Biz erkekler...

garip70

Ordinaryus
Teknolojik bir ürün alırken yahut bir Araba alırken en ince detayına kadar iniyorsunuz =)

İş insanların bakın kadınların demiyorum -kadınların ruhunun ayarı farklı kabulümdür- hayata dair
sürece gelince otomatik düz mantığa nasıl geçiş yapıyorsunuz orayı çözemedim =)

O başka o başka. Paranız varsa teknolojik ürünün en iyisini alırsınız. Para yoksa da cebinizin izin verdiği kadar. Bu detay değil ki...
Hayata dair ayrıntıya gelince, çok fazla ciddiye alıyorsunuz hayatı. Boş verin. Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.
İnsanların duyguları gerçekten çok önemli, önem veririm elbette niye vermeyim.

Ama siz kadınlar detay deyince, itiraf edeyim açıkçası korkuyorum. Çünkü o detayın nerelere kadar gideceği inanın çok karanlık ve ürkütücü...

Detay önemli miymiş
kaderde benden de duymak varmış kaldı 67 galiba garip kardeşim
yavaş yavaş tüketeceğiz sizi =)

Eyvallah... Canınız sağ olsun... :)

spesifik

آزادی قید و بند
sn @garip70 ürkütücü mü ?
Şaşırdım doğrusu
haklı olabilirsiniz kadınlar incitmeye odaklanırlarsa daha acımasız olabiliyorlar
ama takılmaya gelince ne kadar derin acıtsalar bile erkekler takmıyorlar
kadınlar tam aksi önemsenmeyecek olsa bile takabiliyorlar =)
bu fıtrat galiba bilmiyorum
uzatmamak takılmamak lazım
bir de ifade ederlerse kadınlar takılmazlar kolay kolay
bastırılmaması yani dinlenilmesi lazım

detaylarda bazen vefa gizlidir
bu vefayı görmenizi istiyorlarsa izin vermelisiniz
yoksa hem göremeyebilir hem de incitmiş olursunuz
bilmem anlatabildim mi ...

tükenmeyelim tüketmeyelim inş
teşekkür ederim

Kaptan

Mecra Yazarı
söyle ona sebastian
kadinlar ilgi bekliyor da biz tren mi bekliyoruz

spesifik

آزادی قید و بند
Bazı beylere göre
-Hatun şu kumandayı ver önümden de çekil ... ilgi cümlesidir mesela =)

takdiri size bırakıyorum...

kadın veriyor sonra soruyor
-kahve de yapayım mı !!!

bu arada düz mantık eleştirisini erkek kardeşime binaen söylemiştim
birlikte bir iş yapıyoruz da kendileriyle =)

Kaptan

Mecra Yazarı
bütün bayan arkadaslara bi tüyo vereyim
evliklikleri boyunca rahat etsinler

ayip olacak ama ne kadar öküz olursa olsun "esinize karsi cilveli olun"
hicbir erkek buna dayanamaz
sonra istediginizi yaptirabilirsiniz

kusura bakmayin cok acik oldu ama öyle
baska türlü ifade edemezdim

nefahtü

Kıdemli Üye
DPY8TL0WAAI-OtQ.jpg

nefahtü

Kıdemli Üye
Siz Erkeklerini yemek tarifleri:

Domatesli Biberli Yumurta: Büyükce bir tavaya yag domates ve biber koyup bir sigara yakiyoruz. Sigaranin külü yere düsmek üzereyse yumurtalari eklemenin zamani gelmis demektir. Yumurtalari kirip sigaramizi bitiriyoruz. Pismistir herhalde. Ocagin altini kapatiyoruz.

Biberli Domatesli Yumurta: Her gün domatesli biberli yumurta yemekten sikildigimizda yapabilecegimiz bu enfes yemek. tipki biberli yumurtali domates gibi pisiriliyor.

Makarna: Bir tencere dolusu sicak suya makarna posetini bosaltip mac izlemeye basliyoruz. Ilk yarinin ortalarina dogru kalkip altini kapatiyoruz. Tencerenin icinden sectigimiz makarnayi fayansa firlatiyoruz.Yapisirsa pismis demektir. Devre arasinda hala icinde su kaldiysa tencerenin kapagini kapatip lavabodaki en kirli tabagin üzerine dogru döküyoruz (o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar catalla yenebiliyor)... Üzerine ketcap sIkIp yiyiyoruz. Not: Fayansa firlattiginiz makarnayi bi ara oradan alin. Sayica fazlalastiklarinda bazen hangisini firlattiginiz karisiyo.

Tuzlu Makarna: Yapilisi ayni makarnaya benziyor. Tek farki bu kez makarnalari suya atmadan once tuz koymayi akil ediyoruz .. Öyle daha güzel oluyor.

Pilav: Pilav aslinda basit bir yemek degil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumusak ve tane tane olmasi gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirincleri tektek pisirdiginizde tane tane oluyorlar ama uzun sÜrÜyor. Maharet hepsini bir arada pisirebilmekte; ama cok da sorun etmeyin. Nasil olsa icine yogurt koyup bulamac haline getirdigimizde hepsi birbirine yapisiyor. Kisaca yag koyup Üzerine pirinc ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pisiriyorsunuz.. Hem bunu sÜzmeye de gerek yok.

