilir.
Geleceğe dair onlarca haber var.
Musa ile Hızır arasında geçen senin de verdiğin çocuk olayında çocuğun ilerde nasıl olacağını bilmesi bile sizi yalanlamaya yeter.
Ayrıca bugüne kadar hiçbir alim,rivayet ettiğin Mutezile dahi, Bayındır gibi Allahın geleceği bilmemesi gibi bir düşünce ileri sürmemiştir.
Bayındır bu konuda sapkınlığın öncülüğünü yapmaktadır.
Siz de tıpış tıpış peşinden gidiyorsunuz.

Bin tane said peşine düşmekten daha iyi bence bu adam uymak!Biz geretiğindede imamımızı eleştriririz.......senin kitabında velilerinde geleceği bildiği yazıyor ..fakat allaha ayıp olmasın diye gizliyorlarmış.....ne güzel yorum dimi..

çelebiler

Kıdemli Üye

Aslında yukarıdaki ayetteki ifade çocuğa ne olacağından daha önemlidir.

Allah çocuğun ileride ne olacağını bilmiyor mu da "Bu çocuğun ileride onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk " diyor?Allah çocuğa ne olacağını biliyorsa neden çocuğun geleceğinden korkuyor?Yani endişe ediyor?

lafons7275

Kıdemli Üye
Aslında yukarıdaki ayetteki ifade çocuğa ne olacağından daha önemlidir.

Allah çocuğun ileride ne olacağını bilmiyor mu da "Bu çocuğun ileride onları azgınlığa ve küfresürüklemesinden korktuk "diyor?Allah çocuğa ne olacağını biliyorsa neden çocuğun geleceğinden korkuyor?Yani endişe ediyor?

Bu soruyu bir Müslüman olarak kime soruyorsun?

http://islamisorular.biz/index.php?qa=104&qa_1=kehf-suresi-80-ayeti-nasil-anlamaliyiz

alanyali07

Kıdemli Üye
bana bak damgalayıcı...ben dinlediğimi anlatırım kaç kaynak öğrendinde gldin bize ahkam kesmeye başladın!..önemli olan kıssanın özü sen kıssanın özünü anladınmıki yutturmadan bahsediyorsun !

Şimdi sana kıssanın kaynağını sorsak onu bile söyleyemezsin çünkü böyle bir kıssa yok. Kafandan Hayalinden diyalog uydurup bunu bize anlatmaya çalışıyorsun.
Sizin hertarafınız Kurani olsa nolur, anca uydur uydur söyle modundasınız. Damgalayıcı diye bize dersiniz, kendiniz önünüze gelene müşrik kafir damgasını basmaktan uzak durmazsınız.
Başından beri bisürü şeyler uydurmaya çalıştın hepsini de yüzüne çarptık şükür. Karşında çocuk yok senin.
Şimdi de "ben dinlediğimi anlatırım" diye mazeret sürmeye kalkıyorsun yalanına. Resmen yalan söylüyorsun.

"Bilmediğin şeyin ardına düşme, çünkü göz, kulak ve kalp hepsi sorumludur, mutlaka sorguya çekilecektir." (İsra, 17/36)
"Kişiye, yalan olarak, her duyduğunu anlatması yeter!"
(Ebû Hureyre radıyallahu anh. Müslim)

sen kıssaya baksana!
be çocuk, sen bi diyalog uydurup sonra buna kıssa diyemezsin. oh ne güzel dünya kıssa uydur kafandan, sonra kıssaya bak de. uyanık sporlar sizi.

Ama nurcu olduğun hemen belli ,sizin için konun özü değil detay önemli.....anlatılan hikaye hadis değil ayet değil .isnatlarda bir karakterin değişmesi kıssanın neyini değiştirdi bir söylermisin..?
nurcu da değilim başta demiştim. ama yine uydurmakta üstüne yok.
Sen bi diyalog yazdın ve bu diyalogu "Hasan Basri ile Vasıl bin ata arasında geçiyor" diyerek hem yalan hem iftira attın.
Yalanınız ortaya çıkınca da hemen çirkefleşme moduna giriyorsun şekil A da olduğu gibi.

ebubekir sifil ben nurcu denedim ..sen bir nurcusun hemde koyu bir nurcu..said nursinin bir sürü zırva hadesilerine onay verecek kadar ,tağut düşüncelerine onay verecek kadar koyu bir nurcu..acaba bu tepkini cuma namazına gitme gereği duymayan,gavsdan yardım dileyen,yazırıldım uyarıldım diyerek allahı işaret eden ,ebced ,cifir gibi hokkabazlıklarla güya tefsir yapan said efendiye gösterirmiydin acaba??
Ebubekir sifile önce nurcu iması yaptın, sonra İsmail ağa cemaatine yakın diyerek ikinci bi yalan denemesi yaptın. Ama yalanların seni küçük duruma düşürüyor.
Hariciler de Yalnız Kuran deyip Hz.Aliye bile küfür isnat ettiler. Sen de koyu bir haricisin koçum anladın mı ? çözdüm ben seni.
Yani hapisteki sürgündeki adama bile "Cuma Namazına gitmedi" diye iftira atmaktan uzak kalmazsınız, ama Cuma namazına açık açık gitmem diyen tvlerde Yaşar Nuri öztürke gık diyemezsiniz.
Yaşar Nuri öztürk reenkarnasyon var der, bitaneniz de çıkıp Yaşar Nuriye laf söyleyemezsiniz. Niçin ? çünkü sizin tayfadan.
Bayındır ,Allaha noksanlık izafe eder, tıpış tıpış peşinden gidersiniz.

o senin yorumun ... ..! Allahı kutsamak sanamı kaldı?bana bak yalancı ,uydurukcu edebiyatcı!kimse alahı noksan gördüğü yok!insanlara yalan isnat hiç yakışmıyor..
Bin tane said peşine düşmekten daha iyi bence bu adam uymak!Biz geretiğindede imamımızı eleştriririz.......senin kitabında velilerinde geleceği bildiği yazıyor ..fakat allaha ayıp olmasın diye gizliyorlarmış.....ne güzel yorum dimi..
Sözün özü Bayındır ve siz Allaha noksanlık isnat ediyorsunuz. Onu da kendiniz gibi "olanı bilir" diyorsunuz. Olanı herkes bilir a aklı evveller. bunu düşünemiyormusunuz ? Allahı da kendi seviyenize indirmek istiyorsunuz.
Allahı zamana hapsetmek küfrün başka bir boyutudur.
1400 yıldır Sahabe devrinden bu yana hiçbir muteber alimin söylemediği inanmadığı "Allah geleceği bilmez " düşüncesi ile öyle bi çukura düştünüz ki , o "kafir müşrik" dediğiniz alimlere sarfettiğiniz sözler size geri döndü.
Bir tane bile "Allah geleceği bilmez" diyen muteber bir alim var mıdır tarihten ??
Aklınız uçmuş sizin. şeytana kiraya vermişsiniz haberiniz yok.