Barnabas İncili Ve Şüpheli Ölümler

Havas

Kısıtlı Erişim
Nasıl bir model olduğun buradan ortaya çıkmış durumda. Konuya kendi kafandaki soru ve cevaplar ile dalamazsın yaptığın yorumlar ve verdiğin cevaplar ortada anlatmayacağın patalojilerin saçmalığına nasıl vardır merak ediyorum hiç böyle bir cevap olur mu?

Bende sana diyorum ki madem hikaye anlat bizde bir şey öğrenelim diyoruz burada ben hak mı gördün diyorum!!! Zaten sen bu kafa ile orada batılı da görmüyorsun orası farklı bir durum tabi

Şimdi bana bir soru dokunmuyor konuyu da saptırmıyorum eğer bir şey yazdı isen sorular soruya cevap ver kişiselleştirme güzel kardeşim babamın mirasından sana ne!!!

Şimdi sorumu tekrar yazıyorum ve konuyu saptırmadan cevap istiyorum!!

Neresi uyduruk? Hangi bölüm hakketten incil nasıl yazıldı !!!

bak kardeşim çok genel sorular forumlarda sorulmaz.tartıştığımız bir konu ortaya çıkacakki o proplemi çözmeye yönelik cevab yazalım.Daha henuz öyle bir giriş yakalayamadık..
Fakat sen hemen ortaya atlayıp bana hristiyanlığın batıllıklarını anlat diyorsun.
sana şimdi sayfalarca hristiyanlığın batıllıklarını anlatmam mümkünmü?
nerden başlayalım
tanrı inacındanmı
peygamber inancındanmı
ahiret inancındamı
papalık anlayışındanmı

daha bir sürü konu....

bilmem anladınmı?

yoksa yazlarını severim.izlerimde.hedef atış yapmıyorsun.çoğunluklada tartıştığın konu dağılıyor.

adams77

Kanalizasyoncu
bak kardeşim çok genel sorular forumlarda sorulmaz.tartıştığımız bir konu ortaya çıkacakki o proplemi çözmeye yönelik cevab yazalım.Daha henuz öyle bir giriş yakalayamadık..
Fakat sen hemen ortaya atlayıp bana hristiyanlığın batıllıklarını anlat diyorsun.
sana şimdi sayfalarca hristiyanlığın batıllıklarını anlatmam mümkünmü?
nerden başlayalım
tanrı inacındanmı
peygamber inancındanmı
ahiret inancındamı
papalık anlayışındanmı

daha bir sürü konu....

bilmem anladınmı?

yoksa yazlarını severim.izlerimde.hedef atış yapmıyorsun.çoğunluklada tartıştığın konu dağılıyor.

abi sen uydurma dedin bende senden bir örnek istedim bu kadar laf işiteceğimi bilseydim sormazdım kötü mü eetim iyimi ettim belki soruma cevap vermiş olsaydın konu açılırdı. Neyse artık bir önemi kalmadı meramını anladım kolay gele

Darul_Beka

Profesör
Beni çözdünüz. Aslında Hindu'yum. Hristiyan ayağına yatıyorum. Çat pat bilgi dediğiniz şeylerin herhangi birini bildiğinizi de sanmıyorum. İznikte masa sallamışlar diyen insanlar beni cehaletle itham ederken ben ancak :D

anlaşılan bu rolde oynamak hoşuna gidiyor
ama bu şekilde sadece kendini kandırırsın

adams77

Kanalizasyoncu
hedef atış yapmıyorsun.çoğunluklada tartıştığın konu dağılıyor.

hedef 'e atışı yaparım ama bunu anlamak ve görmek çok önemli hiç kimse tek kurşun ile yıkılmaz o tek kurşunu öyle bir zaman'a saklamalı ki tam işi bitireceğiniz de kullanmalısınız aslında konular dağılmıyor konu genişliyor sadece genişleyen bu konuyu derleyip toparlamak önemli bende yazarken ve sohbet ederken yeni şeyler öğreniyorum zaten burası bir sohbet platformu burada bu tarz olur yoksa herkes bildiğini yazar çekilir kenara sonrası yine herkes bildiğine gider ben buraya birilerine bir şey öğretmeye yada göstermeye gelmedim ben bir şeyler öğrenmek ve görmek için burdayım olaya birazda böyle bakın lütfen

