Atatürkçülüğün Tanımı

Satuk Buğra

Profesör
atatürkü ibadet gibi görenleri,atatürkü sol görüşlü bir insan olarak görenleri,atatürkü deccal gibi gösterenleri,atatürkün ismini kullanıp milletimizi sömüren şerefsizleri lanetliyorum...

Sende kimsin, kimin adına konuşuyorsun, ne söylediğinin farkındamısın, kim nasıl isterse öyle görebilir, sanamı soracaklardı.

missilo

Asistan
Sende kimsin, kimin adına konuşuyorsun, ne söylediğinin farkındamısın, kim nasıl isterse öyle görebilir, sanamı soracaklardı.

sanırım bir yanlış anlaşılma var.eğer yoksa sorulara yanıt vereyim:
1-)allahın bir kulu,2-)kendim adıma konuşuyorum(buna saygı duyman lazım),3-)ne dediğimin gayet farkındayım,4-)ayrıca görüşleri yanlış olan kişileri eleştirmek gayet hakkımdır.kimi eleştirdiğim hakkında bir bilgin varmı???

saygılar...

missilo

Asistan
önyargı insanları nelere sürüklüyor...ne diyim allah hidayet versin...

Satuk Buğra

Profesör
sanırım bir yanlış anlaşılma var.eğer yoksa sorulara yanıt vereyim:
1-)allahın bir kulu,2-)kendim adıma konuşuyorum(buna saygı duyman lazım),3-)ne dediğimin gayet farkındayım,4-)ayrıca görüşleri yanlış olan kişileri eleştirmek gayet hakkımdır.kimi eleştirdiğim hakkında bir bilgin varmı???

saygılar...

Allahın kulu olman izaha ihtiyaç duyulmayan bir vakıa. Kendi adınada konuşmanda aynı ancak kendi adına neye göre konuşuyorsun ölçün nedir. Görüşleri yanlış olanları eleştirme hakkının olması tabii bir şey ancak eleştirinin ölçüsü ve formülü neye göredir? m. kemalle ilgili görüş sahiplerini sayıp sayıp lanetlemişsin kimi ve kimleri eleştirdiğini zaten söylüyorsun ancak, m. kemali neye göre savunuyorsun.

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
atatürkü ibadet gibi görenleri,atatürkü sol görüşlü bir insan olarak görenleri,atatürkü deccal gibi gösterenleri,atatürkün ismini kullanıp milletimizi sömüren şerefsizleri lanetliyorum...

ben mesajda ben birininin savunulduğunu göremedim. üzgünüm. sadece lanet var.

Satuk Buğra

Profesör

ben mesajda ben birininin savunulduğunu göremedim. üzgünüm. sadece lanet var.

m.kemali deccal gibi kim gösteriyor, deccal gibi gösterilmesine tepki savunmak değilmidir?

yosun

Asistan
Anıtkabir sanki onların tapulu malı, başörtülüleri sokmuyorlar.

Satuk Buğra

Profesör
Anıtkabir sanki onların tapulu malı, başörtülüleri sokmuyorlar.

Başörtülülerin anitkabire gitmelerinimi istiyorsun. Bu ne kadar doğru olur. Başörtüsü ile anitkabire gitmek m. kemale hakarettir. Çünkü adam başörtüsünü kaldırmak için devrim bile yapmıştır. Hem adamın devrimle kaldırdığı bir giysiyi giyeceksin, hemde anitkabrini ziyaret edeceksin, böyle saçmalık olurmu?

yosun

Asistan
Başörtülülerin anitkabire gitmelerinimi istiyorsun. Bu ne kadar doğru olur. Başörtüsü ile anitkabire gitmek m. kemale hakarettir. Çünkü adam başörtüsünü kaldırmak için devrim bile yapmıştır. Hem adamın devrimle kaldırdığı bir giysiyi giyeceksin, hemde anitkabrini ziyaret edeceksin, böyle saçmalık olurmu?

İyi ama bu söylemlerle, Atatürkçü ve laikçi geçinip, dindarları Atatürk düşmanı göstermeye çalışanların elin koz veriyorsunuz. Atatürk bu ülkede kanunlarla korunan bir şahsiyet, suç unsuru taşıyan kouşmalar yapılamaz, dikkat etmek lazım. Başörtülü biride tarihi bir yapı olan anıtkabiri ziyeret edebilir değilmi?

