cemaliii ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cemaliii

Kıdemli Üye
Okuduğunuz ve etkilendiğiniz ilk 3 kitap?
Gezdiğiniz ve gördüğünüz ve etkilendiğiniz 3 yer?
Dinemekten keyif aldığınız 3 konuşmacı yada hoca ?
ve son olarak
tadını sevdiğiniz 3 yiyecek?

kitaplar.
abdülkadir Geylani-fütuhul gayb
feridüttin attar-tezkiretül evliya
Mevlana-divanı kebir
yerler
1-izmir-2-balıkesir-3-bilecik
konuşmacı veya hoca
1-yaşar nuri Öztürk 2-mustafa karataş 3-cemalnur sargut
yiyecek
1-döner 2-simit 3-pilav

Kaptan

Mecra Yazarı
Aaa cemalii ile reportaj varmis benim haberim yok.

Valla ne yalan soylim, cemalii bana fersah fersah uzak birisi. Din konusunda uyusmamiz mumkun degil ancak yine de kendisini severim :) Sakaci yani hosuma gidiyor, insani yormuyor, acik ve durust davraniyor, triplere girmiyor.

Soruya gelince, adams sormus "neden tasavvuf" diye. O da "gercegi orada gordugum icin" diye cevaplamis. Ama bu gercek onu maalesef bazi hakikatlere ulastiramamis. Demek ki bir yerde sorun var. Bu sorun cemalii'den mi yoksa tasavvuftan mi kaynaklaniyor sorusuna cevabim var ancak bu baslik altinda buna cevap vermeyu dogru bulmuyorum, yeri burasi degil.

i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cihad38

Profesör
röportaj gayet güzel olmuş, laik olmakla tasavvufu bir arada düşünmek mümkün gelmedi bana.bilmem kaç bintane islam aliminin idamına sebep olduğu için bile atatürkün adıyla anılmak istemezdim,
camileri ahır yapan chp yi değil imzama yazmayı,kapıya it diye bağlamazdım.
doğrusu cemaliii abicim Allah kolaylık versin,ayrıca da
namaz kılmamanıza üzüldüm.inşallah,bugün akşam namazı ile başlarsınız.

cemaliii

Kıdemli Üye

Ama bu gercek onu maalesef bazi hakikatlere ulastiramamis. Demek ki bir yerde sorun var. Bu sorun cemalii'den mi yoksa tasavvuftan mi kaynaklaniyor sorusuna cevabim var ancak bu baslik altinda buna cevap vermeyu dogru bulmuyorum, yeri burasi degil.

teşekkür ederim redvekabul.senin nezaketinden veremediğin cevabı biz verelim.benden kaynaklanıyor.

cemaliii

Kıdemli Üye
röportaj gayet güzel olmuş, laik olmakla tasavvufu bir arada düşünmek mümkün gelmedi bana.bilmem kaç bintane islam aliminin idamına sebep olduğu için bile atatürkün adıyla anılmak istemezdim,
camileri ahır yapan chp yi değil imzama yazmayı,kapıya it diye bağlamazdım.
doğrusu cemaliii abicim Allah kolaylık versin,ayrıca da
namaz kılmamanıza üzüldüm.inşallah,bugün akşam namazı ile başlarsınız.

amin saol teşekkür ederim cihad hocam.

Havas

Kısıtlı Erişim
sen tasavvuf okumuşsun islam değil kardeş..çoğuda menkıbe hikaye kitabları ,özellikle tezkiretul evliya..
cemal nur sorgut' okudğun belli..

dönerle benimde aram çok iyi..Amma iyi dönerci helede izmirde bulursan haberim olsun..:D

haydar başta ataturkcu ..dediklerine inanamıyoruz.:D

1006324_608701559169791_1855266093_n.jpg

cemaliii

Kıdemli Üye
sen tasavvuf okumuşsun islam değil kardeş..çoğuda menkıbe hikaye kitabları ,özellikle tezkiretul evliya..
cemal nur sorgut' okudğun belli..

dönerle benimde aram çok iyi..Amma iyi dönerci helede izmirde bulursan haberim olsun..:D

havas islamda okudum.fakat soru en etkilendiğiniz 3 kitap deyinde onları yazdım.ben ihl mezunuyum. iyi dönerci eskişehirde HD İskender var. döneri güzel.eskişehir firması değil,bazı şehirlerde şubesi var.izmirde varsa tavsiye ederim HDyi.ayrıca izmirde Urfalıların lokantalarını tavsiye ederim.konakta olması lazım.

