Ebubekir Sifil ve Abdulaziz Bayındır

Havas

Kısıtlı Erişim
sen bir nurcusun ,nurcular daima kıvırmayı sever..sanki özel eğitim almılar gibi..........

bir mümin ölünce nereye gider

kafir nereye gider

çocuk nereye gider..? basit sorular buyur cevabla

alanyali07

Kıdemli Üye
abdul aziz hatalı olsun seninki doğrumu?

Allah sübhandır eksiklikten münezzehtir. BAyındır gibiler Allahı zamana mahkum ediyorlar. Halbuki zaman da yaratılmış bir şeydir. X=Vt fizik formülü. zamana bağlı olan biziz Allah değil.
Allah geçmişi nasıl biliyorsa geleceği de öyle bilir. geçmniş gelecek mevhumu bizler içindir.
O sebepten Allahü teala ahiretteki ahvali de aynı yaşanıyor gibi haber verir. şöyle derler,böyle yaparlar gibi. Çünkü biliyor. Allah Alimdir.

lafons7275

Kıdemli Üye
4:119 - Allah o şeytana lanet etti. Ve o da: "Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler" dedi. Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.

alanyali07

Kıdemli Üye
sen bir nurcusun ,nurcular daima kıvırmayı sever..sanki özel eğitim almılar gibi..........

kafir nereye gider

ben nurcu değilim bu bir. senin yaşın kaç kuzum. çocuk olduğunu düşündüm bian.
Başından beri sana soru sorduk, net cevap ver derken hiç cevap vermeyip "cevap vermek zorunda değilim" derken kıvırmayı iyi yapıyordun da şimdi sanki çocuk gibi saçma sorular soruyorsun.
Bu sorularla kıvırmayı bence sen yapıyorsun.
Ama yaşının küçük olduğunu düşündüm. Yaşın kaç acaba ?

Havas

Kısıtlı Erişim
ben nurcu değilim bu bir. senin yaşın kaç kuzum. çocuk olduğunu düşündüm bian.
Başından beri sana soru sorduk, net cevap ver derken hiç cevap vermeyip "cevap vermek zorunda değilim" derken kıvırmayı iyi yapıyordun da şimdi sanki çocuk gibi saçma sorular soruyorsun.
Bu sorularla kıvırmayı bence sen yapıyorsun.
Ama yaşının küçük olduğunu düşündüm. Yaşın kaç acaba ?

sana yorumu taa baştan yazdım bu konunun içinden çıkılmaz diye...... benim kader niancım yok ..kurann ne derse o !

sen aç dedin bende açdım ....

senin inancın doğru ise buyur bizimle paylaş!

daha 3 basit soruya cevab vermekten korkuyorsununuz gelmiş adamı eleştriyorsunuz?

lafons7275

Kıdemli Üye

kafir nereye gider

Mümin ölünce cennete gider, kafir cehenneme, çocuklar da İslam fıtratı üzere yaratıldıkları için cennete gider.

alanyali07

Kıdemli Üye
sana yorumu taa baştan yazdım bu konunun içinden çıkılmaz diye...... benim kader niancım yok ..kurann ne derse o !

sen aç dedin bende açdım ....

senin inancın doğru ise buyur bizimle paylaş!

daha 3 basit soruya cevab vermekten korkuyorsununuz gelmiş adamı eleştriyorsunuz?

içnden çıkılmaz diye birşey yok. çok basit temel bir itikadi konudur bu. sorduğun sorulara bu sebepten güldüm. belli ki bi kafa karışıklığı yaşıyorsun iman konusunda.
Çünkü bi mesajında "tercihlerimiz var" diyorsun, ama bi sonraki mesajında tercihlerimiz yokmuş gibi "o neden aidsli olmayı tercih etti" gibi tercihi yok sayn saçma sorular sorabiliyorsun. ?
Soruların bu sebepten saçma geldi yanlış anlama.
3 basit soru dediğin sorulara ise cevap verince ne olacak, Allahın geleceği bilmesi konumuzla hiçbir alakası yok ki ?
mümin olarak son nefesini veren cennete, kafir olarak veren cehenneme,çocuklar da inşallah cennete gider. ee noldu şimdi cevap verdik de ?
sen bu soruları konuyu çarptırmak ve kaçamak güreşmek içn soruyorsun ?
konumuz Allahın geleceği bilip bilmemesidir. kıvırma diyeceğini sen kıvırma kuzum .

lafons7275

Kıdemli Üye
Burada Allah kör diyen oldumu ?

