Beklenen Mesih nerede, Mehdi kim?

GENCAKINCI

Profesör
Adam kelime-i şehadet getirmiş müslüman olmuş problem ne?
Yani bukadar magazinle ilgilenmek yerine daha ciddi meseleleri foruma taşısan daha iyi edersin bence
Birileri Gülen'i mehdi olarak görüyorlarsa en fazla yanılırlar,bunda problem ne?

Diyorsunki:"Adam kelime-i şehadet getirmiş müslüman olmuş problem ne?"

Linki tıklayıp okudunuzmu?

Yazıda ne diyor

Hem Hıristiyan hem de Müslüman
Diyaloğun bir başka göstergesi ise Lester ile Meryem'in nikahlarıydı; haham, papaz ve müftünün huzurunda kelime-i şehadet getiren Lester kendisini, 'hem Hıristiyan, hem de Müslüman' ilan etti.

Yani çift dinli olduğunu ilan etmiş.

Çift dinli ile müslüman bir bayan evlenebilirmi? Bunların nikahı geçerlimi?

manifesto

Yasaklı
genç akıncı adamı tanımıyorum kimdir sende tanımıyorsun..müslümanlığına şehadet edecek değilim
Kelime-i şehadet getirmiş ise biz zahiren müslüman nazarı ile bakarız
Kalbini yarmak bana da sana da düşmez..
Bu magazin işlerini de bir kenara bırak bence.
çift dinli tek dinli..eski bir hristiyanın islam dairesine girmesi zaman alabilir
Belki şuanda senden benden daha da müslümanca yaşıyordur..biliyormusun?
Yok
Bilmediğin konularda yorum yapmamalısın

hacifersat

Doçent
selam ne var yahu bunu büyütecek, adam istediği dine tabi olur. Sanki türkiyede kafa kağıdında islam yazanların hepsi şer'i şerife göre müslüman mı ? öle mslümanlık olsaydı ebu cehilde müslüman olurdu. o da Allaha inanıyordu, hatta hac bile ediyordu, hatta dua bile ediyordu !!! farkı neydi ????
neyse yahu bıktım böle bayat haberlerden ... bana ne yahu hıyarın biri bi şey uyduruyor, bizde burda ceremesini çekiyoz. bi hıyar yüzünden birbirinize girmeyin , şeriatın sınırlarınıda zorlamayın. bi galpte hem iman, hem küfür olamayacağını hepimiz biliyoz. yok papaz cevşen okumuş yok müslman- hıristiyan yok bilmem ne sallayın boş işler bunlar. bizde yeri geliyor incil okuyoruz , şimdi hristiyanmı olduk yani. bunlar boş işler ... enerjinizi burda basma kalıp ,aklı onun bunun cebiindekilerle cedelleşmeye harcamayın. bakın kütübi islamiye heryerde okuyun. çoğunuz bi tkp li kominist kadar kitap okumamıştırsınız . şimdi desem varmı aranızda kırk hadis ezberleyen bir elin parmağını geçmez belkide . çoğumuz davet usulllerini bilmiyoruz bile. böle davetçi olur mu yahu.

mehdi ister gülen olsun ister ağlayan, biz işimize bakalım.sanki mehdi gelince herşey güllük gülistanlık olucak. zannetmeyin ha kan gövdeyi götürecek. yok öle suya sabuna dokunmadan mehdilik :)

varsın bütün makamlar mevkiler kimin olursa olsun , ben ceneti istiyorum. ben cemalullahı seyretmek istiyorum.....

kitap tavsiyesi ile bitirelim. hafız zehebinin- kitabul kebair-büyük günahlar
buhariden yönetim esasları - muhyiddin seydi çelebi - darulhadisten çıkmış tavsiye ederim.

nefsini ıslah edemeyen başkasını ıslah edemez. nefsimizi ıslah edelim ...

GENCAKINCI

Profesör
genç akıncı adamı tanımıyorum kimdir sende tanımıyorsun..müslümanlığına şehadet edecek değilim
Kelime-i şehadet getirmiş ise biz zahiren müslüman nazarı ile bakarız
Kalbini yarmak bana da sana da düşmez..
Bu magazin işlerini de bir kenara bırak bence.
çift dinli tek dinli..eski bir hristiyanın islam dairesine girmesi zaman alabilir
Belki şuanda senden benden daha da müslümanca yaşıyordur..biliyormusun?