Havas

Kısıtlı Erişim
sen ihl mezunusunda nasıl böyle oldun?Ağır kafa travması geçirmedin herhalde?:D
çoğunlukla ihl cilerin ilahıyatcılarla arası iyidir..

fakiri

Kıdemli Üye
<font size="3"><span style="font-family:arial;"><strong><span style="color:#0000ff;">Namaz kılmayan bir İHLMezunu ! Aklıma hemen imalat hatası olan Ahmet Hakan geldi !</span></strong></span></font>

kebîkec

İhvan Forum Üye

ayrıcalıklı değilde,bu meslek için yani tasavvuf için seçilmişleriz.zaten eskiden beride gerçek tasavvuf okulları herkesi kabul etmez,istidadına bakıp alırlar.zahiren bile herkes tıp fakültesinde okuyabiliyormu?YGS var sınav var.kabiliyetini ölçüyorlar.

Keşke namaz içinde seçselerdi sizi. :gl

garip70

Ordinaryus
Baştan sona okudum cemaliii... :)

Allah iyiliğini versin...

Seni Allah için seviyorum...

Kızsam da seviyorum, kızmasam da...

Bütün yazılarını şöyle özetleyeyim:

Huuuuu...

cemaliii

Kıdemli Üye
Baştan sona okudum cemaliii... :)

Allah iyiliğini versin...

Seni Allah için seviyorum...
bende seni seviyorum:)
allah razı olsun.
Kızsam da seviyorum, kızmasam da...

Bütün yazılarını şöyle özetleyeyim:

Huuuuu...

hu dostum huuu.

ebkem

Baş Yücelik

cemalii hocam melami falan mısın vallaha çözemedim seni ama samimi buluyorum.burada anladığım kadarıyla forumdan güzel bir kanaat notu aldınız, inşallah bir kaç nakıs yönümüzü de kapatıp Allah'dan da geçer not aldık mı tamam iş. Rabbim cemaliyle müjdelisin bizi inş

cemaliii

Kıdemli Üye

cemalii hocam melami falan mısın vallaha çözemedim seni ama samimi buluyorum.burada anladığım kadarıyla forumdan güzel bir kanaat notu aldınız, inşallah bir kaç nakıs yönümüzü de kapatıp Allah'dan da geçer not aldık mı tamam iş. Rabbim cemaliyle müjdelisin bizi inş
amin.evet Melami olmaya çalışıyoruz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
iki i fazlan olmasına rağmen bu hediyeyi hak ettiğini düşünüyorum. İsraf haramdır, onları bulamayan var :D :gl

garip70

Ordinaryus
namaz kılmamanıza üzüldüm.
cihadcım,üzülecek bir şey yok... İçini ferahlatayım...
Melamiler namaz kılmaz, namazı kılan Allah'tır. Senin anlayacağın şekilde söylersek, kıldıran Allah'tır...

Melamiler, Allah'ın varlığı karşısında kendilerine bir varlık vermezler. Bu sebepten tüm fiillerin faili Allah'tır...
Onun için namaz kılıyorum demek şirktir...

Melamiler için namaz olmazsa olmazdır. Hatta daimi namazdan dahi gafil değillerdir...
Ama namaz kılıyor musun diye sorarsanız, hiçbir Melami, ben namaz kılıyorum demez...

Çünkü namaz kılınmaz, ikame edilir...

:)

Verda

Gales

cihadcım,üzülecek bir şey yok... İçini ferahlatayım...
Melamiler namaz kılmaz, namazı kılan Allah'tır. Senin anlayacağın şekilde söylersek, kıldıran Allah'tır...

Melamiler, Allah'ın varlığı karşısında kendilerine bir varlık vermezler. Bu sebepten tüm fiillerin faili Allah'tır...
Onun için namaz kılıyorum demek şirktir...

Melamiler için namaz olmazsa olmazdır. Hatta daimi namazdan dahi gafil değillerdir...
Ama namaz kılıyor musun diye sorarsanız, hiçbir Melami, ben namaz kılıyorum demez...

Çünkü namaz kılınmaz, ikame edilir...

:)

O halde Cemali namaz kılıyor ve biz şirk içinde miyiz :D

Verda

Gales
Sewgili Cemali arkadaşlarinizla araniz nasildir iyi bir arkadaş misinizdir, sıkı bir arkadaşlığın şartlari veya özellikleleri nedir sizce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...