Coca Cola Yahudi Kuruluşudur, İsraile yardım yaptı YALANI...!

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
kolanın içindeki sitrik asit miktarı portakal suyundaki miktardan daha az. fosforik asit ise galon başına (takribi 4,5lt) 11 ila 13 gram arasında. buda kolada %0.20 ila %0.30 civarı bir orana denk geliyor.

bu oranda ne etin kimyasını değiştirir; ne dişi eritir, nede paslanmış çiviyi söker.

şöyle bir durum söz konusu olabilir; 1 veya iki gün içinde beklettiğiniz takdirde ve aynı asit miktarı korunduğunu hayaledersek; evet eritir.

kola içindeki gastrik asit miktarı ise midedekinden çok daha azdır. yani mide için zararsızdır.

kaynakça;
Allen, Frederick. Secret Formula.
New York: HarperCollins, 1994. ISBN 0-88730-672-1 (p. 209).

Pendergrast, Mark. For God, Country, and Coca-Cola.
New York: Charles Scribner's Sons, 1993. ISBN 0-684-19347-7 (p. 191).

Poundstone, William. Big Secrets.
New York: Quill, 1993. ISBN 0-688-04830-7 (p. 25-46).

ÇiLe-i AşK

Asistan
gönül iklimi kardesim ben sizden hala bir cevap bekliyorum???

Web sitesi
sahra yağmur Allah dostlarının olduğu yerde bu içeceklerin içildiğine dair delil getirin demişsiniz..COCA COLA VE PEPSİ DİĞERLERİNİN İÇİLDİĞİ YERLERDEN BAZILARI..
1.menzil :Gidin görün nasılda satılıyor.Seyyidler mollalar dahi içiyorlar.Hatta ekleyelim hepsinin elinde özellikle seyyidlerin içtiği cigarada marlboro.
2.bilvanis:Menzil için dediklerim burası için geçerli.
3.Konya reyhani dergahı:Menzil için dediklerim burası için geçerli.

Şimdilik aklıma gelen yerler burası...Zamanın gavSı olarak bizlere tanımlanan Abdulbaki hz..Seyyid fevzeddin hz.,Muhammed konyevi hz. yasaklımıyor da senmi yasaklıyorsun sahra..ÇOK GARİP..

Web sitesi
Bu arada bu kadar yazıdan sonra siz sahra inanmıyorsanız kendiniz bilirsiniz inanmak zorunda değilsiniz..Kimseyi fitneci olarak nitelemeyin araştırıp sormadan..Çünkü bu müminliğe yakışmaz..Ayıp oluyor ..Sanırım musa topbaş efendiye intisablısınız..Sorun mürşidinize belki o da içiyor..:)

ÇiLe-i AşK

Asistan
afedersin ama benim yasakladıgım falan yok kendimide asla bir Allah Dostu ile es deger tutamam
ama anlayamadıgım birsey daha var neden bu düsmanca tavır din kardeslerine karsı:confused1[1]:
kullanmamayı tercih edenleri rahat bırak yani istiyorsan sen inandıgın sekilde yasa ve kullanda...
eger ki kullanmazsan ne kaybın olacak bizim kullanmayarak bir kaybımız olmuyor aksine saglık acısından kullanmamanın yararı bile oluyor boykot bir yana bari digerlerine sebep olma saglıksız birseyi kullanmamanın sakıncası yok diyerek nedir bu ısrar anlamıs degilim aynı zamanda kavgacı üslub hic hos degil dogru buldugun bir yazıyı eklemissin iyi güzel sana hak verenlerde yorumlarını yapmıs hak vermeyenlerde neden seni desteklemeyenleri iknaya cabalıyorsun bir mana veremiyorum dediklerin dogru ise(ki ben kabul etmiyorum) yapacagını yaptın niye uzuyor bu konu hala kavrayabilmis degilim
bizim en büyük hatamız konusacak daha önemli meseleler varken birbirimizi yemek... digerlerinin istedigi buydu basardılarda mü'min kardesleri birbirine düsürmek halbuki tek bir vücud olup davamızı savunmamız gerekirken!!!!

Web sitesi
Benim kimseyi birbirine düşürmek gibi çabam yok.Ben birileri gibi de davranmıyorum.Bir konu aktardım sadece..Kavgacı uslupta asla değilim ama bu forumda öyle insanlar oldukça mevcut.isteyen katılır isteyen katılmaz tabi ki.Niyetim şudur ki Biz müminler böyle uydurmaca haberlerle yahudilerle veya islam düşmanlarıya savaştığımızı sanarak kendimizi kandırmayalım.Bunu anlatabilmekti ama malesef anlayan kardeşleri bulmak zor oluyor.

