cemaliii ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nefahtü

Kıdemli Üye
@cemaliii bir hayli sual sordum size baktım daha güncel bir soru daha sorayım,

Bir tatil gününüzü(tabi çalışıyorsanız) nasıl geçirirsiniz?

adams77

Kanalizasyoncu
Tamam seni bir takıma sokmayalım da sempatisi olduğun bir takım var mı yani kendini daha yakın hissettiğin? Sohbetinden faydalandığın?

Güzel kardeşim Rabbinin senin için beğenip seçtiği bir tanım var senin deyimin ile takım var bu tanımlamadan başka tanımlama ile karşıma çıkma diyorken sen şimdi kendi acizliğin ile kendini nasıl bu takımdan başka bir takıma yakın hissedebilirsin yada tanımlayabilirsin ki!!!!

Alemlerin Rabbine iman etmiş bir insana müslümanlar dan olmaktan başka nasıl bir tanımlama yapılabilir ki? Sen beni istediğin tanım içine koyabilirsin her ne kadar beni görmesen de ben müslümanlar dan olmak için çalışıyorum buna siz karar veremez ve beni bir takım içine sokamazsınız ben hesabımı Alemlerin Rabbine vereceğim tanımlamayı koyan O olduğuna göre kararı verecek olanda O dur.

رَبِّ قَدْ آتَيْتَنِي مِنَ الْمُلْكِ وَعَلَّمْتَنِي مِنْ تَأْوِيلِ الْأَحَادِيثِ ۚ فَاطِرَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ أَنْتَ وَلِيِّي فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ ۖ تَوَفَّنِي مُسْلِمًا وَأَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ
Rabbi kad âteytenî mine-lmulki ve’allemtenî min te/vîli-l-ehâdîś(i)(c) fâtira-ssemâvâti vel-ardi ente veliyyî fî-ddunyâ vel-âḣira(ti)(s) teveffenî muslimen veelhiknî bi-ssâlihîn(e)

Rabbim, Sen bana mülkten (bir pay ve onu yönetme imkanını) verdin, sözlerin yorumundan (bir bilgi) öğrettin. Göklerin ve yerin yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim velim Sensin. Müslüman olarak benim hayatıma son ver ve beni salihlerin arasına kat.' Yusuf -101

Şimdi sen kendini nasıl tanıtacaksın!!!

ömerusta

Kıdemli Üye
Güzel kardeşim Rabbinin senin için beğenip seçtiği bir tanım var senin deyimin ile takım var bu tanımlamadan başka tanımlama ile karşıma çıkma diyorken sen şimdi kendi acizliğin ile kendini nasıl bu takımdan başka bir takıma yakın hissedebilirsin yada tanımlayabilirsin ki!!!!

Alemlerin Rabbine iman etmiş bir insana müslümanlar dan olmaktan başka nasıl bir tanımlama yapılabilir ki? Sen beni istediğin tanım içine koyabilirsin her ne kadar beni görmesen de ben müslümanlar dan olmak için çalışıyorum buna siz karar veremez ve beni bir takım içine sokamazsınız ben hesabımı Alemlerin Rabbine vereceğim tanımlamayı koyan O olduğuna göre kararı verecek olanda O dur.

رَبِّ قَدْ آتَيْتَنِي مِنَ الْمُلْكِ وَعَلَّمْتَنِي مِنْ تَأْوِيلِ الْأَحَادِيثِ ۚ فَاطِرَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ أَنْتَ وَلِيِّي فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ ۖ تَوَفَّنِي مُسْلِمًا وَأَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ
Rabbi kad âteytenî mine-lmulki ve’allemtenî min te/vîli-l-ehâdîś(i)(c) fâtira-ssemâvâti vel-ardi ente veliyyî fî-ddunyâ vel-âḣira(ti)(s) teveffenî muslimen veelhiknî bi-ssâlihîn(e)

Rabbim, Sen bana mülkten (bir pay ve onu yönetme imkanını) verdin, sözlerin yorumundan (bir bilgi) öğrettin. Göklerin ve yerin yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim velim Sensin. Müslüman olarak benim hayatıma son ver ve beni salihlerin arasına kat.' Yusuf -101

Şimdi sen kendini nasıl tanıtacaksın!!!

bu günün gençligi böyleyse yarınlara kurban olayım
emeğine ömrüne bereket adams77
lafons yukardaki yazıyı kapak yapa bilirsin ki bu gününe geçmişine tövbe edesin

lafons7275

Kıdemli Üye
Mumin,muslim,muhsin,muhlis,muttaki,salih,sacid,musalli ilk anda aklıma gelenler.
@ömerusta sen yukardakilerden hangisisin?

kapak demekte acele etme emi bi daha....

garip70

Ordinaryus

lafa bak hizaya gel..

