Barnabas İncili Ve Şüpheli Ölümler

adams77

Kanalizasyoncu
Güldürme adamı:D Hükmü kalkmasa Kuran gelmezdi. Ayrıca kendisi ortada olmayan bir kitabın hükmü olur mu ?

Felsefe yapacaksan güçlü öncüller alıp onları mantık kurallarına göre geliştirerek yap.

Gülme o zaman Hocam :) Kur'an çok farklı bir şey Muhammed peygamber 'e verilen çok farklı bir şey Tevrat ve İncil 'i doğru okuduğunuzda ve kabul ettiğinizde ahmed olursunuz :) bunu hayatınıza yansıtırsanız mu-ahmed olursunuz :)

Kitapların hepsi mevcut hayatımızda çevremizde evrende görmek için göz gerekli bunlar felsefe değil hocam gözlemler

adams77

Kanalizasyoncu
Var olanı aramak abesle iştigaldir. Olmayanı aramak lazım. Burada aradığım bir şey yok. Gerçekler ortada. İnsana gönderilen kutsal kitaplar aşağı yukarı insan seviyesine göre anlatılmıştır. Her insan aynı oranda anlamayabilir ama gerçek budur.

üstü örtülmek diye bir kavram var. Atalar dini diye bir kavram var peki bunları nasıl aşacaksınız!!! İbrahim peygamberin yaptığı gibi insan sadece yazı okuyarak gelişmez ve anlamaz doğayı ve olayları okuyarak ta gelişir bilgi sahibi olur bu hayat neden böyle niçin böyle size bir örnek video 'yu seyredin ve okuduğunuz yazıya aktarın

kebîkec

İhvan Forum Üye
Gülme o zaman Hocam :) Kur'an çok farklı bir şey Muhammed peygamber 'e verilen çok farklı bir şey Tevrat ve İncil 'i doğru okuduğunuzda ve kabul ettiğinizde ahmed olursunuz :) bunu hayatınıza yansıtırsanız mu-ahmed olursunuz :)

Kitapların hepsi mevcut hayatımızda çevremizde evrende görmek için göz gerekli bunlar felsefe değil hocam gözlemler

Sayfaları birbirine karışmış bir kitap geliyor aklıma senin yazıları okuyunca. Sayfalarını tek tek numara sırasına göre hizalayıp yeniden ciltlemek gerek. Yanlış anlamazsın umarım. Bilgilerin doğru ama takdim tehir edilmesi gereken yerler var. Düzeltilmesi gereken, farklı kelimelerle ifade edilmesi gereken yerler var. Zamana bırakalım inşallah.

mu-ahmed kısmını anlamadım. İzah edersen sevinirm. Biraz ara vereceğim bu arada. :gl

zulk@rneyn

Profesör
incil'in hükmü yoktur.
kuranı kerim indiği an incil in hükmü kalkmıştır.

yeryüzünde ehli kitap dediğimiz dinler mevcuttur.
belki bazılarının elinde gerçek tevrat ve incil de bulunsa
hükümsüzdür.

amel edilecek oolan kuran-ı kerim dir.
nokta.

adams77

Kanalizasyoncu
Sayfaları birbirine karışmış bir kitap geliyor aklıma senin yazıları okuyunca. Sayfalarını tek tek numara sırasına göre hizalayıp yeniden ciltlemek gerek. Yanlış anlamazsın umarım. Bilgilerin doğru ama takdim tehir edilmesi gereken yerler var. Düzeltilmesi gereken, farklı kelimelerle ifade edilmesi gereken yerler var. Zamana bırakalım inşallah.

mu-ahmed kısmını anlamadım. İzah edersen sevinirm. Biraz ara vereceğim bu arada. :gl

Çok güzel tahlil etmişsiniz tebrik ederim gerçekten işte bu ciltleme işi çok zor ve zaman alacak bir durum bunun için çok erken zaman gerekiyor burası bir forum ve paylaşım platformu olduğu için böyle safyalar arası gezinerek konuşmak zorunda kalıyoruz bence bu normal herşey bir bütündür bu derlenip toparlanınca ortaya eser çıkar.

İncil İsa 'dan sonra Ahmed adında bir elçinin geleceğini söyler artık gerisini sizin arapça bilginize bırakıyorum

adams77

Kanalizasyoncu
Güldürme adamı:D Hükmü kalkmasa Kuran gelmezdi. Ayrıca kendisi ortada olmayan bir kitabın hükmü olur mu ?

Felsefe yapacaksan güçlü öncüller alıp onları mantık kurallarına göre geliştirerek yap.

