Cemalnur Sargut: Heykelde görünen Allah inancı !!!

Verda

Gales

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Kurduğum cümle, cevap verdiğim ifade ile beraber okunursa anlaşılır.

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Cemelnur hanım İbn Arabi eserleriyle besleniyor burda hiç kimsenin onun kadar söz konusu şahsın kitabını okuduğunu zannetmem o halde !!

Her halukarda, Cemalnur'u tanımıyorum. Cemalnur'un söylediklerinden Cemalnur sorumludur, İbni Arabi değil. Cemalnur'un yazılı ifadeleri varsa veya videosu varsa, bunlarla hataları tespit ve tenkid edilir. Onun ifadelerine dayanarak başkasını itham etmek ilmî olmaz.

Verda

Gales
Her halukarda, Cemelnur'u tanımıyorum. Cemelnur'un söylediklerinden Cemelnur sorumludur, İbni Arabi değil.

Y. Nuri ve A. Bayındır gibi zındıklar da Kur'an-ı Kerim ile beslendiklerini söylüyorlar.

Yapmayın lütfen bu şahıs Arabinin günümüz en ünlü temsilcisidir o halde reddiye yazarak bunu insanlara deklare edin..

Yetim

Kısıtlı Erişim
Yapmayın lütfen bu şahıs Arabinin günümüz en ünlü temsilcisidir o halde reddiye yazarak bunu insanlara deklare edin..

Verda en ünlü temsilcisi çok iddialı bi söz bırak ünlü temsilcisi olmayı Muhittini arabi hazretlerinin Müridi dahi olamaz üzerinde şeriatın zahiri dahi yok ve muhitini arabi hazretlerinden beslememiş felsefeden beslenmiş dili kabli felsefe ile beslenmiş felsefe yapıyor ...

Ahter

Kıdemli Üye
Cemal nur isimli şahıs, kendine göre İbnu Arabi yi taklid ettiği doğru olabilir...Zira İbnu Arabinin kendine aidiyeti tartışılan kitablarında bu hanım yazarın sözlerine benzer şeyler var...Bazı islam alimleri eserlerdeki bu gibi ifadelerden ötürü şeyhin kitabınnın okunmasının zararlı olduğunu söylemişlerdir...İmamı rabbani de mektubatında Biz Fusus a değil Nusus a bağlıyız., diyerek bir inceliğe işaret buyurmuşlardır...Geçen asrı büyük alimi üstad Bediüzzaman da şeyhin eserlerinin okunmasının zararlı olduğunu beyan ettiği gibi, şeyhin bizzat kendiside eserlerinin herkes tarafından okunmamasını belirrtiği ifade edilir..(Bu ifade zannediyorum Futuhatın başunda bulunur)
Cemalnıur isimli yazarın sözlerinin küfür olduğunda şübhe yoktur, Eğer bu kadın bıu sözlerinde haklı olsa haşa mekkeli müşriklerinde puta tapmalarını maruz görmemeiz gerekir..Neüzübillah..
Şeriatı mizan tutmayan tasavvuf= SAPIKLIKTIR!!!!!!!!!!

Havas

Kısıtlı Erişim

ibni arabi vahiy aldığını söyleyen biri.nesini övüyorsunuzki?adam peygamberim diyor çaktırmadan.

İbn Arabî, kitaplarını kendisinin yazmadığını, sadece kendisine indirileni dile getirdiğini söyler;

“…Çünkü bu kitap, nefis arzularından münezzeh ve içine fesad karışmamış olan en kudsî makamdan indirilmiştir… Çünkü ben ancak bana ilham olunan şeyi söyledim ve bu yazılı kitapta ancak bana indirilmiş olan hakikatleri dile getirdim ( - Fusûsül Hikem. Muhyiddin-i Arabî. M.E.B Çev:Nuri Gençosman s.20)

“…Söylediğim her şeyi, bana Tanrı haber verdi… O, bana imlâ ediyor ve ben (bunları) kendi elimle yazıyordum… Benim lisânım, Hakk’ın lisanıdır, sözüm O’nun sözüdür ( - El Futûhât El-Mekkiyye. Muhyiddin-i İbn Arabî. Kültür Bakanlığı/1184 Çev: Prof.Dr.Nihat Keklik divandan nakille s.455)

“Biz, bütün söylediklerimizde ancak Allah’ın bize ilka ettiği (ulaştırdığı) şeye dayanırız ( - El Futûhât El-Mekkiyye.S.19)
Sufiler delil ikame etmekten münezzehtir( - El Futûhât El-Mekkiyye. S.25)

Havas

Kısıtlı Erişim
ibni arabi ,celatini rumi,abdulkerim elcili,molla camii,yunus emre ve bu cemal nur sorgut hepsi aynı taifeden..

ebkem

Baş Yücelik
Tevilin mümkünatı yok şu laf iman dairesinden çıkarır. Hem Allaha ortak koşulan puttan dem vuracak birkere burada şirk var hem de putta var olan Allah inancı.İnsanların zekasıyla dalga mı geçiliyor Allah aşkına? Koca bir saçmalık. Bu kadını da muteber görmüyorum.Nokta. Tamamen pamuk şeker havasında bir konu.

Verda

Gales
Kadını geçelim tamam Bülent beyin de değindiği gibi beslendiği kaynağa ne diyelim?