Havas

Kısıtlı Erişim
abi sen uydurma dedin bende senden bir örnek istedim bu kadar laf işiteceğimi bilseydim sormazdım kötü mü eetim iyimi ettim belki soruma cevap vermiş olsaydın konu açılırdı. Neyse artık bir önemi kalmadı meramını anladım kolay gele

çok duygusal olmayalım .hiç gocunmaya gerekte yok. seni seviyoruz..
şimdi meseleye dönersek..mesihci giriş yaptı.
diyorki yahudilikte allahın oğlu diye kavram yokmuş.kuran yahudilere iftira atıyor diyor..
evet savunma senin buyur:D

adams77

Kanalizasyoncu
çok duygusal olmayalım .hiç gocunmaya gerekte yok. seni seviyoruz..
şimdi meseleye dönersek..mesihci giriş yaptı.
diyorki yahudilikte allahın oğlu diye kavram yokmuş.kuran yahudilere iftira atıyor diyor..

gerkeli olanı meshçi 'yi ilettim ama beni batıni olmak ile suçladı. Bu kavram sadece onlar için geçerli değil bizim içinde geçerli ama sen örneği kuran a taşıdın ben sana bir şey anlatacaktım konu dağıldı bu arada demek sadece konuyu dağıtan ben değilim incil 'i okumak vasıf ister bu vasıf İsa 'dır ve incil yazılı bir metin kitap değil onu çevrende ve kainatın her yerinde görebilirsin bunu yazılı incil leri okuyacak görebilirsin işte onlar İsa 'ya rab edindiler derken İsa 'dan sonra gelecek olan ahmed adındaki elçiyide kabul etmediler buradaki işaret incil i okuyunca yapmaları gerekeni yapmadılar ve hayatın şaşalı güzelliklerine dalarak dillerini eğip büküp incil' i yazıya döktüklerini sandılar oysa hatalı ve yanlış yazdılar konu derin tabi

adams77

Kanalizasyoncu
yahudilikte allahın oğlu diye kavram yokmuş.kuran yahudilere iftira atıyor diyor..

Onlar kişiler ve isimlere takılmışlar oysa bu günde üzeyin haşa Allah 'ın oğlu diyorlar zaten bunu fark etseler yaparlarmı? Şimdi vasıftır kitabı okumaya yardımcı olan bu yüzden bunlar bu vasıfları kullanarak bunu yaptıkları için şöyle düşünüyorlar ben üzeyir değilim onuda tanımıyorum ama üzeyirin vasfını kullanarak yaptıklarını fark etmiyorlar. Hristiyanlar İsa 'yı rab edindiler aynen böyle incil 'i okumak için isa vasfı gereklidir ama işin içine nefs girerse İsa rab edinilmiş olur ve incili uyduruk yazmış olurlar. İlk etapta karışık ve anlaşılmaz gelebilir ama bunları hayatın içinde örnkeleyince ve araştırınca düşününce dahada netleşip anlaşılır hale geliyor. ilk adımda hedef atış yapılmıyor.

Havas

Kısıtlı Erişim
@mesihci ,incil veya kutsal bildiğin kitaplarda mesih allahın oğludur diye bir ibare geçiyormu?

Havas

Kısıtlı Erişim
kuran insanların düştükleri batılları ifade eder.bir zamanlar yahudilerin üzeyir diye bir şahsı (yahudi kaynaklarında yok ,islam kaynaklarında var )allahın oğlu ilan etmeleri bu şahsın yaşamadığı anlamına gelmez .yahdilerinde böyle şirke düşmedikleri anlamını ifade etmez.
kuranda etnik milliyetcilik yoktur.insanları eski kavimlerle uyarır.Bu gün islam dünyasına bakıldığında aynı manazara karşınıza çıkabilir.müslümanım deyip ali'ye allah diyende var ,müslümanım deyipde h.z muhammette allah diyende var ,müslümanım deyipde ,varlığı allah görende var..
şuan için yeni bir peygamber gelse ,müslüman şöyle suçlanabilirlerdi.onlar allahı bırakıp muhammeti allah edindiler"
bir müslümanda savunmasında,bizim kitabımızda böyle bir şey yazmıyor bu adam bize iftira atıyor!..
yahudilerdeki durumda bu!
musa as. hiç bir tarihsel kaynakta geçmez.bu mus as yaşamadığı analamına gelmez.
bir dini kaynakta yer alan isim ve hikayenin diğer bir dini kaynakta olmaması gayet olağan bir durumdur.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Komplo teorisi kuruyorum. Elde ki verilere bakalım ve bir teori geliştirelim..