Patates Kizartmasi: En kolay islerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kizgin yaga atiyorsunuz. Tek yapmaniz gereken altini zamaninda kapatmaniz. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yüzden sadece tv'de pembe dizi izlerken yapin. Bir de diger yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabaga koymak gerekiyor. Onun disinda cok kolay.

Orta zorluktaki yemekler

Hazir Pizza: Pizzamizi firinimiza atip pismesini bekliyoruz daha sonra firindan cikarip yanik yerlerini bicakla kaziyoruz. Dikkat edilmesi gereken tek sey kazirken üzerindeki malzemeleri mutfak tezgahina yapistirmamak.

Hazir Köfte: Bu da nispeten zor bir yemek. Bir miktar sivi yagi teflon tavaya koyup köfteleri icine diziyoruz. Köfteler tavayla ayni renk olmadan altini kapatmak gerekiyor. O yüzden basinda beklemek lazim.

Zor yemekler

Konserve Türlü: Bir miktar yag ve salcayi tencereye koyup konservenin icindekileri döküp üzerine su koyuyoruz. Pismesi cok uzun sürüyor. O sebeple basinda beklemiyoruz. Gidip tv izliyoruz. Her seferinde yandiklari icin henüz tadina bakamadim ama konservenin üzerindeki resme bakilirsa guzel bi seye benziyor.

Tavuk: Yapilisi makarna gibi. Sicak suyun icine atiyoruz arada pisip pismedigine bakmak icin hayvanin kaba etine catal sapliyoruz. Bu yemek pistikten bir iki gün sonra üzeri jelibon gibi oluyor. Bu yüzden pisirirken istege bagli olarak bolca toz seker eklenebilir.

Ultra zor yemekler

Kiymali Bamya: Konserve türlüye benziyor ama icine daha önceden kavrulmus kiyma konulmali. Kiyma kavurmak cok zor ve zahmetli bir is. Bu yüzden makarna pisirmeyi öneriyorum.

Püf noktalar

-Yemekleri daima tencerenin icinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemis olursunuz.
-Asla sade pilav yapmayin. Domatesli pilav yaptiginizda bir seye benzemese bile renginden anlasilmaz.
-Mutlaka soganli bir yemek yapacaksaniz asla sogana dokunmayin. Özellikle rendelediginizde elleriniz cok kötu kokuyor. Bunun yerine sogana ekmek tahtasiyla bes alti kez vurmayi deneyin, ayni isi görür.
-Patates kizartacaksaniz soydugunuz patatesleri asla yikamayin. Kizgin yaga attiginizda cok kötü patliyorlar.
-Yemekler asla kendi baslarina hareket etmezler. Sayet gecen ay yaptiginiz tavuk kendi kendine kimildamaya basladiysa kurtlanmis demektir. Sakin yemeyin.
-Sebzeleri pisirdikce vitamin degerleri düser. Mümkün oldugunca cig tüketin.
-Karpuz tabaga koyulmasi fuzuli bir meyvedir. Ikiye ayirip ortasindan kasikla yiyebilirsiniz.
-Tencere kapagi en mükemmel tabaktir.
-Buzdolabinin sebzelik olarak adlandirilan kismi yemeyi düsünmediginiz seylerin saklanmasi icin idealdir. Bu bölüme konan seyler nasil olsa bir süre sonra unutulur.
-Sebzeligin kapagini siki kapatirsaniz cürüyen seylerin kokusu dolaba daha az yayilir.
-Spagetti paketini acmak icin paketi ortasindan sikica kavrayin ve altini tüm gücünüzle fayansa vurun. Paketin üst tarafi yirtilacaktir. Belki bu islem sirasinda makarna unufak olabilir ama risk almaya deger. Özellikle misafirlerin yaninda yaparsaniz tavsiye ediyorum. Öyle daha güzel, bu size cok maco bir hava verir.
-Sagda solda kulagima caliniyordu. Mutfak robotu denen bisey varmis. Birden icimi bir heyecan kapladi. Ulan madem bu isin robotu var ben niye kosturuyorum yillardir diye sinirlendim. Hemen gidip aldim bi tane. Eve gelip kutusundan cikardigimda itiraf etmeliyim ki hayal kirikligina ugradim biraz. Ben acikcasi ufo gibi bisey bekliyodum, bu bildigimiz tencerenin plastigi. Icindede vantilator gibi bisey var. Bununla birlikte bi ton plastik zimbirti daha cikti icinden ama bi ise yarayacaklarini sanmiyorum. Neyse fisini taktim denemek icin bi tane sogan attim icine. Bakalim ne yapacak diye bekledim. Kabuklarini bile soyamadi essogluesek. Paramparca etti birakti. Sinirlendim attim bi kenara yazdan beri duruyo orda. Bir ara yikayip o vantilator gibi olan seyi bilgisayarima takmayi düsünüyorum. Belki fan olarak is görür. Onun disinda tamamen para tuzagi.

Olay budur !

Hakperest

Kıdemli Üye
bütün bayan arkadaslara bi tüyo vereyim
evliklikleri boyunca rahat etsinler

ayip olacak ama ne kadar öküz olursa olsun "esinize karsi cilveli olun"
hicbir erkek buna dayanamaz
sonra istediginizi yaptirabilirsiniz

kusura bakmayin cok acik oldu ama öyle
baska türlü ifade edemezdim
Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır deseydin yeterdi :)