Cemalnur Sargut: Heykelde görünen Allah inancı !!!

Havas

Kısıtlı Erişim
@Verda konuyu açan sizsiniz. Önce İbni Arabi Hazretlerinden girdiniz olmadı Cemalnur hanım ile karıştırmak istediniz.

Giriş gelişme ve sonuçta görülüyor ki pek samimi açılmış bir konu değil.
Bir yöneticiye yakıştıramadım önce karıştır sonra banla bu mudur sizin anlayışınız..
gayet güel bir konu..sizin velileriniz batıl deryasına gidiyor diye konu kapatacak..

senin velin arabi,mars'a bile gitmiş .marslılarla görüşmüş.

senin velin uzaya çıkmış ,dünya merkezde iimiş güneş ve gezgenler onun etrafında döniyormuş.

senin velin miracada çıkmış..

bunun gibilere şarlatan denmezmi?

adams77

Kanalizasyoncu
Sargut, Hızır As. değildir...

Hiç birimiz değiliz.

Evvela Şerait... Sonra tarikat... Aksine davranan havada uçuyorsa vur terliği indir yere... :)

Tesettür ifadelerine ne diyorsun, yeğen abi?

Siz hızır kıssa diye adlandırdığını Musa peygamber ile ilim sahibi kişinin yolcuğunu zaten hiç bir zaman anlamazsınız ve anlayamazsınız

Acaba ilim sahibi kişi orada çocuğu öldürüyor mu :) siz gerçekten bu kitap 'tan çok uzaksınız

adams77

Kanalizasyoncu

başörtüsü ,slamın şartlarından değildir diyen birinin tasavvufçuluğu tasavvufa yakın da biz mi ırağız?Gülsem ayıp etmiş olur muyum sorry

acaba o ayetin hiç incelemesini yaptın mı!!! TEVHİD islam 'ın şartı değil mi Allah 'tan başka Rab 'mı var bu şart değil mi :) ee siz neler yapıyorsunuz hiç fark etmiyorsunuz tabii güzel hirahos abi ne diyosa o

adams77

Kanalizasyoncu
Sargut, Hızır As. değildir...

Hiç birimiz değiliz.

Evvela Şerait... Sonra tarikat... Aksine davranan havada uçuyorsa vur terliği indir yere... :)

Tesettür ifadelerine ne diyorsun, yeğen abi?

Tevhid ve Rab 'lik için ne diyersen

adams77

Kanalizasyoncu
Kusura bakmayınız. Söylemem gerekli:

Sizin nefs terbiyesinden de gelenekten de, tasavvuftan da haberiniz yok. Sözlerinizin zahiri bunu gösteriyor. Ama meram anlatamıyorsanız orasını bilmem.

Bu kadarı yetişir.

Nefs terbiyesi bedenden başlamaz güzel kardeşim siz tasavvufu materyalizm 'e çevirmişsiniz bu cesareti nereden buluyorsunuz anlamıyorum nepal 'a hiç gittiniz mi hiç bir budist gördünüz mü

Havas

Kısıtlı Erişim
hızır a.s.'ın yaptıklarının şeriate göre hükmü nedir @hirahos.. @son fedai..

bilge kişi ,siz hızır diyorsunuz.insan olduğu bile şupheli.

anlatılan kıssada insanı yani seni temsil eden h.z musa as dır.

hızır as uymaya çalışılmaz.onun beşeri şeriatı yoktur.onun şeriatı bizim şeriattan ayrıdır.

musa as pes edip gerçek hayata dönmesi bizim için bir dersdir.

tasavvufcular şeriattan sıyrılıp kendi hallerini örtmek için kullandıkları en önemli örtüdür hızır as kıssası..

Amma lakin bizi hızır temsil etmiyor bizi musa as temsil ediyor..

Verda

Gales
@Verda konuyu açan sizsiniz. Önce İbni Arabi Hazretlerinden girdiniz olmadı Cemalnur hanım ile karıştırmak istediniz.

Giriş gelişme ve sonuçta görülüyor ki pek samimi açılmış bir konu değil.
Bir yöneticiye yakıştıramadım önce karıştır sonra banla bu mudur sizin anlayışınız..