Yok
Bilmediğin konularda yorum yapmamalısın

Zaman Gazetesinin linki(15-04-2000 Cumartesi)

Lester kendisini, 'hem Hıristiyan, hem de Müslüman' ilan etti.

Yani çift dinli olduğunu ilan etmiş. Kendisinin kalbini yarmaya ne gerek var?İnancını saklamıyorkiMadem bu magazin işi Zaman Gazetesi niye yazmış.
Bu olay Gülen Cematinin vakfı (T.Yazarlar Vakfı) tarafından düzenlenen, dinlerarası dialog toplantısında gerçekleşiyor.
Madem sen biliyorsun,İslami kaynaklara göre yorum yapda görelim.Tekrar soruyorum bu nikah geçerlimi?

GENCAKINCI

Profesör
selam ne var yahu bunu büyütecek, adam istediği dine tabi olur. Sanki türkiyede kafa kağıdında islam yazanların hepsi şer'i şerife göre müslüman mı ? öle mslümanlık olsaydı ebu cehilde müslüman olurdu. o da Allaha inanıyordu, hatta hac bile ediyordu, hatta dua bile ediyordu !!! farkı neydi ????
neyse yahu bıktım böle bayat haberlerden ... bana ne yahu hıyarın biri bi şey uyduruyor, bizde burda ceremesini çekiyoz. bi hıyar yüzünden birbirinize girmeyin , şeriatın sınırlarınıda zorlamayın. bi galpte hem iman, hem küfür olamayacağını hepimiz biliyoz. yok papaz cevşen okumuş yok müslman- hıristiyan yok bilmem ne sallayın boş işler bunlar. bizde yeri geliyor incil okuyoruz , şimdi hristiyanmı olduk yani. bunlar boş işler ... enerjinizi burda basma kalıp ,aklı onun bunun cebiindekilerle cedelleşmeye harcamayın. bakın kütübi islamiye heryerde okuyun. çoğunuz bi tkp li kominist kadar kitap okumamıştırsınız . şimdi desem varmı aranızda kırk hadis ezberleyen bir elin parmağını geçmez belkide . çoğumuz davet usulllerini bilmiyoruz bile. böle davetçi olur mu yahu.

mehdi ister gülen olsun ister ağlayan, biz işimize bakalım.sanki mehdi gelince herşey güllük gülistanlık olucak. zannetmeyin ha kan gövdeyi götürecek. yok öle suya sabuna dokunmadan mehdilik :)

varsın bütün makamlar mevkiler kimin olursa olsun , ben ceneti istiyorum. ben cemalullahı seyretmek istiyorum.....

kitap tavsiyesi ile bitirelim. hafız zehebinin- kitabul kebair-büyük günahlar
buhariden yönetim esasları - muhyiddin seydi çelebi - darulhadisten çıkmış tavsiye ederim.

nefsini ıslah edemeyen başkasını ıslah edemez. nefsimizi ıslah edelim ...

Diyorsunki:"selam ne var yahu bunu büyütecek"

Bu konular önemsiz konular değil. Burda müslümanlar üzerinde oynan büyük oyunlar var.

Bunları daha önce yazdım.Ama tekrar yazmakta fayda var?

Bu haber Samanyolu TV'de de yayınlandı.

Bu haberi yayınlamaktaki amaçları ne olabilir? Hangi mesajı vermek istiyorlar. Bana göre Müslüman Türk kızlarına diyorlarki:"İsterseniz sizde çift dinli veya Hristiyan veya Musevi ile evlenebilirsiniz"

Bundan birkaç ay önce Samanyolu TV'de AYNA programında seyrettim. Brezilya'da Gülen Cemaati tarafından Gençlik mekezleri açılmış. Buraya Müslüman ve Hristiyan genç kızlar ve erkekler bir araya geliyor.Haremlik ve selamlık yok.
Bu gençlik merkezlerinin amacı ne olabilir?

hacifersat

Doçent
selam. yahu namazdan abdestten haberi olmayan adamın haramlık selamlıktan haberi olur mu ? adı üstünde gençlik merkezi . sende ne bekliyorsun Kur'an ve Hadis okumalarını mı ?

