Cübbeli Ahmet Hoca çok kızdı!

Yahayy

Kıdemli Üye
İşte budur. Peygamberimiz dini konuda bir emir veya yasak koyduysa bu da yanlış ise Allah tarafından düzeltilmiştir. Tartışma benim açımdan bitmiştir. Bundan sonrası tırıvırı olur.

Yukarıdaki mesajı okudun mu sen?
Allahın hükmü senin için tırıvırı demek ki bunu da öğrenmiş olduk.
yukarıdaki mesajı okudun mu sen, içinde bulunduğun ruh halinin tam olarak fotoğrafı.
Sana Allah ve kitabı yetmiyor derken ne denildiğini anladın ama ... yatıyorsun, kendin de çok iyi farkındasın, kimseye yutturamassın.
benim açımdan zaten çokdaan hasıl olmuştu, senin hezeyanların bitmediği için Allah'ın hakını savunup ecir işleyelim istiyoruz.
Bize bol bol hayır hasenat kazandııyorsun Bu konuda teşekkür ederiz kardeş :)

Tapatalklandı.

lafons7275

Kıdemli Üye
Nebi (s.a.s.) Medine'ye gelmişti. (O sıralarda Medine halkı) hurma ağaçlarını ıslah ediyorlardı. (Halk bunu yapanlara) 'aşılama yapıyorlar' diyorlardı. Resûlüllah onlara, "Böyle ne yapıyorsunuz?" diye sorunca onlar, "Biz bunu (öteden beri) yapıyoruz." dediler. Resûlüllah, "Belki siz böyle yapmasanız da netice iyi/müspet olur." buyurdu. Bunun üzerine onlar yapmakta oldukları işi bıraktılar. (Derken ertesi yıl) hurmalar yemişlerini döktü yahut azalttı (yani verim düştü). Bu durumu Hz. Peygamber'e bildirdiklerinde şöyle buyurdu: "Ben bir beşerim. Dininizle alâkalı size bir şey bildirdiğimde onu alınız. Ancak kendi görüşümle size bir şey emrettiğim zaman, (şunu biliniz ki ben de bir beşerim)." (İmam Müslim, senette yer alan İkrime'nin rivâyetle ilgili olarak, "veya buna benzer bir şekilde" biçimindeki ifadesini de bize aktarır) (Müslim, "Fedail", 140; İbn Mâce, "Ruhûn", 15).
kırmızılı kısımdan ne anlıyorsun?

Mesela "ümmetimin erkeklerine ipek ve altın haramdır." Hadisi din ile mi alakalıdır?

Yahayy

Kıdemli Üye
kırmızılı kısımdan ne anlıyorsun?

Mesela "ümmetimin erkeklerine ipek ve altın haramdır." Hadisi din ile mi alakalıdır?

Haram değil yasak demen gerekir.
Burada nakillerden kaynaklı bir anlam ve lafız kayması olduğunu düşünüyorum.
Çünkü haram olabilmesi için Allah'ın onu zikretmesi gerekir.
Allah'ın kuran ile sabitlemediği yasak ve izinler toplum ve çağlara göre değişkenlik gösterebilir.
Sen ise şunu unutuyorsun, bir müslümana Kur'an ulaşıp hadis ile bina edilmiş hiçbir hüküm ulaşmayabilir.
bu insan Kur'an ile amel ettiğinde halis muhlis müslümandır.
hadis ya da ilmihal kitaplarının , tamamının bir mü"mine ulaşma garantisi mi var?
ama kuranın tamamı ulaşmadan bu kişi henüz vahiy ile yüzleşmiş bile sayılmaz.
Sen bunu anlayamıyorsun, anlamanı da beklemiyorum, çünkü yuları üç kağıtçıların eline vermişsin, nereye çekerlerse oraya gidiyorsun.
bak sana az önce cebrail formaliteden geldi, aslında vahyi zaten peygamber kendi kendine gönderiyordu bile diyebildin :)
daha ötesi var mı?

Tapatalklandı.

Yahayy

Kıdemli Üye
Pardonunuz kabul edildi. Allah Kuranı razı olduğu şekilde anlamayı ve yaşamayı nasip etsin.

Bak bu duana canı gönülden amin diyorum. Kimse kimsenin düşmanı değil, birbirimizden hınç da almıyoruz. birbirimizi anlamaya çalışalım gerisi konuşulur vesselam.

Tapatalklandı.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yok anlamazlıktan gelme.Cüppelinin namussuzluğudur kast ettiğim.Bak dümdüz söylüyorum.Anladın mı şimdi.

Sen cüppeliyi savunuyorsan sen de namuzsuzsun.

Cübbeli Hoca nın ne olduğu ortada...hasedinden çatlasanda, kininden patlasanda, Allah onu aziz ediyor, sizide namussuzluğunzla rezil ediyor.... bu kadar kolaymı, forumda Bir alime hakaret etmek...

