Cübbeli Ahmet Hoca ve Gözaltına alınmalar

İhvan Forumun Cübbeli Ahmet Efendi Konusuna yaklaşımı nasıl olmalıdır?

• Konuşturulmamalı,açılan konular kapatılmalıdır.

Oy: 33 34.4%
  • Bu konu tartışılmalı ve gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.

Oy: 21 21.9%
  • Hakaret olmadan konunun tartışılması gerekir.

Oy: 42 43.8%

• Kullanılan toplam oy
    96

agbi

Yasaklı
KENDİNİ ÇOKMU AKILLI ZANNEDİYORSUN.

Aslında akılısınız ama neden biliyormusunuz SANAL da istişarelerde okuyan üyelerin düşünce yorumlarını neye bakarak yaptıklarını bildiğin için.

FAKAT BENİM İÇİN AKILLI değilsiniz.

Bu konuda da örnek

verebilirim.

Konun ana fikri ne Cübbeli Ahmet Hocanın yardımcıları DOĞRU veya YALAN bunu beyan edebilirsiniz ama cevabınız yok bu durumda Konu yu sobete etmek SİZİN İÇİN EN İDEAL YOL

CEVAP VER BU KİŞİLER GERÇEKTEN onlarmı haa ben muhatabın değilsem neden beni o kadar kaale alıp mesaj yazıyorsun ALLAH a havale edersin biter AMA SİZ CEVAP VEREMEYİNCE PİSİKNUZ TABAN YAPINCA SİZİN MUHATABINIZ OLMUYORUM.

Hadi beni muhatap almadın Konuyu açan a ver cevabı YALAN DEEEEEEE ne oldu DİYEMİYORMUSUN.

Ben gerçek yaşamda ne isem sanal dada öyleyim ben senden daha iyi Tanırım mahmud efendi cemeatini ve ekabillerini vede senden daha iyi DIŞ MİHRAK saldırları hakkında bilgim vardır.

agbi

Yasaklı
Senin gösteriş meraklı konularına cevap yazmıyoruz diye Siyonizme karşı olmamışmı oluyoruz? Senmisin bu konuda referans? Senin konuna yazmayan siyonizme düşman olmuyormu? Uzantılarına düşman olmuyormu? Güldürme beni yahu çocuk gibi yazıp duruyorsun. Belkide senden çok siyonizme karşı konu açmışımdır ama doğruya senin açtığın konuya cevap yazmazsak siyonizme düşman olmuyormuşuz ulema seni referans göstermiş agbinin konularına yazmayan siyonist karşıtı olmaz diye fetvada vermişler :)
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim!
Senin bu provakatör girişimlerin zaten ilk değil sonda olmayacak. Şu halinle ahiretinide tehlikeye attın yazık ettin.

Gelelim bir başka iftira.
Açtığım konuların % 95'i siyasiymiş?
Bunun iftira olduğunu sana seve seve ispat ederim böylece yine ne olduğunu foruma zevkle gösteririm.
Toplamda 217 tane konu açmışım. (MAAŞALLAH :) )

Peki bunlardan kaçında siyasi konu açmışım?
Merak ediyormusunuz işte 59 tane siyasi konu açmışım. 158 tane ise siyasi olmayan konular açmışım.

Peki siyonizm hakkında kaç konu açmışım?
21 adette siyonizmle direk alakalı konu açmışım.

Diğerleri ise faydalı bilgiler, İslami konular, tarikat, hakikat, ve şeriat ile ilgili konulardır. Dileyen buradan inceleyebilir: http://www.ihvanforum.org/search.php?do=finduser&userid=27253&starteronly=1&contenttype=vBForum_Thread

Agbi bu iftirayı daha öncede atmıştın yine atıyorsun. Allah'tan korkun yokmu senin hiç be kardeşim yazık sana!

%95i siyasiymiş...
İspatlayamadığın her iddian iftira olarak yüzüne hem dünyada hemde ahirette vurulacaktır. Bunu böyle bilerek hareket etsen daha doğru olur.
Bak ben sana ispat ettim. Ne yazacaksın şimdi ya yazık sana yazık.
Neyse bu kadar vakit kaybıma sebep oldun bununda hesabını vereceksin.
Ahirette hesaplaşacağız agbi o zaman görüşeceğiz kim haklı kim haksız. Şüphesiz Allah herşeyi gören ve bilendir.
Ves'selam

KENDİNİ ÇOKMU AKILLI ZANNEDİYORSUN.

