Coca Cola Yahudi Kuruluşudur, İsraile yardım yaptı YALANI...!

Ebu Huzeyfe

Asistan
Web sitesi
www.misakonline.com
Aslında Amerika Irak'ı işgal falan etmemiş. Hepsi bir oyun! Üstelik bu oyunu da İslamcılar tezgahlıyor. Sırf yardım adına para toplayıp Malta'da jet-skilere binmek için... Lübnan ve Filistin de öyle... Afganistan hakeza! Dünya Ticaret Merkezi hala yerinde aynı görkemiyle ayaktaymış.

mı diyelim biz de?

aynı yorum...

Bedrin_Aslanı

Profesör
Fakat ne kadar da düşman bir milletin malı olsada yalanlara karşyım dürüstlükten yanayım.. GÖNÜL İKLİMİ

Allah razı olsun kardeş... Senin gibi dürüstlüğü savunan pek az kimse var. Ama şunu söylüyim gittiğim yol iyi bir yol değil. İnsan bu dünyada kimlerle birlikte olursa kimleri sevip kimlere hoşgörülü olursa öbür dünyada onunla olacak. İster dikkate al ister alma bunları ama. Bi yazdıklarına düşüncelerine bak kardeş...F.Gülen'e, Erbakana, Cübbeli hocaya ve bunların cemaatelerine gösterdiğin tavıra bak. Şu yahudileri savunuşuna bak. Onların her lafına muhalefetsin. ama Karını verdiğini açıklayan(Varını yoğunu vermiyor adamlar. KAR: tüm malzemeler,elektrik, su , kira çalışan paraları ödendikten sonra kalan net paradır.)bir şirkete. Hadi vermemiş olsun çektiği reklamlara bakarak hiç mi utanmıyorsun. Onuda boşver sen normal şartlarda çok anlayışlı ve iyimser biri olsan düşmanına bile iyilikle karşılık veren biri olsan anlıcam bu yazını ama, sen müslüman tüm cemaatleri kişileri yerden yere vur bir gram anlayış gösterme. Gel elin yahudisine......

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Fakat ne kadar da düşman bir milletin malı olsada yalanlara karşyım dürüstlükten yanayım.. GÖNÜL İKLİMİ

Allah razı olsun kardeş... Senin gibi dürüstlüğü savunan pek az kimse var. Ama şunu söylüyim gittiğim yol iyi bir yol değil. İnsan bu dünyada kimlerle birlikte olursa kimleri sevip kimlere hoşgörülü olursa öbür dünyada onunla olacak. İster dikkate al ister alma bunları ama. Bi yazdıklarına düşüncelerine bak kardeş...F.Gülen'e, Erbakana, Cübbeli hocaya ve bunların cemaatelerine gösterdiğin tavıra bak. Şu yahudileri savunuşuna bak. Onların her lafına muhalefetsin. ama Karını verdiğini açıklayan(Varını yoğunu vermiyor adamlar. KAR: tüm malzemeler,elektrik, su , kira çalışan paraları ödendikten sonra kalan net paradır.)bir şirkete. Hadi vermemiş olsun çektiği reklamlara bakarak hiç mi utanmıyorsun. Onuda boşver sen normal şartlarda çok anlayışlı ve iyimser biri olsan düşmanına bile iyilikle karşılık veren biri olsan anlıcam bu yazını ama, sen müslüman tüm cemaatleri kişileri yerden yere vur bir gram anlayış gösterme. Gel elin yahudisine......

Ben cemmat karşıtı bir insan değilim..Böyle göstermeni kınıyorum sana iade ediyorum..Ben doğruluğun güzelliğin saflığın peşindeyim..Ve sen görüşlerime katılmak zorundada değilsin..Evet kişi sevdiğiyle beraber olacaktır..Benim kalbimi sen değil Hak c.c. bilir...Benim geçmişte neler yaşayıp nelerle karşılaştıklarımıda bilmiyorsun..Senin gibi insanlar çevremde çoktur..Böyle insanlar hemen fetvayı basar fasık eder karşısındakini ya da din düşmanı yada kalkar TEKFİR eder..Allahım c.c. bu gibi insanlardan sana sığınırım..YANLIŞIN yanında olmayacağım..DİNİ duyguların istismar edenlerin düşmanıyım böyle biline..Fakat Allah c.c. için canını dişine tkan herşeyini bu yola veren muttaki Allah c.c. dostlarının ve mücahidlerin ayağının tozu olayım..BENİ SEN GİBİLER ZOR ANLAR KARDEŞ..DAHA YAŞAMAN LAZIM...!