"Kim islamda iyi bir çığır açarsa açtığı çığrın ecri ve kendisinden sonra, onunla (o çığırla) amel edenlerin ecirleri, sevaplarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir. Kim de islamda (müslümanlar içinde) kötü bir çığır açarsa, açtığı çığrın günahı ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin günahları, günahlarından birşey eksilmeden ona aittir.” müslim

şimdi bırakalım onu bunu çekiştirmeyi de , kendimize bakalım. önce kendimizi davetçi olarak yetiştirelim !!! sonra bu adamlara doğrusunu yaşantımızla gösterelim. bedel ödeyelim dava adamı olalım. sabrı öğrenelim, usul öğrenelim. insanlar doğru yanlış bir şeylere inanmışlar . o inanç bizim sahih delillerimizle batıl olduğunu ispat etsek bile , o inancı kırmak çetindir. o inanç sevgi ve muhabbetle yer etmişse dahada zordur. ancak o batıl fikirleri Kur'an-a ve sünnete layıkıyla sarılmakla kırarız. önce Kur'an-ı ve Sünneti sevdireceğiz.

İnsaf ehli Kur'an dan ayet getirdiğinde sukut eder. teslim olur. lakin teslimiyet kulluğun gereğidir. Bakalım hakiki manada teslimiyet varmı kulluk var mı ...

neyse çok konuştum ...çok hata etmekten korkarım ...

agbi

Yasaklı
Diyorsunki:"selam ne var yahu bunu büyütecek"

Bu konular önemsiz konular değil. Burda müslümanlar üzerinde oynan büyük oyunlar var.

Bunları daha önce yazdım.Ama tekrar yazmakta fayda var?

Bu haber Samanyolu TV'de de yayınlandı.

Bu haberi yayınlamaktaki amaçları ne olabilir? Hangi mesajı vermek istiyorlar. Bana göre Müslüman Türk kızlarına diyorlarki:"İsterseniz sizde çift dinli veya Hristiyan veya Musevi ile evlenebilirsiniz"

Bundan birkaç ay önce Samanyolu TV'de AYNA programında seyrettim. Brezilya'da Gülen Cemaati tarafından Gençlik mekezleri açılmış. Buraya Müslüman ve Hristiyan genç kızlar ve erkekler bir araya geliyor.Haremlik ve selamlık yok.

Çok uzaklara gitmişsiniz kötülemek için.

İŞTE BELEDİYE OTOBÜSLERİ & PAZAR YERLERİ & ÇARŞILAR & AVM ler.

sabrı öğrenelim, usul öğrenelim. insanlar doğru yanlış bir şeylere inanmışlar . o inanç bizim sahih delillerimizle batıl olduğunu ispat etsek bile , o inancı kırmak çetindir. o inanç sevgi ve muhabbetle yer etmişse dahada zordur. ancak o batıl fikirleri Kur'an-a ve sünnete layıkıyla sarılmakla kırarız. önce Kur'an-ı ve Sünneti sevdireceğiz.

Hacirfersat bak güzel demiş.

Ben senin yerinde olsam

GİDERİM BREZİLYA ya karşı oluşum oluştururum.

Bırak bunları

Genç AKINCI

Bak avatar ismin AKINCI hemde genç bizim gibi sabunluk değilsin.

Hadi MAHALLENE SEMTİNE AKINCILIK vazifeni yap TENKİT ETMEK seni kurtarmaz.

Dincsoy

Asistan

Çok uzaklara gitmişsiniz kötülemek için.

İŞTE BELEDİYE OTOBÜSLERİ & PAZAR YERLERİ & ÇARŞILAR & AVM ler.

sabrı öğrenelim, usul öğrenelim. insanlar doğru yanlış bir şeylere inanmışlar . o inanç bizim sahih delillerimizle batıl olduğunu ispat etsek bile , o inancı kırmak çetindir. o inanç sevgi ve muhabbetle yer etmişse dahada zordur. ancak o batıl fikirleri Kur'an-a ve sünnete layıkıyla sarılmakla kırarız. önce Kur'an-ı ve Sünneti sevdireceğiz.

Hacirfersat bak güzel demiş.

Ben senin yerinde olsam

GİDERİM BREZİLYA ya karşı oluşum oluştururum.

Bırak bunları

Genç AKINCI

Bak avatar ismin AKINCI hemde genç bizim gibi sabunluk değilsin.