Aslında akılısınız ama neden biliyormusunuz SANAL da istişarelerde okuyan üyelerin düşünce yorumlarını neye bakarak yaptıklarını bildiğin için.

FAKAT BENİM İÇİN AKILLI değilsiniz.

Bu konuda da örnek

verebilirim.

Konun ana fikri ne Cübbeli Ahmet Hocanın yardımcıları DOĞRU veya YALAN bunu beyan edebilirsiniz ama cevabınız yok bu durumda Konu yu sobete etmek SİZİN İÇİN EN İDEAL YOL

CEVAP VER BU KİŞİLER GERÇEKTEN onlarmı haa ben muhatabın değilsem neden beni o kadar kaale alıp mesaj yazıyorsun ALLAH a havale edersin biter AMA SİZ CEVAP VEREMEYİNCE PİSİKNUZ TABAN YAPINCA SİZİN MUHATABINIZ OLMUYORUM.

Hadi beni muhatap almadın Konuyu açan a ver cevabı YALAN DEEEEEEE ne oldu DİYEMİYORMUSUN.

Ben gerçek yaşamda ne isem sanal dada öyleyim ben senden daha iyi Tanırım mahmud efendi cemeatini ve ekabillerini vede senden daha iyi DIŞ MİHRAK saldırları hakkında bilgim vardır.

Haa bu forum DA SİYONİZm KONULARIND A REFERANSIM ZATEN fORUMLARA bunları anlatmak için geldim ki İlk konularım bunlar daha sonra İÇLERİNDEKİ TARAFGİRLİKLERİ ağır basanların tahriklerine uyarak bende onlara uydum.

BAK EN SON AÇTIĞIM KONU İSTİKLAL MAHKEMELERİ

Forum haclenmeden de önce açmıştım konuyu.

NİÇİN FORUM larda bulunuyorum şuan biliyormusun SİZİN GİBİ TARAFGİRLİKLERİ AĞIR BASAN üretemeyen siz ve sizin gibiler yüzünden.

NE MİŞ MAHMUD EFENDİYİ iyi tanırmış Torununu bile bilmiyon & Oğluna bir soru bile soramadın.

talib

Kıdemli Üye
haydi bastır haydi bastır agbi, tam zamanı tam zamanı şimdi :p

Bir de Nurettin Veren vardı, sağ kol, o şimdi kimin kollarında :)

cemaliii

Kıdemli Üye

cübbelinin hangi sözü ehli sünnete uygun ki

hangi sözü uygun değil? söyle bakalım.
gerçi 50 kere soruldu ama hala cevap yok.zaten veremezsinde. çünkü cübbeli hocanın ehli sünnete aykırı sözü yok. hatta kendisi ehli sünneti en iyi savunan ve şia fitnecillerinide en iyi anlatan kişilerden biridir.

veri sen hacca boşa mı gittin?
burada fitne dedikodu peşindesin?

talib

Kıdemli Üye
o onunle mutlu oluyor, bırakın kendi haline :)

Fethullah Gülen cemaati için iyi bir saldırı haberi oldu bu :) Hocaefendi bununla mutlu mudur değil ise nasıl burada gördüğüm tüm cemaat mensupları bu ahlaktadır?

hirahos

Kıdemli Üye
Cübbeli hocanın üslubu ve isim vererek eleştirmesinden başka eleştirilecek bir yanı yok

Dedikleri ehli sünnetin genel görüşleri.

Zaten dedikleri de kendi fikri değil. Alimlerden nakil

Cübbeli Hoca denildiği gibi zina etmiş midir? Allah CC bilir.

Bundan ziyade

Cübbeli Hoca gibi birinin mafya olarak bilinen biriyle ne işi olur?

Bunu düşünmek lazım

İmza muhterem.

Kirli işlere kim bulaştıysa inşallah cezasını bulsun. Bu Cübbeli hoca da olsa fark etmez. Ehli Sünneti savunuyor diye sadece Allah razı olsun deriz, kirli işlerin arkasında durmayız. Adalet lazım.

Yok, iftira ediliyor da olabilir. İftira da iftiraya sarılmak da vebaldir. Bunu düşünerek temkinli olmak lazım.