Bedrin_Aslanı

Profesör
Tabi kardeş yani senin gibi tecrübeli ilimde ileri seviyeler inşa'Allah bizlerede nasip olacak. Yanlız şunada dikkat et, yazdığım yazıyı hangi amaçla yazdığıma bak. Ben seni uyarmak istedim ister dinle ister dinleme dedim. Sen bilirsin. Belki ben hatalıyımdır ama el insaf... Anlamam için bana yardım et o zaman. tüm müslüman cemaatlere bir kulp takabiliyorsun ama burada savunduğun konuya bak?buna hiç şüpheyle yaklaşmıyorsun? Sanada din düşmanı gibi bir yakıştırma yapmadım. Senden olsa olsa cemaat düşmanı olur. :) neyse kardeş. Sende haklısın muhakkak. İnsanın yenmekte zorlandığı en büyük düşmanı nefsinin enaniyetidir. Yenmek nasip olur inş....

ARKADAŞLAR!.."MÜ'MİN ŞÜPHELİ İŞLERDEN SAKINANDIR." (Hadis-i Şerif)
KALDI Kİ; COCA COLA HAKINDAKİ GÖRÜŞLER ŞÜPHE DEĞİL. EZHER ÜNİVERSİTESİDE HARAM OLDUĞUNU DELİLLERİ İLE AÇIKLAMIŞTIR.

dagcan_33

Paylaşımcı
Yoksa cambaza baktırıp diger taraftan işi götürüyolar mı?

Gönül ikliminin yazdıklarını dogru veya yanlış anlamda değilde müslimanın ticari gücünü zayıflatmak anlamında yorumlarsak iyi olur. Bazı dindar kuruluşlar piyasaya bir mamül sürecekleri zaman rakip malları domuz yaglı ilan etmedimi ?
Gönül iklimini takip edenler onun dünya görüşünü anlamıştır .Kötü niyetli yazmadığını biliyoruz. Artık bunu bari anlayın . kimse yahudi menfati için çalışmıyor.
Benim anladıgım bilinçli olmalı bazıları tarafından sürü gibi yönetilmemeliyiz.
Yahidiler dinimizce dost edinilmemeli ama büyük resme Allah rızası için bakalım dünyada kaç yahudi var .Şu anda herkesin işine geliyor. Yahudi düşman: diger dünya dost müslimanın bütün siyaseti yahudilik üzerinemi olmalı
Yoksa ipteki cambaza baktırıp diger taraftan işi götürüyolar mı? keşmirde çeçenistanda afganistanda dogu timorda eritrede ırakta ölenlere bir bakın tüm dünya islam dışı olan herkes müsliman kanı içiyor. Allah aşkına tüm müslimanlar uyanın bizi sürü gibi yönetiyorlar.İslam sadece yahudilikle ugraşacak kadar zayıf anlamsızmı 1,5 milyar insan budaya 1 milyar hindu birde her toplumda bulunan ateistler yav bu insanlar ne olacak toplasan toplasan bütün intifada boyunca 5 bin kişi ölmemiştir.ama belki dünyada haftada bu kadar müsliman katlediliyor.
Elbet te yüzde yüz kötü ama başkasını bırakın kendi içimizde sadece şi sünni çatışmasından ölen kaç kişi var .
Arkadaşlar size yalvarıyorum LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RASULULLAH diyenlere kin tutmayalım bu dünyada her yerde kaybediyoruz hiç olmassa ahireti kaybetmeyelim

K

KOCAYUSUF-1

Guest
GÖnÜl İklİmİ Coca Cola'nin Avukatimisin? ÖnÜne Gelen Sİyasİ Ve Dİnİ Lİderlerİ EleŞtİrİyorsun? Coca Cola'yi Nİye EleŞtİrmİyorsun? Coca Colanin Zararlarini Nİye Yazmiyorsun?
Coca Cola BİrÇok Ülkede Yasaklandi. İngİltere,hİndİstan,lİtvanya
Ukrayna Vs.
Ben MÜslÜmanim Dİyeceksİn İÇİnde Alkol Bulunan Bİr İÇeceĞİ Savunacaksin.
NeymİŞ Yahudİ KuruluŞu DeĞİlmİŞ. İsraİle Yardim EtmİyormuŞ.
Pekİ Coco Cola Veya Pepsİ Ye VerdİĞİn Para Nereye Gİdİyor. A.b.d 'ye
Abd,İsraİl'e Sİlah Verİyormu? Evet. İsraİl'İn LÜbnan Saldirisinda,a.b.d
İsraİl'e Akilli Bombalari,mİsket Bombalarini Ve ÇeŞİtlİ Sİlahlari Verdİmİ? Verdİ.
Demek Oluyorkİ Senİn Cola Ya VerdİĞİn Her KuruŞ MÜslÜmanlara KurŞun Olarak DÖndÜ.