Hadi MAHALLENE SEMTİNE AKINCILIK vazifeni yap TENKİT ETMEK seni kurtarmaz.

agbinin kafasi bu kadar salisiyor neymis belediye otobüslerde de öyleymis

Belediyelerin bir cogu Noel i kutlamak icin hazirliklar yapti o zaman sizin genclikte yapabilir degilmi ?

agbi

Yasaklı
agbinin kafasi bu kadar salisiyor neymis belediye otobüslerde de öyleymis

Belediyelerin bir cogu Noel i kutlamak icin hazirliklar yapti o zaman sizin genclikte yapabilir degilmi ?

Kapasiteni fazla zorlama.

Ne için cevap vermişim önce onu oku ve anla.

Biliyorsun KAPASİTELERİNİ zorlayanlar ın halini.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
belediye otobüsü örneğin çok komik olmuş agbi nickli üye:)

(halbuki o ortam yanlıştır desen, genç kızlar ve erkeklerin bir arada bulunmaları hoş değil desen sorun yok, ama acaip komik bir şekilde belediye otobüsü örneğini vermişsin:))

agbi

Yasaklı
belediye otobüsü örneğin çok komik olmuş agbi nickli üye:)

(halbuki o ortam yanlıştır desen, genç kızlar ve erkeklerin bir arada bulunmaları hoş değil desen sorun yok, ama acaip komik bir şekilde belediye otobüsü örneğini vermişsin:))

Sizde galiba cevap verdiğim mesajı okumamışsın yok okumuşsundur da okumak için okumuşsundur.

TAKVA yı öne sürüpte TAKVA yı yaşamayan kişilere Bireylere cevabımdır.

TAKVA dedim de aklıma geldi.

BENİM BİLDİĞİM TAKVA ya göre Bayanların Erkeklerle msn de GÖRÜŞMEMESİ gerek.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
eeeeeeeeeeeeee başka, bayanların erkeklerde msnde görüşmemesi gerek ise belediye otobüsü örneğine ne oldu:) senin takvan brezilyadaki genç kızlar ve erkeklerin bir arada olduğu yere kadar mı?

hanımların yabancı erkeklerle bir arada bulunması da doğru değil, msnden görüşmesi de doğru değil desen ölür müydün? tuttun belediye otobüsü örneği vererek kendini komik duruma düşürüyorsun?

agbi

Yasaklı
eeeeeeeeeeeeee başka, bayanların erkeklerde msnde görüşmemesi gerek ise belediye otobüsü örneğine ne oldu:) senin takvan brezilyadaki genç kızlar ve erkeklerin bir arada olduğu yere kadar mı?

hanımların yabancı erkeklerle bir arada bulunması da doğru değil, msnden görüşmesi de doğru değil desen ölür müydün? tuttun belediye otobüsü örneği vererek kendini komik duruma düşürüyorsun?

Kapasiteniz buuuuuu

Ne diyebilirim ki.

Ben TAKVA dan bahsediyorum.

KIZ ile ERKEK aynı yerde bulunamaz.

TAKVA bunu der.

Anlatmak istediğim bu.

Yer Brezilya

Evet takva ya göre Bayan ve Erkeğin msn de görüşmesi bile YANLIŞ.

Niye Kendimi komik duruma düşüreyim GERÇEKLERİ söylemek sizce KOMİKLİK mi ?

Evet TAKVA ya göre Bayanların Erkeklerle aynı Otobüste olması , Pazarda olması , Alışverişte olması TAKVA ya göre YANLIŞ.

Cevap verdiğim kişi TÜRKİYE deki hemde İslam Ülkesindeki GERÇEKLERİ görmüyor kalkıyor Bir başka Kıtada yaşanan olayı getiriyor. SANKİ KENDİSİ TAKVA ile yaşıyor.

agbi

Yasaklı

Kapasiteniz buuuuuu

Ne diyebilirim ki.

Ben TAKVA dan bahsediyorum.

KIZ ile ERKEK aynı yerde bulunamaz.

TAKVA bunu der.

Anlatmak istediğim bu.

Yer Brezilya

Evet takva ya göre Bayan ve Erkeğin msn de görüşmesi bile YANLIŞ.

Niye Kendimi komik duruma düşüreyim GERÇEKLERİ söylemek sizce KOMİKLİK mi ?

Evet TAKVA ya göre Bayanların Erkeklerle aynı Otobüste olması , Pazarda olması , Alışverişte olması TAKVA ya göre YANLIŞ.

Cevap verdiğim kişi TÜRKİYE deki hemde İslam Ülkesindeki GERÇEKLERİ görmüyor kalkıyor Bir başka Kıtada yaşanan olayı getiriyor. SANKİ KENDİSİ TAKVA ile yaşıyor.