Kendisinden bir açıklama gelirse ya da yakalananlar yargılandıktan sonra suçlu bulunursa lütfen o zaman konuşalım.

agbi

Yasaklı

Fethullah Gülen cemaati için iyi bir saldırı haberi oldu bu :) Hocaefendi bununla mutlu mudur değil ise nasıl burada gördüğüm tüm cemaat mensupları bu ahlaktadır?

SİZİN NE ZORUNUZ VAR F.GÜLEN ve CEMEATİ ile açıkla da şu SANCILARIN dan kurtul.

OKUYUP ta okuduğunu anlamayan ÖĞRETMEN Talib

Bak bakalım mesajlarıma ondan sonra de haydi bastır haydi bastır agbi, tam zamanı tam zamanı şimdi somnra arkasına BİR ÖĞRETMENE YAKIŞMAYAN :p YAP. AKIL YAŞIN KAÇ

BİRDE DEMİŞSİNİZ ki Bir de Nurettin Veren vardı, sağ kol, o şimdi kimin kollarında senin kollaRINDAMI ? oNLARCA DEĞİNDİM her toplumda sızma vardır diye hatta bu konuda da dedim ki AHMET HOCA nın Jet ski fotoraflarını sızdıran da SIZMA dı sızma diye OKUMUŞSUNUZDUR da ÖĞRETMENSİNİZ ya anlama kabiliyetiniz anlamamış.

agbi

Yasaklı

SİZİN NE ZORUNUZ VAR F.GÜLEN ve CEMEATİ ile açıkla da şu SANCILARIN dan kurtul.

OKUYUP ta okuduğunu anlamayan ÖĞRETMEN Talib

Bak bakalım mesajlarıma ondan sonra de haydi bastır haydi bastır agbi, tam zamanı tam zamanı şimdi somnra arkasına BİR ÖĞRETMENE YAKIŞMAYAN :p YAP. AKIL YAŞIN KAÇ

BİRDE DEMİŞSİNİZ ki Bir de Nurettin Veren vardı, sağ kol, o şimdi kimin kollarında senin kollaRINDAMI ? oNLARCA DEĞİNDİM her toplumda sızma vardır diye hatta bu konuda da dedim ki AHMET HOCA nın Jet ski fotoraflarını sızdıran da SIZMA dı sızma diye OKUMUŞSUNUZDUR da ÖĞRETMENSİNİZ ya anlama kabiliyetiniz anlamamış.

TALİB SENİN GÖREVİN İKİ TOPLUM ARASINDA HİZİPLEŞMEYE NEDEN OLMAKMI ?

ALLAH cc gençlerimizi senin gibi Öğretmenlerden korusun çünkü FİTNE ÜRETİM merkezi olmaya başladın.

KONU ile ilgili yaz ELLERiNİ OĞUŞTURMA pisikosu ile yazma.

veri

Yasaklı
@Debreli doğrudürüst yorumunu göremicek miyiz?
@diğerleri:)
hangi birinize cevap yazsam bi düşüneyim:)

ehli sünnete aykırı görüş diyorsunuz
ben orada koskoca 99 öncesi ve sonrası yazıyorum:)
anlayın artık deprem söyleminin neresi islama uyuyor
hangi hadise hangi ayete uyuyor ki sünnetli mi sünnetsiz mi diyorsunuz.

cübbeli artık müslümana yakışmayan yorumlarda bulunuyor
saldırdığı kimselerin ona verdiği veya vermediği cevaplardan anlaşılmıyor mu bu durum.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Cübbeli hoca konusunda baltayi yine ta$a vurdun.
Ehli sünnete aykiri sözü varsa o sözü bulup getir ki hangi ayete hadise icmai ümmete aykiriymis hepberaber degerlendiriz. Ama öyle yapmayip inatla hatani savunuyorsun.
Veri bu tavirlarinla kimseyi ikna edemiyorsun. Bu halinle forum seni kendi halind birakti haberin olsun.
Belki bu uyarilarimi dikkate alirsinda kendine faydan olsun

veri

Yasaklı
Ehli sünnete aykiri sözü varsa o sözü bulup getir ki hangi ayete hadise icmai ümmete aykiriymis hepberaber degerlendiriz. Ama öyle yapmayip inatla hatani savunuyorsun.
Veri bu tavirlarinla kimseyi ikna edemiyorsun. Bu halinle forum seni kendi halind birakti haberin olsun.
uyarıları önce nefsina yap derim.
marmara depremi konusunda söyledikleri nereye uyuyor
veya diyalogçular hakkında söyledikleri hangi kitaba uyuyor
veya veya veya habertürk e çıkmasının hangi kitapta yeri var.
başörtüsü takmadan okula gidilebilir vebali yotur demesi mi
liste uzun.
uyarıları da kendine sakla kardeşim:) lazım olur