Sn Nefahtü konuyu baştan aşağı yanlış anlamışsınız size tawsiyem tekrar okuyun, Cemalnur hanımı Arabi'den ayırmaya çalışan sizsiniz. Fikirlerimizin ayrı olduğu aşikardır o halde beni samimi bulmaya çalışmayın !son olarak ikidir eleştiri yapan kişilerin banlandığı yönünde mesnetsiz çamur at izi kalsın kabilinden söylemleriniz mevcut varsa böyle biri çıksın, burda hakaret vb. yönde yaptırımlar uygulanır ve herkes de kendini bilir..

Havas

Kısıtlı Erişim
herhalde tasavvufu şeriat ile savunamazsınız dememden maksat hasıl olmuştur...
bizden bu kadar.

selam ile
evet doğru tasavvuf şeriatla savunulmaz.savunulamdığı için tasavvufun batıl olduğuna delildir.
hiç kuranı kerimle batıl savunulurmu?:)

tasavvuf ayrı bir din.sevgi dinci,gönül dinci,global dinci ne derseniz deyin..

şunu bilinki islam hiç değil..

Havas

Kısıtlı Erişim
"ilham ise korunmamıştır
veliler direk Allah cc tan ilham alamaz diye bir şey de yok"

Bunu biraz açarmısınız!!! ilham ne demek nasıl anlaşılır.

bu yazım ilhamidir.ilahi, şeytanimi emin değilim......işte sana ilham..:)

muadh

Yasaklı

Bu Murat Yazıcı küçük şeylerden mutlu olmayı ne güzel beceriyor

ben o sayfayı ibn arabinin küfürlerini görün diye ekledim

beyefendi tekfir listesine takmış

şimdi ben fethullah aleyhinde tekfir listesi yayınlayıp bakın sizin kendi adamlarınız kendi saygı duyduklarınız falan şeyh filan şeyh bile onu tekfir ediyor desem

senin burda tereddüde düşmen gerekirken gelip o adamlar sizi de tekfir ediyor diyorsun.o adamın beni tekfir etmesi normal burdan bir şey çıkmaz ama o adamların sizin başka bir adamınızı tekfir etmesi işte bu anormal ve bunun içinden siz çıkamazsınız.asıl sizin kısır döngüye girmeniz gerekir .Olay sizin aranızda bizi niye karıştırıyorsunuz :)

adams77

Kanalizasyoncu

şunu bilinki islam hiç değil..

İslam bir sistemdir. Bu sistem bir kişiden başlar bir aileden bir topluluğa oradan bir halka oradan bir ülkeye oradan ise ülkelere ve son olarak dünyayı yönetir. Tasavvuf oturtuğu yerden kalkmıyor ki nasıl islam 'dan bahsediyor..

Kaptan

Mecra Yazarı
Yahu İbn-i Arabi'nin kufurlerini tasavvufun aga babalari dahi savunamamislar size noluyor? Onun icin de " herkes okumamali" demisler. Ya da " bulundugu makamda manevi sarhoslugun galip gelmesi" ona bunlari soyletmis diyerek kufurlerine kilif bulmuslar. Boyle diyecekler tabi, toptan reddedecek de edemiyor iste, reddetse şirk-i ekber tasavvuf da gume gidecek.

Birakin onu ondan farki olmayan İmam Rabbani dahi; " onu severim fakat bazi goruslerini kabul etmem, cunku o, bulundugu makamin verdigi sekr hali sebebiyle oyle konusmustur" der. Yahu bu nasil bir makamsa adama kufur sozleri soyletiyor ve bunun adi sekr hali oluyor. Yani ust makama ciktin mi bunlar olabiliyor ve bunun adi "makam" oluyor. Ha devaminda diyor ki rabbani " kimse ona bu sozlerinden dolayi birsey demesin." Oldu canim demeyiz, başka?