ÇiLe-i AşK

Asistan
size biribirimize düsürme cabası icindesiniz demedim eger böyle bir anlamaya sebep oldu isem özür dilerim benim demeye calıstıgım gayri müslimlerin yada bizi sindiremeyenlerin hedefi buydu ve basarılı oldular son birsey daha söylemek istiyorum Abdulbaki hz. bu icecekleri kullanmıyor talebelerinden kullananları görmedim ama tabi bu kesinlikle hicbiri kullanmıyor demek degildir... yaptıgımız hatalardan biride talebeye bakıp mürsidi degerlendirmek.....
Musa Topbas hocaefendi hz. vefat ettiler uzun bir süre önce ama hayatta olan mürsidimizse kullanmıyor yine dedigim gibi talebelerinden eger ki kullananlar var ise bu dogrulugunu göstermez bu konunun gereksiz yere fazla uzamıs oldugu kanısındayım herkes görüslerini beyan etti ve bitti
slm ve dua ile
:wave[1]:​

fibnoo

Üye
Merhaba,

Pepsi hakkinda birseyler arastirirken, bu sayfaya rastladim ve foruma üye oldum. Gecen sene Colanin bagislari hakkindaki bilgileri alman tvsinde izledigimden beri evime Coca Cola almiyorum. Burada yer yer kisisel atismalara dönüsen tartismalari rahatlatmak ve hepimizi tatmin etmek amaciyla bu konuyu derinlemesine arastiran arkadaslardan sunu rica ediyorum: Eger bu konuyla alakali "söylenti"nin ötesinde elinizde bir kaynak, bir link, bir haber varsa lütfen burada belirtin. Cok büyük bir hizmet saglamis olursunuz, Cola avukati gibi görünenler de somut bir argüman almis olurlar!

Selamlar...

UmmElyesa

Üye
Web sitesi
www.xonder.de

fibnoo

Üye
Sevgili arkadasim,
verdigin linkleri inceledim. Fakat Coca Cola'nin Israil donanmasina bagis yaptigiyla alakali bir kanit ya da kaynak ya da iddia dahi bulamadim. Benim kastettigim "söylentinin" ötesinde bir kanit. Nitekim verdigin bir linkte dahi bunun bir söylenti oldugu ve bununla alakali bir kanit bulunamadigi yaziyor. Ilgili bölümü asagiya ekledim:

http://www.muslim-markt.de/boykott/cocacola.htm sitesinden:
"In muslimischen Kreisen hält sich zudem hartnäckig das Gerücht, dass das Cola-Imperium massiv zionistische Bewegungen unterstützen würde. Belege hierfür konnten wir bisher nicht finden, aber auch ohne die direkte Unterstützung des Zionismus ist Cola aus oben genannten Gründen für uns einen Boykottaufruf wert."

Coca Cola'nin boykot edilmesi bence dogrudur, fakat bu boykot cagrisini bir dedikodu, tabiri caizse "giybet" ya da daha ötesi "iftira" temeline oturtmak müslümana yakismaz, maksadini asar, inandiriciligimizi zedeler diye düsünüyorum. Kaldi ki efendimizin benzeri bir "muamma"ya dayali bir hareketi oldugunu da hic duymadim, yani amaca ulasirken duygusalliga düsmeden araci da gözetmemiz gerekmez mi?

Dolayisiyla tekrar ediyorum; birseyler iddia ederken kücük bir dipnotla kaynaklarini da belirtip gereksiz tartismalarin önüne gecelim mi?

Bu konuyla alakali dipnotlari da bekliyorum insaallah.

Selamlarla.

fetih66

Üye
El Ezher üniversitesi, Coca Cola ve Pepsi'nin haram olduğunu açıkladı.

Mısır’da İslam Dünyasının en etkin eğitim kurumlarından biri olan El Ezher, Coca Cola ve Pepsi’nin haram olduğunu açıkladı. El Ezher üniversitesine bağlı Yüksek İslami İşler Meclisi, yaptıkları bir incelemenin ardından Coca Cola ve Pepsi’nin içilmemesi gerektiğini açıkladı. Her iki içeceğin içinde domuz etinden bazı maddelerin konulduğunu tespit ettiklerini açıklayan Meclis, Müslümanları Coca Cola ve Pepsi’yi içmemeye davet etti. Bu tür gazlı içeceklerin insanlar için zorunlu şeyler olmadığını belirten Meclis, zor durumlarda “Zarûretler haramı mübâh kılar” kaidesi gereğince domuz, içki ve ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiğini açıkladı. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadığına göre Müslümanların bu tür ferahlatıcı içeceklerden uzak durmalarını önerdi. Ürdün'de geçen gün uzun zamandır yapılan araştırma sonucu yapılan açıklamada, Coca Cola ve Pepsi'nin domuz'dan yapılmış bazı katkı maddeleri içerdiği açıklanmıştı.

