Bid’at ehli ile dostluk kurmak

zebih

Kıdemli Üye
:eek:fftp: nereye baksam mezhep kavgasi var, neden kimse ilk önce ben müslümanim diye bas bas bagirmiyor, moralim bozuluyor bu kavga yazilarini okudukca :(

sultan-ana kardeş,

bu hal, bu ümmetin maalesef imtihanıdır.

meseleler esasen çok ağırdır.

bu ağırlığı taşıyabilmek de zordur.

bir yandan Rasulu muhterem aleyhisselam'ın en sevdicekleri hazreti ebubekir, hazreti ömer radıyallahu anhum'a buğz eden; ama Allah rasulunun gözbebekleri hasan ve hüseyin efendilerimiz radıyallahu anhum'a müthiş bir sevgi duyan insanlar...

bu çelişkiyle yaşamak da çok zor...

bu imtihandan Allah Teala hakkıyla çıkmamızı nasib eylesin bizlere. amin.

yanılmıyorsam ahmed bin hanbel rahimehullah'a şöyle bir soru soruldu:

muaviye ve ali (radıyallahu anhum) hakkında ne düşünüyorsun?

imamımız soru sahibine buyurdu ki:

sen ensar mısın?

hayır!

muhacir misin?

hayır!

defol meclisimden, senin bozuk fikirli biri olduğunu düşünüyorum!

sevgilerimle

albay_hasan

Paylaşımcı
:eek:fftp: nereye baksam mezhep kavgasi var, neden kimse ilk önce ben müslümanim diye bas bas bagirmiyor, moralim bozuluyor bu kavga yazilarini okudukca :(

Sn.Sultan-ana

Sanırım burda aydınlatılması gereken bir mesele var. Bir mü'min inandığı davanın kavgasını vermiyosa o davanın ne kadar onun olduğu tartışılır. Hem iman edeceğiz, hemde bu imanımızın nasıl olması gerektiğini ortaya koyan din büyüklerinin kelamlarını çarpıtıp kendi boş hayallerini ortaya koyan ve bizim hassas olduğumuz konulara küfür eden anlayışla mücadele edeceğiz. Bunu bize zaten inancımız emrediyor.

Ortamı boş bırakalım, isteyen gelsin kutsal değerlerimize istediği gibi hakaret etsin. Oh ne ala memleket! Sormazlarmı bize siz neciydiniz diye?

Birde bunları okuyupta gerçekmiş zannına kapılabilecek olası kardeşlerimizin vebalini almakda var susmakla. Ne yapmamızı önerirsiniz? Buyrun ortaya fikir koyun..

Bu vatandaşları seyretmek olanaksızlığını bizden istemiyorsunuz sanırım. Hak ile batıl kavgası yeni bir şey değildir. Bu kıyamete kadar devam edecek olan bir gerçektir.

albay_hasan

Paylaşımcı
Farklı sesleri duymak başka birşey..

Bu farklı seslerin birbirlerinin değerlerine iftira atması, hakaret etmesi farklı birşey.

Farklılık hakkı bulmak adına olursa, edeb sınırları içerisinde olursa dinlenir.

Bunun haricindekiler farklılık değil, din adına yapılan ama dine zarar getiren şeylerdir.

kemalali

Profesör
:)

Siz hala mezhep kavgası zannedin adamlar Ehli Sünnete çıksın iftiralar atsın bizimde çıtımız çıkmasın mı? Benimde morelim mezhep kavgası zannedenlere bozuluyor. Hak Mezhepler arasında kavga yok Hak Mezheplere saldırı var.

Sabr-el-Hayat

Profesör
kemalabdullah kardesim Allaha sükür müslümanim, mezheplere saldirilari asla onaylamiyorum, siz benim sitemimi yanlis yere götürmektesiniz.

bilindigi gibi, isim vermeyi gerek görmüyorum biliyorsunuzdur,
bazi cografyada ayni dine mensub, farkli mezheplerden insanlar din kardesine karsi birbirlerini yiyip bitiriyorlar, benim sitemim, üzüntüm bu konuyla ilgilidir,
hayirda kalin insallah...vesselam

kemalali

Profesör
kemalabdullah kardesim Allaha sükür müslümanim, mezheplere saldirilari asla onaylamiyorum, siz benim sitemimi yanlis yere götürmektesiniz.

bazi cografyada ayni dine mensub, farkli mezheplerden insanlar din kardesine karsi birbirlerini yiyip bitiriyorlar, benim sitemim, üzüntüm bu konuyla ilgilidir,

Mezheplere saldırılmasını onaylamadıgını biliyorum. Sözüm şahsınıza degil geneledir. Irakta Şii Camileri bombalayanlar Müslüman degil. Şiiler kışkırtmalara kapılmamalı.

seyyidabdullah

Asistan
Allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun

Sultan ana sorarım size :

Bu birbirini yiyip bitirenler kimdir. ? Somut konuşalım .Örneklerle.

