Cemaat Türbanlıları Başını Açabilir

korakademik

Ordinaryus
sözkonusu emri biliyorum abartanlara da rastladık ve uyardık
sonradan çeki düzen verdiler
o emir daha çok resmi dairelerde eşleri çalışan (askeri) kesimler için geçerliydi
ama ille açın diye bir emir söz konusu değildi
net başınızı açın diye bir emri de hocamızın verme yetkisi bulunmamaktadır.
üstad ın sözleri hocamızı bağlar.
üstte hocamızın tesettürle ilgili röportajını ekledim.

mü'HÜR

Ordinaryus
bu celallenme
sizin hocaefendiyi başka üstad ı başka görmenizdir.

hocamızın tesettürle ilgili yazısını umarım okumuşsunuzdur

Gerçekten gülüyorum artık, tabiki Fethullah Hoca başka Saidi Nursi hz başkadır. Şimdi Mahmut efendi hz ile Cüppeli hocayı bir tutabilir miyiz?

Saidi Nursi büyük bir alimdir Fethullah Hoca ile nasıl bir tutabilir siniz...

Sebep ne olursa olsun celallenemez siniz! bana karşı yanlış tutumunuza karşı ben celallendim mi?

Hayır okumadım, Fethullah hoca "başörtü örtmeyin" dedi diye bir iddam olmadı ki...

Ben cemaatte çatlak sesler olduğunu ve malesef ki öğrencileri yanlış yönlendirdiklerini söyledim, ama siz aldınız yürüdünüz...

korakademik

Ordinaryus
sizin birlik anlayışınız farklı

ben diyorum ki üstad ne demişse hocamız aynı şeyi söylüyor
cübbeli mahmut efendinin sözü dışına çıkabiliyor mu
birlikte hareket etmek ile ilmi olarak aynı olmak mevzusu ayrıdır

mü'HÜR

Ordinaryus
Neyse anlaşamayacağımız muhakkak, sûkuta ermeli...

Hakkınızı helal ediniz.

mü'HÜR

Ordinaryus
Dinleyen benim, dinlemeyen birisi varsa oda siz siniz. İki kelam ettim, cemaatime laf ettin diye aldınız yürüdünüz.

Madem yazdım buraya yazayım;Takva boyutunda Fethullah Gülen'in Saidi Nursi hz. Tam olarak dinlediğine inanmıyorum,zira dinleseydi tavrını tesettür konusunda net koyardı. Sizde bilirsiniz ki cemaatiniz Fethullah Gülene çok düşkün, tavrını görselerdi asla başörtülerini açmalardı.

Tavır koymak arada sırada yazı yayınlamak değildir.

korakademik

Ordinaryus
üstad ın talimatları dışında hareket ediliyorsa
hocamız beddua etmiştir
helak olalım diye

tesettür konusunda da üstad ne dediyse hocamız aynı şeyi söyler söylemek zorunda
yoksa çevresinde tek kişi kalmazdı.

mü'HÜR

Ordinaryus
Hımm peki, sizin cemaatiniz siz daha iyi bilir siniz.

Zaten benim konum Fethullah Gülen değildi, benim konum; umarım her cemaatte ki çatlak sesler biterde islamiyet nefes alırdı...

Selametle...

korakademik

Ordinaryus
islamiyet nefes alıyor
ortada çatlak dedikleriniz
cemaate yeni katılan sizin gibi misafirlerdir.
veya yanlış anlamanız
çatlak yok yani
merkez herşeydir
kalanı önemsiz
merkez ne diyor siz ona bakın
sizin söylediklerinizde sizin cemaati mi yargılıyorum hayır
mahmut efendiye bakıyorum ne diyor
gerisi boş

mü'HÜR

Ordinaryus
Hey Allahım :) konu kapansın diye alttan alıyorum ama nafile...

Bakın son kez söylüyorum daha söylemeyeceğim iyi okuyun lütfen;

Söylenen söz cemaatinize değildir, cemaatin içindeki yeni yada eski çatlak sesleredir. Yeni dediklerinizi abla yapmayınız o zaman.Bizler her kursumuza geleni hoca yapmıyoruz mesela...Sizin abla yaptığınız yeni kişiler islamiyet'in çöküşüne sebep oluyorlar malesef. Hergün yeni bir "Zekeriya Beyaz" türüyor.

Ne kadar kompleksli bir kişilik siniz anlamadım ki... Ben ne dedim yazımın başında? benim cemaatimde de çatlak sesler var ama gelip benim cemaatime yükleyemez siniz bunu. Bende sizin cemaatiniz için aynısını söyledim. Şimdi benim söylediğimi bana söylüyor sunuz.Ben isimde vermedim tüm cemaatleri kapsadım ama siz yine kompleks yapıp üzerinize aldınız.

Valla islamiyeti geçtim, bende nefes kalmadı size anlatmaya çalışmaktan.

TakVa

Ordinaryus
forumda ki bazı üyelerin yorumlarında acele etmemelerini tavsiye ederim.

ben hiçbir nurcu ablamızın başını açtığına şahit olmadım.

soru
üstte başını açabilirim diyen ablamızın başını ne zaman örtmeye başladığı

soru
günün 8 saati başını açıp 16 saatini tesettürlü geçiren ablalarımıza bizim tavrımız ne olmalıdır.

Gülen Cemaati’ne yakın Süveysa Karakaya, The University Of Tennessee‘de Siyaset Bilimi kürsüsünde asistan, doktora öğrencisi.

Cemaatin Knoxville Turkish Cultural Center’ın aktif çalışanı. Burada pek çok cemaat çalışmasını organize ediyor.

