Cübbeli Ahmet Hoca çok kızdı!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Şimdi tescillendin aabdullah birisi, aziz ediyormuş.
yarın bir gün neyin ne olduğunu net anlayacaksın, utancın sana fazlasıyla kafi gelecek merak etme.
size laf söz para etmez artık mühürlenmişsiniz.

Tapatalklandı.

sen işin daha kötü,sen birde sohbetlere gittim diyorsun... ama şerrine olmuş.... iflah olurmusun bir daha... Allah tan ümit kesilmez...amma o hidayeti celbedecek herşeyi kaybetmişsin....en azından burdan öyle görünüyor...

Yahayy

Kıdemli Üye
evet, yine gidip atlatayım bari..:)

zaten sizin iman sandığınız bir çok olayı kabul etmek için deve beynine sahip olmak lazım, gerçi o mübarek hayvan bile Allahı emrolunduğu gibi zikrediyordur da, bu "bize allah yetmez, daha yok mu, ortağı gavs, kutub, elfi sani müceddidi, server, serdar" cılar yine anlamaz, yine anlamaz. yaşayacağımız en fazla bir kaç on yıl herşeyi net göreceğiz. Allah kendine ve kitabına edilen bu hakaretleri çok şiddetli soracak elbet.

Tapatalklandı.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
zaten sizin iman sandığınız bir çok olayı kabul etmek için deve beynine sahip olmak lazım, gerçi o mübarek hayvan bile Allahı emrolunduğu gibi zikrediyordur da, bu "bize allah yetmez, daha yok mu, ortağı gavs, kutub, elfi sani müceddidi, server, serdar" cılar yine anlamaz, yine anlamaz. yaşayacağımız en fazla bir kaç on yıl herşeyi net göreceğiz. Allah kendine ve kitabına edilen bu hakaretleri çok şiddetli soracak elbet.

Tapatalklandı.

aramızdaki farkta bu, biz kutb deriz, gavs, elfi san müceddid deriz,,,,daha iyi değilmi, sizin gibi ya şeytan ya şeytan demekten...

Yahayy

Kıdemli Üye
sen işin daha kötü,sen birde sohbetlere gittim diyorsun... ama şerrine olmuş.... iflah olurmusun bir daha... Allah tan ümit kesilmez...amma o hidayeti celbedecek herşeyi kaybetmişsin....en azından burdan öyle görünüyor...

Bizzat da konuştum merak etme, neyin ne olduğunu bilmeden taklit eden aklını teslim etmiş mukallit değiliz biz.
Siz bu adamlar ne anlattıysa akıl ona uymalı tahakkümünü iman sanıyorsunuz, inanın bana bir gün bu adam sizinle bile dalga geçecek, geçim yoluydu Allahım anlattık, maça gitmesinler, evde tv izlemesinler diye masal anlattık kötü mü yaptık, üç beş kuruş da nasiplendik Allahım papa özel sarayda yaşıyor.
ben posche cayenne binmeyim mi , çocuğum armani, gucci giymesin mi Allahım bu ahmaklar gönül rızası şle verdiler, şnandılar diye dalga geçecek yakındır.

Gerçi foyası misliyle çıktı ama ben hala, dünya hayatında da foyasının belirgin bir şekilde yüzüne vurulacağını düşünüyorum. Zulm abad olmaz çünkü, hele Allah adına kandırarak yapılan.

bir de kıskançlık, hased demişsin, Allah şu nefesi vermeyi nasib etmesin ki, al sana 10 milyon dolar, malk mülk hayat, şunun radyosunu, düzenini devam ettir ama aynı masalları anlat desinler, üstüne ben size 10 milyon borçlnıyım ama ahiretimi bu menfaati ve lezzeti bir damlacık dünya hayatına değişmeyeyim derim.
şeytandan kaçar gibi bu adamlardan kaçması gerekir insanların, bunlar Allahın,oeygamberinin, ve kitabının açıkmhasımları, sadece kurdukları batıl çarkı devam ettirmek için birbilerine bile takıyye yaparak yalan söylüyorlar,

Allah kuran ve iman nimetini lezzetini tattırdı elhamdülillah bir daha o pis çukurda ne işim var, Allah ayağımızı kaydırmasın, amin.

Tapatalklandı.

çelebiler

Kıdemli Üye
kendi karısının veya kızının uygunsuz ulu orta fotosunu koyan namussuzdur.... karısını veya kızını kıskanmayan deyyustur.... hatta deyyusoğludeyyustur... Ahmet Hocada bunu söylüyor.... kıskanmak imandandır....

cüppeli yediği haltlara bakmadan millete "namuslu olun" diyor.Milleti namussuz ilan edeceğine kendini temizlesin.

