Cübbeli Hoca'dan Hakan Fidan'a Beddua

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Cübbeli'nin kendi şahsına münhasır bir üslubu vardır ve herkes bilir bunu. Nasıl bir Cübbeli'den yola çıktınız, milyonlarca tüm ehli tariki içine kattınız?! Hele ki içlerinde nice zarif insanlar var. Büyük mürşidler var.
İşte cübbelinin tavrının diğer tarikat/cemaatlere olan zararı

Canlı örnek

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bilmem

Nasıl oluyordu

BUnun kefenle ne alakası var

Ahmet Hoca kitab satmaz, kitabını anlatır, yayınevinden de telif ücreti alır.... bu kefen işinde de, gidin alın diyor, kim satıyorsada, ondan ücret alıyormudur, bilmiyorum.... sen biliyormusun.. satan firmadan, ücret alması, kendi satması gibimidir.. yoksa, kefeni satan firma Ahmet Hocanın firmasımı...ben bilmiyorum ya sen...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Ahmet Hoca kitab satmaz, kitabını anlatır, yayınevinden de telif ücreti alır.... bu kefen işinde de, gidin alın diyor, kim satıyorsada, ondan ücret alıyormudur, bilmiyorum.... sen biliyormusun.. satan firmadan, ücret alması, kendi satması gibimidir.. yoksa, kefeni satan firma Ahmet Hocanın firmasımı...ben bilmiyorum ya sen...

Yakalayabildiğim kadarıla şöyle diyor

"Allah CC hayırlı uzun ömür versi. Kefen geldi. Ne yapayım arkadaş. Hangi sayfadaydı yaw. Üzerine 3 tane şey yazdım. Sayfası kaç onun (dergiye ilan vermiş) Okıyım size. İsmi şeriflerden. Efendiiim. Kumaş olarak ta ona hakkaten bir dokuma yapıldı ki öbürleri cenaze imamlarının elinde kalıyormuş. ... Buna kaç dikiş atıldı bilmiyorum. Altmış küsür numune dediler... Dedik ki insanların ahiretini muhafaza etsin inşaallah. Hani sayfada o ya...... Sayfa 51 de okursunuz.... "

"Ceylan derisini bulduk ceylan derisinin üzerine yazdık bu ikinci bu da var. Göğüs kısmına yazdırdık"

"Bu da senin gibi büyük günahkarlar için çok lazım"

"Bu 3 ismi şerifin üçü de bu kefenlerin içinde mevcuttur"

"Bu da size gelmiştir. Çarşambadaki dükkanda mevcut olmak üzere"

"yani Artık sorarsınız yarın falan belki hazırlamışlardır"

Şİmdi bu söylemler kefen satmayan birinin söylemleri midir?

talib

Kıdemli Üye
dertlerinin Cübbeli olmadığını biliyorsundur talip efendi kardeşim..

tabi ki değil. yeter ki kendilerine göre bir şey bulsunlar birinde, herkese hemen onu yapıştırırlar.

Cübbeli'nin söylemini de eleştirmek için demedim. Dedim ya, onun sohbeti kendine göredir ve beğenen çoktur. Biz de beğeniriz. Ama Cübbeli demek tüm ehli tarikin piri mi demek ki, herkesi ondan bilsinler!

Yahayy

Kıdemli Üye
@talib, @abdullah birisi

Yahu siz sağlıklı düşünme yetisine sahip insanlarsınız değil mi?

Tevazu edep, mütevazilik diyeceksiniz sonra aşağıdaki sözleri haykıracaksınız...

Abdülkadir Geylani, Bahuiddin-i Nakşibendi vs kim ise konu...

- Ben kutupların kutbutum,

- Avumcumda alemleri misket gibi çeviririmmm

- Bi gözümle kainatı tavaf eder gelirim

-100 Fersah 600 Km yakınıma şefaat hakkım var (Alaattiin attar'ın da 40 :)

-Tüm velilerin nuru söndü benim nuru ebedî sönmeyecek

- Ne zaman başın sıkışırsa yüzünü bağdata kabrine dön benden iste, imdat et

Şimdi bunları tüm kamuya açık bir ortamda nara atılacak şeyler midir?

