Dinler Arası Diyalog Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Dinler Arası Diyalog Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Bir Vatikan Projesi, Müslümanlar için uygun değil

Oy: 31 73.8%
  • M.Fethullah Gülen'in Projesi.İnsanlık için faydalı

Oy: 10 23.8%
  • Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Fikrim yok

Oy: 1 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    42

GENCAKINCI

Profesör
BİR ATESİTE İslamı nasıl anlatırız diye konu açtım İLGİ yok

BİR DEİSTE İslamı nasıl anlatırız diye konu açtım İLGİ yok

BİR HİRİSTİYAN a İslamı nasıl anlatırız diye konu açtım İLGİ yok

BİR MUSAVİ ye İslamı nasıl anlatırız diye konu açtım İLGİ yok

Buna eş anlamlarda konular açmıştım Forum haclenmeden ve sonrası

KİMSE İLGİ GÖSTERMEDİ

Madem F.Gülen ve cemeatinin YOLU SİZCE YANLIŞ

DOĞRUSUNU YAPIN DÜNYAYA YAYILIN.

Bunlarıda yapmıyorsunuz

KALKIP BURADA NEFİSLEİNİZİN ESİRİ OLUP Ayetlerle , Hadisler le Menkibelerle YARGILIYORSUNUZ.

Diyorsunki:"KALKIP BURADA NEFİSLEİNİZİN ESİRİ OLUP Ayetlerle , Hadisler le Menkibelerle YARGILIYORSUNUZ."

Biz nefislerimize göre yargılamıyoruz. Ayet ve hadislere göre açıklıyoruz.

Peygamberimiz(S.A.V); "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız
nokta.gif
O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir"
buyurmaktadır
nokta.gif

veri

Yasaklı
Ali Kaya değil.Alaattin Kaya.

Zaman gazatesi nin eski imtiyaz sahibi, star gazetesi eski imtiyaz sahibi, aynı zaman da papanın elini öpen sahış.

Videoyu defalarca tekrar tekrar izledim. Papanın elini öperken kravatı görünüyor. Videonun sonlarına doğru sağ tarafta ayakta görüntüye kısa bir süre giriyor. O anda videoyu durdurdum.Takım elbisesi,kravatı,saçı aynı renkte ve profildende aynı.

bırak bu işleri
biri cihaz yapsa bir görüntü oluştursa bu da senin peygamberin dese ona da mı inanıcaksın...
benim eklediğim asıl videoda el öpme hadiseleri yok...
tokalaşma var sadece
sen müslümana mı inanıcaksın
elin gavuruna mı?

kalbin kimden yana

ulvi

Doçent

bırak bu işleri
biri cihaz yapsa bir görüntü oluştursa bu da senin peygamberin dese ona da mı inanıcaksın...
benim eklediğim asıl videoda el öpme hadiseleri yok...
tokalaşma var sadece
sen müslümana mı inanıcaksın
elin gavuruna mı?

kalbin kimden yana

Kardeşim papayı seviyormusun daha önce sormuştum cevap vermemiştin yanlış hatırlamıyorsam, ben papayı sevmiyorum

Sende açık kalplilikle papayı sevdiğini yada sevmediğini söyleyebilirmisin

veri

Yasaklı
PAYAYI sevmek ne demek
tanımadığın birini niye seversin...

veya sevmezsin...

ha bugün tanırım sevmem ya yarın sevecek bir olay yaşarsam

bu işle ilgili bir hadis vardı hocaysan bilirsin

ulvi

Doçent
PAYAYI sevmek ne demek
tanımadığın birini niye seversin...

veya sevmezsin...

ha bugün tanırım sevmem ya yarın sevecek bir olay yaşarsam

bu işle ilgili bir hadis vardı hocaysan bilirsin

Kardeşim bunun adına kaçamak cevap derler, niye açıktan diyemiyorsun ben papayı sevmiyorum diye

Çünkü bende oluşan kanaat oki sen papayı seviyorsun sanki :)))))

veri

Yasaklı
bende de papayı senin sevdiğin kanaati hakim:)

burda tiyatro oynamıyoruz sen istiyorsun diye senin sufle ni söyleyecek değilim:)

ulvi

Doçent
bende de papayı senin sevdiğin kanaati hakim:)

burda tiyatro oynamıyoruz sen istiyorsun diye senin sufle ni söyleyecek değilim:)

Kardeşim lafı eğip bükme, papayı seviyorsun, Sen bana o kanaatte bulunuyorsan açıktan diyorumki o kanaatin yanlış ben papayı sevmiyorum

Bu arada kardeşim kusura bakma ama sana bir soru daha Dini inancın nedir hırıstiyanmısın, ben Elhamdulillah Müslüman 'ım :)))

veri

Yasaklı
papayı nasıl sevmezsin
tanışıyor musun?

ulvi

Doçent
papayı nasıl sevmezsin
tanışıyor musun?