Coca Cola ve Pepsi geçtiğimiz hafta Hindistan’da içinde zehirli madde bulunduğu gerekçesiyle ülke çapında resmen yasaklanmıştı.

Dünya Bülteni Haber Merkezi

fetih66

Üye
GÖNÜLİKLİMİ KARDEŞİM AŞAĞIYA ALINTILADIĞIM YAZI SİZİN 19.06.2006 DA AÇMIŞ OLDUĞUNUZ KONUDAN.İSTERSEN TEKRAR OKU .ALLAH RAZI OLSUN COCA COLANIN ZARARLARINI VE İÇERDİĞİ MADDELERİ TEK TEK SIRALAMIŞSIN.BU KADAR ZARARLI ÜRÜNÜ PİYASAYA SAĞLIKLI DİYE SUNAN ADAMIN,BEN İSRAİLE YARDIM YAPMIYORUM İFADESİ NE KADAR DOĞRU OLUR.

İçeriğinde alkol gibi istisnasız herkesin zararlarını inkâr edemeyeceği bir
madde varken açıkça bir uyuşturucu madde olan kullanımı suç dahi kabul
edilen kokain temel taş olarak kullanılıyorken,mide duvarında tahrişlere
sebep olduğu araştırmalarla ortada iken,obezite gibi hastalıklara sebep
olduğu açıkça görüldüğü için ilk üretim yerleri olan amerika gibi ülkelerde
yasaklanırken,sağlık bakanlığı belirgin zararlarından dolayı; '' "Asitli ve
gazlı içecekler yerine süt, ayran, taze sıkılmış meyve suları, bitki ve
meyve çayları tercih edilmelidir.'' Şeklinde açıklamalarla dolaylı olarakta
olsa zararlı olduğunu açıklamak zorunda kalırken,böbreklerden kalsiyum
atılımını hızlandırdıkları, mide mukoza hücre döngüsünü bozduğu, diş
çürüklerini belirgin bir şekilde arttırdığı, aşırı içilmesinin kas
hastalığına (hipokalemik miyopati) neden olduğu raporlanırken,okul çağındaki
460 kız çocuğu üzerinde yapılan ve "gazlı içecekler kemik kırılmaları ile
yakından ilişkili" sonucuna ulaşılan araştırmayı "Pediatri ve Adölesan
Tıbbı" dergisi Haziran 2000'de sunup, kemiklerde kırılmalara sebep olduğu
sağlık birimleri tarafından itiraf edilirken,dişlerin çürümesine eriyerek
yok olmasına sebep olurken,abd nin New Orleans kentinde yapılan konferansta
sindirim sisteminde ortaya çıkan kanserlerle gazlı içecekler arasındaki
ilişkilerden söz edilirken, hastalık hallerinde kendileri ile yakın temas
haline girilen doktorlar "Gazlı içecekler kemikler için çok zararlı. Zaten
Türkiye'de süt tüketme alışkanlığı yoktu, üzerine bir de gazlı içecekler
gibi zararlı bir etken geldiği için kemiklerin oluşumunda bile sorun
yaşanıyor. Süt ve süt ürünlerinin tüketimi yaygınlaştırılmalı" (Prof.Dr.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim
Üyesi Prof. Dr. Tümay Sözen) şeklinde açıklamalar yapmak durumunda
kalırken,bir bardak gazlı içeceğin dahi diş çürümesine katkıda bulunduğu
anlaşılırken ve tüm zararlarının aksine kesinlikle ve hiçbir şekilde Mutlak
Manada tek bir faydası dahi bulunmazken hala Mutlak Gerçeğe gözleri kapayıp
içmeye devam etmek şüphesiz hiç olmaması gereken bir davranıştır.

O halde kişi içinde ne kadar istek olursa olsun tüm bu zararları göz önüne
getirerek coca cola-pepsi - enerji içeceği veya benzeri hiçbir gazlı maddeyi
kullanmamalı.Yalnızca kendisi kullanmamakla kalmayıp en yakınından
başlayarak kırmadan ve üzmeden zararlarını belgelerle göstererek uyarmaya
çalışmalı.Şüphesiz hem kendisi hem ailesi ve yakınlarını kullanmaktan vaz
geçirmek için kendi çapında çalışma yapan istisnasız herkes hem kendi
üzerinde hem çevresinde daha sağlıklı bir hayat ve ortamla
karşılaşacaktır

