Diyalogcular, Nursi'nin Yakasından Düşün!

agbi

Yasaklı
agbi abiye..

Link verdiğiniz konunuza zaten bakmıştım. Bu üçüncü bakışım.

Allah Teala, imhal eder lakin ihmal etmez. Vakit geç olmadan, iş işten geçmeden tevbe ediniz, bozuk itikadlara bulaşmayınız. Kendinize yapacağınız bir iyiliktir. Tez zamanda itikadınızı Ehli Sünnete göre yeniden ele alınız.

Ben Talu hocanın duasına amin dedin ya siz ?

agbi

Yasaklı
Madem F.Gülen CEMEATİNİ tenkit ediyorsunuz.

O ZAMAN ALTERNATİF üretin.

ÖYLE OLMAZ BÖYLE OLUR Dünyaya Türkiyeye açılın.

Bunu yapamıyorsanız SUSUN.

KÖTÜ yü bulmak Hüner değil İYİ yi yapmak HÜNER dir.

KÖTÜ yü KÖTÜ olarak ispart edemiyorsanız İYİ yi yaparak İSPAT edin.

Sizi kim tutuıyor ?

hirahos

Kıdemli Üye
Sadece Talu hocanınkine değil; Müslümanların (Ümmet-i Muhammedin) hayrına edilmiş her duaya bin kez aminler olsun. Amin ya Erhamerrahimin, bi hürmeti Seyyidi'l Mürselin.

Dünya çapında organize olma ve kalabalıklaşma bizim için tek başına bir ölçü değildir. İtikad bozuk olduktan sonra 7 milyarın 5,5 milyarı kadar ol ve genişle, ne fayda?! İtikad sağlam olsun ve Allah'a yar olsunlar; 40 tane adam dünyanın altını üstüne getirir ve makbuldür.

agbi

Yasaklı
Sadece Talu hocanınkine değil; Müslümanların (Ümmet-i Muhammedin) hayrına edilmiş her duaya bin kez aminler olsun. Amin ya Erhamerrahimin, bi hürmeti Seyyidi'l Mürselin.

Dünya çapında organize olma ve kalabalıklaşma bizim için tek başına bir ölçü değildir. İtikad bozuk olduktan sonra 7 milyarın 5,5 milyarı kadar ol ve genişle, ne fayda?! İtikad sağlam olsun ve Allah'a yar olsunlar; 40 tane adam dünyanın altını üstüne getirir ve makbuldür.

KALPlLERİNİ mi yardın da İTİKAD ın sağlam olmadığını gördün ?

Yazdıklarınla İLİM SAHİBİ olduğunu belirtmek i,stiyorsun.

BU SÖZÜN TESPİTİN YANLIŞ SA İYİ BİLİRSİN milyonlar CA KİŞİ İLE HELALLEŞMEYİ.

Çok kendinden eminsin bakalım DOĞRUSUNU ALLAH AHİRETTE GÖSTERECEK.

Hikem

Kıdemli Üye
Madem Akgündüz hocadan bahsediyorsun...Ahmed Akgündüz, TV5 teki proğramında, Diyalog konusunda çeşitli görüşleri anlattı ve ''İslamdan taviz verilerek diyalog yapılamayacağını ifade etti.Acaba kimleri kasdetti?

Hikem

Kıdemli Üye
Madem F.Gülen CEMEATİNİ tenkit ediyorsunuz.

O ZAMAN ALTERNATİF üretin.

ÖYLE OLMAZ BÖYLE OLUR Dünyaya Türkiyeye açılın.

Bunu yapamıyorsanız SUSUN.

KÖTÜ yü bulmak Hüner değil İYİ yi yapmak HÜNER dir.

KÖTÜ yü KÖTÜ olarak ispart edemiyorsanız İYİ yi yaparak İSPAT edin.

Sizi kim tutuıyor ?

Önce yanlışa yanlış deme hak ve cesaretini göstermeliyiz.Kelimei Tevhid niçin önce La ile başlıyor, hiç düşündünmü Agbi?

Yanlış deme erdemini gösteremeyenlerin, alternatiften bahsetmeleri traji-komik bir durumdur..''.Hıristiyanlar Hazreti İsanın izinden gidiyorlar'' sözünün garabetini anlamadan, itiraf etme cesareti göstermeden, bay Agbinin alternatif istemesi, neyle izah edilmeli..Bir şey yanlışsa , miyarı vardır...Ehli Kitabın küfürde olduğu nasla sabitken, sana neyin alternatifini gösterelim..Yoksa Robert koleji tipi okullarınmı alternatifini soruyorsun...Bunuda alternatifini üstad Bediüzzaman göstermiş...Fen ve İslami ilimlerin beraber okutulduğu, arabi vacib, Türki lazım, kürdi caiz olduğu medreseler inşa etmek...

hirahos

Kıdemli Üye
Agbi kardeş, alternatif islam ahkamıdır, bizim islamdan başka bir nizam arama gayretimiz yok ki alternatif arayalım...