Yahayy

Kıdemli Üye
bizim, Allah tan başka kimseye secde etmediğimizi herkez bilirde, senin Kur anı inkar ettiğini herkez gördü ve okudu...

bilakis Rablerinize secdeden başını kaldırmıyorsunuz, kurani tüm konuları tahrif etmiş ve rablerinizin emrettiği farklı, batıl bir hale sokmuşsunuz.

örnek, sen de cebrailin formsliteden geldiğini aslında, Peygamberimizin kendi kendine vahyi gönderidiğini mi söylüyorsun hocan gibi de bakalım? gerçi sen bilgi gerektiren şeylere giremezsin slogandan öteye gidemiyorsun ama, bu kadar açık bir küfrü bakalım nasıl savunuyorsun merak etttim?

Tapatalklandı.

çelebiler

Kıdemli Üye
bizim, Allah tan başka kimseye secde etmediğimizi herkez bilirde, senin Kur anı inkar ettiğini herkez gördü ve okudu...

Herkesi kandırmanız önemli değil.Allah'ı kandırabilecek misin?

Din adına kimin söylediğini benimsiyorsun?Kimin söylediğine iman ediyorsun?

cüppeliye mi,Allah'a mı?

ihvanistanbul

AkhenAton
kırmızılı kısımdan ne anlıyorsun?

Mesela "ümmetimin erkeklerine ipek ve altın haramdır." Hadisi din ile mi alakalıdır?

Sen bi tek kendini mi ehli sünnet zannediyorsun?

Ben Rasulüm size ne verdiyse alın sizden neyi nehyettiyse sakının emrine tabiyim. Efendimiz sav her sözü emir her emri kati surette yerine getirilmesi gereken iştir!

lafons7275

Kıdemli Üye

Ben Rasulüm size ne verdiyse alın sizden neyi nehyettiyse sakının emrine tabiyim. Efendimiz sav her sözü emir her emri kati surette yerine getirilmesi gereken iştir!

E ne diye hurma hadisini getirdin de önümüze koydun? Mezhepsizlerin ekmeğine yağ sürdün? Şu forumda mezhepsizlere bir cevap yazarken seni göremeyecek miyim? İşin gücün benim açığımı aramak, tam buldun zannediyorsun rezil olup gidiyorsun. Ölmeyecekmiş gibi dünyaya vs. hadis diye söyledin, boynunun ölçüsünü aldın gittin.

Artık kendine gel de asıl cevap yazman kişiler mezhepsizler, sünnetsizler olsun. Tarafını iyi seç.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Cep telefonun var mı?
Tel numarasını alıp ağzına geleni sayacaksın sandım bir an. Muhtemelen o da öyle anladı :))) baksana 'derdin ne onu söyle' diyor ya..

Ne alem adamlarsınız ha! Bi yerde buluşup birbirine giren var mıdır acaba?

Bu dini mevzuları tartışmak ilginç bir şey, sonu bucağı yok, acaip ilkelleşebileceği gibi insanı dinden etme tehlikesi de var. Bazen izliyorum bu tip tartışmaları, iki tarafta acaip bir trans haline giriyor. Cihad manyağı olmuşlar dört nala koşturuyorlar maşallah. Müthiş bir şey bu?! Trajikomik bir hal desek yeridir. Bu konuda ihtisas yapıp bu duygunun hormonal dengesini analiz edip yorumlayan olmuş mudur acaba? Olmadıysa da bir an önce yapılmalıdır. Eminim futbol tartışmalarında oluşan hormonal stretolojik verilerle aynı çıkacaktır.

ibrahimi

Has Uşak
Yapmayın!

Hep aynı yasaklayıcı mesaj, artık bu saatten sonra zor.

YapmaMAk yerine insanlara meşru birşeyler yapacak programlar yazılsa, yazılmıyor.

İnsanlar da kullanıyor işte.

Yahayy

Kıdemli Üye

Neden ayetleri tam okunmuyor, art niyetli insanların kırptığı gibi yapıp, Kurana özensiz yaklaşıyorsunuz.
bu sizi kurandan uzaklaştırmak isteyenlerin başarılı olduğunu gösteriyor.
Ne verdiyse alın, neyi vermeyip geri bıraktıysa vazgeçin ayeti ganimet taksimine itiraz etmeyin diyor, sizi söylemeye çalıştığınız hususla alakası yok, ayetleri yarım yarım oluyorsunuz hep.