Eğer kastınız Ehlisünnet ve şia ise tam olarak itirazım var. Şia içerisinde din kardeşim olmayan çok adam var. Hatta din kardeşim olana daha şahsen hiç rastlamadım.

sorarım size Bir adam ananıza babanıza sövse, Bunuda kitaplarına yazsa o adam kardeşiniz olabilir mi ?

Peki ben niye Anamdan babamdan çok sevdiğim Hz. Ali efendim vb. dahil Sahabe efendilerime kafir diyen Adama Kardeşim diyeyim.

Amma Tanımadığımız kısmına hürmeten ŞİA toptan din kardeşimiz değildir diyemiyorum. Belki vardır içlerinde .

Aynı dinden olup farklı mezheplerde olanlar Bu gün için Hak mezhepler yani 4 mezhep mensuplarıdır. Ehli sünnet mensuplarıdır. Tanımadığım kısmıda dahil tümü Benim kardeşimdir.Kanım canım kısaca herşeyim yollarına feda olsun.

Şia , harici , vahabi , kaderi vb gibi Ehli sünnet ulemasının bazen tekfir ettiği Batıl mezheplerde olanlar için bu cümleyi kuramam kusura bakılmasın.

Eğer örnek Irak falansa sözüm şu :Bir kısım vatansever Ehli sünnet , İşgalci amerikalılar ve onların işbirlikçilerine savaş açmıştır. Başka savaş açan batıl fırkalarda vardır.Şia yönünü seçmiş muhalif sesler olsada Amerika gelince Alkış tutmuştur. Savaş Mezhep savaşı değil işgalciler ve kuklalarına karşıdır. Kuklaların içinde sünniler de vardır. Onlarda hedeftir.

Bu olayın aslı budur. Ancak mezhep savaşı hiç olmayacak diye bir şey yok. Her an bizim yakın coğrafyamızda dahil olmak üzere hep olan hak-batıl savaşı cereyan edebilir. Bu durumda saflar da bellidir. Hak mezhepler ve batıl mezhepler. (Bir de şimdi yeni akım var Vahdetçiler.Onlar zamanı gelince ya saflarını seçerler yada 3. saf olarak kendi başlarına kalacaklardır.)

Allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun

Sabr-el-Hayat

Profesör
sayin seyyidabdullah kardesim,

ilk önce sizin kadar bilmesemde bi'dat ehli ile dost olunmayiniz emri var...

iraktaki veya diger yerlerde de dinimiz gerektiginde gereken yerlerde savasilmasini emrediyor, fakat müslümanim diyen ve kelime-i sehadeti getirenler bizim kardesimiz degil midir sizce?

Sunnilerin icinde ne kadar, caferilerin icinde ne kadar, hanbelillerin icinde ne kadar, malikilerin icinde ne kadar, bilmem sialarin icinde ne kadar bi'dat ehli veya müsrik, veya veya...var, bu konularala fazla ugrasmayi abes görüyorum, sizcede zaman kaybi degil mi?

ben imanimi kurtardim da öte tarafta kim bi'dat ehliymis degil mis beni fazla ilgilendirmiyor... herseyden önce din kardeslerimizi sevmeliyiz, savunmaliyiz (yanlis olani degil tabii yanlis anlasilmasin), koruyarak, severek bir yerlere varabiliriz insallah...

sorarım size Bir adam ananıza babanıza sövse, Bunuda kitaplarına yazsa o adam kardeşiniz olabilir mi ?
<-- bu sorunuzun bu konuyla ne alakasi var anlamadim?

yinede cevap vereyim efendim: icimden "kardesim" demek gelmesede, eger kelime-i sehadeti getirmis ise, o kisi din kardesimizdir, bu kötü bir insan olsada, bana küfr etsede degismez, bilmem anlatabiliyor muyum?