SAĞLIK BÖLÜMÜNDEKİ "MEŞRUBATLARDAKİ ALKOL HARAMMI?" YAZISINI Bİ ZAHMET OKUYUVER.

K

KOCAYUSUF-1

Guest
pepsinin anlamı

Merkezi Amerika Birleşik devletlerinde olan coca-cola company her yıl İsraildeki bir vakıfa (İsraili geliştirme ve kalıkındırma vakfı gibi bir adı var) 1 milyar dolar parayı karşılıksız hibe ediyor.Üstelik bunu dünyanın her yerine sattığı ürünlerinden elde ettiği karlarla yapıyor.Maalesef müslüman ülkeler de bilerek ya da bilmeyerek bu satışlara destek oluyor.Lütfen daha duyarlı,daha uyanık ve dikkatli olalım.Satın aldığınız her coca-cola ,pepsi vb. Filistinde İsrail zulmü altında inleyen müslüman kardeşlerimize sıkılacak bir merminin parası olabilir!

P(pay)

E(every)

P(penny for)

S(strong)

İ(İsrail)

Anlamı: HER KURUŞUNU GÜÇLÜ İSRAİL İÇİN ÖDE!

ALINTIDIR. www.cileforum.net ten alınmıştır.

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
ARKADAŞLAR!.."MÜ'MİN ŞÜPHELİ İŞLERDEN SAKINANDIR." (Hadis-i Şerif)
KALDI Kİ; COCA COLA HAKINDAKİ GÖRÜŞLER ŞÜPHE DEĞİL. EZHER ÜNİVERSİTESİDE HARAM OLDUĞUNU DELİLLERİ İLE AÇIKLAMIŞTIR.

gerçek doğrudur.
arkadaşlar zaten mideye zararlı içmeyelim olur biter.
ben içmiyorum artık rahatım.en azından kafamda soru işareti yok.

Hala Coco cola yı savunanlar da mı var

İnanmıyorum ya olmaz bu kadar. Şimdi sen gerçekten coco colayı mı savunuyosun. Formları oku. kimseye sert eleştiri yapmadım bugune kadar. kusura bakma sana eleştirim sert olabilir. senin yazın daha sert müslümanlar için. YUUUh artık. ufaaak at. sapma. saptırma insanları. Kimin adına çalışıyosun diyecem ama seni herkez çok rahat kullana bilir demek ki böyle yazdığına göre. utrandım gerçekten. bi müslüman bunu yazmamalıydıç. yazamazdı. bizim bugune kadar yaptığımız tebliğler bosunamıydı. inanamıyorum Allahım. Bu gerçekten çok utanç verici. :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]:
Es Sabirin Es sabirin Es Sabirin
Bunca yıldır Alim ler tasavvuf önderlerini hiç mi kale almadın. seni kim kale alır bet UTANMAZZZ.
Diğer kardeşlerim sinirimi maruz görsün. Filistindeki kardeşlerimiz hatrıma geldi. Bide böyleleri sapıtınca.... Bide islamı kullanma yazında. Görende sanacak ki....

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Yazdığım mesajları hala saptıran arkadaşlar var..Elhamdulillah beni anlayan arkadaşlar tek tük te olsa çıkıyor.Müslüman aldanmaz aldatmaz..Biraz uyanık olun.Sizin o güzel inanç duygularınızı kullananlara yem olmayın.O kadar çok oyunlar oynanıyor.Muhammed masum senin mesajını bir mümine hiç yakıştıramadım.Tasavvuftan bari dem vurmayın.Hakaretlerini sana iade ediyor.Allaha c.c. havale ediyorum.

gönül iklimi

Bu yazdıklarınızın amacı ne acaba. Cococolayı savunmanızın sebebi nedir bunuda açıklarmısınız lütfen ?

sayın gönül iklimi cevabınız olmayacak mı? Peki size bu konunun araştırmasını kim önerdi. filistinde binlerce MÜSLÜMAN KATLEDİLİRKEN [/B][/B]siz bir yahudinin malını aklamaya çalışıyorsunuz. Böyle gereksiz zırvalarla beyninizi yormayın.

