Coca Cola Yahudi Kuruluşudur, İsraile yardım yaptı YALANI...!

mürid

Üye
Coca Cola Yahudi Kuruluşudur. İsrail ordusuna yardım yapmıştır.Bu yalandır...Lütfen inanç duygularımızı kullananlara fırsat vermeyelim...

peki o zmn coca cola gecen yillarda tüm sendeki gelirirnin Israile bagisladigini neden aciklamistir?? coca colanin tersten okunusu neden la mekka me muhammed ifade etmektedir. coca cola düz okunusu coc kokainden gelen bir laf diyorlar eskiden coca cola kokain ile yapilirmismis v.s v.s hepsi palavra

Peki beni Allah a havale ediyorsun. Ne güzel. de Allah a Allahım ben senin lanetlediğin yahudileri savunuyodum. Onların coco cola içerek zehirlenmelerine vesile olmak istiyodum oda bana hakaret etti. diyemi beni şikayet edeceksin Allaha. şimdi çok acıdım sana inan.demekki sen de itikadi noktalarda sorun var mış. Hakarete ne gerek ki sen Bizim yıllardır yaptığımız davamıza hakaret ettin. Seni kınıyorum. bu gerçekten utanç verici:::::

gönül iklimi kardeşim madem müslüman isek madem müslümanlalıgın geregini yerine getirelim diyorsan o zaman şunu da yapalım önderlerimiz; liderlerimize iştirak edelim nasıl mı? el ehzer üniversitesinden yusuh el kardavi hocanın açıklamasına bakalım eger müslümanım diyorsanız coca cola içmeyin esselam...

ve coca demek kolombiyada dogal yollarla yetişen coca agacının yapragından üretilen bi kimyasaldır bunu kimyagarlerle konuşun size belge be bilgi verir gönül kardeşim emin ol

Enes

İhvan Forum Üye
Sevgili kardeşlerim

şunu unutmayın ki hiçbir global şirket kendine zarar verecek bir açıklama yapmaz...

ben coca cola nın öyle bir açıklaması olmadığını biliyorum üstelik islam sayfası kardeşimin verdiği reklam afişleri tamamen montaj...

biz cocacola yı gayri müslim malı diyerek boykot edelim...

arçelik i bile danimarka malı yaptı birileri...

ben buna karşıyım

Sofuoglu

Ordinaryus
ben coca cola nın öyle bir açıklaması olmadığını biliyorum üstelik islam sayfası kardeşimin verdiği reklam afişleri tamamen montaj...

montajsa emin olki ben yapmadim:)

onlar montaj dahi olsa niyetlerini gosteren resimlerdir,
keza coca colaya secde eden muslumanlari gosteren bir reklamda,yilla once yapmislardi zaten,;)

Enes

İhvan Forum Üye
Evet kardeşim ben coca colayı savunmuyorum sadece izlediğimiz yolun temelini doğru olmayan belgelere dayandırırsak başarılı olamayız...

selametle

mesnevi

Üye
s.a

gönül iklimi ilk bunu yapmiyorsun daha önce tarikat büyüklerin yargiladin simdi de icinde cafein miktari yüksek olan vede bağılılık yapan bi firmayi destekliyorsun.yasak olması veya olmaaması sorun degil önemli olan islami acidan baktiginda icindeki kafa bulucu olan vede bağımlılık yapan bi maddenin icinde olmasi fazlasi ile yeter

Artık senden iyiden iyiyie şüphelenmekteyim.sen bizim gibi görünen aslında bizden olmayan birisin.Hayırdar coca coladan paramı aldında bu kadar fanatik savunmasını burada yapıyon.gazozların icinde dahi alkol bulunurken bunu araştırmalar ortaya koymuşken sen cola gibi bi neydu belirsiz bi markadan bahsediyon.

Şüpheden kacmak dinimizin temelidir.Onun için şüpledir vede tüketmezsen ölürmüyüm ki bu kadar olmaz sa olmaz gibi bize sunmaktasın.İSTİHDAM ETMEKTEN BAHSEDİYON ONA BAKARSAN RAKIYI ÜRETEN TEKELDE AYNİ ŞEYİ YAPIYOR YANİ Bİ SÜRÜ İŞ VE EKMEK SUNUYOR SENCE BU DOĞRU Bİ YAKLAŞIMMI.Ama sana görü doğru zira artık bi bakıyorum biraz islami bi bakıyorum alimlere dil uzatıyon bi bakıyorum ki büyük şüphe olan bi maddeyi burada savunuyosun sahi ya sen kimsin.