insanlarin niyetlerini, kalplerdekini ancak Allah C.C. bilir, bir insana sen susun demek bana/bize düsmedigini düsünüyorum. Eger mü'minsek, kardesim sen sunu eksik yapiyorsun, sen sunu yanlis biliyorsun bile demeden, su söyle yapilmisti, böyle yapilir gibisinden nasihatta bulunmak bize yakisir...

bu bi'dat ehli konusuna fazla girmek istemiyorum, zaten sizin kadar bilgimizde yok...

selam ve dua ile kalin insallah...

seyyid abdullah kardeş lütfen hz. ali ye haşa söven ve yine diğer sahabelere ve anne babaya söven şia kitaplarına örnek veriniz
sözü ortaya atıp işin içinden çıkmak la olmaz bu iş
ayrıca ıraktaki durumla şia inancının ne alakası var inanç başka bir şey o inanca bağlı kişilerin yaptıklar başka
hz. ali ne güzel demiş-- sen önce hakkı tanı ehlini de tanırsın batılı tanı ehlini de tanırsın--
ayrıca şia ayı tekfir eden sünni alim varsa o ali değil zalimdir en kibarca ifadesiyle
ve zaten bu kafa da ki lere ALLAH Hidayet versin yok biz bildiğimizden şaşmayız derlerse Allah muntakimdir.
ve yine bu tip adamlarla kardeş olmak istediğimiz de yok boşuna heveslenme
yani senin zihniyetindekilerle
ltfen delil getir de görelim bakalım kimmiş kafir acaba bizmi bu iftirayı atanlar mı
BENCE kafir -- alevileri katletmek mübahtır diye fetva çıkaran sözde alimler ve bu şeytani fetvaları uygulayan zalim sultanlardır

SELAM VE DUA İLE

seyyidabdullah

Asistan
Allahın selamı ve rahmeti Müslümanların üzerine olsun olsun

seyyid abdullah kardeş lütfen hz. ali ye haşa söven ve yine diğer sahabelere ve anne babaya söven şia kitaplarına örnek veriniz
sözü ortaya atıp işin içinden çıkmak la olmaz bu iş
ayrıca ıraktaki durumla şia inancının ne alakası var inanç başka bir şey o inanca bağlı kişilerin yaptıklar başka
hz. ali ne güzel demiş-- sen önce hakkı tanı ehlini de tanırsın batılı tanı ehlini de tanırsın--
ayrıca şia ayı tekfir eden sünni alim varsa o ali değil zalimdir en kibarca ifadesiyle
ve zaten bu kafa da ki lere ALLAH Hidayet versin yok biz bildiğimizden şaşmayız derlerse Allah muntakimdir.
ve yine bu tip adamlarla kardeş olmak istediğimiz de yok boşuna heveslenme
yani senin zihniyetindekilerle
ltfen delil getir de görelim bakalım kimmiş kafir acaba bizmi bu iftirayı atanlar mı
BENCE kafir -- alevileri katletmek mübahtır diye fetva çıkaran sözde alimler ve bu şeytani fetvaları uygulayan zalim sultanlardır

SELAM VE DUA İLE

O sözüm aslen haricilere atılmış bir taştır. Onlarda şia gibi ehli bidat ttır. Sahabeye söven ve küfreden herkes ehli bidattır. Kafir diyen kafirdir.

Şianın Hz. Ali efendim Hakındaki en büyük yalanı iftirası Dağları titretmiş İSLAM mücahidi olmasına rağmen Onun 30 küsür yıl boyunca Zulme karşı sustuğunu söyleyip onu Takiyyecilikle ve iki yüzlülükle suçlamasıdır.

Akıl alır mı acaba Koca Hz. Ali efendimin hanımını kapıya kıstıracaklar ve Zülfikar kınında duracak , kelle almayacak.

Hayatın boyunca sevemedin zaten YAVUZ SULTAN SELİMİ . Şimdi tekfir serbest zaten.

Ey koca halifem ey mısır fatihim ey osmanlım nerede kaldın da bizi bu hallere düşürdün.

Nasılsa forumdaki bütün sünniler dilsiz . Konuş bakalım.

Karşında sadece ben kalsamda Zülfikar hangi kelleyi alacağını iyi bilir. Tasalanma.

