Cemaat Türbanlıları Başını Açabilir

TakVa

Ordinaryus
Bu videoda söylediklerinin mi yanlış olduğunu söylüyorsunuz?

Hocaefendi o zaman diliminde başörtülülerin çoğaldığı bir zaman diliminde sanırım bu konuşmaları yapmış ve çoğu kimseninde kapanmasına neden olmuştur.

Ancaka sonraki zaman diliminde yaşanalar herkesin malumu, hocaefendi katı tutumdan esnek duruma geçerek kızları okumaya teşvik etmiş ve müslüm gündüz kalkancılar şunlar bunlar seviyesine düşmemiştir.

Eğer kızlar kapanmak zorunda, çarşafa girin, isyan edin ,okumayın, baş açacağınza evde oturun şeklinde konuşmalar yapsaydı bir önder olarak, yaşanacak toplumsal isyanların irticai ayaklanma şeklinde lanse edilmesine neden olacaktı.

Yaşanacak şer ortamında bırakın kapanmayı, dini anlamda ismet inönü zamanındaki kuran yıtmalar, yakmalar, türkçe ezanlar bunlar yaşanabilirdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan darbe günlüklerinde ortaya çıktı gördük, ezanı türkçe okutmak ve kuranı yeniden yazmak vardı unutmayın.

Dincsoy

Asistan
Bu konuşmayı yapmıştır, inanıyorum ancak o da bir insandır ve değişme hakkı vardır, o hakkını kullanmıştır.

Şimdi ne yaptığı önemli.

O yanlışta devam etseydi bu gün etrafında bir avuç insan olurdu.

Hocayı tebrik ediyorum, günün şartlarına göre insanları bunaltmamayı tercih etmiş. Bayanların eğitiminin değerini anlamış .

O yaptığı konuşma ile bayanların aşama kaydedemeyeceğini anlamış.

Keşke yasaklar olmasaydıda hocaefendide iki ayrı görüş vermek zorunda kalmasaydı.

Yaşanan toplumsal gelişmeler karşısında alternatiflerde mevcuttur, katı görüş sahipleri çevresindekileri kaybederken, esnek olanlar insanlara çıkış yolunu sunabilmişlerdir. Hocaefendide o yönden takdire şayandır eylemleri ve söylemleriyle.

Senin yorumuna göre bu konusmayi yanlis kabul etmemiz mi gerekiyor anlamadim

TakVa

Ordinaryus
Allah aşkınıza hidayet Allahtandır, o gizli görev dahilinde günah işleyerek karşımdakine ne verebilirim?

Verilen gizli görevlerde ki bu görevlerde evliyaullah oldukça etkilidir, giyim kuşam, görev aynen devam eder, kişi oldu yerde devam eder işine, günahtan korunması Allahın garantisi altındadır. O sadece ilahi bir görevi yerine getirmektedir. Yeryüzü bu inasanlaral doludur. Yeryüzüne yayılmış evliyaullahın görevlerini unutayın Üçler- beşler yediler -kırklar. Dünya boşuna dönmüyür, gördüklerimizn ötesindede olan şeyler var.

mü'HÜR

Ordinaryus
Allah aşkınıza hak ile görev yapmayıp bin kişiye hitap edileceğine alın ak bir şekilde 100 kişiye hitap edilsin en önemlisi bu.

Dediğiniz gibi Fethullah Hocanın tutumu şuanda sizin dediğiniz gibi ise üzüldüm.

Tekrar söylüyorum, dini hususlar da insanların keyfi için, yumuşak olacaksınız diye değişim gösteremez siniz. Zira Allahu teala kulunun yapısını bizlerden iyi bilir, o zaman Rabbimiz de şöyle zamanlara saçınızı açın diye ayet yollardı. Çok yanlış söylemler bunlar. Ne demek birileri dine bürüncek diye yanlış fetvalar mı salalım ortalığa? hidayet Allahtandır eğer kişi hidayete erecekse Rabbimiz ona bir karıncayı dahi vesile kılar.

TakVa

Ordinaryus
Allah aşkınıza hak ile görev yapmayıp bin kişiye hitap edileceğine alın ak bir şekilde 100 kişiye hitap edilsin en önemlisi bu.

Dediğiniz gibi Fethullah Hocanın tutumu şuanda sizin dediğiniz gibi ise üzüldüm.