Allah kendi koydugu hükmü neden degistiriyor ?

Mesala Allah kibleyi neden degistirdi ?

Yahudiler Peygamberin kendi ırklarından olmamasına kibir yaptılar, Allah da müslümanları bir süreliğine onların kıblesine döndürerek içlerinden iman edenler olmasını diledi. İman eden etti sonra kıble değişti.

alanyali07

Kıdemli Üye
Burada Allah kör diyen oldumu ?

Allah kendi koydugu hükmü neden degistiriyor ?

Mesala Allah kibleyi neden degistirdi ?

“İnsanlardan birtakım beyinsizler, ‘Müslümanları şimdiye kadar yöneldikleri kıbleden çeviren nedir?’ diyecekler. Sen onlara de ki: Doğu da, Batı da Allah’ındır. O dilediğini dosdoğru bir yola iletir.” bakara 142

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Peki kardeşim bu ayeti nasıl yorumlayalım;

Diyanet İşleri : Yeryüzünde ve kendi nefislerinizde uğradığınız hiçbir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır.

Allah arslani kuzuyu yemek icin yaratmis

Allah arslana neden kuzuyu parcalayin yedin diye hesap soracakmi ?

Kuzu arslandan hakkini alacakmi ?

Havas

Kısıtlı Erişim
tavırla bir alakas yok..madem inancına guveniyor buyursun paylaşsın..

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah arslani kuzuyu yemek icin yaratmis

Allah arslana neden kuzuyu parcalayin yedin diye hesap soracakmi ?

Kuzu arslandan hakkini alacakmi ?

Hayvanlar her ne kadar mükellef varlık olmasalar da onlar da belli nisbette haklaştırılacaklardır. Nitekim bir hadiste Peygamber Efendimiz (asv),

“Her hak sahibine hakkını vereceksiniz. Hatta boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan kısas sûretiyle hakkı alınacaktır.”

alanyali07

Kıdemli Üye
tavırla bir alakas yok..madem inancına guveniyor buyursun paylaşsın..

yok bu çocuk normal değil belli oldu. :) başta ciddiye almakla yanlış yapmışız.
cevapladık ya sorularını. mükemmel 3 soru sormuşsun :)
ee cevapladık nolcak şimdi ??
inancına güvenmektebn bahsediyorsun
1- sen ilk başta net cevap veremem dedin. inancına güvenmedin
2-hala bu konu çok karışık bir konu diyerek hala güvenemiyorsun.
3- ve saçma sorularla konuyu çarpıtmaya çalışıyorsun şekil A da olduğu gibi.

ömerusta ne güzel söyledi "Bayındır hata yapmıştır hatasında ısrar da etmiştir" dedi.
samimi olan bunu söyleyebilir.
ama sizde bu samimiyeti göremiyorum. ayrıca yaşınızın da küçük olduğunu anlıyorum bu çocukça kaçamak tavırlarınızdan.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hayvanlar her ne kadar mükellef varlık olmasalar da onlar da belli nisbette haklaştırılacaklardır. Nitekim bir hadiste Peygamber Efendimiz (asv),

“Her hak sahibine hakkını vereceksiniz. Hatta boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan kısas sûretiyle hakkı alınacaktır.”

Arslan etten baska bir sey yemez cünkü Allah onu öyle yaratmis

yasamak icin muhakkak bir hayvani parcalayip yemek zorundadir