Tanışmama gerek yok, papa olması yetiyor bana sevmemem için, Kişi Sevdiği ile beraberdir Hadisi Şerfi Emrince papa ile beraber olmamak ve papaya benzememek için sevmiyorum

Peki sen niye seviyorsun papayı tanışıyormusun :)))))

veri

Yasaklı
muhabbet sardı galiba
papayı tanımıyorum
sevdiğimi de söylemedim
sevmediğimi de söylemedi:)

illa her konuda fikir belirtilmesini yanlış buluyorum...

ulvi

Doçent
muhabbet sardı galiba
papayı tanımıyorum
sevdiğimi de söylemedim
sevmediğimi de söylemedi:)

illa her konuda fikir belirtilmesini yanlış buluyorum...

Kardeşim işte bunun için dinler arası diyaloğu yanlış buluyoruz bizler derken Elhamdulillah Müslümanlar

Çünkü hırıstiyanlarda dinler arası diyaloğu ve fet... gülen i savunuyorlar, ama tarih boyunca görülmemiştirki hırıstiyanlar Müslümanları savunsunlar

Buda akıllarda soru işareti ve şüphe oluşturuyor :)))))

Merak konusudur bir hırıstiyan bir Müslüman 'ı savunur niyeki :))))

veri

Yasaklı
diyalog konusunda konuşalım istersen
ama başka müslümanları çekiştiriceksin boşver...

hristayan olduğumu da söylemedim:)
kötü zan la hareket ediyorsun...

ulvi

Doçent
diyalog konusunda konuşalım istersen
ama başka müslümanları çekiştiriceksin boşver...

hristayan olduğumu da söylemedim:)
kötü zan la hareket ediyorsun...

Ama Müslüman 'ım da demedin İnşaAllah Bir kelimei Şehadet getir, şu ulvi kardeşinin içi huzur bulsun olurmu

Biliyorsun Müslüman 'ın Müslüman 'ı sevindirmesi sevaptır, getireceğin Kelimei Şehadet 'e çok sevinirim, eğer Müslüman 'san

Bu arada zaten diyaloğuda papa çıkarmıştır , fet.... gülen sonradan diyalog misyonunun bir parçası olmak istediğini belirterek diyaloğa ortak olmuştur

Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü projesi

Bu çalışmaları yapan Konsil ilk defa 1962'de bu konuyu görüşmek için toplandı. Daha sonraki toplantılarla da misyonerlik faaliyetinin bir parçası olmak üzere “Diyaloğa önem verilerek devam ettirilmesi kararlaştırıldı. II. Paul'ün 1991 yılında ilan ettiği Redemptoris Missio (Kurtarıcı Misyon) isimli genelgesinde aynen şöyle diyordu:

“Dinlerarası diyalog, Kilise'nin bütün insanları Kilise'ye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır... Bu misyon aslında Mesih'i ve İncil'i bilmeyenlere ve diğer dinlere mensup olanlara yöneliktir. “

Papa’yı ziyaretinde Fethullah Gülen de bu konuyu vurgulamıştır:
“Papa 6. Paul Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” (F. Gülen’in Papa’ya mektubundan, Zaman,10.2.1998)

1984 yılından beri "Hıristiyan Olmayanlar Sekreteryası"nın başkanlığını yapan Kardinal Francis Arinze ise, geçmişten bugüne gelinen noktayı anlatırken bunun Kilisenin bir misyonu olduğunu ifade etmektedir: "Papa VI. Paul'ün vizyonu gerçekleşmektedir. Çünkü dinlerarası diyalog, Kilise misyonunun normal bir parçası olarak görülmektedir" (Bulletin, 59/XX - 2, 1985, 124).

................................................................................................................................................................................

Yani şu görüntü itabari ile dinler arası diyaloğ tüm dünyayı hırıstiyanlaştırmak için papa tarafından çıkarılmıştır vede Fet.... gülen bu oluşuma ortak olarak katkıda bulunmak istemiştir :)))))))

veri

Yasaklı
EŞHEDÜENLAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDİN RESULULLAH
umarım doğrudur...

diyalog konusunda konuşalım
ama müslümanları çekiştireceksek bırak bu işleri derim...

gülen in diyalog dediğiniz kısmı papa ölünce bittti zaten...
bazı okulların açılması için papa ve gülen birbirini kullandı
istenen verimi her iki kesim alamayınca balon söndü
yeni papa bu diyalog masalında yer alan herkesi görevden aldı zaten

ulvi

Doçent
EŞHEDÜENLAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDİN RESULULLAH
umarım doğrudur...

diyalog konusunda konuşalım
ama müslümanları çekiştireceksek bırak bu işleri derim...

gülen in diyalog dediğiniz kısmı papa ölünce bittti zaten...
bazı okulların açılması için papa ve gülen birbirini kullandı
istenen verimi her iki kesim alamayınca balon söndü
yeni papa bu diyalog masalında yer alan herkesi görevden aldı zaten

Allah Razı Olsun kardeşim

gülen 2 milyon dolar yardım etmiş onların okullarına aşağıda

...................................................................................................................................................................................................................

Papaz Okullarına Yardım !!!

Turkish American Journal
English Hattford Seminary Receives 2milion dolar Gift From Turkish Religous Leader !