Tekrar söylüyorum, dini hususlar da insanların keyfi için, yumuşak olacaksınız diye değişim gösteremez siniz. Zira Allahu teala kulunun yapısını bizlerden iyi bilir, o zaman Rabbimiz de şöyle zamanlara saçınızı açın diye ayet yollardı. Çok yanlış söylemler bunlar. Ne demek birileri dine bürüncek diye yanlış fetvalar mı salalım ortalığa? hidayet Allahtandır eğer kişi hidayete erecekse Rabbimiz ona bir karıncayı dahi vesile kılar.

Hocaefendide mutlaka yoğun zikir, oruç, riyazet esnasında bazı ilhamlar almıştır. Ama yinede söyedikleri cemaate dayatma şeklinde değildir. Sevenleri onun boş konuşmayacağı zannıyla söylediklerini kaale alır veya almaz. Kişisel tercihtir..

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Cemaatte bir araçtır, hocaefendide. Kainatın sahibidir gönülleri oradan oaraya meylettiren. Onun yönlendirmesine kimse karşı koyamaz, aslında bir düzen içinde akıl çağına giren insanoğlu artık bir çok alanda devrim yapmaya zorlanıyor. Bu olanlarda yaşananların sadece küçük bir parçası. Sonrasında yaşanması muhtemel şeylere hazırlandırılıyor insanlık.

Yani? Diyorum ki namaz kılmaya üşenen, oruç tutmaya üşenen birçok insan var. Bu konulardan taviz vererek onları da kazanıp cemaatinizi daha da büyütebilirsiniz. Ne diyorsunuz bu konuda?

mü'HÜR

Ordinaryus
Kişisel tercih diyor sunuz,sonunda sanki günah değil, yapılan işi güzel birşey gibi gösteriyor sunuz.

Evet kişisel tercihe saygımız var, fakat bunu lütfen yapılması gereken de buydu gibi göstermeyiniz.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Hocaefendi o zaman diliminde başörtülülerin çoğaldığı bir zaman diliminde sanırım bu konuşmaları yapmış ve çoğu kimseninde kapanmasına neden olmuştur.

Ancaka sonraki zaman diliminde yaşanalar herkesin malumu, hocaefendi katı tutumdan esnek duruma geçerek kızları okumaya teşvik etmiş ve müslüm gündüz kalkancılar şunlar bunlar seviyesine düşmemiştir.

Eğer kızlar kapanmak zorunda, çarşafa girin, isyan edin ,okumayın, baş açacağınza evde oturun şeklinde konuşmalar yapsaydı bir önder olarak, yaşanacak toplumsal isyanların irticai ayaklanma şeklinde lanse edilmesine neden olacaktı.

Yaşanacak şer ortamında bırakın kapanmayı, dini anlamda ismet inönü zamanındaki kuran yıtmalar, yakmalar, türkçe ezanlar bunlar yaşanabilirdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan darbe günlüklerinde ortaya çıktı gördük, ezanı türkçe okutmak ve kuranı yeniden yazmak vardı unutmayın.

Söylenecek o kadar çok şey var ki; ama susmayı tercih ediyorum...

korakademik

Ordinaryus
takva kardeşim hocaefendi hakkında herkese söylenmeyecek şeyleri açıklıyorsunuz.

birincisi anlamazlar
ikincisi anlamadıkları veya işlerine gelmediği için kabullenemezler
üçüncüsü günaha girmelerine vesile olursunuz.

ortada taviz yok
başınızı açın okuyun yok
üstad ın tesettür risalesi mevcut
hocaefendinin tesettür hakkındaki görüşleri foruma defalarca eklendi

sizler yorum çorbası yapmayı da bilemiyorsunuz.

cemaatlere katıldığını sanan bizim misafir diye adlandırdığımız kişilerin söylemleri ve hareketleriyle çorba olmaz.
onca açıklamayı okumayıp hala laf salatası yapmak sizin hayrınıza değil
mensubu olduğunuz cemaati ancak küçültür.
bizi değil.

AynAlı

Kıdemli Üye
cemaat açın derse ve açacaklarsa varsın açsınlar.insan Allah rızası için kapanır kimse istedi diyede açılmaz.herkesin aklı var mantığı var. polemiğe bakın yahu..

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
takva kardeşim hocaefendi hakkında herkese söylenmeyecek şeyleri açıklıyorsunuz.

birincisi anlamazlar

ortada taviz yok
başınızı açın okuyun yok

cemaatlere katıldığını sanan bizim misafir diye adlandırdığımız kişilerin söylemleri ve hareketleriyle çorba olmaz.
bizi değil.

Faruk Beşer'i bile tanımadığınıza göre, Gülen cemaatinden olduğunuza inanmıyorum ve yapmış olduğunuz işin salt cemaatçilik olduğunu düşünüyorum. Gülen cemaati ile alakalı bundan sonra söylediklerinize itibar etmiyorum.

