Beklenen Mesih nerede, Mehdi kim?

ummuhan

Kıdemli Üye
eeeeeeeeeeeeee başka, bayanların erkeklerde msnde görüşmemesi gerek ise belediye otobüsü örneğine ne oldu:) senin takvan brezilyadaki genç kızlar ve erkeklerin bir arada olduğu yere kadar mı?

hanımların yabancı erkeklerle bir arada bulunması da doğru değil, msnden görüşmesi de doğru değil desen ölür müydün? tuttun belediye otobüsü örneği vererek kendini komik duruma düşürüyorsun?

Şimci şöle Kırmızı Yeşil (yeşil diye diye nassı yeşil oldun ama :) ) kardeş... o taraftansa yapılanlar kitabına uydurulur diğer taraftan sa tu kaka denilir ve öyle yorumlanır durum bu yani :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bak doğru

Ağbi yazacağıma

agbi yazmışım.

agbi nin anlamı içinde bulunduğum cemeatte bir çağrı dır tanınmadır.

Bu Forumlarda ne Forum u DÜŞÜNCE fORUMLARI YANİ BEN DÜŞÜNCEMİN NİTELİĞİNİ BELİRTEN BİR AVATAR İSİM KULLANMIŞIM.

yani sizin GİBİ iSLAM VAR OLDUKÇA DÜŞMAN OLAN FİTNE ÜRETEN bİR mİLLETİN ana dilini KULANMAMIŞIM.

iLGİNÇ BİR BENZETME OLDU.

ŞİMDİ BAK BÜYÜKLERİMİZ HAKLIMIŞ.

KIRMIZI & SARI & YEŞİL Şimdiki avatar ismin rengi Gürdünmü HAŞA ASLA BU RENKLERİN anlatımını bu Üç rengin anlatmak istediğini sana karşı düşünemem.Düşünmekten de ALLAH a sığınırım.

Benim için siz yalnızca İNGİLİZ hayranı bir Kırmızı Sarı sınız.

Sen de benim için BÜYÜK BİRADER hayranı birisisin:)

Eğer anlaman kıt olmasaydı beni ancak İNGİLİZCE HAYRANI olmakla suçlayabilirdin (ki bu da yanlıştır, ben ingilizce bilmem, eğer hayranı olsaydım öğrenirdim::) ama sen İNGİLİZ HAYRANI OLMAKLA suçluyorsun:)

İngilizce ayrı İNGİLİZ ayrıdır ki ben ikisinin de hayranı değilim ama olsun sen gene de konuşmaya devam et:)

Senin türkçeye hayranlığın, hakimiyetin de bu kadar:)

Sen konuya gel, benim nickime bu kadar sarılma, burdan sana ekmek çıkmaz:)

GENCAKINCI

Profesör
Kapasiteniz buuuuuu

Ne diyebilirim ki.

Ben TAKVA dan bahsediyorum.

KIZ ile ERKEK aynı yerde bulunamaz.

TAKVA bunu der.

Anlatmak istediğim bu.

Yer Brezilya

Evet takva ya göre Bayan ve Erkeğin msn de görüşmesi bile YANLIŞ.

Niye Kendimi komik duruma düşüreyim GERÇEKLERİ söylemek sizce KOMİKLİK mi ?

Evet TAKVA ya göre Bayanların Erkeklerle aynı Otobüste olması , Pazarda olması , Alışverişte olması TAKVA ya göre YANLIŞ.

Cevap verdiğim kişi TÜRKİYE deki hemde İslam Ülkesindeki GERÇEKLERİ görmüyor kalkıyor Bir başka Kıtada yaşanan olayı getiriyor. SANKİ KENDİSİ TAKVA ile yaşıyor.

Arkadaş sen bazı konuları anlamakta zorlanıyorsun. Belediye otobüsü,.çarşı ,pazar örneği vermişsin. Burada müslüman ve gayri müslüm genç kızlar ve erkekler geçici olarak birbirlerini bir kere görmekteler. Zaten takva sahibi müslüman gençler bakmaz bile.

Ama Brezilya'daki Gençlik Merkezi Gülen Cemaati tarafından kurulmuş.Amaç, Müslüman ve Gayri Müslüm gençlerin tanışması ve kaynaşması için. Sonuçta ne olur? Böyle acaip evlilikler olur. Yani Çift dinlilerle ve Gayri Müslümlerle evlilikler olur.

