Cübbeli Ahmet Hoca ve Gözaltına alınmalar

İhvan Forumun Cübbeli Ahmet Efendi Konusuna yaklaşımı nasıl olmalıdır?

• Konuşturulmamalı,açılan konular kapatılmalıdır.

Oy: 33 34.4%
  • Bu konu tartışılmalı ve gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.

Oy: 21 21.9%
  • Hakaret olmadan konunun tartışılması gerekir.

Oy: 42 43.8%

• Kullanılan toplam oy
    96

veri

Yasaklı
cübbeli ilmini bıraktı siyasetle uğraşıyor.
cübbeliyi 99 dan önce sever dinlerdik
beni kenara koy da
cübbelinin şu lafları doğru bu lafları yanlış diyebilecek bilgi birikimin varsa o zaman niye cübbeliyi referans gösteriyorsun
yaz kendi doğrularını sırtına niye yük alıyorsun.
hocaefendi hakkında konuşmadığımı kim söyledi
konuşsam da konuşmasam da konu cübbeli mi:) yoksa senin eski hocaefendin mi:) niye küstünüz anlamıyorum :)

ayrıca cübbeli ile hocaefendiyi kıyaslamanız sizin ayıbınızdır.
hocaefendi ne zaman başka müslümanların aleyhine konuşmuş ki
cübbeli olsun başka insanlar olsun duydunuz mu aleyhine konuşmasını.

veri

Yasaklı
bu sözünle Allah karşılaşıracak seni, bize değil derdini orda anlatırsın artık :) Bu kadar basit bir yaklaşım olacak ise Gülen Efendi'nin çıkmadığı yer yok. Sadece buna bakılacak ise. Saçma sapan kurgular :)

Neyse..
al sana bir maydanoz daha
cübbeliye saldır cevabı hocaefendi yapmadı mı:)
gülen in habertürk e çıktığını duymadık görmedik:)
nanik

Hikem

Kıdemli Üye
cübbeli ilmini bıraktı siyasetle uğraşıyor.
cübbeliyi 99 dan önce sever dinlerdik
beni kenara koy da
cübbelinin şu lafları doğru bu lafları yanlış diyebilecek bilgi birikimin varsa o zaman niye cübbeliyi referans gösteriyorsun
yaz kendi doğrularını sırtına niye yük alıyorsun.
hocaefendi hakkında konuşmadığımı kim söyledi
konuşsam da konuşmasam da konu cübbeli mi:) yoksa senin eski hocaefendin mi:) niye küstünüz anlamıyorum :)

ayrıca cübbeli ile hocaefendiyi kıyaslamanız sizin ayıbınızdır.
hocaefendi ne zaman başka müslümanların aleyhine konuşmuş ki
cübbeli olsun başka insanlar olsun duydunuz mu aleyhine konuşmasını.

'28 şubat dönemiyle ilgili matbuatı tararsanız. muhterem hocanızın kimleri eleştirip, kimleri yücelttiğini,Samanyolu Tv de söylenenlelrle(Ergenekon cihetitiyle asker eleştirisi), 28 şubat dönemiminde askere söylenen sitayişkar ifadeleri, üstadın İslam Deccali gördüğü şahsiyeti ''askeri, siyasi deha'' olmakla , nerede nitelediğini rahatlıkla görürsünüz...Sizin kıyaslamadan rahatsız olmanız, sözünü ettiğiniz ''işine gelme' ile ilgili görülebilir..Yani sizin işinize öyle geldiği için rahatsız oluyorsunuz..Yoksa gerçekte diyalog adı altında verilen tavizler gözönüne alındığında, Cübbeli Hoca deyim yerindeyse 'ak kaşık'' mesabesinde kalıyor...

veri

Yasaklı
senin taviz dediğine başkaları islama hizmet diyor
lafı çevir kazı yansın mesajlarına başlama şimdi

sen diyorsun cübbeli şunları söylüyor doğrudur
şunları söylüyor yanlıştır
bu ne nane ne turşu işine gelince cübbeli doğru işine gelmeyince cübbeli yanlış diyen SENSİN
konuyu çarpıtma
sen kimsin ki şunları bunları yargılıyorsun
biri ya hep doğrudur ya hep yanlıştır.

veri

Yasaklı
Cübbeli Ho canın kimi görüşleri tenkid edilebilsede, özellikle Mehdi konusu bakımından Adnan Hoca grubunu ve Diyalog eleştirileri bakımından malum cemaatı çok rahatsız ettiğini biliyoruz...Hoca bu konular bakımından son derece haklıdır...Hocanın üzerine gidilmesinin ipuçalarını uzaktan aramamak gerekir..

koca kırmızıyı görüyon mu:)
ilmin ne ki koca koca cübbeliyi eleştirebilme cüretini gösteriyon:)
şu yanlış bu doğru diyebilecek bilgi birikimin varsa niye cübbeliye yamanıyorsun bu falanca alimim ve benim görüşüm bu de:)

z£LaL

Börtecine
Kendi hatalarımız ,kendi kusurlarımız için af dilemeyi bitirdik de, kendi ayıplarımızın hesabını kendimize yeterince sorduk da, hatta affedildiğimizin haberini aldık da, başkalarının hem de Kur'ân'a hizmet eden büyüklerimizin günahlarını, ayıplarını, kusurlarını gündemimize alacak vakit ve yüzü mü bulabildik?