TakVa

Ordinaryus
Yani? Diyorum ki namaz kılmaya üşenen, oruç tutmaya üşenen birçok insan var. Bu konulardan taviz vererek onları da kazanıp cemaatinizi daha da büyütebilirsiniz. Ne diyorsunuz bu konuda?

Cemaat kendini büyütmeyemi çalışıyor, hizmet vermeyemi ?

İnsanların gönüllerini kazanmadan nefislerini kazanmaya çalışmak basitliktir , süreside kısıtlıdır.

Gönülleri kazanmak ise ebedidir ve büyüdükçe büyür. Cemaat gönülleri kazanıyor, nefisleri değil. Hizmet ehli insanların yaptıklarına bakın, dünyayı fethettiler.

agbi

Yasaklı
Gülen Cemaati’ne yakın Süveysa Karakaya, The University Of Tennessee‘de Siyaset Bilimi kürsüsünde asistan, doktora öğrencisi.

Cemaatin Knoxville Turkish Cultural Center’ın aktif çalışanı. Burada pek çok cemaat çalışmasını organize ediyor.

ABD’de Niagara Vakfı’nın Chicago Üniversitesi’nde düzenlediği Gülen Hareketi üzerine konferans ile ilgili konuşan , Karakaya, ilginç açıklamalarda bulundu.

CEMAAT TÜRBANLILARI BAŞINI AÇABİLİR

Karakaya’nın yaptığı çalışmaya göre Türkiye ve ABD’de türbanlı kadınların %66’sı gerektiğinde başını açabileceğini söylüyor. Çalışmanın konusu olan kadınların Gülen cemaatiyle ilişkili olduğunu söylemeye sanırız gerek yok.

Süveysa Karakaya, Fethullah Gülen’in İslami anlayışı için “moderate (ılımlı)” tabirini kullanırken (Karakaya’ya göre İslam zaten ılımlıdır ve Ilımlı İslam, İslam’ın kendisidir), Gülen cemaati kadınlarının hem modern hem de geleneksel kadınlardan ayrıldığını da iddia ediyor.

Süveyda Karakaya’ya kamuda çalışması durumunda türbanını çıkatıp çıkarmayacağını soran Aydın şu cevabı alıyor: “gerekiyorsa açarım”.

HAYRÜNNİSA GÜL'E DESTEK Mİ

Aslen Kayserili olan cemaate yakın Süveyda Karakaya’nın, Hayrünnisa Gül’ün açıklamalarının ardından yaptığı açıklamalar dikkat çekici. Abdullah Gül’ün, eşine verdiği destek hatırlanırsa, Karakaya’nın açıklamaları daha da ilginç hale geliyor.

Tüm olgular yan yana geldikten sonra hemen herkesin kafasında şu soru işareti uyanıyor. Gülen cemaati Süveyda Karakaya’nın ağzından “gerekirse başımızı açarız” mı diyor?

Cemaat kadınları arasında yapılan araştırma en azından bunu gösteriyor.
Odatv

ODA Tv nin kaynağı nedir ?

Ayrıca

F.Gülen Hoca nın bir sözünü unutmamak gerek BAŞÖRTÜSÜN den önce yapmadığımız farzlar mealinde

Bugün Ev dışında gördüğümüz Tesettürlülerin % ? ı gerçek anlamda TESETTÜR de ?

Bugün Ev içinde ve dışında tesettürlülerin % ? ı islam ı yaşıyor ?

KISACASI HOCA EFENDİNİN BİR SÖZÜNÜ NAKARAT HALİNDE devamlı tekrarı KİŞİ ye CENNETİ kazandırmaz & TAKVA yı kazandırmaz & İSLAM ı tam olarak yaşamayı nasip etmez & İSLAM a hizmet etmeyi sağlamaz YALNIZCA NEFİSLERİ TATMİN EDER.[/SIZE]

Diğer anlamda CINBIZ la Bir cümleyi alıp NAKARAT HALİNDE söylemek BİR MÜSLÜMAN a yakışmıyor.

korakademik

Ordinaryus
Faruk Beşer'i bile tanımadığınıza göre, Gülen cemaatinden olduğunuza inanmıyorum ve yapmış olduğunuz işin salt cemaatçilik olduğunu düşünüyorum. Gülen cemaati ile alakalı bundan sonra söylediklerinize itibar etmiyorum.
umurumdaydı sanki
hocaefendiyi sevdiğimi ortaya koysam da
bunun dışında birşey söylemedim
kimseinin haddi değildir.gülen cemaatindeyim demeye
çünkü gülen cemaatinde değilim
duydunuz mu GÜLEN CEMAATİNDE DEĞİLİM
gülen cemaati her kimlerse:D

üstad ın talimatları dışında hareket ediliyorsa
hocamız beddua etmiştir
helak olalım diye

tesettür konusunda da üstad ne dediyse hocamız aynı şeyi söyler söylemek zorunda
yoksa çevresinde tek kişi kalmazdı.

kardeşim kes artık.. yeter.. saçmalıyorsun.. iyice nefretim artıyor yeter sus artık !!!!