Vallâhu halakakum ve mâ ta’melûn(ta’melûne).
1.vallâhu (ve allâhu): ve Allah
2.halaka-kum: sizi yarattı
3.ve mâ: ve şey(ler)
4.ta'melûne: yapıyorsunuz

Oysa sizi de yaptıklarınızı da Allah yarattı. (Saffat Suresi 96)

havas... Lafa bak hizaya gel diye bir laf etmişsin... Ya senin Kurandan haberin yok, ya da müslüman değilsin...

Kurandaki ayetten haberin olmadığını umarak cevap yazıyorum, yoksa cemaliii kardeşimin sayfasını seninle kavga ederek meşgul etmek istemiyorum...

bütün fillerin faili allahsa kafirinde küfrünün faili allah ! kafirde cennete yani?
Fiillerin hepsini yaratanın kendisi olduğunu bizzat Allah söylüyor. Kafirin fiilini de, seninkini de... Aksini iddia ediyorsan, kendi fiilinin sahibi olarak kendini görüyorsan, Allahlık iddia ediyorsun demektir. İyi düşün...
Kafir cennette diye bir şey söylemedik... Uydurma...

cenabı hakkı haşa soytarıya çevirmiş bunlar.ne yani dünyada tiyatromu oynuyoruz be!
Terbiyesizlik etme. Biz Kurandan ayet söylüyoruz... Yaratıldığın gün, ne mal olacağını melekler bile görüyor. Allahın bilmesi mi zoruna gitti...
Evet, dünyada ne halt edeceğini sen de gör diye gönderilmişsin...
Allah kulunu cehenneme göndermek için yaratmaz.
Kul oraya ait olduğunu kendi yaptığı tercihleriyle 7 düvele ilan eder...
Allah ta onun için yaratır ve kul yaptığı tercihleri yaşayarak görür...
Evet, tiyatro oynuyoruz... Hem de kendi tiyatromuzu...

allah kendinden farklı bir varlık yaratmaya kadir değilmi?böyle allah olurmu?
İşte bu... Lafa bak hizaya gel...
Allah kendinden başka bir Allah yaratmaz...
Hiç heveslenme, Allah Allahlığını kimseye vermez...

kafayı sıyırmışsınız..
Allah'ın eşi benzeri ve ortağı yoktur demek kafa sıyırmaksa, evet sıyırdık...
Biz kendimizi Allah'a ortak koşmayız...
Sen git öfkeni başka alana kus...

