Biz erkekler...

vakt-i seher

Paylaşımcı
erkek milleti işte herşeyi yapmayı değil istemeyi biliyorlar...:p

sword

flawless Victory
Aşırı kafaya takarız
Benci'lik nadiren başvurduğuz bir yol
Hatıralara değer veririz
Tembellik hakkımızı sonuna kadar kullanırız :) Ama görevden kaçmayız
Emir almaktan nedense hiç hoşlanmayız(babamızdan bile:p)
Aşırı agresifizdir ama kendimizi tutabiliyoruz
Trafikte sollayanları sollamazsak o gece uyumayız

Yok artık daha neler diye düşünen olursa bireysel olarak baksınlar o zaman :p

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Alice kardeşimiz,bu konuyu neden mizah bölümüne açmış bilemiyorum.

Belki öz eleştirilerini mizahi bir dille yaptıklarından,belki de "şakanın %50'si ciddidir" düsturu ile yola çıktıklarındandır.:)

Erkek ve kadınların algıları ve yorumlamaları farklı, haliyle bakış açıları da farklı olabiliyor.Önemli olan asgari müştereklerde buluşabilmek hatta asgariyi azamileştirebilmek değil mi?

Anlayıştan ötesi var mı ki ,karşımızdaki kim olursa olsun?

Bu konuya neden yazdım?

Çünkü birçok konuda erkekleri destekliyorum,yani onlar yapı itibariyle daha net ve yalınlar.

Hanımların bazı davranışlarına da nasıl katlanabildiklerini ben bile merak ediyorum.: )

E tabi haklı olanın yanında olmak gerekiyor.Kimsenin hatasını da savunmayız.:)

Ey gidi,bir zamanlar feminist Necmi vardı.Ne tartışmalarımız olurdu ama, o feminist ben karşıtist.:)

Eskiden olsa bu konuyu darma duman etmek için herşeyi yapardı eminim.:)

Enes

İhvan Forum Üye
Sağol Ahver...

Biz erkekler koltuklarımızın kabartılmasına aşırı derecede baylırızzz :)

NehaR

HüZüNBaZ
Ahver sen iyimisin kem.. küm..:eek:leyo:
Senin ateşin çıkmış sayıklıyorsun arkadaşım...Erkeklere destek olmakta ne demek? Mümkünse köstek olmalı ... Seni protesto ediyorum...:O

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Gayet kendimdeyim ve iyiyim Nehar,teşekkürler.:)

Tanıyanlar bilir Neharcım,ben hep böyleydim.:)
Yakın çevrem daha da iyi bilir.

Destek olunmalı,hatta herkes birbirine destek olsun,o zaman belki kadınları kadınlardan çok erkekler,erkekleri de erkeklerden çok kadınlar savunur bu dünyada.

Neyse,haksız oldukları noktalarda da en çok tepki verenlerden biriyim merak etme.:D

İnsanların hataları olabilir ve bu "insan"için geçerli,yani kadın-erkek ayrımı yok.
Yeterki insaf dairesi içerisinde olsun,her hata düzeltilir ve değişebilecek şeyler de sineye çekilebilir gayet kolaylıkla.:)

Bir de şöyle düşünelim şimdi kalkıp erkekler de hanımların tutarsız ve gereksiz davranışlarını dile getirebilir.

O liste çok daha kabarık olur bence.:D

Haklı oldukları müddetçe desteklerim elbette.Aynı şey hanım kardeşlerim için de geçerli.Ama hanımların kaprisleri daha çok Allah için.Çekilmez yönleri açısından destek ibresi diğer tarafa doğru daha baskın bende.:D

Acı ama gerçek bu.Öyle ya neden kendi tarafıma ters davranayım normalde.Ama doğruya da doğru.:)

Üzgünüm Leyla.:)

NehaR

HüZüNBaZ
Biz burada erkeklerin; biraz mizah birazda iğneleme sureti ile yanlış yada eksik taraflarını dile getiriryorzki eksik yada yanlış davranışlarını kavrayabilsinler...

Birini eleştirmek için direkt olarak desenki; Sen şöyle.. şöyle... şöylesin...Zoruna gider yada öfkelenir. Ama gülümseten eleştiriler her zaman hedefine daha kolay varır düşüncesindeyim...