Allahın selamı ve rahmeti Müslümanların üzerine olsun olsun

seyyidabdullah

Asistan
Allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun.

sayin seyyidabdullah kardesim,

ilk önce sizin kadar bilmesemde bi'dat ehli ile dost olunmayiniz emri var...

iraktaki veya diger yerlerde de dinimiz gerektiginde gereken yerlerde savasilmasini emrediyor, fakat müslümanim diyen ve kelime-i sehadeti getirenler bizim kardesimiz degil midir sizce?

Sunnilerin icinde ne kadar, caferilerin icinde ne kadar, hanbelillerin icinde ne kadar, malikilerin icinde ne kadar, bilmem sialarin icinde ne kadar bi'dat ehli veya müsrik, veya veya...var, bu konularala fazla ugrasmayi abes görüyorum, sizcede zaman kaybi degil mi?

ben imanimi kurtardim da öte tarafta kim bi'dat ehliymis degil mis beni fazla ilgilendirmiyor... herseyden önce din kardeslerimizi sevmeliyiz, savunmaliyiz (yanlis olani degil tabii yanlis anlasilmasin), koruyarak, severek bir yerlere varabiliriz insallah...

sorarım size Bir adam ananıza babanıza sövse, Bunuda kitaplarına yazsa o adam kardeşiniz olabilir mi ? <-- bu sorunuzun bu konuyla ne alakasi var anlamadim?

yinede cevap vereyim efendim: icimden "kardesim" demek gelmesede, eger kelime-i sehadeti getirmis ise, o kisi din kardesimizdir, bu kötü bir insan olsada, bana küfr etsede degismez, bilmem anlatabiliyor muyum?

insanlarin niyetlerini, kalplerdekini ancak Allah C.C. bilir, bir insana sen susun demek bana/bize düsmedigini düsünüyorum. Eger mü'minsek, kardesim sen sunu eksik yapiyorsun, sen sunu yanlis biliyorsun bile demeden, su söyle yapilmisti, böyle yapilir gibisinden nasihatta bulunmak bize yakisir...

bu bi'dat ehli konusuna fazla girmek istemiyorum, zaten sizin kadar bilgimizde yok...

selam ve dua ile kalin insallah...

Sultan ana Ben sana söz veriyorum sünnilerin içinde çok günahkar var amma müşrik yok.bidat ehli yok.sahabe düşmanı yok.

Bidat ehlini tanıman için sana bir kıstas vereyim. Eline bir cetvel gibi al bunu bilgisizde olsan kullanması çok kolay.

Eğer bir adam şu cümleyi benim kadar içten ve yürekten kuramıyor ise O adam ehli bidattir.
" ELHAMDÜ LİLLAHİ RABBİL ALEMİN
ESSELATÜ VE SELAMÜ ALA RASULUNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ ECMAİN "

yani bir adam sahabenin ve ehli beytin tümüne aşık olmadan sünni olamaz. Peygamberin yolu bu idi.

Sor şimdi şiaya : Sahabenin tümüne dua eder mi? Selam verir mi ? yoluna ölür mü ?

Sor şiaya HZ. Ayşe validem Ehli beyt mi değil mi ? Yoluna kurban olunur mu olunmaz mı ?

Hele sahabeye kafir diyen Kendisi kafirdir.

Allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun.

Satuk Buğra

Profesör
Seyitaptullah, şiilerde sünnilerde müslümandırlar ve kardeştirler. Şİİ VE SÜNNİ MÜSLÜMANLAR kardeştirler,, aksini söyleyerler sadece ve sadece islam düşmanları ve kafirlerin oyuncaklarıdır. SÖYLEDİKLERİNİZLE bunu ispat ediyorsunuz. Şİİ VE SÜNNİ MÜSLÜMANLARIN kardeş olması islamın gereğidir ve bu gereğin gereklerini yapmak farzdır. AKSİNE ZIRVALAMAK İSLAMA İHANETTİR.

albay_hasan

Paylaşımcı
Mesnetsizlik ve yüzsüzlük bir meslek değildir.. Karakter bozukluğudur.

Satuk Buğra

Profesör
Tıpkı albay hasanın yaptığı gibi. SİZDEN DAHA FAZLA KARAKTERİ BOZUK BİRİSİNE İNAN RASTLAMADIM. AJAN PROVAKATÖR. EDEPSİZ TERBİYEZİ UKALA HERİF. KERA MEZIN.

albay_hasan

Paylaşımcı
Tıpkı albay hasanın yaptığı gibi. SİZDEN DAHA FAZLA KARAKTERİ BOZUK BİRİSİNE İNAN RASTLAMADIM. AJAN PROVAKATÖR. EDEPSİZ TERBİYEZİ UKALA HERİF. KERA MEZIN.