Hangi kufurlerini sayayim bilmiyorum ki...ba ba ba su soze bak;

"Oyle Allah'i noksan sifatlardan tenzih ederim ki, esyayi zahir etmistir, halbuki O, onun yani eşyanin aynıdır"

Ohaaaa, sekr hali canim ne var bunda. Biz anlamayiz, bu kufru soyleyebilmek icin makam gerekli. Ben soylemis olsaydim " vay zindik " olurdu ama koskoca İbn-i Arabi soyleyince "makam ve sekr hali" oluyor. He he valla oyle, diyorlar ki, onlar sekr halinde soylediklerinden masumdurlar, eeeee... ben soylesem nolur " bunlari soylemek ve savunmak insani kafirlige goturur" hadi canim ciddi olamazsin.

Aklinizi basiniza alin, rabbani'nin dedigi gibi, bunlari soyleyen de savunan da kufre girer.

" De ki: Size amelleri boşa gidenleri haber vereyim mi? Onların dünya hayatındaki çabaları boşunadır.
Halbuki onlar kendilerinin iyi işler yaptıklarını zannetmektedirler." (Kehf/103-104)

"Kimine hidayet verdi, kimi de sapıklığı haketti. Çünkü bunlar, Allah'ı bırakıp şeytanları veli
edinmişlerdi. Ve gerçekten onları doğru yolda saymaktaydılar." (A'raf/30)

i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaçak

Yeni
"Oyle Allah'i noksan sifatlardan tenzih ederim ki, esyayi zahir etmistir, halbuki O, onun yani eşyanin aynıdır"

Ne demiş burda sevgili @RedveKabul
anlamadığımdan sordum cidden
Şeyhi Ekber ile yakın uzak kan bağım yoktur ...
lakin benim çakma şeyhin , çakma şeyhinin , anlaşılmaz şeyhi olur kendisi ....
Dücane gibi cins bir kafa birşey buluyorsa sondaja değerde İnan yaşlı ve yorgun bir adamım...

adams77

Kanalizasyoncu
Redvekabul nazar etme ne olur çalış seninde sekr 'in olur. İlim , ilim , ilim sende var mı? :O o zaman unut sekr 'i

Hakperest

Kıdemli Üye
yine herkes kendi paradigmasından bakıyor
tekfirler havada uçuşuyor

kimse diğerini anlamaya çalışmıyor
ibni arabi zat, sıfat, mahluk sınırlarında hata etmiştir
tıpkı umum müslümanların eşyayı müstakil saydıkları gibi

Allah cc Rurundan ve Ruhundan kopan eşyanın
bir an bile ayakta kalabileceğini söylemek ile
eşyanın zatın aynı olduğunu söylemek aynı şeydir
bu hataları küfür sayarsak
ortada mümin kalmaz

Verda

Gales
Hayır şöyle bir durum da var ölesiye sawundukları şahsın tehlikeli sözleri söylendiğinde orjinal metni şöyleydi böyleydi deniyor sonrasında da onu siz anlayamazsınız sözleriyle devam ediyor yani kendi içlerinde bir tutarsızlık var, ya bunları kabul edin ya da yanlış olduğunu açıkça söyleyin..

Şu bir gerçek ki ben okuduğum Kur'an da bambaşka bir islam görüyorum cemaatler, tarikatler, tasawuf vb. ise bu okuduğuma her zaman muhalif düşüyor sımısıkı Allah'ın ipine sarılmak aksi halde yıkılması hemen muhtemel dere kenarındaki ewde oturmak istemem..

adams77

Kanalizasyoncu
Allah 'ın hakkında hiç bir şey indirmediği kişilerin söylediklerini nasıl anlamalıyız!! Allah bizi bu kadar aciz mi bıraktı bu yeryüzünde neden son elçi geldi ve daha gelmiyor!! Bu kadar ayrılık ve kadar tarikat ve fırka var şimdi biz bizim gibi beşerlerin yazmış olduğu kitaplardan mı yol bulacağız Allah bizden bunu mu istiyor acaba.

adams77

Kanalizasyoncu
Şu bir gerçek ki ben okuduğum Kur'an da bambaşka bir islam görüyorum cemaatler, tarikatler, tasawuf vb. ise bu okuduğuma her zaman muhalif düşüyor sımısıkı Allah'ın ipine sarılmak aksi halde yıkılması hemen muhtemel dere kenarındaki ewde oturmak istemem..

Bende görüyorum bunun ortak noktası ne acaba!!