Allah yar vede yardımcınız olsun.

Gönül iklimi senden bahsediyiyorum.Başkası alınmasın

Sofuoglu

Ordinaryus
Evet kardeşim ben coca colayı savunmuyorum sadece izlediğimiz yolun temelini doğru olmayan belgelere dayandırırsak başarılı olamayız...

selametle

kardes sende bizim belgelere dayanarak hareket etmedigimizi bil....

biz belgeye gore icmiyor degiliz,lakin

onlarda 1 degil 1000 belge dahi koysalar yine icirtemezler Allah(c.c)'in izniyle ,

selametle..........

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
matrax kardeşim benim fikrimi burada açıklamış..Ben ne cola savunucuyum ne alimler düşmanıyım...Ben gerçeğin peşindeyim..Aldatmacaların karşısındayım...Benim hakkımda suizan besleyenin günahı vebali kendine aittir.Vesselam.

asaf02

Üye
coca cola'nın ve israil markası bana daha mantıklı geliyor. Ayrıca onların kimin markası olduğunu belki de hiç bilemeyeceğiz. İnançlarımızın sömürülmesine izin vermeyin diye başlayan açıklamalara fazla inanmıyorum. BEnce bunlar haber kaynaklarını kontrol etmeliler...

Filistinim

Üye
es selamu aleykum

konuya yazılan bütün mesajları okuyamadım,cevaplar da değinilmiştir elbet.

coca cola ,yahudi markasıdır diye barkot vurduğumuz yok.ama bi marka temsilcisi çıkıp tv de yayın yapılan ayın ve sonraki tüm ayların gelirinin israile gönderldiğini söylüyorsa, yurt dışındaki kardeşlerimizin anlattığı kadarıyla ,burada ramazanda dini duyguları kullanarak reklam yapan coca cola yurt dışında israile yardım için cola alın diyorsa acaba bu durumda kime dini duyguları sömürüyo denir.!?
illa kanıt istiyosanız google dan arama yapın yığınla haber bulursunuz cnn de yapılan açıklama için .hepsini buraya yazmam.cnn in kayıtlarını da inceleyebilrsiniz.kanıt bukadar önemliyse.almışsınız bi yazı üzerinden ki yazan kişiyi de soruşturmak lazım değil mi?! ki yazı da geçen bi kısım var ,yahudileri yardımı doğru bulmadıkları için değil mali korkudan yapmışlar.boykot un ne anlama geldiğini bizden daha iyi biliyorlar demek ki.elbette böyle açıklamalar yapacaklar.ama biz inanmayacağız.boykot derken de sadec coca cola değil inş ilerde siteyi inceledikçe bu konuda daha yayınlanmamış bazı yazılar ekleyeceğim.tüm markaları bilmmiz ve buna göre davranmamız lazım.

BOYKOT bir kıyamdır.ve er geç hakkını bulacak.boykot bilincine kavuşmalı çevremizi de yönlendirmeliyiz.sömürülmemek için.

yahudiye yardımı geçtim, coladan vazgeçemeyen insanoğlu kendine elbet bahane bulur.başka bi yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

COCA COLA VE FAYDALARI
Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi siz zaten daha önceden
biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler “hadi canım, saçmalık “ diyeceklerdir.
Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır.
Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli.
Gelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit, hela başındaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN:
Arabanın tamponunu Coca Cola’ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN:
Coca–Cola’ya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvatayı uygulayınız.
Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN:
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Coca–cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.
Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz, polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde

COCA COLA + PEPSI’dir.
Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin geriye kalanını içersiniz.
Bakın bu da bir fayda. Fayda ise eğer?
Peki nedir bu Cola’nın bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Coca–Cola ve Pepsi’nin ortalama pH değeri 3.4’tür. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.
Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur.
Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde “kim daha fazla Coca–Cola içecek” diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca–Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur. Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.
Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola’nın içine koyun ve 10 gün sonra bakın. Diş 10 günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır. Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün.
Peki bunları niye yazdık ve niye herkes okusun istiyoruz? Bu Coca–Cola ve Pepsi ile ilgili gönderilen yazı; genç bir grubun ortak platformlarda aldıkları bir kararın ürünüdür.