Ahter

Kıdemli Üye
Bu hanım yazar galiba dinlerin birliği çorbasının müdavimlerinden..Hak din batıl din yoktur, bütün dinler sonunda Allah ulaş(tır)ır!!!Budaya tapan bile aslında Allaha tapmış oluyorsa, bu hanım yazara göre, mekkeli müşriklerin ne suçu var da (haşa) Allah Resulu onlarla anlaşmadı da cihad etti?????

Tekrar edelim: Şeriatı mizan tutmayan tasavvuf= sapıklıktır!!

ebkem

Baş Yücelik
Kadını geçelim tamam Bülent beyin de değindiği gibi beslendiği kaynağa ne diyelim?

sizin maksadınız zaten belli sizi ve perspektifinizi de bilirim. Muhyiddin Arabi bir takım yanlış beyanları olduğu söylenilen ama aynı zamanda eserlerinin tahribe uğradığı öz yazmalarda öyle olmadığı denilen benim nezdimde ve azami kabulle tasavvuf eri kabul edilen bir sufi meşrep biridir.

Başka sorunuz?

Verda

Gales
Zanlar, sanılar bizler görünene bakmamız gerekmez mi?

Murat Yazıcı

Ordinaryus

ibni arabi vahiy aldığını söyleyen bir şarlatan.nesini övüyorsunuzki?adam peygamberim diyor çaktırmadan.

İbn Arabî, kitaplarını kendisinin yazmadığını, sadece kendisine indirileni dile getirdiğini söyler;

“…Çünkü bu kitap, nefis arzularından münezzeh ve içine fesad karışmamış olan en kudsî makamdan indirilmiştir… Çünkü ben ancak bana ilham olunan şeyi söyledim ve bu yazılı kitapta ancak bana indirilmiş olan hakikatleri dile getirdim ( - Fusûsül Hikem. Muhyiddin-i Arabî. M.E.B Çev:Nuri Gençosman s.20)

“…Söylediğim her şeyi, bana Tanrı haber verdi… O, bana imlâ ediyor ve ben (bunları) kendi elimle yazıyordum… Benim lisânım, Hakk’ın lisanıdır, sözüm O’nun sözüdür ( - El Futûhât El-Mekkiyye. Muhyiddin-i İbn Arabî. Kültür Bakanlığı/1184 Çev: Prof.Dr.Nihat Keklik divandan nakille s.455)

“Biz, bütün söylediklerimizde ancak Allah’ın bize ilka ettiği (ulaştırdığı) şeye dayanırız ( - El Futûhât El-Mekkiyye.S.19)
Sufiler delil ikame etmekten münezzehtir( - El Futûhât El-Mekkiyye. S.25)

Bu yazıları sen mi hazırladın? Niye kaynak göstermiyorsun? İntihal ahlaksızlıktır.

https://tr-tr.facebook.com/TEWHIDveSUNNET/posts/672904716069838

ebkem

Baş Yücelik
Bu hanım yazar galiba dinlerin birliği çorbasının müdavimlerinden..Hak din batıl din yoktur, bütün dinler sonunda Allah ulaş(tır)ır!!!Budaya tapan bile aslında Allaha tapmış oluyorsa, bu hanım yazara göre, mekkeli müşriklerin ne suçu var da (haşa) Allah Resulu onlarla anlaşmadı da cihad etti?????

Tekrar edelim: Şeriatı mizan tutmayan tasavvuf= sapıklıktır!!

Kesinlikle katılıyorum ki sargut kaale alınmayacak biridir yani. mesele burada tasavvufa vurmak siz durun hele bir :) cüz'inin küllü'den bir parça olmakla birlikte tamamının habercisi olmadığı gerçeğini bir çocuğa bile anlatabilirsiniz ama yargıları olan bir takım hanım gızlara anlatmak zordur. du bakalım

Yetim

Kısıtlı Erişim
hEvas şarlatan sensin AĞIZDAN ÇIKAI KULAĞIN DUYSUN ...

İSLAM ADINA SÖYLENEN HER ŞEYİ KURAN VE SÜNNETLE HAKİKATTE ALLAH HABERDAR EYLEMEDİMİ BİZİ MÜSLÜMANLARI KURAN OKUYUP TEFSİR MEALİ ELİ İLE YAZILMAZMI ?

HEP HAKKTAN (AYETİ KERİMEDEN ) BAHS EDEN İNSANIN LİSANININ SÖZÜ ALLHIN AYETLERİ (KELAMI ) DEĞİLMİD
İR..

SEN BURADA AYETİ KERİME OKUDUN ZAMAN SENİN SÖZLERİNMİ OLMUŞ OLUYOR O AYETLER ?

EĞER BNİM SÖZLRİM DERSEN ŞİRKE DÜŞERSİN HADİ BAKALIM ŞARLATAN SENİ..

HEVAS ŞARLATANLIK (ŞEYTANLIK ) YAPMA..

Ahter

Kıdemli Üye
Şeyh İbnu Arabi veya bir başkası şeriatla mizan edilebilir..Buda ulemanın işidir..Şeyhin veya başkasının ''Bu kitabı ilhamla yazdım'' demesi küfrü mücib bir şey değildir...Zira ilham vahiy demek değildir...ilhamda hata olur, vahiyde olmaz...İlham korunmaz, vahiy korunur...