1) Vatikanın Ortadoğu kardinali olan gizli bir kişi vardır..!

2) Fethullah Gülen, Vatikan'la ilişkidedir ve şu an Amerika'dadır.

3) Barnabas İncil'i büyük ihtimal Genel Kurmay'ın elindedir.

4) Vatika bu incil'in peşindedir.

5) FG'nin devlet içinde parallel yapı kurduğu anlaşılmıştır.

6) Ergenekon ve Balyoz davalarının düzmece olduğu belli oldu.

7) Hatırlarsanız bu parallel yapının Savcıları, Genel Kurmay'ın Kozmik Odası'na girdi ve her yeri didik didik aradı.

Evet. İster misiniz bütün oyun tamamen bu incili ele geçirmek için kurgulanmıştı.!!! İster misniz şu an İncil Vatikan'ın eline geçti ve parallel yapı görevini tamamladı ve şu an tasfiye edilebilir oldu.!!! :Cool:

Edit: İran'ın nükleer çalışmalarndan rahatsız olan Avrupa, İran'a baskı yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu baskılardan bezen İran'ın yaptığı şu açıklama çok ilginç! İran Avrupa'ya diyor ki: ''Benle uğraşmayı bırakın siz Türkiye'ye bakın. Zira Türkiye'nin elinde ki Barnabas İncil'i sizin ayağınızın altında ki toprağı kaydıracak güçtedir.''

İran haklı beyler. Böyle bir İncil'in orjinalliğini, dünya kamuoyu önünde, karbon testiyle ıspatladığınız zaman en eski İncil nüshası olduğunu ıspatlamış olursunuz. Dolayısıyla bu büyük bir tartışma yaratacak ve Vatikan'ın meşruiyeti ciddi ciddi tartışılacaktır. Hafife almayın bunu.. Böyle bir delil ve fırsatı aç kurt gibi bekleyen o kadar Avrupalı aydın var ki, ohooohooo. Fırsatını bulsalar Vatikan'ı bir kaşık suda boğarlar. Dolayısıyla Vatikan ve ABD böyle bir tartışmanın eline koz vermemek için elinden geleni yapacaktır.

Biz bu işin ciddiyetine hala vakıf değiliz. Tersinden empati yaparsak ancak işin ciddiyetini anlamış oluruz. Mesela mağarada bir Kuran bulunsa ve bu Kuran Hz. Ebubekir'in toplattığı deri parçalarından ibaret olsa, karbon testi sonucu tam tamına tarih denk düşse ve üstüne üstülük şimdi ki Kuran'lardan farklı bir kaç ayet içerse, bizim alimlerin de Vatikan gibi güçleri olsa Alimlerimiz ne yaparlardı?
:) Bu daha hiç bir şeydir çünki Hz. Peygamberin geleceğini haber veriyor. Yani tamamen hükmünü kaldırıyor Vatikan'ın. Mesele sus pus ediliyor ama çok büyük bir mevzu olduğunu, üzerinde iki dakika düşününce anlıyorsunuz.

Valla açık konuşayım, artık bu incil'in Türkiye'de olduğuna inanmıyorum. Kim ne derse desin o kozmik odalara girdiler ve bu incili buldular, paketlediler ve Vatika'a kargoladılar. Böylece mesele kapandı gittiiiii, geçmiş olsun.. FG'nin müridleri böylece dolaylı yoldan kime hizmet ettiklerini bir daha düşünsünler.