Bu yazı İnternet üzerinden gönderilerek yayılması amaçlanmıştır. Zaten onlar da büyük kartellerden boyalı medyadan ya da yaz eylemcisi kimi sivil toplum örgütlerinden destek beklemiyorlar. Yoksa bu tiplere yaptıkları parasal desteği ya da promosyon adı altında verilen “sus” paylarını vermezler.
Bu kadar zararlı bir içecek nasıl olurda bu kadar bilinçsizce tüketilebilir ve biri Amerikan firması olmak üzere bu şirketler bu kadar kar elde edebilir?
İşte bu bilinçsizliği önlemek için çevrenize, sevdiklerinize ve özellikle çocuklarınıza bunları anlatın. Belki bu kampanya fazla bir ses getirmeyecek olabilir. Ama ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar büyük etki yapacaktır. Destek olmak için yapmanız gereken tek şey; bu yazıyı, olabildiğince fazla kişiye ulaştırmak, anlatmak COCA COLA’nın sahibini CNN’de yaptığı açıklama ile Temmuz ayının tüm gelirini ve bundan sonra ayların kât paylarını İsrail ordusuna devrettiğini açıkladı.
Coca cola yine devrede!!.

Kapitalizmin ve Amerikan emperyalizminin simgesi olan Coca–Cola, sanki Amerikanın en çok vergi veren, Amerika’yı giriştiği tüm terör olaylarında destekleyen, Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’de ve dünyanın her yerinde masumlara yönelik saldırıların mali destekçisi değilmiş gibi.
Asla Unutma!

ÇiLe-i AşK

Asistan
sayın dogrulardan yana olan kardesim!!!gerçekten size cok minnet duyuyoruz sadece bizim dini duygularımız istismar edilmesin icin yaptıgınız bu fedakarlıktan ötürü...
ne ile fedakarlık yaptım mı diyeceksiniz? söyleyeyim kendinizden cok bizi düsünmekle...yani kendi ahiretinizi tehlikeye atmak pahasına bize yardımı secmekle ünivlerdeki kardeslerimiz gibi!!!
burdakileri elbette siz benden daha iyi tanıyorsunuzdur zira üyelik süreniz fazla.. birsey sormak istiyorum peki bu kadar takvalı üyenin hemen hemen hepsinin birden aynı seyi söylemesi hicmi "acaba" gibi bir süphe uyandırmıyor sizde??? hadi burdakilere güvenmediniz inanmadınız gözünüzle görmeden....
dısarıdada okadar takva ile yasayan insanların Allah dostlarının bile bu konuya dikkat ettigini biliyorsunuzdur onlarda mı inancları istismar edilenlerden... ki bu hususa en cok riayet edecek olanlar onlardır...bize “delil Allah delil” deyip duruyorsunuz peki siz bize getirdiniz mi dogru düzgün bir delil!!! ama dikkat edin "dogru düzgün bir delil" diyorum gayri müslimin yapmıs oldugu acıklama beni ilgilendirmez

sizden sunu istiyorum en kısa zamanda insAllah suan yasamakta olan bir Allah dostundan "coco cola, pepsi icilebilir sakıncası yoktur bende iciyorum" dedigi bir kaynak getiriniz bizim önümüze
böyle bir kaynak mevcut degil ise siz pekala bir röportaj düzenleyebilirsiniz cünkü insanların icine bu fitneyi soktuktan sonra delilleriyle acıklama yapmanız zorunludur!!!
ayrıca bir istirhamım daha olacak sizin kopyaladıgınız yazının yazarı ile ilgili biografi istiyorum aynı zamanda daha acık bir sekilde; nasıl bir insan oldugu? nelere dikkat ettigi? (gayri müslimde olsa)müslümanlara kin besliyormu? yalan söylüyormu? bunun gibi ayrıntılı bilgiler…
söylediklerinize inanabilmemiz icin bunlar sarttır eger aslı olan güvenilir deliller sunmadıgınız taktirde yazdıklarınızı ne ben nede boykot yapan veya yapmaya calısan diger kardeslerim,arkadaslarım tarafından dikkate alınmayacaktır