Hocam İsa İncil'i tebliğ ederken size bir elçi daha gelecek niye desin neden haber veriyor biz bu kitabın hükmünü kaldıracağız size yeni bir kitap mı vereceğiz demek :) elçiler bir birlerini güçlendirmek için bir birini takip eder bu bir bayrak yarışı gididir. İsa ve İncil Muhammed peygamber ile desteklenmiştir hükmü kalkmamıştır Muhammed peygamber aynı zamanda incil 'i de tebliğ etmiştir çünkü onu yanlış okuyanlar vardı o yanlış okumayı düzeltenler gelip müslüman oldular kıblelerini değiştirdiler çünkü onlar elçileri çocuklarını tanır gibi tanırlar

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam İsa İncil'i tebliğ ederken size bir elçi daha gelecek niye desin neden haber veriyor biz bu kitabın hükmünü kaldıracağız size yeni bir kitap mı vereceğiz demek :) elçiler bir birlerini güçlendirmek için bir birini takip eder bu bir bayrak yarışı gididir. İsa ve İncil Muhammed peygamber ile desteklenmiştir hükmü kalkmamıştır Muhammed peygamber aynı zamanda incil 'i de tebliğ etmiştir çünkü onu yanlış okuyanlar vardı o yanlış okumayı düzeltenler gelip müslüman oldular kıblelerini değiştirdiler çünkü onlar elçileri çocuklarını tanır gibi tanırlar

Hz. isa aleyhisselam çok yönüyle dikkate değer bir peygaber-i azimdir. 33 yıl yaşaması, yaşarken ortaya koyduğu mucizeler, mücadelesi, inananlarının tavırları, ölüm şekli vb bir çok konu sayfalarca anlatılacak hacime ve hayretler uyandıracak azamete sahiptir.

Neden Peygamberimizi müjdelemiş diyorsun. Bildiğim kadarıyla kendisine son peygamber olup olmadığı soruluyor ve cevaben Peygamberimizden bahs ediyor. Niyeliklerini anlatıyor ve kendisinin son peygamber olmadığını vurguluyor. Peygamberimiz Ben atam ibrahimin duası İsanın (a.s) müjdesiyim buyururken,

“Hatırla ki, Meryem oğlu İsa, ‘Ey İsrailoğulları! Ben size Allah’ın benden evvelki Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak (geldim)’ demişti. Fakat o, kendilerine apaçık deliller getirince ‘Bu, âşikâr bir büyüdür’ dediler.” (Saf, 61/6)
Ayetine işaret etmiştir. Bu ayetin tefsirine bakılabilir.

adams77

Kanalizasyoncu
bir uyduruk yoksa, ozaman hristiyan ol!...sende babandan miras kalan din üzerinesin demekki.:D

Havas kardeş bu agresifliğini bir kenara bıraksan sağa sola saldıracağına sana sorulan sorulara cevap versen!!! Senin ilmin bu mu :) sürekli birilerine kızıp agresiflik yapıyorsun eğer bir şey iddia ediyorsan buyur ortaya koy bizde babamızdan kalan mirası bırakalım hadi buyur hadi

adams77

Kanalizasyoncu
Hz. isa aleyhisselam çok yönüyle dikkate değer bir peygaber-i azimdir. 33 yıl yaşaması, yaşarken ortaya koyduğu mucizeler, mücadelesi, inananlarının tavırları, ölüm şekli vb bir çok konu sayfalarca anlatılacak hacime ve hayretler uyandıracak azamete sahiptir.

Neden Peygamberimizi müjdelemiş diyorsun. Bildiğim kadarıyla kendisine son peygamber olup olmadığı soruluyor ve cevaben Peygamberimizden bahs ediyor. Niyeliklerini anlatıyor ve kendisinin son peygamber olmadığını vurguluyor. Peygamberimiz Ben atam ibrahimin duası İsanın (a.s) müjdesiyim buyururken,

“Hatırla ki, Meryem oğlu İsa, ‘Ey İsrailoğulları! Ben size Allah’ın benden evvelki Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak (geldim)’ demişti. Fakat o, kendilerine apaçık deliller getirince ‘Bu, âşikâr bir büyüdür’ dediler.” (Saf, 61/6)
Ayetine işaret etmiştir. Bu ayetin tefsirine bakılabilir.