Satuk Buğra

Profesör
yok kardeş cahillik zor zanaattır şu kanunu bir google efendi de bulamadım

m. kemal Osmanlıya son verdikten sonra, Osmanlınının İslam kaynaklı kurumlarına da son verdi ve yerine meftunu olduğu batı medeniyetinden neşet etmiş kanunlar ve kurallar koydu. Bu kuralmların tkamamını Ankara ve şehir merkezlerinde ulaşabildiği yapabildiği butun alanlarda uyguladı. Mesela Ezan ve Kuranı yasakladı. Bu yasak 19 yıl sürdü. Bu ve benzeri uygulamalar. Kılık kıyafet konusundada devrim yaptı, nasıl devrimse, Dünyanın en ucube ve komik devrimi. Ve bu devrimle islami tesettürü yasakladı. Ancak bu yasağı uygularken halkın büyük tepkisini çekmemek için uygulayabileceği ölçüyü korumada kurnazca davrandı. Çünkü bazı şeyleri istiyor olsa bile bütünüyle uygulamanın ters tepebileceğini çok iyi biliyordu, islamın karşıtı birisi bile olsa toplumu tanıyabilecek bir yeteneğe sahipti. Tesettür konusunda tesettürsüz bir kitle oluştursada kırsal kesimde tümüyle bunu uygulama yoluna aniden gitmedi, zamana bıraktı. Hatta çağdaşı ve kendisi gibi biri olan Afganistan Şahi Zahir Şah tesettürü aniden ve tümüyle yasakladığı zaman, dedi ki onu uyarmıştım da, ama o dinlemedi dedi. Sonunda Afgan halkı bu yüzden ZAHİR ŞAHI devirdi, sürgüne yolladı. İşte böyle.

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Dünyanın en ucube ve komik devrimi. Ve bu devrimle islami tesettürü yasakladı.

bunlar tamam da

bu adamın eşi başörtülü değil miydi? annesi kızkardeşi vs. vs. benim bildiğim hepsi başörtülüydü. izmirliysen bilmen lazım akrabaları hala burada yaşıyor. ve onların bir kısmı hala başörtülü

hatta Mustafa Kemal'in çeşitli biyografilerini okuduysan veya google'de arama yaparsan bulabilirsin. kıyafet kanunu çıktığı zaman Libya'lı mücahitler (kurtuluş savaşına katılmışlardı) bu sarık bizim dini vazifemiz biz ya Libyaya dönelim ya da bizi muaf tutun dediklerinde Mustafa Kemal ortalıkta dolaşmayın benim yapabileceğim birşey yok (acaba gücü mü yoktu) deyip Adana'nın en ücra köşesine göndermiş. sarıkları çıkarın dememiş? acaba neden?

asıl merak ettiğim başörtüsünü yasaklayan kanun yok. diye biliyorum.
yere tükürmenin bile kanunu varken kim neden bu başörtüsü yasağını hangi kanun veya yönetmeliğine dayanarak dayatmalarda bulunuyorlar

:) ibo'nun bir lafı var ALLAH cezanı verecek :) bu çok hoşuma gidiyor.

Satuk Buğra

Profesör
Dünyanın en ucube ve komik devrimi. Ve bu devrimle islami tesettürü yasakladı.

bunlar tamam da

bu adamın eşi başörtülü değil miydi? annesi kızkardeşi vs. vs. benim bildiğim hepsi başörtülüydü. izmirliysen bilmen lazım akrabaları hala burada yaşıyor. ve onların bir kısmı hala başörtülü

hatta Mustafa Kemal'in çeşitli biyografilerini okuduysan veya google'de arama yaparsan bulabilirsin. kıyafet kanunu çıktığı zaman Libya'lı mücahitler (kurtuluş savaşına katılmışlardı) bu sarık bizim dini vazifemiz biz ya Libyaya dönelim ya da bizi muaf tutun dediklerinde Mustafa Kemal ortalıkta dolaşmayın benim yapabileceğim birşey yok (acaba gücü mü yoktu) deyip Adana'nın en ücra köşesine göndermiş. sarıkları çıkarın dememiş? acaba neden?

asıl merak ettiğim başörtüsünü yasaklayan kanun yok. diye biliyorum.
yere tükürmenin bile kanunu varken kim neden bu başörtüsü yasağını hangi kanun veya yönetmeliğine dayanarak dayatmalarda bulunuyorlar

:) ibo'nun bir lafı var ALLAH cezanı verecek :) bu çok hoşuma gidiyor.