yazdıgınız mesajlardan sonra aklıma bir kıssa geldi
bir gün müsrikler hz. Ali'ye gelip
-yaa Ali sen inancından ötürü icki icmiyorsun belli zamanlarda yemek yimiyor oruc tutuyorsun,namaz kılıyorsun vs bircok sıkıntıya katlanmak zorunda kalıyorsan ama ya dedigin gibi ahiret yoksa!! ozaman ne olacak?bosu bosuna böyle yasayıp gitmis olacaksın, dediler..
hz.Ali" ben sizin deyiminizle bazı sıkıntılara sabrediyorum..hırsızlık yapmıyorum,yalan söylemiyorum milletin anasına bacısana yan gözle bakmıyorum v.s eger dediginiz gibi (hasa)ahiret diye birsey yoksa bir zarara ugramam ama siz bir düsünün yaa ahiret varsa ozaman siz ne yaparsınız!!!

gercekten benzemiyormu sizcede suan ki duruma biz coco cola yada benzeri bazı ürünleri kullanmayarak belki sıkıntı cekiyoruz ama ya birde iddiamız dogru ise (ki iddia olmaktan cıkmıs,gercektir) siz ne yapacaksınız !!!

bu yüzden sadece bir mü'min kardesimin iyiligi icin sizin icin söylüyorum dediklerinizin dogrulugundan bu kadar eminseniz az önce dedigim kaynakları getirin...eger aklınızda ufacıkta olsa bir süphe varsa söylediklerinizden geri adım atın ve uygulamayacak olsanızda söylediklerinizin yanlıslıgını kabul eden bir yazı yazın ki diger müslüman kardeslerimizide sürüklemis oldugunuz bu yanlıstan cıkarın..
bunların hepsini tüm samimiyetimle söylüyorum kesinlikle size karsı ne bir öfkem nede bir hıncım var Allah icin…
cevabınızı bekliyorum….slm ve dua ile

“yaptıgın yanlısı kabul etmek en büyük erdemdir”

UmmElyesa

Üye
Web sitesi
www.xonder.de
Üstelik bu oyunu da İslamcılar tezgahlıyor. Sırf yardım adına para toplayıp Malta'da jet-skilere binmek için

vah vah yazik sana
demek sende bu oyunlara kandin, medyanin oyunlarina.
Oyunlari kuran amerikanlar, yahudiler degilde, ehli sünnet alimleri hocalari

vay halimize vay yazik bize
hala coca colacilar ve bunun icinde olanlari dogru görmeye calisiyoruz

gencsaadet

Üye
arakdaşalr ksuura bakmayın ama coca colanın yetkilisi cnn e çıkıp kendi ağzıyla itiraf etti israil e yardım yaptığını ya lütfen arkadaşlar coca cola almayalım içmeyelim

gencsaadet

Üye
arkadaşlar kusura bakmayın ama coca colanın yetkilisi cnn e çıkıp kendi ağzıyla itiraf etti israil e yardım yaptığını ya lütfen arkadaşlar coca cola almayalım içmeyelim

Filistinim

Üye
delil nedir kardeşim size göre,anlayalım bi yani sizin sözde sunduğunuz büyük ihtimalle müşrik olan bu zatın yazısı mıdır delil.kale aldığınız söz bu mudur? Rahmetullah(azze ve celle) bilmediğiniz yolda yürümeyin diye buyurmuş.coca colanın israile yardım yapmadığına inandırın kendinizi ama sağlığınıza yazık ya.ne içtiğinize bakın,araştırın biraz madem bu kadar kanıtlarla iş yapıyorsunuz da başkalarının kanıtlarını kabul etmiyorsunuz.gidin bir labaratuvara inceletin içtiğiniz şeyi.coca cola nın yanbir ürününde açılmamış şişenin içinde sinek cesedi yüzüyordu kardeşim.siz kimseye inanmayın gene keyfiniz bilir.ama sahra_yağmur kardeşimizin dediği gibi başkalarını da yanlış yönlendirmeyin.hakkınız yok çünkü.