TEĞĞABUN süresini okuyun..
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ı tesbih eder. Mülk O'nundur, hamd O'nadır. O her şeye kadirdir.
2. Sizi yaratan O'dur. Böyle iken kiminiz kâfir, kiminiz mümindir. Allah yaptıklarınızı görendir.
3. Gökleri ve yeri yerli yerince yarattı. Sizi şekillendirdi ve şekillerinizi de güzel yaptı. Dönüş ancak O'nadır.
4. Göklerde ve yerde olanları bilir. Gizlediklerinizi ve açığa vurduklarınızı da bilir. Allah kalplerde olanı bilendir.
5. Daha önce inkâr edenlerin haberi size ulaşmadı mı? İşte onlar (dünyada) yaptıklarının cezasını tattılar. Onlar için acı bir azap da vardır.
6. (O azabın sebebi) şu ki, onlara peygamberleri apaçık deliller getirmişlerdi, fakat onlar: Bir beşer mi bizi doğru yola götürecekmiş? dediler, inkâr ettiler ve yüz çevirdiler. Allah da hiçbir şeye muhtaç olmadığını gösterdi. Allah zengindir, hamde lâyıktır.
7. İnkâr edenler, kesinlikle diriltilmeyeceklerini ileri sürdüler. De ki: Hayır! Rabbime andolsun ki mutlaka diriltileceksiniz, sonra yaptıklarınız size haber verilecektir. Bu, Allah'a göre kolaydır.
8. Onun için Allah'a, Peygamberine ve indirdiğimiz o nûra (Kur'an'a) inanın. Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
9. Mahşer vaktinde sizi toplayacağı gün, işte o zarar günüdür. (Ancak) kim Allah'a inanır ve yararlı iş yaparsa, Allah onun kötülüklerini örter, onu (ve benzerlerini), içinde ebedî kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokar. İşte büyük kurtuluş budur.
10. İnkâr eden ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar cehennem ehlidirler. Orada ebedî kalacaklardır. Ne kötü gidilecek yerdir orası!
11. Allah'ın izni olmaksızın hiçbir musibet isabet etmez. Kim Allah'a inanırsa, Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah her şeyi bilendir.
12. Allah'a itaat edin, Peygamber'e de itaat edin. Yüz çevirirseniz bilin ki, elçimize düşen apaçık bir duyurmadır.
13. Allah; O'ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Müminler yalnız Allah'a dayanıp güvensinler.
14. Ey iman edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olanlar da vardır. Onlardan sakının. Ama affeder, kusurlarını başlarına kakmaz, kusurlarını örterseniz, bilin ki, Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
15. Doğrusu mallarınız ve çocuklarınız sizin için bir imtihandır: Büyük mükâfat ise Allah'ın yanındadır.
16. O halde gücünüz yettiğince Allah'a isyandan kaçının. Dinleyin, itaat edin, kendi iyiliğinize olarak harcayın. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa işte onlar kurtuluşa erenlerdir.
17. Eğer Allah'a (rızası uğruna) ödünç verirseniz, Allah onu sizin için kat kat arttırır ve sizi bağışlar. Allah çok mükâfat verendir, ceza vermekte acele etmeyendir.
18. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. Üstündür, hikmet sahibidir.

Sadakallahulazim...

İşittik ve itaat ettik...
İşte bizim de söylediğimiz tam da bu suredir...
Üstünlük ve hikmet Allahındır... O'ndan başka hiç bir ilah yoktur... Hatta havas bile yoktur...
Bunu açıklardım ama, bunu kaldıracak anlayış lazım...
İşte bu anlayış için önce insanlara hakaret etmemeyi öğrenmek gerek...

uyandığınızda el etek dövünürken bakalım haliniz nice olur..
Bizim telaşımız, cennet veya cehennem değil... Bizim telaşımız Allah'a halis niyetle kulluk edebilmek...
Nereye gideceğimizi bilmiyoruz. Ancak Allah bilir...
Dediğin gibi belki de cehennemlikiz. Sen ise sevin. Nasıl olsa cennetliksin. Bir kişiyi daha cehenneme yuvarlamanın verdiği zevkle cennete doğru uç git...
Yeter ki Rabbimiz bizden razı olsun, cennet değil cennetlere bedeldir...

Bilmeyen ne bilsin bizi,
Bilenlere selam olsun...
cemalii kardeşim, özür dilerim...
Senin için ayrılan bu köşede böyle bir paylaşım olduğu için özür dilerim...

Havas

Kısıtlı Erişim

Vallâhu halakakum ve mâ ta’melûn(ta’melûne).
1.vallâhu (ve allâhu): ve Allah
2.halaka-kum: sizi yarattı
3.ve mâ: ve şey(ler)
4.ta'melûne: yapıyorsunuz

Oysa sizi de yaptıklarınızı da Allah yarattı. (Saffat Suresi 96)

havas... Lafa bak hizaya gel diye bir laf etmişsin... Ya senin Kurandan haberin yok, ya da müslüman değilsin...

Kurandaki ayetten haberin olmadığını umarak cevap yazıyorum, yoksa cemaliii kardeşimin sayfasını seninle kavga ederek meşgul etmek istemiyorum...