Ben hiç bir zaman TAKVA ile yaşadığımı iddia etmedim NEFSİMİ YENEBİLDİĞİM kadarı ile yaşadığımı çok kereler beyan ettim.

Ben hiç bir zaman da TAKVA ile yaşıyormuşum gibi ne bir oluşumu nede birini TENKİT ETTİM nede YARGILADIM.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
brezilyada TAKVA emekli mi olmuş:)

Ya arkadaşım bi kere de hataın kabul et yahu.

Brezilyada olunca mahremlik kalkıyor mu? normal mi oluyor kızların erkeklerin karışık bulunmaları?

yanlış desen uzatmasan daha iyi olmaz mıydı?

agbi

Yasaklı
Ben hiç bir zaman TAKVA ile yaşadığımı iddia etmedim NEFSİMİ YENEBİLDİĞİM kadarı ile yaşadığımı çok kereler beyan ettim.

Ben hiç bir zaman da TAKVA ile yaşıyormuşum gibi ne bir oluşumu nede birini TENKİT ETTİM nede YARGILADIM.

brezilyada TAKVA emekli mi olmuş:)

Ya arkadaşım bi kere de hataın kabul et yahu.

Brezilyada olunca mahremlik kalkıyor mu? normal mi oluyor kızların erkeklerin karışık bulunmaları?

yanlış desen uzatmasan daha iyi olmaz mıydı?

Bunu yazan da agbi nickli üye.

Bunu yazan da aynı kişi.

Yorum yok:)

Yorum yapamazsınız ki ?

İSLAM VAR OLDUKÇA DÜŞMANI OLAN VE MÜSLÜMANLAR ARASINA EN ÇOK FİTNEYİ ATAN BİR MİLLETİN ANA DİLİNİ Forumlarda kişiyi anlatan AVATAR İSMİNDE kullananın YORUM HAKKI varmıdır.

Siz önce FİTNECİ bir millet olan İslam Düşmanı olan MİLLETİN ana dilini atın artık aklınızdan.

Torunuma isim verirken büyüklerim ilk söyledikleri İSMİN önemli olması İSLAMİ temellere uygun olması.

Forumdada sizin isminiz ortada.

Hadi bana müsade

Çok vakit ayırdım.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
demek torununla forumlarda alınan isimleri bir tutuyorsun, peki sen hiç torununa, oğluna, yavrusuna AGBİ ismi veren bir garip adam gördün mü? büyüklerin sana hiç AĞBİ ismini koy torununa dedi mi ki forumda bu ismi aldın?

:)

Yazılarındaki çelişkiyi sergileyince hemen benim nickime sarılıyorsun ama komik oluyorsun be dostum:)

agbi

Yasaklı
demek torununla forumlarda alınan isimleri bir tutuyorsun, peki sen hiç torununa, oğluna, yavrusuna AGBİ ismi veren bir garip adam gördün mü? büyüklerin sana hiç AĞBİ ismini koy torununa dedi mi ki forumda bu ismi aldın?

:)

Yazılarındaki çelişkiyi sergileyince hemen benim nickime sarılıyorsun ama komik oluyorsun be dostum:)

Bak doğru

Ağbi yazacağıma

agbi yazmışım.

agbi nin anlamı içinde bulunduğum cemeatte bir çağrı dır tanınmadır.

Bu Forumlarda ne Forum u DÜŞÜNCE fORUMLARI YANİ BEN DÜŞÜNCEMİN NİTELİĞİNİ BELİRTEN BİR AVATAR İSİM KULLANMIŞIM.

yani sizin GİBİ iSLAM VAR OLDUKÇA DÜŞMAN OLAN FİTNE ÜRETEN bİR mİLLETİN ana dilini KULANMAMIŞIM.

iLGİNÇ BİR BENZETME OLDU.

ŞİMDİ BAK BÜYÜKLERİMİZ HAKLIMIŞ.

KIRMIZI & SARI & YEŞİL Şimdiki avatar ismin rengi Gürdünmü HAŞA ASLA BU RENKLERİN anlatımını bu Üç rengin anlatmak istediğini sana karşı düşünemem.Düşünmekten de ALLAH a sığınırım.

Benim için siz yalnızca İNGİLİZ hayranı bir Kırmızı Sarı sınız.