Mevlevi

Paylaşımcı
Web sitesi
www.abdullahbaba.net
Daha ne diyeceksin

Mısır’da İslam Dünyasının en etkin eğitim kurumlarından biri olan El Ezher, Coca Cola ve Pepsi’nin haram olduğunu açıkladı. El Ezher üniversitesine bağlı Yüksek İslami İşler Meclisi, yaptıkları bir incelemenin ardından Coca Cola ve Pepsi’nin içilmemesi gerektiğini açıkladı. Her iki içeceğin içinde domuz etinden bazı maddelerin konulduğunu tespit ettiklerini açıklayan Meclis, Müslümanları Coca Cola ve Pepsi’yi içmemeye davet etti. Bu tür gazlı içeceklerin insanlar için zorunlu şeyler olmadığını belirten Meclis, zor durumlarda “Zarûretler haramı mübâh kılar” kaidesi gereğince domuz, içki ve ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiğini açıkladı. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadığına göre Müslümanların bu tür ferahlatıcı içeceklerden uzak durmalarını önerdi. Ürdün'de geçen gün uzun zamandır yapılan araştırma sonucu yapılan açıklamada, Coca Cola ve Pepsi'nin domuz'dan yapılmış bazı katkı maddeleri içerdiği açıklanmıştı.

Coca Cola ve Pepsi geçtiğimiz hafta Hindistan’da içinde zehirli bulunduğu gerekçesiyle ülke çapında resmen yasaklanmıştı.

Kaynak: http://www.akhbaralaalam.net/haber_detay.php?haber_id=921

~zuzii~

Paylaşımcı
Yazdığım mesajları hala saptıran arkadaşlar var..Elhamdulillah beni anlayan arkadaşlar tek tük te olsa çıkıyor.Müslüman aldanmaz aldatmaz..Biraz uyanık olun.Sizin o güzel inanç duygularınızı kullananlara yem olmayın.O kadar çok oyunlar oynanıyor.Muhammed masum senin mesajını bir mümine hiç yakıştıramadım.Tasavvuftan bari dem vurmayın.Hakaretlerini sana iade ediyor.Allaha c.c. havale ediyorum.

yaa bzm inanç duyqularımızla oynandıqını nerden çıkarıyorsun ki???
coca cola bze yanlş tanıtılınca-ki öle olduqunu hiç ama hiçç sanmıyorum- inanç duyqularımız mı zedeleniyorr

"haTTat"

Paylaşımcı
Müslümanların inanç duygularıyla oynayan aslında ülkerdir. Müslüman kimliğinden dolayı halk sorgusuz sualsiz alıyor ülker mallarını, ama kimse demiyor ki bu ülker de aynı katkı maddelerini kullanıyor diye.
Uyanın artık asıl sizi kim kandırıyor görün..

infinity

Üye

Buna nasıl inanabiliyorsunki. Yptıkları apaçık ortada savunulacak bi tarafları kaldığını düşünmüyorum

yazık ya çok yazık....yok bizleri uyandırmak istemişsin...dini duygularımızı kullanmalarına izin vermeyelimmiş.
yaw kardeşim c.c nın içilmemsini senin için bir mahzuru mu var.....içmesinler bırak ister amaç israile gidiyor diye olsun ister zehirli olsun alkol bulunsun....ister adının anlamı küfür olsun ne fark eder....kafir malı alma kardeşim müslüman parasının nereye gitiğini iyi bilmelidir...ben asla dükkanının üstünde efes pilsen resmi bulunann bir yerden birşey almam...
mümkün mertebe msülüman kardeşelrimize paramızın gitmesine dikkat etmeliyiz..ee cc.nın kafir malı olduğunu biliyoruz..niye paramızı bir kafire veriyoruz..onların nasıl yaşadıklarını bilmiyor muyuz?
kaldıki senin verdiğin kaynaklarda hep fasık haberlerİ Allahj buyuruyor:fasık size bir haber getirdiğinde onu araştırmadan inanmayın...senin getirdiğin kaynağa ben niye inanmıyım..belkide müslümanların gerçekleri gördüğünü anladılar..baktılar boykot hızlandı böyle yalanlar uydurdular..zor mu?
subhanaallah..ya insanların aklını karıştırmak hiç iyi değl kardeş..birde düşünki eğer iş biizm dediğimiz gibiyse kimileri senin getirdğine inanıp almaya başladıysalar nasıl hesap vereceksin...bizim için sorunolmaz.. çünkü cc zaruri birşey değil farz da değil..içmeyimnce yada içirtmeyince hiçbirşey olmaaz...ama sen çok zarara uğrarsın..dikkat et inşeallah..