Fiillerin hepsini yaratanın kendisi olduğunu bizzat Allah söylüyor. Kafirin fiilini de, seninkini de... Aksini iddia ediyorsan, kendi fiilinin sahibi olarak kendini görüyorsan, Allahlık iddia ediyorsun demektir. İyi düşün...
Kafir cennette diye bir şey söylemedik... Uydurma...

Terbiyesizlik etme. Biz Kurandan ayet söylüyoruz... Yaratıldığın gün, ne mal olacağını melekler bile görüyor. Allahın bilmesi mi zoruna gitti...
Evet, dünyada ne halt edeceğini sen de gör diye gönderilmişsin...
Allah kulunu cehenneme göndermek için yaratmaz.
Kul oraya ait olduğunu kendi yaptığı tercihleriyle 7 düvele ilan eder...
Allah ta onun için yaratır ve kul yaptığı tercihleri yaşayarak görür...
Evet, tiyatro oynuyoruz... Hem de kendi tiyatromuzu...

İşte bu... Lafa bak hizaya gel...
Allah kendinden başka bir Allah yaratmaz...
Hiç heveslenme, Allah Allahlığını kimseye vermez...

Allah'ın eşi benzeri ve ortağı yoktur demek kafa sıyırmaksa, evet sıyırdık...
Biz kendimizi Allah'a ortak koşmayız...
Sen git öfkeni başka alana kus...

Bizim telaşımız, cennet veya cehennem değil... Bizim telaşımız Allah'a halis niyetle kulluk edebilmek...
Nereye gideceğimizi bilmiyoruz. Ancak Allah bilir...
Dediğin gibi belki de cehennemlikiz. Sen ise sevin. Nasıl olsa cennetliksin. Bir kişiyi daha cehenneme yuvarlamanın verdiği zevkle cennete doğru uç git...
Yeter ki Rabbimiz bizden razı olsun, cennet değil cennetlere bedeldir...

Bilmeyen ne bilsin bizi,
Bilenlere selam olsun...
cemalii kardeşim, özür dilerim...
Senin için ayrılan bu köşede böyle bir paylaşım olduğu için özür dilerim...

yazdığın bir laf salatasından başka bir şey değil.......

seninle ne dalaşacam!

muthiş yorumun ağzım açık okudum!:D

ben senin Allahına inanmıyorum!

senin allahın kendisinden başka bir şey yaratamıyor..:blink:

benim allahım yaratıyor kardeşim.benim Allahım sorumluluk sahibi varlıklarda yaratıyor..şüphesiz o her şeye kadirdir.!

terbiyyeszlik sende hemde allaha karşı ! buna sapıklık denir..

kuranı kerimden çıkardığın hiç hüküm asla kuranı kerimin ayeti ile çelişemez!

bu basit kuralda aklında olsun!

fatih sultan mehmetin melamileri neden yaktığını çok daha iyi anlıyorum.:D

sen bir kulsun ve fiilini sen yaratırsın...sizler kendinizi tabanca görüp tetiği allaha çektiriyorsunuz..cenab hak tarih boyunca gelmiş geçmiş ve gelece laf hokkabazı üç kağatcı akıl oyunlarıyla kendilerini kandıranları affetmeyecektir.

inancınızın islam ile zerre alakası yoktur..

Allah saburdur..Azizuntikamdır..ve intikamınıda mutlaka alacaktır terbiyesiz!

Havas

Kısıtlı Erişim
bakacağız tiyatromuymuş gerçekmi? ceheneme gidenler neden acaba allaha yalvarıp duruyorlar "yarabbi bizi tekrar dünyaya göndersende...."
tekrar tiyatro oynamak içinmi?
belki cennet cehennem ahiret belkide fantazidir?

insanlar böyle sapkın inançlara düşmelerinin en önemli nedeni insanın kendini kendine beğendirme farklı olma inancıdır!bakın der! ne kadar farklı düşünüyorum!
kimse benim gibi değil ! diyerek böbürlenir!

bu tiplemeler çoğunlukla eğitim hayatları başarısız insanlardır..bu başarısızlığını örtmeye çalışırlar!
@cemalii senin eğitim hayatın başarısızdı dimi?

senin de ondan farklı olduğunu zannetmiyorum..

garip70

Ordinaryus
yazdığın bir laf salatasından başka bir şey değil.......
Anlamayana laf salatası gibi gelir...

seninle ne dalaşacam!