Şuraya ''Biz kadınlar'' diye konu açılsa eminim biz erkekleri sollayacak kadar yazılan çizilen şeyler olur... :) Biz kadınlar erkeklere göre daha zor anlaşılır varlıklarız bunu kabul ediyorum...Yiğidi öldürürüm :eek:leyo: hakkını inkar etmem. Erkekler bize göre daha kolay anlaşılır, daha çabuk kararlar veren, duygusal olarakta daha güçlü varlıklar..Bu allahın onlara bir lutfu....

Bu söylediklerimi okumamış, görmemiş varsayın:O Ahverden bulaştı sanırım bende sayıklamaya başladım .Ahver seni halen protesto ediyorum!...Üzgünüm Mecnun taraftarı Leyla...

Taşlamaya devam .:eek:leyo: Başlarını yarmak lazım bunların. Neymiş kapı çarptı! yok dolap çarptı !... Türünden bahanelerle göz morartmak ha :mad: . Taşı bulduğum zaman atacam inş. Düşünüyorum siz erkekler daha neymişsiniz :O

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Bak Nehar,sonuç olarak hak olanın zıddında birşey söyleyemiyoruz değil mi?:)

Bulaşıcı olabilir bu durum,inşaallah öyledir yani.: D

Nihayetinde feminist yaklaşımlar bize uymaz.: )

Hadi bu başlığı terkedelim de koltukları kabarmasın .:D

Kendileri bile ikişer cümle yazıyorlar bizde satırlar boyu olayın sosyolojik,psikolojik yönlerini irdeliyoruz.: )

Neyse,ben yine desteğimin büyük kısmının onlara gideceğini biliyorum.Bu hep böyle oldu.: )

Yaşasın kötülük,demiyorum tabi:p

Alemsin.:D

Kapı,dolap,taş he.:)

Madem gözünü o kadar kararttın bari gelişmiş yöntemler dene.Ben sana mancınık öneriyorum.:p

Ve bu konuyu terkediyorum.: )

Enes

İhvan Forum Üye
Biz erkekler iki bayanın bizim adımıza tartıştıklarını görünce accayip mutlu oluruz :)

hafsa

SABIR DOSTU
Biz erkekler iki bayanın bizim adımıza tartıştıklarını görünce accayip mutlu oluruz :)
aha bakın hemencik şımardılar.bulaşmayın bu konuya elinizin hamuru ile hemen terk-i diyar eyleyin :)

Enes

İhvan Forum Üye
Biz erkekler "elinizin hamuru" tarzındaki müthiş sözlerimizi kabullenen bayanlara dost gözü ile bakarız... :O

NehaR

HüZüNBaZ
aha bakın hemencik şımardılar.bulaşmayın bu konuya elinizin hamuru ile hemen terk-i diyar eyleyin :)

Biz erkekler "elinizin hamuru" tarzındaki müthiş sözlerimizi kabullenen bayanlara dost gözü ile bakarız... :O

Konuştukça batıyoruz yahu :glm Benim pc kabus görmeye başladı sanırım...Sabah ola hayrola.

Siz erkekler kabus gibisiniz...Hiç bir lafın altında kalmıyorsunuz...Hıhhh :)

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Konuya dönesim geldi.:)

-Biz tartışmıyoruz,buna fikir teatisi diyoruz.:)

-Mutlu olmak serbest, şımarmak yasak.

-Elimizin hamuruyla konuya bulaşabiliriz,ama işlerine karışmayız.: )

-"Müthiş sözler" diyerek hamurlu cümlelerle hanımları da saf dışı etmemek lazım.Biliyoruz ki Alice'nin de elleri hamurlu olabiliyor.:)-Bknz.tatlı açtığını söyleyen Alice-)

Ama gerçek şu ki,hanımlar ellerinin hamuruyla gerçekten erkek işine karışmamalılar.Fikirleri hamurlu değilse onları iletsinler tabi.:p

Nehar,niye bu batış?Gemisini yürüten kaptan demişler.Kaptana muhtaçsanız ve gemiyi kurtaramayacaksanız o zaman eldeki kaptanlara karşı ayaklanma çıkarmayacaksınız.:eek:leyo:

Çok fena kadın düşmanı gördüm kendimi.:glm

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Siz erkekleri , cok sevmeye gelmiyorsunuz
hemen simariyorsunuz ...