Allah'ın, (fethedilen) ülkeler halkından Peygamberine verdiği ganimetler, Allah, Peygamber, yakınları, yetimler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Böylece o mallar, içinizden yalnız zenginler arasında dolaşan bir devlet olmaz. Peygamber size (ganimetten) ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının. Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı çetindir.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yahayy

Kıdemli Üye
E ne diye hurma hadisini getirdin de önümüze koydun? Mezhepsizlerin ekmeğine yağ sürdün? Şu forumda mezhepsizlere bir cevap yazarken seni göremeyecek miyim? İşin gücün benim açığımı aramak, tam buldun zannediyorsun rezil olup gidiyorsun. Ölmeyecekmiş gibi dünyaya vs. hadis diye söyledin, boynunun ölçüsünü aldın gittin.

Artık kendine gel de asıl cevap yazman kişiler mezhepsizler, sünnetsizler olsun. Tarafını iyi seç.

işte bu senin doğruyu değil, taraftar edinme ve taassubunu devam ettirmek için herşeyi yaptığının göstergesi, bilinç altında neler dönüyor açık ediyorsun.

Aslında sana evet öyle dedirtecek donelerin var biliyosun ama işine gelmeyen kısımlarını yok sayıp bile bile hakkı gizliyorsun.

Bunlar çok büyük veballer kardeş haberin olsun.

lafons7275

Kıdemli Üye
işte bu senin doğruyu değil, taraftar edinme ve taassubunu devam ettirmek için herşeyi yaptığının göstergesi, bilinç altında neler dönüyor açık ediyorsun.

Aslında sana evet öyle dedirtecek donelerin var biliyosun ama işine gelmeyen kısımlarını yok sayıp bile bile hakkı gizliyorsun.

Bunlar çok büyük veballer kardeş haberin olsun.

Resulullah (s.a.a): "Ümmetime akıllarının kaldırabileceği (anlayabileceği) hadislerimi söyleyin."

Resulullah (s.a.a): "Kim, tefsirini bilmediği, kendisine nakledenin de tefsirini bilmediği bir hadisi duyarsa, o hadis, onun ve ona nakledenin fitneye düşmesine sebep olabilir." (Onun için gerçek açıklamasını öğrenmedikçe her hadisi her kese söylememek lazımdır.)

Hz.Ali (a.s): "Allah ve Resulünün yalanlanmasını mı istiyorsunuz? (İstemiyorsanız) Halkın acayip karşılamayıp kabullenebilecekleri hadisleri onlara söyleyin. Anlayamayacakları ve inkar edecekleri hadisleri onlara söylemeyin."

Yahayy

Kıdemli Üye
Resulullah (s.a.a): "Ümmetime akıllarının kaldırabileceği (anlayabileceği) hadislerimi söyleyin."

Resulullah (s.a.a): "Kim, tefsirini bilmediği, kendisine nakledenin de tefsirini bilmediği bir hadisi duyarsa, o hadis, onun ve ona nakledenin fitneye düşmesine sebep olabilir." (Onun için gerçek açıklamasını öğrenmedikçe her hadisi her kese söylememek lazımdır.)

Hz.Ali (a.s): "Allah ve Resulünün yalanlanmasını mı istiyorsunuz? (İstemiyorsanız) Halkın acayip karşılamayıp kabullenebilecekleri hadisleri onlara söyleyin. Anlayamayacakları ve inkar edecekleri hadisleri onlara söylemeyin."

Bu ortada verdiğini Resulullah'ın söylediğini düşünüyorsun değil mi.
Hadis diye bahsediyor kendi sözünden, bir de onu birilerinin tefsir etmesini istiyor, tefsir edilmeden dinlemeyin aman saparsınız diyor değil mi :) Allah dinini tamam etmedi, din adamlarının Kuran yetmedi bir de hadis dedikleriniz de tefsire muhtaç kim yapacak, tefsir yazıyorum diye kadın kız peşinde koşma potansiyeli olan beşeri , nefis sahibi cübbeliye, çorbacıya, somuncuya, kendini tasavvufta uçmuş sanan pagsnist felfeci kibir ehline, uzar gider.... dinini bunlara emanet etti öyle mi? Hiç düşünmüyorsun hiç. Bu da Allaha büyük bür iftira, Halbuki Resulullah hayattayken Allah dininizi tamam ettim, ayeti ile vahyin kesileceğini haber veriyordu, bu bile bir gösterge ama hakkı arayana.

Tamam kardeş düşmüşsün bir bataklığa ne kadar çırpınsan o kadar batıyorsun.

Tapatalklandı.