Hikem

Kıdemli Üye
sen hangi hakla cübbeliyi eleştştiriyorsan aynı hakla bende dilediğimi eleştiririm, hemde senin gibi indi değil!Senin ilmihal düzeyinde islami kültürün varsa yapılan eleştirilerden faydalanırsın...

birdaha haddi tecavüz edipde '' sen kimsin'' gibi hezayanlar savurma,, değilse aynı şiddetle mukabele görürsün..Haddini bil!

veri

Yasaklı
Kendi hatalarımız kendi kusurlarım için af dilemeyi bitirdik de, kendi ayıplarımızın hesabını kendimize yeterince sorduk da, hatta affedildiğimizin haberini aldık da, başkalarının hem de Kur'ân'a hizmet eden büyüklerimizin günahlarını, ayıplarını, kusurlarını gündemimize alacak vakit ve yüzü mü bulabildik?
aferin aldın benden:)
umarım sende verdiği öğüdü tutanlardansındır umarım

veri

Yasaklı
sen hangi hakla cübbeliyi eleştşrşyorsan aynı hakla bende dilediğimi eleştiririm, hemde senin gibi indi değil!Senin ilmihal düzeyinde islami kültürün varsa yapılan eleştirilerden faydalanırsın...üz edip

birdaha haddi tecavüz edipde '' sen kimsin'' gibi hezayanlar savurma,, değilse aynı şiddetle mukabele görürsün..Haddini bil!
ben cübbeliyi hep sevdim 99 sonrası ise hiç sevmedim
şu doğru bu söylediği yanlış demedim
ilmim yok
ilmi olan ancak şu yanlış bu doğru diyebilir ki
sende ilim varsa niye cübbeliye yamanıyorsun bazı konularda
yok ilmin yoksa cübbelinin yanlışını nerden biliyorsun
yaptığın eleştiri de değil düpedüz gıybet dedikodu. islami litatürde nerde yazıyor kusur araştırmak

Hikem

Kıdemli Üye
İlmin yoksa, ne diye cübbeli eleştirisi yapıyorsun..Buna dedikodu yapmak denir...Birde günahdan bahsediyorsun..Bizim diyalog eleştirilerimiz, hocanın şahsıyla alakası yoktur..Kamuyu ilgilendirdiği için bildiğimiz nisbette söylüyoruz veya ulemadan naklediyoruz...Yapılan ilmi tenkidleri dedikodu olarak nitelemenin kendisi dedikodudur..İlmin yoksa yapılan eleştirinin dedikodu olduğunu nasıl bildin...Kerametlemi? Keramet dinde sened değil?!..Diyalog eleştirisi yapan Türkiyede maruf onlarca alim var..Bir tek senin hocan mı haklı!?? Akıllıysan bu tenkidleri anlamaya çaılışırsın...Karalamaya değil!!!

agbi

Yasaklı
İki Gülen'ciden müslümanlar hakkında ne güzel(!) bir haber :) Milliyet servis etmiş.

Haberde diyor ki Cübbeli'ye ait, hayat kadınlarıyla beraber resimler.. Bunu da Fethullah Gülen cemaatinden birileri bizimle paylaşıyor :) Eğer bu iftira ise ki öyle inanıyoruz, en büyük günahlardan biridir. Bir de bu kişi İslam alimi olunca, günah katmerlenir.. Farzı muhal, iftira değil ise bile tecessüs yasak edilmiş. Ve sizi ilgilendirmeyen işleri bırakın denilmiş. Millet başkasının uçkurunun derdine düşmüş.. Cübbeli Ahmet'i seversiniz ya da sevmezsiniz, o dedikleri ile kamuoyunun karşısındadır. Varsa cevabınız bunlara yönelik olmalıdır.

Düşüncenizdeki ANA FİKRE katılıyorum ama tümüne değil.

NASİHAT edeken bir aklınıza gelde AK Parti için , Erdoğan için Nur Cemeatleri için söyledikleriniz Hani NALINCI KESERİ olmasa düşünceleriniz demek istiyorum.

CÜBBELİ Hoca nın ilmine tek laf diyemem YALNIZ Cübbeli Hoca bana göre İLMİ nin vakurluğu ile yaşasın sohbet etsin SAHİP OLDUĞU İLMİN AĞIRLIĞINI KALDIRMALI.