Hayırlı olsun Fethullah Gülen Cemaatinden Papaz okuluna 2 milyon dolarlık bağış

American Journal'ın Haberi ;
Hartford Seminary halkla ilişkiler müdürü David S Barrett yaptığı açıklamada, "Hartford Seminary tarihinde ilk defa müslüman bir cemaatten bu kadar büyük bir bağış" aldıklarını söyledi
$2 milyon dolarlık bir para bağışı yapıldı Papaz Okulu (Seminary) tarafından basına yapılan açıklamada bu bağış; Fethullah Gülen cemaati adına Ali Bayram tarafından yapıldı Ali Bayram "Bu para İslamın yanlış anlaşılmasını önlemek amacı ile Modern İslam Kürsü'sü kurulması için verildiğini" söyledi Seminary Papaz Okulu uzun yıllardan beri Gülen cemaati ile çalışmaktadır Bu cemaat İslam adına şiddeti red etmekte ve bu cemaatin çok sayıda öğrencileri ve din adamları buradaki Papaz Okuluna gelip araştırma yapmaktadırlar Gülen'nin takipçileri İslam'dan taviz vermeksizin modernizmi, diyaloğu, hoşgörüyü ve demokrasiyi savunmaktadırlar

Fethullah Gülenin gayri müslim çevrelerde kabul ve iltifat görmesinde heybeli ada Ruhban Okulunun açılmasını gösterdiği samimi çalışmalar önemli rol oynamıştır Gülen Patrik Barteleamos'la yaptığı daha ilk görüşmede ''Kendisine yakın siyasi çevrelere bu konuyu çözmeleri, Papaz Okulu'nun açılması için elinden geleni yapmalarını tavsiye edeceğini'' söylemiştir Bu söz gerçektende ve Patrik Barteleamos bu konuda yaptığı çalışmalar ve gayretler nedeniyle Gülene bizzat Teşekkür etmiştir
Patrik Barteleamos ; Sayın hocamızla birbirimizi çok seviyoruz
Fethullah Gülenin Vatikanda Papa ile buluşmasından önce Kardinal Arenzinin İfade ettiği ;''Siz bunları sadece konuşup anlatmıyor aynı zamanda yaşıyorsunuz ''

Fethullah gülenin Heybeli Papaz okulunun açılması konusundaki AZİMKAR gayretleri için iltifat ve teşekkürler
Kısaca ''Papazların ikna edemediği siyasetçiyi, büroktatı Fethullah Gülen bizzat ikna etti Fethullah Gülene bu yaptığı çalışmalardan dolayı bir övgüde Üzeyir Garih'ten geliyor

Gülenin Kendi Dergisi;
AKSİYON
1 Eylül 2001
''Fethullah Gülen'in Heybeliada'daki Ruhban Okulunun açılması konusunda devlet ricalinin daha anlayışlı olmasını istemesi, onun gönlündeki engin hoşgörünün ispatıdır ''

veri

Yasaklı
sana ne:)
dediğim gibi müslümanları çekiştirmene ortak olmucam...

ulvi

Doçent
sana ne:)
dediğim gibi müslümanları çekiştirmene ortak olmucam...
Ne demek sanane, Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanddır, Müslüman halktan toplanan parayı hırıstiyanlara vermek hangi vicdana sığar

Bu arada fettullah gülenin kardeşlerinden birinin ismi mesih 'tir niye acaba :)))))

GENCAKINCI

Profesör
Diyorsunki:"KALKIP BURADA NEFİSLEİNİZİN ESİRİ OLUP Ayetlerle , Hadisler le Menkibelerle YARGILIYORSUNUZ."

Biz nefislerimize göre yargılamıyoruz. Ayet ve hadislere göre açıklıyoruz.

Peygamberimiz(S.A.V); "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız
nokta.gif
O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir"
buyurmaktadır
nokta.gif

Forum yöneticileri yukardaki sitenin niye reklamını yapıyorsunuz? Benim mesajıma eklemişsiniz

veri

Yasaklı
yine sana ne dicem:)

ortada bir haksızlık varsa senin müslüman birini çekiştirmen...
kalbin gavurdan yana:)

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Gencakinci gibi iftiracilar fethullah gülen kiliseye bagista bulundugu haberini yillarca forumlarda yayip müminleri zan altinda birakiyorlar.
Haber fosss cikti,resmen iftira oldugu kanitlandi...özür dileyecekmisiniz?
Iftira atmanin ne derece büyük günah oldugunun bilincinde olan samimi bir müslüman özür diler,digerleri etmez.

Diger suclamalarda tipki bunun gibi ya yalandir,ya abartidir,yada sisirme ve carpitmadir.
Hersey zaman ile anlasilacaktir.
Suclamalarin yapilis sekline dikkatinizi cekerim.Bu suclamalar mümin usulü degildir.
Tamamen fitne cikarma ve kötüleme amaclidir...
Mümin önce arastirir,haberlerin kaynagina bakar,suclanilan kesim ile diyalog kurur,cevab hakki tanir,yargisiz infazda bulunmaz,öyle uluorta yayip fitneye alet olmaz,damgalamaz,kökten cöpe atmaz,varsa bir hata bunu yapici sekilde yumusak bir uslubla dile getirir vesselam.