Bizim dinden tecerrud etmiş maarifin tamimine şiddetle çalışmak gibi bir niyetimiz de yok, bizim vazifemiz ubudiyettir, dinimizden zerre taviz vermeksizin...

Kafire hoş görüneceğim diye dinimin izzetini ayaklar altına alamam malesef. O yüzden batıla alternatif haktır, o hak ise islam ahkamıdır. Bizim batıla batıl alternatif arayacak halimiz yok, paramız da yok, medyamız da yok, dinden tecerrud etmiş maarifin tamimine dünyanın her yerinde şiddetle çalışan kolejlerimiz, üniversitelerimiz yok, arkamızda ondan izinsiz şurda burda iş yapılmaz diyeceğimiz amerikamız da yok, bebelerine ağladığımız, otoritesini kabul ettiğimiz israilimiz de yok, nerdeyse tümüyle ele geçirdiğimiz polisimiz de yok, her gün bedava dağıtılacak gazetemiz de yok, aleyhte dezenformasyon yapıp müslümanları kandıracak, abuk subuk dizilerle itikadı bozacak tvlerimiz de yok, radyolarımız da yok, yok yok...

Bir tek hasbunallahu ve ni'mel vekil diyecek Rabbimiz var, bu yüzden hüznümüzü ve kederimizi ancak ona şikayet ediyoruz. Allah bu dini zındıkanın elinde tahrif olmaktan muhafaza etsin, bizide dinde musibete uğramaktan muhafaza etsin. Amin

Amin ve Allah Teala sizden razı olsun abi.

manifesto

Yasaklı
Kafire hoş görüneceğim diye dinimin izzetini ayaklar altına alamam malesef. O yüzden batıla alternatif haktır, o hak ise islam ahkamıdır. Bizim batıla batıl alternatif arayacak halimiz yok, paramız da yok, medyamız da yok, dinden tecerrud etmiş maarifin tamimine dünyanın her yerinde şiddetle çalışan kolejlerimiz, üniversitelerimiz yok, arkamızda ondan izinsiz şurda burda iş yapılmaz diyeceğimiz amerikamız da yok, bebelerine ağladığımız, otoritesini kabul ettiğimiz israilimiz de yok, nerdeyse tümüyle ele geçirdiğimiz polisimiz de yok, her gün bedava dağıtılacak gazetemiz de yok, aleyhte dezenformasyon yapıp müslümanları kandıracak, abuk subuk dizilerle itikadı bozacak tvlerimiz de yok, radyolarımız da yok, yok yok...
Gülen kovalasın sizi..
polisi ele geçirmiş de bilmem ne
chp kafasından farkınız yok
alnı secde görmüş chp modeli
Beyen beyenme herkes kendi işini yapar.
Gülen dinden taviz veriyorsa kendini ilgilendirir.
hesabını kendi verecek
Ona inananlar da kendi hesaplarını kendi verecek
Siz bildiğiniz gibi yapın o da bildiği gibi yapsın
O kolejler okuller evler medreseler..
Yan gelip yatarak hayat bulmadı
Davası için 3 kişiyi bir araya getiremeyenler
Oturup kalkıp gülene kara çalması kabak tadı verdi.
Gülen din demek değil.
Siz de taviz vermezsiniz ödeşmiş olursunuz
taviz vermemek nedemekse artık veya taviz vermek nedemekse

Hikem

Kıdemli Üye
"Değişmeyen sadece deliler ve ölülerdir"

...Değişmeyenler içinde itikada müteallık meselelerde varmı?Yoksa bu lafta olduğu, gibi o da mı buharlaşıp, sadece ''deliler ve ölüler '' mi kaldı...Seküler dünya görüşünün bir felsefesi olan bu slogan müslümalara yakışmıyor, sen kendine yakıştırıyormusun...

saniyen,Batıda aydınlanmayla beraber, ''değişmeyen şey değişmedir'' anlayışını tekrarlamayı marifet zannedenler, ''Hak taadüd etmez'' düsturunu unutup birdenbire başka başka hakikatler olabileceği yalanıyla kendilerini aldatmayı tercih etmişlerdir.