Canım hocam bu din Muhammed peygamber ile kemal 'e ermiş oldu.
Musa , İsa , Muhammed bu üç kitap okunduğu zaman müslüman olunabiliyor. Benim bakışım ve gördüklerim sizinkilerden çok farklı verdiğimi video size bir şey gösterecekti bu noktada ama sanırım dikkate almadınız. Evren katman katman ve bu her katman 'da elçiler ve kitap mevcut bunu görmek gerek ve gelelim bize bizi biz yapan içimize doldurmuş olduğumuz bilgi ve birikimdir. Biz bilgiyi dışarıdan elde ederiz okunacak kitap bizim dışımızdadır biz onu okuyarak bilgilenir ve istifade ederiz bizim beynimize bir yerden bilgi aktarımı yapılmaz kulağımıza fısıltılar yapılmaz bunları yaşayarak ve çevremizdeki ayetleri okuyarak elde ederiz. İşte bu kitapların hepsi bize bu hayat içinde bu dünya içinde gösteriliyor ve bizden bunların okunması isteniyor yapmamız gereken tam olarak bu düştüğümüz bu dünya hayatından bizi cennete çıkarak olan vasıfları elde etmek adına çaba sarf etmeliyiz. Allah bizi yaratmadan önce her şeyi hazırlamıştı kitap ve din ama sıra bunu insana göstermeye geldiğinde biz anlamıyoruz neden çünkü biz kitabın içinde olduğumuzu fark etmiyoruz işte bunu fark edersek işimiz kolaylaşıyor Allah kitap indirmiyor bizi kitaba yönlendiriyor.

Havas

Kısıtlı Erişim
Havas kardeş bu agresifliğini bir kenara bıraksan sağa sola saldıracağına sana sorulan sorulara cevap versen!!! Senin ilmin bu mu :) sürekli birilerine kızıp agresiflik yapıyorsun eğer bir şey iddia ediyorsan buyur ortaya koy bizde babamızdan kalan mirası bırakalım hadi buyur hadi

agresifilik yok kardeş. direk konuya girmeyi severim.. bir sayfa yazılarıza hiç baktığımda yok..
kime saldırmışım?bu terimi neye göre söyledin?buna bir açıklama

çok çok gereksiz ,güya ben farklıyım gibisinden sorular soruyorsun..

ben kalkacağımda kendine müslümanım diyen birine hristiyanlığın patalojilerini anlatacağım.?işimmi yok.!:blink:hiç böyle soru olurmu?

bende sana diyorumki ,madem hak gördün neden inanmıyorsun?

şimdi bu soru sana dokununca ,konuyu saptırıp sen şöylesin senböylesin moduna geçtin..

adams77

Kanalizasyoncu
çok çok gereksiz ,güya ben farklıyım gibisinden sorular soruyorsun..

Nasıl bir model olduğun buradan ortaya çıkmış durumda. Konuya kendi kafandaki soru ve cevaplar ile dalamazsın yaptığın yorumlar ve verdiğin cevaplar ortada anlatmayacağın patalojilerin saçmalığına nasıl vardır merak ediyorum hiç böyle bir cevap olur mu?

Bende sana diyorum ki madem hikaye anlat bizde bir şey öğrenelim diyoruz burada ben hak mı gördün diyorum!!! Zaten sen bu kafa ile orada batılı da görmüyorsun orası farklı bir durum tabi

Şimdi bana bir soru dokunmuyor konuyu da saptırmıyorum eğer bir şey yazdı isen sorular soruya cevap ver kişiselleştirme güzel kardeşim babamın mirasından sana ne!!!

Şimdi sorumu tekrar yazıyorum ve konuyu saptırmadan cevap istiyorum!!

Neresi uyduruk? Hangi bölüm hakketten incil nasıl yazıldı !!!

Mesihçi

Ordinaryus
bende var kardeşim okuyorumda..elinde 5-6 kutsal kitap olacak ve sen diyeceksinki bu kitaplar değişmemiş?
aynı bizim hadisciler gibi.onlarında biribirini yalanlayan bir sürü hadis kitabı var .onlara sorarsan hepsi doğru hadismiş.

siz düşünmek istemiyorsunuz ,kabullenmeye istiyorsunuz.

Allah şahidim olsun bir tane farklı kuran olsa bu dini terk ederdim hiç şüphen olmasın

edebiyat yapıyorsunuz..kuranın batıllıklarını zırvalıklarını görsem neden müslüman oliyimki?
babam ,anam müslüman diyemi?
islam dşünmeyi sorgulamayı öğretir insana.
hristiyan olduğum için hrstiyanım veya musluman olduğumu için müslüamanım düstüru çok yanlış .
böyle bir müslüman nasılki sapıklığa açıksa, bir hrsitiyanda aynı sapıklığa açıktır.
Benim 5-6 tane Kutsal Kitap'ım yok. Bir tane var. Onun 66 bölümü var. Bunun 5i Tevrat, 1i Zebur, 4ü İncil kalan 56 sı ise farklı peygamberlerin eserleridir. Kutsal Kitap hakkında hiç bir fikriniz yok. Kur'an daki hataları getirsem İslam'ı bırakacak mısınız? Komik olmayın. Kendinize karşı dürüst olun. Ben ne dersem diyeyim o kitapta hata olmaz diyeceksiniz ve bana da bir sürü hakaret edeceksiniz...

adams77

Kanalizasyoncu
Benim 5-6 tane Kutsal Kitap'ım yok. Bir tane var. Onun 66 bölümü var. Bunun 5i Tevrat, 1i Zebur, 4ü İncil kalan 56 sı ise farklı peygamberlerin eserleridir. Kutsal Kitap hakkında hiç bir fikriniz yok. Kur'an daki hataları getirsem İslam'ı bırakacak mısınız? Komik olmayın. Kendinize karşı dürüst olun. Ben ne dersem diyeyim o kitapta hata olmaz diyeceksiniz ve bana da bir sürü hakaret edeceksiniz...