veri

Yasaklı
17 AĞUSTOS
‘’ Durdu durdu turnayı gözünden vurdu. Tam o anda, tam o gecede o saatte kim nerede ne yapıyorken patlattı bombayı? Tesadüf mü? İmam hatiplerin kapatılmasının ve Kur'an kurslarının kapatılmasının Resmi Gazete'deki çıkan kararı ne günmüş. 98, 17 Ağustos. 17 Ağustos 99. 99'un 17 Ağustos'un da ne oluyor? Günü de mi rastlantı? Merkez üssü de mi raslantı? Saati de mi rastlantı? Burda ince işler var. Allah depreme emretti, şuraya dokun, şuraya dokunma. FAİZ YUVALARI
O gece ne oteller indi... Hep merkezlere vurdu. 70 ****** bir otelde, çırılçıplak. Çıkanlar hepsi indi aşağıya. Çınarcık sahilleri, İzmit-Adapazarı merkezindeki fuhuş otellerini batıran en büyük felakete sebep olan nedir? Faiz. Türkiye'deki faiz oranları. Repo diyorlar. Türkiye'deki reponun yüzde 80'i Adapazarı'nda. Fuhuş sektörü Yalova, Çınarcık sahil boyları. Mevla, faiz ve zina yuvalarına vurdu.
ZİNADA ÖLDÜLER
Bir kaç tane ceset çıkıyor, çırıl çıplak. İkisi, kız-erkek zinada öldüler. Birbirinin üstünde yapıştı kaldılar. Birbirinden ayrılamadılar. Bağırsakları geçmiş birbirine, birlikte gömüldüler. İşte zinada ölenler, zinada gömülenler. Yaşadığınız gibi ölürsünüz, öldüğünüz gibi dirilirsiniz. Allah'ın huzuruna öyle yapışık zinada
EZANI İSTEMEDİLER
(Gölcük'te askerler) orada bir görevliye ‘Bu gece, yurt içinden, yurt dışından çok misafir var’ diyorlar. ‘İmam ezanı sessiz okusun. Rahatsız olmasınlar. Millet bu gece saat 03.00’te 04.00'te yattı' diyorlar. Bak darma duman oldu gitti ama kim ibret alacak, kim uyanacak? ‘’

bu sözlerin hangisi müslümana yakışıyor ki kendisini islam alimi olarak tanıtan birine yakışır.
hadi ispatlayın peygamberimiz yaşasaydı böyle mi konuşurdu.
edep yahu biri buna edeb öğretsin.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
[MENTION=27253]
ehli sünnete aykırı görüş diyorsunuz
anlayın artık deprem söyleminin neresi islama uyuyor
hangi hadise hangi ayete uyuyor ki sünnetli mi sünnetsiz mi diyorsunuz.

cübbeli artık müslümana yakışmayan yorumlarda bulunuyor
saldırdığı kimselerin ona verdiği veya vermediği cevaplardan anlaşılmıyor mu bu durum.
Deprem söylemiyle ilgili nesini beğenmediniz ki?

Ayrıca bizim beğenip beğenmemizle ehli sünnet olunmuyor...

Çocuk oyuncağı mı bu..

Şahsım adına o deprem ile ilgili söylediklerinde ehli sünnete muhalif bir şey hatırlamıyorum.

Eğer ehli sünnete aykırı sözü varsa bile başında büyüğü var. Kendisini uyarır ehli sünnete çeker zaten. BU da tasavvuf ehlinin avantajı.

İnsanların yaptıkları şahsi bir yorum ile ehli sünnetten de çıkılmıyor.

Yok sizin bildiğiniz varsa onu da siz açıklayın, eğer ehli sünnete ters ise biz de karşı çıkalım kendisine...

BU arada verilmeyen cevaptan ne anlaşılması gerekiyor onu da anlayabilmiş değilim...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Veri hangi ayet hadis icmai ümmete aykiri ispatla? Ehli sünnetin ne oldugunu bilmeyipte ehli sünnetcilik oynayanlar böyle gülünc durumlara düser

veri

Yasaklı
okumanız yazmanız mı yok anlamıyorum
lütfen ölenleri neyle suçladı

bırakın bir kafire bile yakışmayan sözleri sözde islam alimi nasıl söyler
ya da siz nasıl yakıştırırsınız.