çelebiler

Kıdemli Üye
Cübbeli Hoca nın ne olduğu ortada...hasedinden çatlasanda, kininden patlasanda, Allah onu aziz ediyor, sizide namussuzluğunzla rezil ediyor.... bu kadar kolaymı, forumda Bir alime hakaret etmek...

Hasetim de kinim de yok cüppeliye neden haset edip kin duyayım?

Haset edecekse bir insan kendinden iyi durumda olan birine haset eder herhalde değil mi?Ben,benden iyi durumda olan kimseye de haset etmedim.

Cüppeliye hiç haset etmem çünkü zaten durumu benden çok kötü.Üzerinde bulunduğu yol şeytanın yolu.O yol cüppeliyi cehenneme götürüyor.Cehenneme giden yolcuya ancak acınır haset edilmez.

Sen de onun izinden gitme.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hasetim de kinim de yok cüppeliye neden haset edip kin duyayım?

Haset edecekse bir insan kendinden iyi durumda olan birine haset eder herhalde değil mi?Ben,benden iyi durumda olan kimseye de haset etmedim.

Cüppeliye hiç haset etmem çünkü zaten durumu benden çok kötü.Üzerinde bulunduğu yol şeytanın yolu.O yol cüppeliyi cehenneme götürüyor.Cehenneme giden yolcuya ancak acınır haset edilmez.

Sen de onun izinden gitme.

şaytanda mantık olarak senin gibi düşünüyordu.... lakin o mantık, onu ebedi hüsrana uğrattı....sen kendini hak yolda olduğunu görmen, ne kadar belanın içinde olduğunun göstergesidir... sen 5 milyar aklını yitirmişten başka bir şey değilsin..

Kur an hükümlerini inkarın bedeli ne zaman hak yol oldu.... şeytan bile buna cesaret etmiyor....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cep telefonun varsa,fotoğraf ta çekiyorsan cüppeliye göre sen de namuzsuzsun.

Bana "namussuz" diyeceğine sana "namussuz" dediği halde itiraz edemediğin cüppeliyi böyle yaparak ilah edindiğini fark et.

kendi karısının veya kızının uygunsuz ulu orta fotosunu koyan namussuzdur.... karısını veya kızını kıskanmayan deyyustur.... hatta deyyusoğludeyyustur... Ahmet Hocada bunu söylüyor.... kıskanmak imandandır....

nefahtü

Kıdemli Üye
@abdullahbirisi siz en iyisi gidin gene bir deveye hendek atlatın.:)

çelebiler

Kıdemli Üye
şaytanda mantık olarak senin gibi düşünüyordu.... lakin o mantık, onu ebedi hüsrana uğrattı....sen kendini hak yolda olduğunu görmen, ne kadar belanın içinde olduğunun göstergesidir... sen 5 milyar aklını yitirmişten başka bir şey değilsin..

Kur an hükümlerini inkarın bedeli ne zaman hak yol oldu.... şeytan bile buna cesaret etmiyor....

Yukarıda yazdıkların sana ait fikirler değil ki .Şeytan sizleri böyle aldatıyor.Hepinize aynı şeyi söylüyor hepiniz aynı oyuna geliyorsunuz.Tüm tarikatçılar olarak ilah edindiklerinizin sizleri kandırmasına müsade ediyorsunuz.Bu sözleri kaç tarikatçıdan daha duydum bilemezsin.Sizleri Kuran'a ve müslümanlara karşı düşman yetiştiriyorlar.Ne zaman akledeceksin?

Yahayy

Kıdemli Üye

Şimdi tescillendin aabdullah birisi, aziz ediyormuş.
yarın bir gün neyin ne olduğunu net anlayacaksın, utancın sana fazlasıyla kafi gelecek merak etme.
size laf söz para etmez artık mühürlenmişsiniz.

Tapatalklandı.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yukarıda yazdıkların sana ait fikirler değil ki .Şeytan sizleri böyle aldatıyor.Hepinize aynı şeyi söylüyor hepiniz aynı oyuna geliyorsunuz.Tüm tarikatçılar olarak ilah edindiklerinizin sizleri kandırmasına müsade ediyorsunuz.Bu sözleri kaç tarikatçıdan daha duydum bilemezsin.Sizleri Kuran'a ve müslümanlara karşı düşman yetiştiriyorlar.Ne zaman akledeceksin?

sana acıyorum.....ve daha sen İman ehli değilsin...

dostluk

Kıdemli Üye
Hepimiz yanlış yapabiliriz önemli olan yanlış olduğunu bilmemiz zaten doğru yaşasak âlim. Evliya oluruz..biz yapıyoruz diye yanlış doğru olmaZ