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Cemaat kendini büyütmeyemi çalışıyor, hizmet vermeyemi ?

İnsanların gönüllerini kazanmadan nefislerini kazanmaya çalışmak basitliktir , süreside kısıtlıdır.

Gönülleri kazanmak ise ebedidir ve büyüdükçe büyür. Cemaat gönülleri kazanıyor, nefisleri değil. Hizmet ehli insanların yaptıklarına bakın, dünyayı fethettiler.

Hocaefendi yanlışından dönmese çevresinde bulunanlar bir avuç insanı geçmezdi diyen sizsiniz? Amacınız hizmet ise bunun rakam ile ne alakası var? Ayrıca tesettür farzından taviz verilerek yürütülen bir hizmet anlayışı kesinlikle İslamî değildir. Ben de diyorum ki insanların gönüllerini kazanmak için namaz, oruç, hac ve zekat gibi farzlardan da taviz verseniz daha çok insana hizmet (!) etmiş olmaz mısınız? Yahudî ve Hristiyanları cennete sokma projesi de onların gönüllerini kazanmak için yapılan hizmetin (!) bir parçası değil mi?

mü'HÜR

Ordinaryus

birincisi anlamazlar

ortada taviz yok
başınızı açın okuyun yok

bizi değil.

Yine anlamadan gelip yorum yapmaya çalışmış sınız... Fethullah Hoca nın tesettür hakkında videosu eklendi Allah Razı Olsun dedik dimi?

Kabullenemediğim tek nokta; başı açmak günah değil gibi,mecburiyet gibi gösterilmesi.

Anlama kabiliyetimiz her cemaati anlamaya muktedirdir merak buyurmayınız.

İşimize gelmeme durumu olsa idi Fethullah Gülen hocaya Rabbim Razı Olsun demezdik lütfen cımbızla gelmeyiniz.

TakVa

Ordinaryus
ODA Tv nin kaynağı nedir ?

Ayrıca

F.Gülen Hoca nın bir sözünü unutmamak gerek BAŞÖRTÜSÜN den önce yapmadığımız farzlar mealinde

Bugün Ev dışında gördüğümüz Tesettürlülerin % ? ı gerçek anlamda TESETTÜR de ?

Bugün Ev içinde ve dışında tesettürlülerin % ? ı islam ı yaşıyor ?

KISACASI HOCA EFENDİNİN BİR SÖZÜNÜ NAKARAT HALİNDE devamlı tekrarı KİŞİ ye CENNETİ kazandırmaz & TAKVA yı kazandırmaz & İSLAM ı tam olarak yaşamayı nasip etmez & İSLAM a hizmet etmeyi sağlamaz YALNIZCA NEFİSLERİ TATMİN EDER.[/SIZE]

Diğer anlamda CINBIZ la Bir cümleyi alıp NAKARAT HALİNDE söylemek BİR MÜSLÜMAN a yakışmıyor.

Oda tv nin bir misyonu var ahmet hulusi ve güleni takip edip izlenimlerini medyaya aktarmak. Sıradan bir görevi ifa etmişler. Daha foruma aktarmadıklarım var. Onlara cevapsız kalmamak lazım.

TakVa

Ordinaryus
Hocaefendi yanlışından dönmese çevresinde bulunanlar bir avuç insanı geçmezdi diyen sizsiniz? Amacınız hizmet ise bunun rakam ile ne alakası var? Ayrıca tesettür farzından taviz verilerek yürütülen bir hizmet anlayışı kesinlikle İslamî değildir. Ben de diyorum ki insanların gönüllerini kazanmak için namaz, oruç, hac ve zekat gibi farzlardan da taviz verseniz daha çok insana hizmet (!) etmiş olmaz mısınız? Yahudî ve Hristiyanları cennete sokma projesi de onların gönüllerini kazanmak için yapılan hizmetin (!) bir parçası değil mi?

Siz hangi mücadeleyi veriyorsunuz bu anlamda?