Web sitesi
Bizim asıl konumuz israile yardım yalanıdır.Biz başka bir şey üzerinde durmuyoruz.Ama açmış olduğunuz konu hakkında tercih bireylerindir.Ben coca cola için demiyorum.Diyorum ki İsraile yardım yaptı diye ucuz siyasete karşıyım.Bu hal mümine yakışmaz...

fetih66

Üye
BU KADAR ZARARLI ÜRÜNÜ PİYASAYA SAĞLIKLI DİYE SUNAN ADAMIN,BEN İSRAİLE YARDIM YAPMIYORUM İFADESİ NE KADAR DOĞRU OLUR

fibnoo

Üye
Arkadasim fetih66,

Varsayimlarla da hareket edilebilir, fakat bunlarin varsayimlar oldugunu unutmadan! Aksi takdirde yakisiksiz bir durum cikabilir ortaya. Bu baglamda dün yaptigim cagriyi yinelemek istiyorum:

"Burada yer yer kisisel atismalara dönüsen tartismalari rahatlatmak ve hepimizi tatmin etmek amaciyla bu konuyu derinlemesine arastiran arkadaslardan sunu rica ediyorum: Eger bu konuyla alakali "söylenti"nin ötesinde elinizde bir kaynak, bir link, bir haber varsa lütfen burada belirtin. Cok büyük bir hizmet saglamis olursunuz."

ve

"Coca Cola'nin boykot edilmesi bence dogrudur, fakat bu boykot cagrisini bir dedikodu, tabiri caizse "giybet" ya da daha ötesi "iftira" temeline oturtmak müslümana yakismaz, maksadini asar, inandiriciligimizi zedeler diye düsünüyorum. Kaldi ki efendimizin benzeri bir "muamma"ya dayali bir hareketi oldugunu da hic duymadim, yani amaca ulasirken duygusalliga düsmeden araci da gözetmemiz gerekmez mi?"

Selamlarla

fibnoo

Üye
Ve yine arkadasim fetih66,

Ezher üniversitesinin verdigi fetvanin yine Ezher üniversitesi tarafindan kaldirildigi haberleri de yayiliyor internette. Her iki haber icin Ezher'in websitesinde bir bilgi bulamadim. Sende bir kaynak varsa lütfen bizimle paylas.

Selamlarla.

pilatin69

Üye
coca cola

:uzgunum[1]: Sevgili kardeşim senin iyimser düşünmen bile yanlış acaba ne kadar araştırdın bu olayı yada şöyle sorayım bu bilgilere nerden sahip oldun birde maşallah israilim bayağı iyi takip ediyomuşun senin gibiler varken biz israil hükümetini bile çökertiriz be senin samimiyatinden kuşku duyuyorum yada çok cahilce bir konu açmışsın olurya insan oğlu beşer şaşar yani dimi mümim kardeşlerim haksızmıyım . Hepinizi yüce yaradanın selamıyla selamlıyorum.

KAYMAK

Üye
kolanın içindeki sitrik asit miktarı portakal suyundaki miktardan daha az. fosforik asit ise galon başına (takribi 4,5lt) 11 ila 13 gram arasında. buda kolada %0.20 ila %0.30 civarı bir orana denk geliyor.

bu oranda ne etin kimyasını değiştirir; ne dişi eritir, nede paslanmış çiviyi söker.

şöyle bir durum söz konusu olabilir; 1 veya iki gün içinde beklettiğiniz takdirde ve aynı asit miktarı korunduğunu hayaledersek; evet eritir.

kola içindeki gastrik asit miktarı ise midedekinden çok daha azdır. yani mide için zararsızdır.

kaynakça;

kayankların hep yabancı bılım adamları , bizim kendi hep tarih kıtaplarında yazarlar aynı isimler altında niye turk veya musluman kaynağı yok mu hıc bulamadın mı acaba.Şu laf aklıma gelıyor dinime küfreden bari müslüman olsa

KAYMAK

Üye
dinime kğfreden bari müslüman olsa

kaynakça;

kayankların hep yabancı bılım adamları , bizim kendi tarih kıtaplarındaki yazarlar aynı isimler altında niye Turk veya musluman kaynağı yok mu hıc bulamadın mı acaba.Şu laf aklıma gelıyor dinime küfreden bari müslüman olsa o yuzden bunların dedıklerı ne kadar dogrudur bılemzsin

hamra

Üye
Beni tanısan çok seveceğine eminim kardeşim..Yanlışlardan sıyrılalım diyorum..Bizi kandıranları aldatanları beraber çözelim..Bunu isterken ben yine bu ümmet için istiyorum..Biz müslümanlar ne zaman Muhammedi s.a.v olacağız..
Bir yalanı ortaya dökmek istedim..İNANCIMIZI KULLANANLARI KIIYORUM.....Vesselam
bence kandıran sensin..