Bu sözlerdeki mütevaziliği bana gösterir misiniz?

Söylediklerinizde samimi değilsiniz, söylediklerimizdeki yalanı yanlışı söylemeniz gerekirken sürekli slogan atıyorsunuz.

Verda

Gales
Yahu kelime seçimleri bile baştan kurgulanmış, önce zokayı atayım sonra geri toplarım diye bazı noktaları açık bırakıyor, sonra o açıklardan geri toplarmış gibi yapıyor filan. 1-2-3 derken, algı operasyonu startı verilmiş oluyor, zemin hazırlanıyor, sonra bu algı üzerinden paralel ilerliyor filan, strateji belli.
Hakan Fidan'ın İran ajanlığından yargılanması, sonra davanın düşmesi, müsteşar olması vs konu ile birebir örtüşen bilgiler.

Bizi yiyorlar güya, doğru bildiğini söyleyemezmişmişmiş...
Hem kürsüden Hocalar devlet başkanları ile içli dışlı olmaz, uzak durması gerekir diye nara at, hem Müsteşar seçimine kadar siyasetin içinde gir...

Doğruymuş Yahayy, yine lafı çevirmiş sen de durumu ne güzel özetlemiştin güncellemek istedim ama bunu başarabilmekte bi meziyet olsa gerek de mi :laugh:

Yahayy

Kıdemli Üye
Doğruymuş Yahayy, yine lafı çevirmiş sen de durumu ne güzel özetlemiştin güncellemek istedim ama bunu başarabilmekte bi meziyet olsa gerek de mi [emoji23]
Müsteşarı lafını araya sıkıştırınca aslında olay kopmuş, Onu kıvıracak yer kalmamış :)
Genel olarak vehhabi, şii filan dese kimse bu tarafa çekmezdi, bunlar insanlara aptal muamelesi yapıyorlar, bize de aptal rolu yapın diyorlar, yapanlara sözümüz yok ne diyelim @Verda değil mi, dilimizin, gönlümüzün el verdiği kadar konuşuyoruz, niyetimiz Hak, Adalet ama bizi düşman belliyorlar.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
@talib, @abdullah birisi

Yahu siz sağlıklı düşünme yetisine sahip insanlarsınız değil mi?

Tevazu edep, mütevazilik diyeceksiniz sonra aşağıdaki sözleri haykıracaksınız...

Abdülkadir Geylani, Bahuiddin-i Nakşibendi vs kim ise konu...

- Ben kutupların kutbutum,

- Avumcumda alemleri misket gibi çeviririmmm

- Bi gözümle kainatı tavaf eder gelirim

-100 Fersah 600 Km yakınıma şefaat hakkım var (Alaattiin attar'ın da 40 :)

-Tüm velilerin nuru söndü benim nuru ebedî sönmeyecek

- Ne zaman başın sıkışırsa yüzünü bağdata kabrine dön benden iste, imdat et

Şimdi bunları tüm kamuya açık bir ortamda nara atılacak şeyler midir?

Bu sözlerdeki mütevaziliği bana gösterir misiniz?

Söylediklerinizde samimi değilsiniz, söylediklerimizdeki yalanı yanlışı söylemeniz gerekirken sürekli slogan atıyorsunuz.

işine gelirse...

Verda

Gales
Abdallah abi kadar istikrarlı bi mürid var mıdır acaba? :D

abdullah birisi

Kıdemli Üye
döner durur insanoğluda, sonunda, bir hak dostunun dizine yaslar başını.... Ben, Allah dostlarını severim, ne için, Allah için.. bir hak dostu buldunmu, eteğini sıkıca tut, bırakma der büyükler....öyle yapmaya çalışıyorum..Rabbim son nefesime kadarda bunu bana nasib etsin...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Aylin Murathanoğlu @Ay_Lin83 · 5 sa. 5 saat önce

Cübbeli , Hakan Fidan hakkında yaptığı saygısızlığa tepkiyi görünce kendini aklama çabasında..

Seni iyi Anladık!

Cübbeli'nin son kullanma tarihini Öğrenmek biraz zor..

Nereye OYNADIĞI net ve açık değil..

Üstü kapalı ama adresi belli mesajlar..