Kötü söz sahibine aittir.

Tıpkı din değerlerine, büyüklerine yaptığın hakaretler gibi. Şu başlık ne güzel gidiyor.. Ne diye ortaya benim adımı atıp laf atıyosun? Ortaya koyacak bir şeyin yok çünkü.. Saldırı, tahrik ve edepsizlikten başka..

Bak koçum sana bişey diyeyim. Eğer sende delikanlılığın zerresinin olacağını bilsem, seni gelir istediğin zaman istediğin yerden alırım. Krallarınıda imdada çağırsan değişmez.Ama ne sende ne de senin sığındıklarında zerre yürek yoktur eminim.

Kartallar havalandığında, çakallar siner.

seyyid abdullah denen kardeş diyim artık sen demesende
öncelikle ALLAH seni ıslah etsin

sana şunu diycemki

birincisi

ALEVİ leri katletmek mübahtır diye fetva çıkaran ebu suud efendi gibi yezid ler
ve o uyduruk fetvayı uygulayan sözde halife zalim osmanlı padişahları na müminlerin meleklerin ve bütün lanet edenlerin laneti üzerlerine olsun.

ikincisi
1400 yıldır
kendiniz dışındaki herkesi katlettiniz tahkir tekzip tahrik tecavüz cinayet bini bir para
ama ne oldu yok edemediniz
şii müslmanlar ehlibeyt imamlarının yolunu sürdürdü
ve çoğalarak dünyanın her yanına yayıldılar

sen ve senin gibi ler çatlayın patlayın çıldırın kudurun delirin
biz varız ve hep olmaya devam edicez

Satuk Buğra

Profesör
Kötü söz sahibine aittir.

Tıpkı din değerlerine, büyüklerine yaptığın hakaretler gibi. Şu başlık ne güzel gidiyor.. Ne diye ortaya benim adımı atıp laf atıyosun? Ortaya koyacak bir şeyin yok çünkü.. Saldırı, tahrik ve edepsizlikten başka..

Bak koçum sana bişey diyeyim. Eğer sende delikanlılığın zerresinin olacağını bilsem, seni gelir istediğin zaman istediğin yerden alırım. Krallarınıda imdada çağırsan değişmez.Ama ne sende ne de senin sığındıklarında zerre yürek yoktur eminim.

Kartallar havalandığında, çakallar siner.

Sen gelmeye zahmet etme efendi, adres verde ben geleyim, böyle konuşmak istemezdim ama, başka çare bırakmıyorsun.

Sofuoglu

Ordinaryus
sözde halife zalim osmanlı padişahları na müminlerin meleklerin ve bütün lanet edenlerin laneti üzerlerine olsun.

hoop yavas ol bakayim,once hizaya gel,varsa yezite kinin seyid abdullah"a zehirin onlara kus,ama onlarin uzerinden ecdadimiza yok sozde halife,yok zalim vs gibi sozlerle haddini asarak senin tabirinle sende yezitlik yapma,

once imzana bak sonra hizaya gel,daha fazlada ileriye gitme......!!!!!!

Satuk Buğra

Profesör
Kişi sevdiği ile beraberdir. RASULULLAH ÖYLE BUYURUYOR. Ya Rabbi bizleri Senin Habibinin Ehli Beytinin zalim katillerinden beri kıl.

Sofuoglu

Ordinaryus
Kişi sevdiği ile beraberdir. RASULULLAH ÖYLE BUYURUYOR. Ya Rabbi bizleri Senin Habibinin Ehli Beytinin zalim katillerinden beri kıl.

kim bu katiller satuk bugra? yinemi kerbelaya geldiniz ?

kim kimi seviyor,bunu olcecek bir dereceniz veya olcu aletinizmi var....?

hic kimse icerisindeki kini ve kusmugu ecdadimiz uzerinden kusamaz,bunu bilin gerisi size kalmis

ama her daim vahdetten ve kardeslikden bahseden satuk bugraninda alevi zihniyeti ile hareket etmesi acikcasi bizleri uzmusdur

selametle