Kaçak

Yeni
@Mesihçi bilader bi iftar organize etde beraber oruç açalım ...
ama gözünü seveyim menüde salyangoz olmasın bilader ya ....
veya şöyle yapalım , sen 3 gün oruç talimi yap , 3 hurma bir bardak süt ile ...
4. Gün beni ağırla ...
menüye salyangoz koyarsan yiycem lan :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Mesihçi epeydir gelmiyor!

Dua Nur

Kıdemli Üye
CiLLi @ruzgarBeyZap06 · 7 sa.

Ergenekon operasyonları olurken bizlerde geriden takip ediyorduk..Savcı Zek'in emri ile kozmik odalara girilmesinin sebebi"Barnabas İncili".

Dua Nur

Kıdemli Üye
CiLLi @ruzgarBeyZap06 · 7 sa.

Bu arada not geçelim.Çoşan kaza yapmadan bir çok belgeleri de sağlama almıştır...Günü gelecek dosya raftan inecektir...Bekle gör Türkiye

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ahmet Yenilmez, Barnabas incilini gördüğü için Yazıcıoğlu'nun öldürüldüğü iddiasını "Vasiyet" filmiyle beyaz perdeye taşıyacak.

Yazıcıoğlu'nun kazadan kısa bir süre önce Ankara Çukurambar'da bir pastanede kendisine Barnabas incilinin fotoğraflarını gösterdiğini belirten Yenilmez, sohbette yaşanan şok diyalogları anlattı.

Yenilmez, "Vasiyet" filminin de Yazıcıoğlu'nun kendisini görevlendirdiği Barnabas incilini ve bu süreci konu edindiğini söyledi.

Yapımcı, yönetmen ve oyuncu Ahmet Yenilmez, 2009'da geçirdiği helikopter kazasıyla hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu, belgesel ve iki filmle beyaz perdede ölümsüzleştirecek.

BARNABAS İNCİLİ'Nİ GÖRDÜ ÖLDÜRÜLDÜ

"Muhsin Başkan" belgeselinin çekimlerine başlayan Yenilmez, önümüzdeki günlerde de senaryosunu Muhsin Yazıcıoğlu ile yazdıkları "Sevdam Gözlerinde Kaldı" ve Yazıcoğlu'nun Barnabas incilini gördüğü için öldürüldüğü iddialarını ele alan "Vasiyet" filmlerine başlayacak.

Yenilmez, kazadan önce Yazıcıoğlu'nun Ankara Çukurambar'da bir pastahanede bir yazarın kitabının film yapılmasını istediğini ve o gün kendisine "Biliyor musun bunu gören herkes ölmüş" diyerek telefonundan Barnabas incilinin fotoğraflarını gösterdiğini dile getirdi.

Yenilmez, o sırada yanlarında bulunan başka bir kişinin "Siz de gördünüz mü?" sorusuna Yazıcıoğlu'nun "Gördüm" yanıtını verdiğini, arkasından "O zaman siz de mi öleceksiniz?" diye sorduğunu aktardı.

FOTOĞRAFLAR KAYBOLAN TELEFONDA

Bu buluşmadan 15 gün sonra helikopter kazasıyla Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiğini anımsatan Ahmet Yenilmez, bu fotoğrafların kaybolan telefonda olduğunu savundu.
Yenilmez, "Vasiyet" filminin de Yazıcıoğlu'nun kendisini görevlendirdiği Barnabas incilini ve bu süreci konu edindiğini sözlerine ekledi.

BELGESEL KASIM'DA GELİYOR

"Muhsin Yazıcıoğlu ölümüyle benim hayatımı 180 derece etkiledi. Hayatıma dair önceliklerim tamamen değişti" diyen Ahmet Yenilmez, yeni projelerini AA muhabirine anlattı.
Yenilmez, Yazıcıoğlu'nu anlatan belgesel için kolları sıvadığını ve çekimlerin kasım ayında bitmesini, ilkbaharda da gösterime girmesini planladığını bildirdi.