Bu bayan kendini yetiştirmiş ve cemaati uluslar arası temsil yetkisi kazanmış. Cemaat bir kaç yabancı dil bilen, girişimci, tutuğunu koparan insanlarla çalışıyor.. Yaptığı işler harika. Başını örter açar onun tercihi.

Çalışma hayatında iyi bir kariyer yapmış, ama zaruretten başını açan veya peruk kullanalar çok değerli insanlardır . Yazın sıcağında millet denize girerken, tesettüre girmeye çalışmak kadar değerli bişey olamaz.

Çalışanlar için başörtüsü serbest olduğunda bu bayanların kıymeti anlaşılacak. Onlar aşağılanmayı göze alarak , başörtüsü mücadelesini günümüze kadar gündemden hiç düşürmediler. Chp ve statükonun korkulu rüyasıdır o bayanlar, Türkiyedeki insan hak ve özgürlükleri kavramının uluslar arası camiada rapor hazırlanmasına neden olan unsurlardır.

TakVa

Ordinaryus
OdaTV'NİN NE ZİHNİYETLİ OLDUĞUNU BİLMEDEN BU HABERİ BURAYA KOPYALAMANIZ DOĞRUSU ŞAŞIRTICIDIR.OYSA BUNLAR ART NİYETLİ YAZILMIŞ HABERLERDİR.İŞİN ASLINI DOĞRU KAYNAKTAN AKTARMANIZ GEREKİRDİ.

İSLAM'DA TAVİZ VERMEK, DİĞER TAVİZLERİ DE ARKASINDAN GETİRİR.

odatv cemaati anı anına izliyor ve bir açığını yakalamaya çalışıyor. Haberleri dikkate alınmalıdır. Dostun değil düşmanın eleştirisidir insanı düşünmeye sevkeden.

mü'HÜR

Ordinaryus
Şimdi bunlar zaruriyet mi oluyor? isteyen saçını açar yada kapar ama bunu zaruriyet gibi,mecburiyet gibi lanse ettirmek çok yanlış

Rahmanın hükmü nettir. Hiçbir zaruriyet hükmü çiğnemeye vesile olamaz.

korakademik

Ordinaryus

Söylenen söz cemaatinize değildir, cemaatin içindeki yeni yada eski çatlak sesleredir. Yeni dediklerinizi abla yapmayınız o zaman.Bizler her kursumuza geleni hoca yapmıyoruz mesela...Sizin abla yaptığınız yeni kişiler islamiyet'in çöküşüne sebep oluyorlar malesef. Hergün yeni bir "Zekeriya Beyaz" türüyor.

Ne kadar kompleksli bir kişilik siniz anlamadım ki... Ben ne dedim yazımın başında? benim cemaatimde de çatlak sesler var ama gelip benim cemaatime yükleyemez siniz bunu. Bende sizin cemaatiniz için aynısını söyledim. Şimdi benim söylediğimi bana söylüyor sunuz.Ben isimde vermedim tüm cemaatleri kapsadım ama siz yine kompleks yapıp üzerinize aldınız.

islamiyet nefes alıyor
ortada çatlak dedikleriniz
cemaate yeni katılan sizin gibi misafirlerdir.
veya yanlış anlamanız
çatlak yok yani
merkez herşeydir
kalanı önemsiz
merkez ne diyor siz ona bakın
sizin söylediklerinizde sizin cemaati mi yargılıyorum hayır
mahmut efendiye bakıyorum ne diyor
gerisi boş

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com

Arkadaş (korakademik) sürekli cemaatçilik yapıyor, cemaatli olmayı başaramamış : ) Mehmet Şevket Eygi'den öğrenmesi gereken önemli hususlar var...

TakVa

Ordinaryus
Keşke yanlış fetva vereceklerine çarşaf giyinmeyenleri kapı dışarı etseler. Emin olun o kadar vebale girmezler.

Gülen'in sözleri vahiy değildir kardeş, isteyen çarşaf giyer, isteyen kapanır veya açılır.

Cemaat herkese hoşgörülü. Ancak bazı bayanlar kariyer yapmak istiyorsa ve başıda kapattırlmıyorsa okuyana kadar açmayı tercih ediyorsa bu açıdan gönlünün rahat olması için hocafendi bu bayanlara yardımcı olmuştur.

TakVa

Ordinaryus
Şimdi bunlar zaruriyet mi oluyor? isteyen saçını açar yada kapar ama bunu zaruriyet gibi,mecburiyet gibi lanse ettirmek çok yanlış

Rahmanın hükmü nettir. Hiçbir zaruriyet hükmü çiğnemeye vesile olamaz.

Herkesin dini duyarlılığı aynı değildir, tam yapanlara ne mutlu, ancak yarım yapanlarda değerlidir ve durumları Allah ile kendi aralarındadaır.

mü'HÜR

Ordinaryus
Ügünüm ama, sizde bilir siniz ki hiçbir bilgisi olmayan hatta fanatiklik derecesinde bağımlı olan insanlara o sözler vahiy gibi geliyor.

Gönlü rahat olması için nasıl yardımcı oluyor ben pek anlayamadım?

mü'HÜR

Ordinaryus
Herkesin dini duyarlılığı aynı değildir, tam yapanlara ne mutlu, ancak yarım yapanlarda değerlidir ve durumları Allah ile kendi aralarındadaır.

Tabiki Allah ile kendi arasındadır. Allah katında kimin değerli olduğunu ancak Rabbim bilir. Kimisi bir karıncadan sebebp cennete girer, kimisi bir ibadetten cehennemi hakeder.Üzüldüğüm nokta kişinin saçını açması değil, tabiki saçını açmasına üzülürüm ama, zira kendi tercihi ile seçimini yapıyor . Üzüldüğüm bunu günah değil gibi lanse edilmesi,fetva verilmesi.