Evet bu toprakların çocukları ben Hakikatım demeyi unuttukları günden beri yeni bir şeyler söylemeye , yeni birşeyler ortaya koymaya çalışıyorlar ama yaklaşık bir asırdır ne yeni bir şey söylüyorlar nede yeni bir şey ortaya koyuyorlar.Bu yüzden bu toprakların çocuklarının öncelikli görevi ''yeni bir şey'' vaz etmek değil ,kadim olanı keşfetmek olmalıdır..

manifesto

Yasaklı
Seküler dünya görüşü..ehli dünya ise bu değil..dünyasını bilmek ise bu
evet değişmeyen sadece deliler ve ölülerdir.
İman esaslarında bir değişim bekliyorsan böyle bir değişim gerçekleşmez.Çünkü vahiy ile mühürlenmiş hakikatler zamanın değiştirme gücünden münezzehtir.
Gerikalan değişime tabidir.

Ahirzaman da hristiyanlık islama inkilap edecekse bu kendi kendine olmayacaktır.Orada bir hedef ve istikamet gösterilmiş bir işaret verilmiş ve bu işaretin hikmetine ve sırrına vakıf olabilenler bu yolun yolcusu olmayı peygamberin müjdesi olarak görürler.

agbi

Yasaklı
Agbi kardeş, alternatif islam ahkamıdır, bizim islamdan başka bir nizam arama gayretimiz yok ki alternatif arayalım...

Bizim dinden tecerrud etmiş maarifin tamimine şiddetle çalışmak gibi bir niyetimiz de yok, bizim vazifemiz ubudiyettir, dinimizden zerre taviz vermeksizin...

Bir tek hasbunallahu ve ni'mel vekil diyecek Rabbimiz var, bu yüzden hüznümüzü ve kederimizi ancak ona şikayet ediyoruz. Allah bu dini zındıkanın elinde tahrif olmaktan muhafaza etsin, bizide dinde musibete uğramaktan muhafaza etsin. Amin

Sizin ve Hirahos un mesajları okuyunca ve açtığı konuları.

Kendi kendime düşünüyorum BU KİŞİLER yazdıkları mesajlara göre ve açtıkları konulara göre İSLAM ı takva ile yaşıyorlar. Gerçekte İslam ı TAKVA ile yaşıyorlarsa benim AHİRETİM TEHLİKEDE.

Sonra düşünüyorum yazdıklarının ANA FİKİRLERİNİ onlar için İSLAM DÜŞMANI & İSLAM a İHANET eden VATAN a ihanet eden birtek F.Gülen ve Cemeati.SİYONİZM konularında sizleri göremiyorum.İÇİMİZDE ki sosyal yaşamda İSLAM karşıtı konulardada göremiyorum.

Alıntı yaptığım mesaj da Usame demişki Kafire hoş görüneceğim diye dinimin izzetini ayaklar altına alamam malesef. Sormak istiyorum KAFİR e hoş görünmek için İSLAM İZZETİ ayaklar altına alınmış BUNU YAPAN YA KAFİR dir yada MÜNAFIK tır.ÖTESİ YOKTUR.

Yani ben MÜNAFIK veya KAFİR sıfatı taşıyan oluşumun içindemi yim ?

Birde kendime soruyorum Usama ve Hirahos bu ilme sahipse NEDEN Forum da Forumlarda TALEBELERİ olması lzım BU İLME SAHİP olan kişilerin Forumlarda olması forumlarda zaman kaybetmesi İSLAM a göre ZAMAN İSRAFI.

Dün akşam ATV de Eşrefpaşalılar filmi vardı bana Nostajiyi yaşattı İstanbul un SULUKULE parelinde İzmir de bir Muhitte açtığımız ev ve yaşadıklarımız aklıma geldi HIRSIZlar , Tefeciler çok özür dilerim Pez..... ler Ne ararsan vardı hatta DANSÖZ bile vardı.Kimilerine vesile olduk kimilerine olamadık KARAR ALLAH cc nün.

Evet düşünüyorum Usama ve Hirahos un sahip oldukları ilme ben sahip olsa idim yani ALLAH cc bana nasip etse idi FORUM larda ne işim varki aslında daha evvelde değinmiştim geçirdiğim kaza neticesi Forumlardayım.Riya olmasın eskiden Haftada belki 2 belki 3 gecemi evde geçirirdim.

Hirahos ve Usame ÇOKMU İLMİNİZ var OLUŞUMLARI TENKİT EDİP YARGILIYORSUNUZ ya yanılaıyorsanız KALPLERİMİZİ mi açtınız ?

abuk subuk dizilerle itikadı bozacak tvlerimiz de yok, radyolarımız da yok, yok yok...

Bu suçlamanızın AHİRETTE hesabını berebilecekmisiniz ?

Hangi İslam ahlakı ? Ben size bu Forumda 4,5 adet İslam ahlakı olduğunu ispat ederim.

Hangi İslam Ben size bu Forum da 4,5 Tane İslam anlayışı gösteririm.