Gülzar-ı İrfan

..............
Bak doğru

Ağbi yazacağıma

agbi yazmışım.

agbi nin anlamı içinde bulunduğum cemeatte bir çağrı dır tanınmadır.

Bu Forumlarda ne Forum u DÜŞÜNCE fORUMLARI YANİ BEN DÜŞÜNCEMİN NİTELİĞİNİ BELİRTEN BİR AVATAR İSİM KULLANMIŞIM.

yani sizin GİBİ iSLAM VAR OLDUKÇA DÜŞMAN OLAN FİTNE ÜRETEN bİR mİLLETİN ana dilini KULANMAMIŞIM.

iLGİNÇ BİR BENZETME OLDU.

ŞİMDİ BAK BÜYÜKLERİMİZ HAKLIMIŞ.

KIRMIZI & SARI & YEŞİL Şimdiki avatar ismin rengi Gürdünmü HAŞA ASLA BU RENKLERİN anlatımını bu Üç rengin anlatmak istediğini sana karşı düşünemem.Düşünmekten de ALLAH a sığınırım.

Benim için siz yalnızca İNGİLİZ hayranı bir Kırmızı Sarı sınız.

Ya hu konu nereden nereye gelmiş..
Helal olsun sabah sabah iyi güldürdünüz beni AĞBİ.....:D
Yalnız burada size yakışan bu bölümü ayrı bir konu halinde açıp akıl bazında tartışmaya açmak...:)
Fikri olmayanlar müdahele etmesin konuya ama lütfen...

ALLAHA EMANET OLUN

talib

Kıdemli Üye
Konu epey uzamış, artık birisi noktayı koysun. Mehdi mi değil mi?

talib

Kıdemli Üye
Üç nokta fakirin remzidir. Tek ve büyükce bir nokta koyulsun da artık yeni cümleler gelip aşamasın :)

Bu noktada bazılarının kafası çok karışık :)

hacifersat

Doçent
selam.

bi kitap tavsiyesi daha var !!!

belki çok duydunuz belki hiç duymadınız ?

ilginç hidayet öyküleri bu kitapta !!!

her telden, her batıl dinden ,dinsizlikten hidayete uzanan , hayatlarının dönüm noktası olan ve bizim bildiğimiz veya bilmediğimiz yönleriyle İslama bakış açısı, müslümanlara bakış açısı bu kitapta !!!

şimdi diyeceksiniz bize ne bu kitaptan biz zaten hidayete erenlerdeniz. bende öyle demiştim. lakin şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum ki belki at gözlüğüyle bakmaktan doğru bildiğiniz yanlışlardan, yanlış bildiğiniz doğrular elbette bu kitap işaret edecektir.

şimdi nerden çıktı bu kopnu bu kitap. yahu bırakın boş işleri ,,, hepiniz birer davetçi müslüman olun. peygamber efendilerimizle meslektaş olmayı istemezmisiniz. ?

yoksa sabit fikirli, aklını kiraya vermiş, kargadan başka kuş tanımam fikirsizliğiyle hareket edenlerle cedelleşmeyi bırakın. bakın Allah c.c. ne diyor !!!

"tartışmaya en çok düşkün varlık insandır " kehf 18/14

"ehl-i kitapla ancak en güzel yoldan müsadele edin" ankebut 29/46

bilen / bilmeyen kardeşlerin/arkadaşlarım bediüzzaman hzleri şu zamanın ehli mektelerine de ehli kitap diyor ona göre şer'i ilimleriöğrenmek için gayret edin. unutmayın herkesin etrafında davet edebileceği birileri elbet vardır.

bir kaç gün önce yılbaşı necaseti sizlere bir ders olsun. türkiyede millet akın akın dinden tecerrüd ederken , diğer memleketlerde akın akın islama giriyorlar . bazen bir davetçinin davetiyle bazende zamanın menrutlarına başkaldıran yiğitlerin eylemleriyle binlerce insan bir anda hidayete tabi oluyor.

herneyse cennete ototstop'u devamlı gittiğiniz kitpçıdan tedarik edebilirsiniz. her telden kardeş/arkadaşlar okusun. hepimizin alabileceği güzellikler mevcut.

selam ve dau ile.

GENCAKINCI

Profesör
Ebu Zer Gifari (r.a) anlatıyor: Resûlullah’a “Fatiha’daki gazap olunanlar”ın kimler olduğunu sordum; “Yahudilerdir.” buyurdular. Bahsi geçen “Sapıklar”ın kimler olduğunu sordum; Resûlullah , “Hristiyanlardır” buyurdular.