ölenler hakkında efendimizin hadisleri ve ayetleri nasıl uyduruyorsunuz bu sözlere
bu kadar körlük olmaz be

veri

Yasaklı
bu arada cübbeli sadece nurculardan özür diledi diyen biri vardı
bu deprem sözleri için de özür dilemiş başka mevzular için de.
DUYRULUR

agbi

Yasaklı

KONUYU YAYAGARAYA BOĞUP SOBETE EDİP KONU MECRASINA ÇIKARMAKTA ÜSTÜNE YOK desem abartmış sayılmam.

YAAA

Şunu söyle

Bu Kişiler ne Sağ kolu nede ŞÖFÖR ü YALAN DE İFTİRA DEEE.

KONU İLE GÖRÜŞÜM ise DOĞRU ise bu ilişki EŞ, nin de haberi varsa İMAM NİKAHI da yaptı ise BİZE SÖZ DÜŞMEZ.

veri

Yasaklı
İşte Furkan’ın yayınladığı o yazı:

“Cübbeli, cemaatimizi her geçen gün biraz daha karikatürize etmeye yemin etmiş gibi sanki…

Halkımızın aldandığı önemli konulardan biri şudur; “İlim insanın cehaletini giderir, ahmaklığını gidermez”… Bu Ehlullah sözünü derinden idrak edebilenler Cübbeli'nin cemaatimize nasıl zarar verdiğini anlayabilirler... Ortalama bir zekâ ile, bildiklerini çalakalem söylemeye çalışan Cübbeli, ne sıhhatli bir diyalektik, ne de düzgün bir mantalite sahibi değildir.

Efendi Hazretleri’nin isminin arkasına saklanma gayretleri de bu sebebdendir ve kendisi çok iyi birli ki, Efendi Hazretleri nice insanlara iltifatlarda bulunmuştur. Fakat, içlerinden eşekten düşmüşe dönenleri ibreti âlem için bile olsa görme kabiliyetinden mahrum Cübbeli, bu şöhret belasından kurtulamazsa sonu iyi olmayacak. Hacivat-Karagöz replikleriyle sahneye don gömlek fırlama görüntüleri veren Cübbeli'nin yanında Cem Yılmaz filozof gibi duruyor… İnsan, durumun komik kaçıp kaçmadığına, münafık ve kâfir taifesinin bundan nasıl istifade ettiğine biraz dikkat etmez mi?.. Bu kadar mı olur; el insaf…

Cır cır böceği gibi ötmeyi marifet bilen Cübbeli hakkında Emr-i Bil-ma’ruf grubundan …………………………’ın sözünü nakledelim; "Efendi Hazretleri’nin huzurunda hocası kendisine; "zekât paralarını yiyorsun, böyle yapma" dediği halde hiç aldırış etmiyor." diyor.

"Neden bu adama sahib çıkmıyorsunuz, niçin bu adamı frenlemiyorsunuz" dediğimizde de cevabı şu oluyor: "Kimseyi dinlemiyor, belirli bir cemaat edinmiş, kimseye ihtiyacı olmadığını zannediyor."

Cübbeliye Kenan’ı hatırlatalım… Kenan’ı iyi tanır… İstihareci dersek daha iyi anlar herhalde… Efendi Hazretleri onun içinde iyi şeyler söylemişti; ne oldu sonra?.. Gidişin gidiş değil kendini toparla Cübbeli?..

Cübbeli hakkında iyi bir takibçisi şöyle diyor; "Hacca gittiğimde şöyle dua ettim; Ya Rabbi! Cübbeli hocamın kalbinden para sevgisini al… Fakat döndüğümde gördüm ki, duam kabul olmamış…"

Cübbeli’nin bizim hakkımızda söylediklerine ise değinmiyoruz… Zira anlamadığı şeyler hakkında söyledikleri dikkate alınmaz… O şimdilik şöhret basamaklarını tek tek çıkmanın sarhoşluğu içinde yoluna devam etsin, bir gün bizle de yüzleşir. O zaman söyleyeceklerimiz olabilir belki.