ALLAH cc hepimizi GERÇEK İSLAM AHLAKI ile AHLAKLANDIRSIN.

ummuhan

Kıdemli Üye
O kolejler, okullar, dersaneler hayat buldu ne oldu? para kaynağı oldu derseniz tamam da , Her yana İslamı yaydı demeyin sakın :)

agbi

Yasaklı
USAME 49

BİRAZ fORUM A ARA VEREYİM DEDİM.

Özel den senin mesaj gönderdiğini görünce Forum a girdim.

Şimdi yazmasam olmaz.

Usame 49 İSLAM ı TAKVA ile mi yaşıyorsunuz ki TENKİT ediyrsunuz ?

Bugün bana Belirli mübarekler hariç İSLAM ı TAKVA ile yaşayan gösterebilirmisin ?

Daha önce soru sordum.

F.Gülen ve Cemeati MÜNAFIK mı ? Kafir mi ? İslam a ihanet mi ediyor yoksa Vatan a ihanet mi ediyor ?

Kesin cevap vermedin gösterdiğin sebebe de katılıyorum.HAKLISIN.

Fakat İMA ların arkasına saklanarak İTHAM etmen seni kurtarırmı.

Önce siz TAKVA ile yaşayın Tavizsiz sonra bunları yaşadığınız zaman TENKİT edin.

agbi

Yasaklı
O kolejler, okullar, dersaneler hayat buldu ne oldu? para kaynağı oldu derseniz tamam da , Her yana İslamı yaydı demeyin sakın :)

YAYMADIĞINI iddia ediyorsun.

YA YAYIYORSA

O zaman bu İTHAM ın karşısında ne cevap vericen.

AYRICA Okullar Türkiyede Gözetim altında ve bu okulları ADDD, Çağdaş Yaşam Derneği , Perinçek taraftarları CHP zihniyeti , Pkk nın siyasi birimi İSLAM ı yayıyor LAİK liğe büyük tehlike olarak nitelendiriyor SİZSE TERSİNİ söylüyorsunuz.

HANGİNİZ DOĞRU

agbi

Yasaklı
agbi, sen sedd-u zerai diye bir mesele var, onu bi araştırsana? Ayrıca Ecevit hayattayken demişti, bu okullar olmasaydı azerbaycana şeriat gelecekti diye.. kimse tekzib etmedi...

Ben okadar ilim sahibi değilim.

HADDİMİ ve ÇİZGİMİ bilirim.

BİLDİĞİM ise

Hiç bir kimseyi İman la , İslamı yaşamakla YARGILAMA ve TENKİT hakkına sahip değilim .

AZARBEYCAN a ŞERİAT mı gelecekti.

Güldürme beni.

Aslında ECEVİT şunu demişti ( Söylediklerinin altındaki gerçek ) ki Büyük oy Potansiyeli plan alevileri kızdırmamak için ŞİA nın gelişmesini önledi o okullar.

Hiç Gittinimi TÜRK DEVLETLERİNE ?

Son zamanlarda AZERBEYCAN yönetimin Cami kapattırdığını biliyormusun.

AHKÂM kesmeyin bana.

sufi7007

Profesör
Said-i Nursi Hz.nin alem-i manada Hz. Şeyh M. Nazım Kıbrısî Hz.ne dert yanarak "Beni takip iddiasındaki asalak taifeden bizarım..." dediği 3 yıl önce kayıtlara girmişti.

Üyelerden ALANYALI vardı; iyi bilir bu konuyu...

3 yıldan fazla zaman geçti; halâ bir açıklama bekleniyor...

"Said-i Nursi; kendi adını TEPE TEPE kullanan taifeden "külliyyen" bizar mıdır ? Değil midir?"

"Bîzarım" dediğini nakleden belli...

"Bizâr değildir" diyen bir Allah kulunu işiten var mı?

(KAYNAK isterem kaynak; yazılı, görüntülü veya sesli...)

Osama49 da biliyordu sanırım...

Bir gelişme var mı OSAMA49 ?

agbi

Yasaklı
kime keselim agbiciğim? Sen istiyorsun illaki...

Siz daha Türk Devletlerinde

İRAN ın ŞİA lığı yayma politakasını ve starejisini bilmiyorsunuz.

ALLAH a şükür Yasevi hz leri ve Şeh şamil in etkileri daha devam ediyor.

Kalkmışsınız AZERBEYCAN da ŞERİATI konu ediyorsunuz.

-Muhammed-

Profesör
O okullar sayesinde neler olduğunu bilmeden ,

Yorum yapmasın HİÇKİMSE.

Gördünüz mü acaba, o okulların İslam'ı yaymadığını?

Görmemişseniz yorum yapmayın.