(TİRMİZİ) (HADİS-İ ŞERİF) (Sûnen, Tefsir,3) (Ahmet bin Hanbel,Müsned,4/378)

“Ey iman edenler !..............benim de düşmanım,sizinde düşmanınız olanlara sevgi göstererek, gizli muhabbet besleyerek onları dost edinmeyin.Oysa onlar,size gelen gerçeği inkâr etmişlerdir”

(MÜMTEHİNE S. 60.AYET)

Ey iman edenler! Kendi dışınızdakileri sırdaş edinmeyin.Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri durmazlar,hep sıkıntıya düşmenizi isterler.Gerçekten,kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden)belli olmaktadır.Kalplerinde sakladıkları(düşmanlıkları)ise daha büyüktür.Eğer düşünüp anlıyorsanız,ayetlerimizi size açıklamış bulunuyoruz.İşte siz öyle kimselersiniz ki,onlar sizi sevmedikleri halde siz onları seversiniz…………. Şüphesiz Allah kalplerin içindekini hakkıyla bilmektedir.”

(AL-İ İMRAN S.118.,119. AYETLER)

“Kim kendisi için doğru yol belli olduktan sonra, Peygamber’e(Hz.Muhammed) karşı çıkar ve müminlerin yolundan başka bir yola tabi olursa, onu o saptığı yönde bırakırız ve cehenneme sürükleriz;o ne kötü bir yerdir.”

(NİSA SURESİ 115. AYET)

‘’Kendinizden önce gelen milletlerin (Hristiyan ve Yahudilerin)yoluna karışı karışına, tıpatıp uyanlarınız(körü körüne taklid edenleriniz) elbette olacaktır. O kadar ki,şayet onlar (gayr-i müslümler) keler(kertenkele) deliğine girseler,siz de onlara uyup oraya girmeye çalışırsınız.’’

(BUHARİ) (HADİS-İ ŞERİF)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Aileden yakinim olan kendisini Fetulah Gülene kaptiran kardesimiz

Kendisine Fetullah Gülen in Mehdi oldugunu israrla Savunmaya basladi

Siz ne Diyorsunuz??

Ne hikmetse bir insan sevdiğini gözünde büyütüyor.Oysa fethullah Gülen, ABD'de gününü gün ediyor.Onun dinlerarası dialoğu başına iş açtı.Oysa müslümanlararası dialog yapacakken niye buna tenezzül etti ki?Ben fazla sevmesem de Fethullahçıları yeniden uyarmamız gerekiyor.Bu gidişat hiç de iyi değil...

Fethullah Gülen'i mehdi ilan eden her kim ise karşımıza çıksın alametlerini saysın bakalım neymiş o kadar..Ehli kitabı cennetlikten sayan Fethullah asla mehdi olamaz...

BELKİ O RÜYASINDA ONU MEHDİ OLARAK GÖRMÜŞ OLANLRIMIZ VARDIR.ŞEYTAN İSTEDİĞİ KADAR İNSANLA OYNAŞIR DURUR VE DE ALDATMASI KOLAY OLUR.

Dincsoy

Asistan
Konu epey uzamış, artık birisi noktayı koysun. Mehdi mi değil mi?

Aynen katiliyorum aslinda abimizin konuyu acmakta amacim Düzenli olarak Fetulahcilarin Sohbetlerine katilip aktiv olan kardesimizin birgün kalkip iddiali bir sekilde Fetlahin Mehdi oldugunu iddia etmesiydi,

konuyu acarak ta amaci burada birilerin acik bir sekilde görüslerini ögrenmek dogru degilse bile acik bir sekilde kekelemeden kivirtmadan,yok olurmu böyle sey resmen sasmaliktir,,diye vermeleri idi

elbette hepsini ayni keyfeye koyamayiz öyle bir niyetimizde yoktu,

amma ve lakin sunu da belirtmeliyim ki bu kardesimizin kafasina da ben abimiz sokmadi bu sasmaligi

bu sasmaligi düzenli katildigi sohbette kapmistir

bunu ben sadece bu kardesimden de duymamistir buda bizi sasirtmamistir

halen samimi cevap bekliyoruz (Acik Yürekli ,Kivirtmadan)

Web sitesi
www.islamtarihim.com
Mehdinin mehdilik iddiası olmaz da, bildiğim kadarı ile F. GÜLEN Allah dostu samimi bir müslüman. Bu da bizler için yeterli. Mehdilik işi derin bir mevzu bu konuda kesin karineler olmadan mehdiliğini tartışmak yersiz.:gl

ORHANCAN

Ordinaryus
Nokta işe yaramadı talip bak :)

o nokta konuyu biraz daha deşeleyin manasındaydı herhalde..