NehaR

HüZüNBaZ
Ahvercim....Hayat gemisi oldukça büyük nufusu epeyce kalabalık bir gemi. Gemi büyük oluncada tek başına idaresi mümkün değil. Hayat gemisini biraz kadınlar ileri götürür biraz erkekler.. Bu gemide kaptan yok anlıyacağın. O yüzdende kaptana ihtiyaç yok :) Bu yüzdende kadın ve erkeğin sosyal anlamda ki durumunu birbirine muhtaçlık olarak değilde birbirini tamamlayan puzzel’lar olarak tanımlıyorum… Her iki cinste her zaman birbirine destek olarak hayatlarını idame ettirirler.Biri olmadan diğeri düşünülemez..Onlar şöylede biz dört dörtlüğüz demiyorum zaten. Bu onlara büyük haksızlık olur...Erkekler ,kimi zaman bir eş , kimi zaman bir baba…Kimi zamanda ailesini hayat boyu koruyacak olan güvenli bir sığınak….Ve iyiki varlar ! :) (şimarmak yok )

Burada amaç zaman zaman bizlerin olumsuz taraflarını eleştirip mizah konusu ettikleri gibi, onlarında bizi kızdırdıkları yönlerini dile getirerek onlarında mizahi yönlerini göz önüne sermek..Hazır fırsatınıda bulmuşuz değilmi :)Buradaki konuya da yüzde 80 mizahi bakıyorum…Seni protesto edişimde zaten mizahi anlamda:) Yoksa batan filan yok batsakta yüzmeyi biliyoruz çok şükür :O

Ayrıca sayın erkekler ellerimizin hamuru siz erkekleri doyurabilmek içindir.…Ellerimizi yıkar fikrimizi belirtiriz.....

Ayrıca hiç sevnimeyin Ahverinde dediği gibi biz tartışmıyoruz, fikir teatisinde bulunuyoruz.

Biz kadınlar, siz erkekler gibi bir bardak suda fırtına koparmayız:D Artı;biz kadınlar siz erkekler gibi;

Biz erkekler dünyanın merkezi yerin, çekim kuvveti, suyun kaldırma kuvveti, yemek yapılacak mutfaktan kaçış açısı kadar mükemmeliz

Türünden sözler kullanarak kendimizle övünmeyiz .mütevaziyiz.Cümleden de anlaşıldığı üzere siz erkekler hiç mutevazi değilmişsiniz :O

Ahanda taşı atar ardıma bakmadanda kaçar giderim…Bu nası laftı yahu Avrupa yakasının dilberinin bi lafı vardı dillerde dolaşan :glm ne diyordu "ben lafımı ortaya kodum , beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar"

(Konu yarı ciddi yarı mizahi güzel devam ediyor…Okurkende tebessüme vesile oluyor…Konuyu dağıtmamak adına konudan şimdilik çekiliyorum )

Sakallı

Asistan
Biz erkekler, biz erkekler...
Siz kadınlar bakmayın biz erkeklere... :)
Siz kadınlar olmasaydınız, biz
erkeklerin hali harap olurdu... :)

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Biz erkekler, biz erkekler...
Siz kadınlar bakmayın biz erkeklere... :)
Siz kadınlar olmasaydınız, biz
erkeklerin hali harap olurdu... :)

Bencede :)
Kadinlar ayni anda bir kac isi yapabilirler
ama siz erkekler iki isi bile yapamazsiniz ayni anda
yalan mi ? ;)

Sakallı

Asistan
Biz erkekler kavanoz kapağından daha inatçıyız. Açılmayınca kapak, asla ısrarla isteyen diğer erkeklere vermeyiz. :D Bıçak ve ya herhangi bir aletle gizlice kapağı gevşetip havasını alırız. Sonra herkesin ortasında elim kayıyordu bakın işte böyle açılır deyip rahat bir şekilde açarız :eek:leyo:

Kavanozun altına bir iki kere kuvvetlice vurmak işini görecektir... :)