>>Coca-cola'nin Gerçek Yüzü....
>>--------------------------------------------------------------------------------
BİLGİLERİNİZE...
>>Coca-cola ve pepsi'nin ortalama ph degeri 3.4.bu asitte dişleri ve
kemikleri eritmek için yeterlidir.Pepsi veya Coca-cola'yı içmeden öncebir
düşünün.
>>Dünyada kimsenin tavsiye etmeyecegi CARBONDİOKSİT içiyorsunuz.
>>İki yıl önce Delhi üniversitesitesinde "kim daha fazla coca-cola
içecek"diye bir yarışma yapıldı.Sekiz litre coca-cola içen kazandı ve
herkesin önünde öldü.neden?Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve
kanında yeterli oksijen yoktu.
>>Birisi,kırılmış dişini bir şişe pepsinin içine koydu ve diş 10
günde eridi!!!Dişler ve kemikler ölümden sonra en çok dayanabilen
>>organlarımızdır.
>>Bir şişe kola içerek midenize ve bagırsaklarınıza ne yaptıgınızı
bir düşünün...
>>
>>
>>23 YIL KOLA FABRİKASINDA ÇALIŞAN BİRİSİNİN NAKLETTİGİ GERÇEK.
>>
>>malumunuz kola denilen ürünün temel hammaddesi meyan köküdür,ve
meyan kökü ile beslenen canlılar arasında FARE de bulunmaktadır.Büyük
şirketler tonlarca üretim yaptıkları için kepçelerle
toplamaktadırlar.Meyan köklerini tonlarca topladıkları için de fareleri
ayıklamaya ugraşamamakta daha dogrusu ugraşamamaktadırlar.Bu yüzden de
meyan köklerini
>>içindekilerle birlikte preslemekte sadece kalan deri,bacak
parçalarını elekten geçirerek ayıklanmaktadırlar.Meyan kökünün suyunun
yanında farenin kanı,mide öz suyu vs. gibi sıvılarda karışmakta,renk
siyah oldugu için estetik açıdan bir sorun olmamaktadır.Tabi kola üretimi
yapan şirketin kimyasal yöntemlerle bu özrü saglıga zarasız hale getirme
ihtimalide var...Bu olayı anlatan kişi çalıştıgı 23 yıl boyunca bir
bardak bile kola içmemiş.Siz de içmeyin.

Arkadaşlar bu konu ilk bakışta bir ayrıntı gibi görünmekle beraber gerçekten önemli bir konu. Şimdi birçok arkadaş bana çok kızacak ama ifade etmeliyimki türkiyede bu tartışmadan kim karlı çıkıyor ona bakalım. O zaman konu bir noktaya gelir. Bu tartışmadan ve buna benzer bütün tartışmalardan karlı çıkan tek kurum varsa o da ülkerden başkası değildir. Mesela ülker herhangi bir ürün gurubunu üretmaye başlayacağı zaman o ürün gurubunda türkiyede kim lider konumdaysa o firma hakkında hemen bir dedikodu başlar türkiyede

Örneğin:

ülker margarin üretecekse yıllardır türkiyenin margarin ihtiyacını karşılayan ve sektöre adını veren SANA markasının ürünlerinde domuz yağı kullanıldığı iddiası hemen piyasaya sunulur.Böylelikle dini değerlerine bağlı milletimiz SANA ya karşı mesafeli davranır ve dindar diye bildiğimiz ülkerin çıkardığı BİZİİM marka margarinlere teveccüh duyar.

Cola konusuda bunun gibidir. Ülkerin COLA TURKA markalı gazlı içiceğini çıkarmaya yakın bir zamanda COCA COLA nın yahudilere yardım ettiği iddiası piyasaya atılarak COLA TURKA ya pazar oluşturulmuştur.

Bir başka konuda COCA COLA borsada halka açık bir şirkettir ve halka açık bir şirketin karı kimseye hibe edilemez.

Burda diğer bir konuda ÜLKER ne kadar milli ne kadar muhafazakardır, bunada bakmak gerekir diye düşünüyorum.

acaba değerlerimizi sömüren ülkermidir diğer şirketlermi. Ülkerin gizli patronları varmıdır varsa bunlar yahudilermidir????

Ben ne ülkeri ne etiyi nede bir başkasını savunmuyorum hangisinin ürünleri kaliteli güzelse onu tüketirim. Mesela Etinin burçaklısı çok güzeldir Ülkerin çikolataları. Coco colanın cola sı çok güzeldir capy nin meyve suları önemli olan bu