BİR AYRINTI...

Aynen katiliyorum aslinda abimizin konuyu acmakta amacim

Düzenli olarak Fetulahcilarin Sohbetlerine katilip aktiv olan kardesimizin

birgün kalkip iddiali bir sekilde Fetlahin Mehdi oldugunu iddia etmesiydi,

birisi düzenli bir şekilde sohbete gelmiş.. ve sonucunda İDDİA atmış.. aynen bir kuyuya atılan taş gibi..

Bakalım kim ve / veya kimler çıkaracakl iddia taşını..

Bu arada iddia sahibinin akrabası da sözlerimizi okumamış veya es geçmiş..

görmek istemeyen kadar kör olunmaz sözü açık ve seçiktir.. zaten Hocaefendinin ismini bilerek olsa gerek yanlış manalı yazmasından kendi düşüncesi zahir olmuş.. selamlarımla..

Verda

Gales
Bu başlığın bu kadar ilgi göreceğini hiç düşünmemiştim ya hu:D
yazılanlar hariç söz konusu başlığa bakarak bir iki kelam ediyim..
Fethullah hocanın mehdilik iddiasında bulunduğunu düşünmüyorum..
forumun bi başka başlığında Bediüzzaman için de aynı söylentiler olduğu bilinmektedir..
yani bu her zaman süregelen bişey olmuştur Alimlere duyulan hayranlık ifrat ve tefrit sınırlarını zorlayınca insanların söz konusu kişleri farklı görmelerine sebep olmuştur...
dün Bediuzzaman buğün Fethullah Gülen yarın falan kişi......süreeer gider...
selametle....

ORHANCAN

Ordinaryus
Bu başlığın bu kadar ilgi göreceğini hiç düşünmemiştim ya hu:D
yazılanlar hariç söz konusu başlığa bakarak bir iki kelam ediyim..
Fethullah hocanın mehdilik iddiasında bulunduğunu düşünmüyorum..
forumun bi başka başlığında Bediüzzaman için de aynı söylentiler olduğu bilinmektedir..
yani bu her zaman süregelen bişey olmuştur Alimlere duyulan hayranlık ifrat ve tefrit sınırlarını zorlayınca insanların söz konusu kişleri farklı görmelerine sebep olmuştur...
dün Bediuzzaman buğün Fethullah Gülen yarın falan kişi......süreeer gider...
selametle....

Allah razı olsun kardeşim..

ilgili şahıslar Mehdilik iddiasında bulunmazlarken..

zahiren görünen ve yapılan hizmetlerle Mehdi olabileceği düşünülmüş..

demek ki yapılan bir hizmet var ki.. bazı kardeşlerimiz Mehdi gelse bunlar gibi olabilir düşüncesindeler..

inşaallah Mehdi (AS) gelince iman nuruyla onu görür ve tanır ve tabii oluruz..

Dincsoy

Asistan
o nokta konuyu biraz daha deşeleyin manasındaydı herhalde..

BİR AYRINTI...

birisi düzenli bir şekilde sohbete gelmiş.. ve sonucunda İDDİA atmış.. aynen bir kuyuya atılan taş gibi..

Bakalım kim ve / veya kimler çıkaracakl iddia taşını..

Bu arada iddia sahibinin akrabası da sözlerimizi okumamış veya es geçmiş..

görmek istemeyen kadar kör olunmaz sözü açık ve seçiktir.. zaten Hocaefendinin ismini bilerek olsa gerek yanlış manalı yazmasından kendi düşüncesi zahir olmuş.. selamlarımla..

Burada vahim olan hangi delinin suya tas attigindan sok Bu Cemaat a toz kondurmayanlarin samimi bir sekilde acik tavrini koyamamasidir

Birisi bana erbakan Hoca nin Mehdi oldugunu söylesin kesin tavrimi koyarim ve bunu sadece ben degil Tüm Milli Görüscüler de aynisini yaparlar

asil ilginc olani da Bu sasma düsünceyi baska bir yerden degilde dinler arasi diyalog safsatalarin sohbetinden kapmasidir