Sizinde nasıl öğretmen olduğunuzu anlıyamadım.Devamlı İnternettesiniz Haftada kaç saat derse giriyorsunuz ACABA DÜŞÜNDÜNÜMZÜ GİRDİĞİNİZ SAAT KARŞILIĞI ALDIĞINIZ MAAŞ ile soluksuz 8 , 10 saat çalışanların aldıkları maaşı mukayese etmeyi.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Cübbeli hocanın üslubu ve isim vererek eleştirmesinden başka eleştirilecek bir yanı yok

Dedikleri ehli sünnetin genel görüşleri.

Zaten dedikleri de kendi fikri değil. Alimlerden nakil

Cübbeli Hoca denildiği gibi zina etmiş midir? Allah CC bilir.

Bundan ziyade

Cübbeli Hoca gibi birinin mafya olarak bilinen biriyle ne işi olur?

Bunu düşünmek lazım

veri

Yasaklı
İlmin yoksa, ne diye cübbeli eleştirisi yapıyorsun..Buna dedikodu yapmak denir...Birde günahdan bahsediyorsun..Bizim diyalog eleştirilerimiz, hocanın şahsıyla alakası yoktur..Kamuyu ilgilendirdiği için bildiğimiz nisbette söylüyoruz veya ulemadan naklediyoruz...Yapılan ilmi tenkidleri dedikodu olarak nitelemenin kendisi dedikodudur..İlmin yoksa yapılan eleştirinin dedikodu olduğunu nasıl bildin...Kerametlemi? Keramet dinde sened değil?!..Diyalog eleştirisi yapan Türkiyede maruf onlarca alim var..Bir tek senin hocan mı haklı!?? Akıllıysan bu tenkidleri anlamaya çaılışırsın...Karalamaya değil!!!
yahu hocayı eleştiren sensin ne biçim pehlivansın
şu görüşü şöyle yanlış bu görüşü doğru diyen sensin.
yağ ve kıl hesabını mı yapıyorsun.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Eğer bu iftira ise ki öyle inanıyoruz, en büyük günahlardan biridir. Bir de bu kişi İslam alimi olunca, günah katmerlenir.. Farzı muhal, iftira değil ise bile tecessüs yasak edilmiş. Ve sizi ilgilendirmeyen işleri bırakın denilmiş. Millet başkasının uçkurunun derdine düşmüş..
Peki aynı şeyi Cübbeli Mustafa İslamoğlu'na karşı yaparken neden böyle demediniz?

O zaman henüz tecessüs değil miydi?

veri

Yasaklı
Cübbeli hocanın üslubu ve isim vererek eleştirmesinden başka eleştirilecek bir yanı yok

Dedikleri ehli sünnetin genel görüşleri.

Zaten dedikleri de kendi fikri değil. Alimlerden nakil

Cübbeli Hoca denildiği gibi zina etmiş midir? Allah CC bilir.

Bundan ziyade

Cübbeli Hoca gibi birinin mafya olarak bilinen biriyle ne işi olur?

Bunu düşünmek lazım
cübbelinin hangi sözü ehli sünnete uygun ki
sürekli özür dileyip duruyor
mafya ile ilişkili biri ile ne işi olur düşünmek lazım:)
habertürkdeki arkadaşları zaten mafya nın başı değil mi?

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

meselası yok
hiçbiri uymuyor zaten.
hangi kitapta başkalarının hakkında dedikodu yapmak yazıyor.
İyi de bu dediklerinin ehli sünnete aykırı olmasını gerektirmez ki

Üslubu isim vererek eleştirdiğinden dolayı bence yanlış.

Ama söylediği din ile alakalı şeyler benim dinlediğim kadarıyla ehli sünnetin genel fikirleri

Bunun sebebi de fikirler kendinden değil, alimlerden nakil olması

Ben dinlediklerim arasında ehli sünnete aykırı bişeyle karşılaşmadım

Varsa da Allah CC hidayet eylesin

veri

Yasaklı
ne demek ehli sünnete aykırı görüşü yok duymadım
özürleri ne oluyor peki
99 öncesi cübbeli ile sonrası aynı değil
değişti üstüne üstlük işbirliği yaptığı tayfalar da değişiyor artık.
nuri beyaz nerde duruyorsa onların yoluna yetişmek için gaza basıyor.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

meselasi yok
hiçbiri uymuyor zaten.
hangi kitapta baskalarinin hakkinda dedikodu yapmak yaziyor.
Sen ehlisünnetmisin veri? Ehli sünnet nedir? Ve Cübbelinin ehlisünnete aykiri ne sözü varsa gücün yetiyorsa ispatlasana!
Veri hacca gittin geldin halen akillanmadin. $u kuru iftiranla ahirette cehenneme gidersin. Aklini basina al sacmalayip durma fitnecilik yapmaki yarin pisman olmayasin!