Müthiş bir terbiye... Ağzım açık kaldı...
Yine de tavsiye ediyim:
Aklının almadığı konulara girme, boğulursun...

muthiş yorumun ağzım açık okudum!:D

Teveccüh buyurmuşsun... Teşekkür ederim...

ben senin Allahına inanmıyorum!

Benim inandığım Allah: Evvel, Ahir, Zahir, Batın, Kayyum... Kuranı Kerimde anlatıyor kendini...
İnanmayabilirsin... Saygı duyarım...

senin allahın kendisinden başka bir şey yaratamıyor..:blink:

Benim inandığım Allah kendini yaratıyor diye bir cümle kurmadım...
O zaten var... Kayyumiyetiyle var...
O'nu kimse yaratmadı, zaten var... O zatıyla kaim...

benim allahım yaratıyor kardeşim.benim Allahım sorumluluk sahibi varlıklarda yaratıyor..şüphesiz o her şeye kadirdir.!

Allahu Teala'nın sıfatında yaratmak var zaten... Her şeyin yegane yaratıcısıdır... Aksi bir şey söylemedik...
Her şey O'nun Kayyumiyetiyle ayakta duruyor...
Yarattığı kulları içinde insan ve cinler sorumluluk sahibidir... Bize bildirmediği sorumluluk sahibi kulları var mı onu da ben bilmiyorum...
Şüphesiz O her şeye Kadirdir...
Senin aklın kader konusuna takılmış anlaşılan... O konularda konuşmak istemiyorum...
Sen varsın ve yartılmışsın... Ama O'nun Kayyumiyetiyle... O'nun esmalarıyla ayaktasın... Seni yaratmayı bıraktığı anda yok olur gidersin...

terbiyyeszlik sende hemde allaha karşı ! buna sapıklık denir..

Tamam terbiyesiz ben olayım...
Ama bir soru: Allahın bir olduğunu ve ortağı olmadığını söylemek ne zamandan beri sapıklık?

kuranı kerimden çıkardığın hiç hüküm asla kuranı kerimin ayeti ile çelişemez!

bu basit kuralda aklında olsun!

Eyvallah... Çelişmez...

fatih sultan mehmetin melamileri neden yaktığını çok daha iyi anlıyorum.:D

Bilmediğim konularda konuşmaktan haya ederim... Çünkü o zamanda yaşamadım ve o olaylar günümüze nasıl geldi, günümüze nasıl yansıdı bilmiyorum...
Sana tavsiyem, sen de bilmediğin konularda fazla konuşma..

sen bir kulsun ve fiilini sen yaratırsın...sizler kendinizi tabanca görüp tetiği allaha çektiriyorsunuz..cenab hak tarih boyunca gelmiş geçmiş ve gelece laf hokkabazı üç kağatcı akıl oyunlarıyla kendilerini kandıranları affetmeyecektir.

Bak kardeşim... Hem yukarıda diyorsun ki, benim inandığım Allah yaratır. Hem de diyorsun ki, kul fiilini kendi yaratır... Zannetmiyorum ama bir düşünmeni tavsiye ederim. Çünkü kendinle çelişiyorsun...
Sen bizim şöyle dediğimizi zannediyorsun;
Allah kullarını ve kaderini yarattı ve kullarının iradesi olmadan canının istediği şekilde onları cehennemde yakacak veya cennete koyacak... Sen bizim böyle dediğimizi zannediyorsun...
Ama işte sen bizi anlamamışsın... Herkesin kaderini kendi iradesine bağlı kıldık buyuruyor, Allahu Teala Kuranı Kerimde...
Yani sen, seni meydana getiren esma bileşkelerinden meydana geliyorsun ve sen diliyorsun, dilemen dua olarak kabul edilip senin için yaratılıyor... Yani fiillerin Allah tarafından yaratılıyor, ama dileyen sensin... Hal böyle olunca da yaptıklarından sorumlusun....

inancınızın islam ile zerre alakası yoktur..