Nasıl bir hata getireceksiniz merak ettim doğrusu!!!

Darul_Beka

Profesör

keçinin olmadığı yerde abduraman çelebi
misalisin :)
forumda tek hıristiyan sen olunca ahkam kesip duruyon
yazılarından hıristiyanlık ile ilgili bilgilrin ilkokul düzeyinde olduğu anlaşılyor
telaş içindesin
sakin ol sen hıristiyanlığn temsilcisi değilsin sen yenilince hıristiyanlık yenilmeyecek bırak telaşı kendini alim gösterme hayalini
doğal ol
bin yıldır hıristiyanlar Yahudiler ateistler kuranda bir eksilik tespit edememişler yarım yamalak hıristiyan bilginle sen mi tespit edecen

Mesihçi

Ordinaryus
keçinin olmadığı yerde abduraman çelebi
misalisin :)
forumda tek hıristiyan sen olunca ahkam kesip duruyon
yazılarından hıristiyanlık ile ilgili bilgilrin ilkokul düzeyinde olduğu anlaşılyor
telaş içindesin
sakin ol sen hıristiyanlığn temsilcisi değilsin sen yenilince hıristiyanlık yenilmeyecek bırak telaşı kendini alim gösterme hayalini
doğal ol
bin yıldır hıristiyanlar Yahudiler ateistler kuranda bir eksilik tespit edememişler yarım yamalak hıristiyan bilginle sen mi tespit edecen
:D :D Evet ben çok cahilim ve biraz da geri zekalılık var. Hoşgörün ne olur. :D Hristiyanlar, Yahudiler ve özellikle ateistler pek çok şey tespit etti de şimdi burada bu konuyu çok açtırmayın bana başıma iş açmayın. :D Siz beni cahil bilin. Boşverin bunları düşünmeyin. Dünya güzel, çiçekler falan güzel. :D

Havas

Kısıtlı Erişim

islamdaki hatalar ne...?say..sana hakaret etmem.senin dinin farklı.ben benim,dinimde olupta tağutları din diy yutturanlarla daha agresif çatışırız..rahat yazabilirsin

Mesihçi

Ordinaryus
islamdaki hatalar ne...?say..sana hakaret etmem.senin dinin farklı.ben benim,dinimde olupta tağutları din diy yutturanlarla daha agresif çatışırız..rahat yazabilirsin
Çok ısrar ettiniz madem. Yahudi kültüründe, tarihinde ve Kutsal Kitap da hiç adı geçmeyen Üzeyr diye bir karakterin Yahudilerce Tanrı oğlu ilan edildiğini yazan ayeti nasıl açıklıyorsunuz? Üstelik Yahudi inancında hiç bir zaman Tanrı oğlu vb. bir karakter olmamışken...

Darul_Beka

Profesör
:D :D Evet ben çok cahilim ve biraz da geri zekalılık var. Hoşgörün ne olur. :D

dediğim gibi kendini hıristiyan temsilci rolünden çıkar
rahat ol
farklı kültürleri tanımak senin için de faydalı
varsa
özel araştırmaların çalşmaların paylş
faydalanalım
ama kendini hıristiyn alim gibi görmeye devam edersen
kaybedersin ezber tekrarı boş vakit kaybıdır
çat pat hıristyanlık bilgisine sahip olduğun her halinden belli
bunu suçlama için söylemiyorum
normal herkes alim olamaz

Mesihçi

Ordinaryus
dediğim gibi kendini hıristiyan temsilci rolünden çıkar
rahat ol
farklı kültürleri tanımak senin için de faydalı
varsa
özel araştırmaların çalşmaların paylş
faydalanalım
ama kendini hıristiyn alim gibi görmeye devam edersen
kaybedersin ezber tekrarı boş vakit kaybıdır
çat pat hıristyanlık bilgisine sahip olduğun her halinden belli
bunu suçlama için söylemiyorum
normal herkes alim olamaz
Beni çözdünüz. Aslında Hindu'yum. Hristiyan ayağına yatıyorum. Çat pat bilgi dediğiniz şeylerin herhangi birini bildiğinizi de sanmıyorum. İznikte masa sallamışlar diyen insanlar beni cehaletle itham ederken ben ancak :D