Takibçilerinin anlamadığı bir hususu da belirtelim… Teke Tek’te Fatih beyefendi(!) ağabeyi Allah Rasulü Aleyhissalatü Vesselâm'a "korkak", ve HAŞA Allah Celle Celaluhu’ya "sahtekâr" derken Cübbeli efendi yılışık tavırlarla karşısında mayışıyordu. İmanın öfkesi yoksa kaç para eder?..

Bu husus kendilerine bildirilenler safça şöyle diyorlardı; ama Fatih Altaylı’yı imana getirdi, insanlara neler duyurdu… Yuh be… Kâinatın Efendisi’nin hangi amelinden böyle bir misal çıkarabilirsiniz?.. Fatih'in programı mı İslam’ın gelişine sebeb olacak?!

Hem sonra, canlı sohbetlerinde söyledikleri ortada: “Bu televizyonlar beni niçin çıkarmazlar konuşmaya, masondur bunlar, buraya çıkan hocalara inanmayın, bir gün bende çıkarsam bana da inanmayın”… Bu meâlde söylediklerine inanarak Cübbeli’nin TV’lerden söylediklerine inanmıyoruz haliyle… İnananlara mübarek olsun!

En vahimi Efendi Hazretleri’ni istismar etmesidir ki, karşılığını yakında bekleyin… Ehlullah sabırlıdır… Ama vakti gelince?..

Sanki bir şeylerin vakti de gelmiş gibi… Cübbeli radyo konuşmasında cemaatini uyarıyor, hatta tehdit ediyor… Tehdit edildiğini, hakkında montaj kasetlerin çıkabileceğini vs. söyleyerek, bunlara inanacaklar varsa şimdiden beni terk etsin, diyor…

Bu kaset mevzuu nicedir var… Aldığımız istihbaratlar doğrultusunda Cübbeli’nin sıkıştırılacağını biliyorduk… Kasetler doğru veya montaj olsun fark etmez… Önemli olan Cübbeli’nin, İsmailağa Cemaati’ni berbat bir açılıma sürüklemiş olmasıdır… Sebeblerini zamanı gelince anlatırız… Yoksa, Cübbeli hakkında çıkacak kasedin ne önemi var bu manzara karşısında… Kasetler çıkmadan olan olmuş zaten; anlamayanlara yazık…

Buradan da anlıyoruz ki, Cübbeli’nin acemi yürüyüşü birileri tarafından fark edilerek kontrol altına alınmış ve medya maymunu haline getirilebilmek için kullanılmıştır… Kendisi hâlâ uyanabilmiş değil, birileri kolundan tutup çekmezse büyük facialara sebeb olacak… Gerçi mânâ’da Kâinatın Efendisine "korkak", Allah Celle Celahulu’ya "sahtekâr" diyenlere karşı yamulması en büyük faciaydı ama, ortalama halk bunu anlamadı… Halkın aklı gözündedir, hikmeti mucibince, kitle müşahhas facialara şahit olduğunda uyanır… Ne garip, Ehl-i Tasavvuf’ta bile madde mânâ’nın önüne geçmiş.

Ne diyelim; ahir zaman.
Cübbeli, İsmailağa cemaati'nin Zekeriya Beyaz'ı olma yolunda hızla ilerliyor... Karakter açısından benzeşenler, bir gün beraber olmayı da benimserler... Ne müthiş ikili olurlar...
İnnellahe meğassabirin.”

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ehli sünnet nedir?

Resulüllah'in s.a.v dini Islam'i yasadigi nizama ittibaya ehli sünnet denir.
Ayet, hadis, icma-i ümmet, kiyas-i fukaha ehli sünnetin 4 hüccet ölcüsüdür.
Bir meselede ehli sünnete aykirilik iddiasi varsa yukaridaki 4 hüccete basvurulur. Böylece islama ne uyumlu ne uyumsuz belli olur.
Deprem konusuna gelirsek Cübbeli hocanin o ifadeleri Kur'an ayetlerine dayanmis ifadelerdir. Zira Kur'andaki deprem ayetlerine bakildiginda Cübbeli hocanin ifadelerinde kusur yoktur.
Aklima gelen bazi ayetlerde böyle deniyordu:
Insanlar kendi elleriyle yaptiklarindan dolayi karada ve denizde fesad cikti. O bazi yaptiklarinin karsiligini tatmalari icin. Umulurki geri dönerler..

veri

Yasaklı
hangi ayetlermiş yaz bakalım.
hangi ayette ölen evli bir çiftin zina yaptığını yazıyor
aynı kitabı mı okuyoruz bilemiyorum