Bunu hangi sıfatla söylüyorsun?
havas olarak mı?
Yoksa hocalarının adına mı?
Ya da Allah adına mı?
Neye göre böyle bir kanıya vardın?
Yoksa sözlerimiz çok ağır geldi de anlamadın mı?
Peki senin anlayacağın şekilde bütün sözlerimizin özetini buraya yazayım: Laaaaa ilahe illallah....

Allah saburdur..Azizuntikamdır..ve intikamınıda mutlaka alacaktır
Eyvallah...
Yalnız şöyle bir ekleme yapayım: Allah Evveldir... İntikamını alacaktır... Allah Ahirdir... İntikamını almıştır... Evvel de Ahir de, hikmetini yalnız kendinin bildiği O, Kudret avuçlarındadır...

Seni rahatlatacaksa, tamam terbiyesiz ben olayım...

Ama son bir cümle söylemeden ayrılmayacağım: O'nun ortağı da yok, benzeri de yok, eşi de yok, illa O...

alı

Yeni
Cemaliii ile röportaj başlığına ne olmuş böyle?...

Ahter

Kıdemli Üye
Noldu @Ali kardeş, benim kitabdan haber yok değilmi? :)

Verda

Gales
Arkadaşlar telden girdiğim icin işlem yapamiyorum ama işlem yapilmasi gereken mesajlar var bunu misafirlikte yaramazlik yapan çocuğun annesinin gözlerine baktiginda ki uyari olarak anlayabilirsiniz :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Güzel sohbet olmuş elinize dilinize sağlık.Pir'in başka kitabını okudun mu Cemaliii kardeş.
bu dizelerde Cemalii kardeşe

ben hz.mevlanayada pir diyorum,muhyiddin arabi hz.lerinede hangisini sordunuz bilmiyorum.lakin genelde pir diye arabi hz.lerine diyorlar.evet okudum,füsusul hikemini,fena risalesini okudum.fütuhatı kısmi olarak okudum,bir ara başladım ama sonra bıraktım.inşallah yakın zamanda bitiririm. mevlananınsa mesnevi,fihimafih,divanı kebir,meclisi sebayı okudum.hediyen için teşekkür ederim.

cemaliii

Kıdemli Üye
bir hayli sual sordum size baktım daha güncel bir soru daha sorayım,

Bir tatil gününüzü(tabi çalışıyorsanız) nasıl geçirirsiniz?

kimi zaman akraba ziyareti,kimi zaman dostları bulursak sohbet,kimi zamanda yalnız takılıp yürüyüş yapıyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
gündem biraz duruldu gibi, yoksa bu fırtına öncesi sessizlik mi siz ne dersiniz?

gündemin durulması görünürdedir.artık kılıçlar çekildi savaş devam ediyor,tabi arasıra yeme-içme dinlenme gibi molalar oluyor.:D

cemaliii

Kıdemli Üye

senin de ondan farklı olduğunu zannetmiyorum..

kurani,evet ondan farkım yok.burası dini mevzuları tartışma bölümü değil,tartışmak istiyorsan münazara bölümüne aç bir konu,bak işine.kendine iyi bak kurani.bizi üzme seni seviyoruz.

Havas

Kısıtlı Erişim

kurani,evet ondan farkım yok.burası dini mevzuları tartışma bölümü değil,tartışmak istiyorsan münazara bölümüne aç bir konu,bak işine.kendine iyi bak kurani.bizi üzme seni seviyoruz.

sen paylaş kendini.seni zaten tanıyoruz.Forumun kalpaklı ulusalcılarındansın .görüşlerin ortada.:D.
arabesk severmisin?

adams77

Kanalizasyoncu
Mumin,muslim,muhsin,muhlis,muttaki,salih,sacid,musalli ilk anda aklıma gelenler.
@ömerusta sen yukardakilerden hangisisin?

kapak demekte acele etme emi bi daha....

وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ
Vemen ahsenu kavlen mimmen de’â ila(A)llâhi ve ’amile sâlihan vekâle innenî mine-lmuslimîn(e)
Allah'a çağıran, salih amelde bulunan ve: 'Gerçekten ben müslümanlardanım' diyenden daha güzel sözlü kimdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...