YAZICIOĞLU'NUN SIR ORTAKLARI ANLATACAK

Belgeselde hiçbir dış anlatım sesi bulunmayacağını belirten Yenilmez, Yazıcıoğlu'nu, bugüne kadar televizyonlara çıkmamış sır ortaklarının anlatacağını kaydetti.
Yazıcıoğlu'nun belgesini yapmak isteyişini ise Yenilmez, "Muhsin Yazıcıoğlu'nu bu ülke tanımadı. O hiçbir özelliğini, ülkeye, insana, dünya insanlığına, siyasete dair emin olun hiçbir düşüncesini daha söylemedi" ifadesiyle açıkladı.

Ahmet Yenilmez, "Son seçimlerde aldığı oy 400 bin civarındaydı ama cenazesinde 1 milyon insan vardı. Bunun dünyada örneği var mı, bilmiyorum. Her inanç, her ırktan insan vardı. Belgeselde de var bu sahne, cenaze arabasının önünde bir kadın, göğsünün bir tarafında Atatürk ve altı oku, elinde Muhsin Başkan'ın resmi ve ağlıyor. Bu başka bir şey, bu bir dip dalganın olduğunu gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

"Muhsin Başkan" belgeselinde, Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili iddialara yer vermeyeceğini, derdinin sadece onu anlatmak olduğunu söyleyen Yenilmez, "Bu Allah'ın bir zuhuratı, hani kalplere doğurur ya... Bu milletin kalbine Muhsin Yazıcıoğlu'nu bildirmeden başka bir şey zuhur etti Allah. Belgeselimde de kaza mı cinayet mi hiç bunda değilim ben. Cenab-ı Allah öyle bir ölüm nasip edeceğini garanti etse hangimiz şu anda ölmek istemeyiz. Allah onu derin dondurucuda tuttu ve 3-4 gün insanların kalbine onun kıymetini zuhur etti, insanlar bilmeden bu kadar ağladılar, bilselerdi ne olurdu? Ben ömrümü onu anlatmaya, onunla olan hayallerimize adadım" diye konuştu.

ÜÇLEMENİN ÜÇÜNCÜSÜ: BARNABAS İNCİLİ

Üçlemenin sonuncusu olarak ise Yenilmez, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden 15 gün önce çekilmesini istediği ve "Vasiyet" adını verdiği filmi vizyona taşıyacak.
Yenilmez, kazadan önce Yazıcıoğlu'nun Ankara Çukurambar'da bir pastahanede bir yazarın kitabının film yapılmasını istediğini ve o gün kendisine "Biliyor musun bunu gören herkes ölmüş" diyerek telefonundan Barnabas incilinin fotoğraflarını gösterdiğini dile getirdi.
Yenilmez, o sırada yanlarında bulunan başka bir kişinin "Siz de gördünüz mü?" sorusuna Yazıcıoğlu'nun "Gördüm" yanıtını verdiğini, arkasından "O zaman siz de mi öleceksiniz?" diye sorduğunu aktardı.

FOTOĞRAFLAR KAYBOLAN TELEFONDA

Bu buluşmadan 15 gün sonra helikopter kazasıyla Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiğini anımsatan Ahmet Yenilmez, bu fotoğrafların kaybolan telefonda olduğunu savundu.
Yenilmez, "Vasiyet" filminin de Yazıcıoğlu'nun kendisini görevlendirdiği Barnabas incilini ve bu süreci konu edindiğini sözlerine ekledi.

http://www.internethaber.com/muhsin...ari-gordum-dedi-15-gun-sonra-oldu-718951h.htm

spesifik

آزادی قید و بند
Benim 5-6 tane Kutsal Kitap'ım yok. Bir tane var. Onun 66 bölümü var. Bunun 5i Tevrat, 1i Zebur, 4ü İncil kalan 56 sı ise farklı peygamberlerin eserleridir. Kutsal Kitap hakkında hiç bir fikriniz yok. Kur'an daki hataları getirsem İslam'ı bırakacak mısınız? Komik olmayın. Kendinize karşı dürüst olun. Ben ne dersem diyeyim o kitapta hata olmaz diyeceksiniz ve bana da bir sürü hakaret edeceksiniz...

Güldürdün beni mesihçi Rab'bında seni güldürsün...
Müslüman hakaret etmez ,hakaret etmek caiz değil...