Değelri kardeşim, bu adam bu halkın müslüman olduğunu bilmiyormuydu, tümüyle islama aykırı hareket ettiğini belli ederek halkı karşısına alamazdı ki. Bunun müslümanlara benzeyen yönü zorunlulukmtantır istekten değil. Diyorsunuz ki başörtüsünü yasaklayan kanun yok. Zaten başörtüsünü yasaklama gücün varsa kanuna ihtiyaç yok ki. Zaten her kural için kanun yoktur. Kurum ve kuruluşlar sadece meclisin çıkardığı kanunlarla yönetilmiyor. Bakanlar kurulu kararları var, kanun hükmünde kararnameler var, genelgeler var, yönetmelikler var. Aslında adı kanun bile olmasa bunlar hepsi yazılı kural ve kanunlardır. Başörtüsü yasaklığınıda adına genelge yönetmelik dedikleri kanunlarla sağlamıyorlarmı?
Hepsinden önemlisi kanunun olmadığını farzetsek bile, adamlar bunu yasaklama gücünü kendilerinde buluyorlarmı, bulmuyorlarmı? Başörtüsünü yasaklama adına üretilen yönetmelik genelge ve benzeri kanunlarda kılık kıyafet devrimleri esas alınarak hazırlanıyor. Yani m. kemal adına hareket edenler ona inananlar onun istediği bir hayat düzenini uyguluyorlar, m. kemale sadakatlerinde samimidirler. Kimi seviyorlarsa ona benzemek istiyorlar. Garip olan şudur ki, müslümanların islam diye bir dert ve davaları olmayan, üstelik islami kurum ve kuruluşları yeryüzünden silerek batı medeniyetinin ürünü kurum ve kuruluşları başımıza dikenleri müslümanların hala önder olarak benimsemeleridir. bu ne zaman anlaşılacak. Üstelik Üstad Bediüzzamanın RİSALELERİ BU KONUDA İNSANLARI aydınlatirken, gün gibi aşikar iken.

Mihenk

Asistan
Atatürk de aşırı milliyetçiydi; ne olacak şimdi?

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini tespit eden ve Türk Ordusu’na da bu yoldan ayrılmaması vasiyetinde bulunan kişi Atatürk’tür.”

Prof. Dr. Hikmet Tanyu’nun, “Atatürk ve Türk Milliyetçiliği” eserinde belirttiği gibi, “Bir Türk dünyaya bedeldir” diyen Atatürk, gençliğe hitabesinde Türk ırkının damarlarında “asil kan” dolaştığını özellikle vurguluyordu. “Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, başına geçireceği insanların kanlarındaki ve vicdanlarındaki cevheri asliyi tayin etmekten bir an uzak olmasın” sözleri de Atatürk’e aitti.

Mahmut Esat Bozkurt’a yazdırdığı “Türk İnkılabı Tarihi” derslerinde “Türk ihtilali, öz Türkler’in elinde kalmalıdır” dedirtiyordu. İsmet Paşa da Ankara Hukuk Fakültesi’nde 20 Kasım 1932 günü yaptığı konuşmada, “Bu memleket Türkiye’dir. Burada yaşayanlar Türk’tür. Ve Türk vatanperverliği ve Türk Milliyetçiliği bu memleketin idaresinde, mukadderatında müessir ve hakimdir” diyordu.
İstiklâl Marşı’nda; “Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet bu celâl” ve “Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl” ifadesi, Onuncu Yıl Marşı’nda; “Türküz, bütün başlardan üstün olan başlarız” , Harbiye Marşı’nda; “Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız” , Yedek Subay Marşı’nda; “Türklüğün öz cevheri taşar temiz kanından” , Kuleli Marşı’nda; “Hayat umar vatan tatlı sesinden, Miras kalan asil kanla ceddinden” , Piyade Marşı’nda; “Alnımda ırkımın hilali” sözleri, Atatürk Türkiyesi’nin eserleridir.

“Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk camiasıdır. Bu camianın efradı, ne kadar Türk kültürüyle kaynaşırsa, o camiaya dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur” diyen de Atatürk’tü...
Askeri okullara alınacak öğrencilerin Türk ırkından olmaları şartı da 1944 yılına kadar devam etti!

Yine Tanyu’nun eserinden:
“Atatürk’ün bütün hayatının esas manası olan milliyetçiliğinde asla tereddüt edilemez. Avrupa’da Atatürk hakkında yazılmış olan eserlerde belirtilen en mühim nokta da onun aşırı bir ’nasyonalist’ olduğu, bu duyguyu bir ihtiras haline getirdiğidir. Milliyetçiliğe düşman olanların Atatürkçü görünmeleri sadece gülünçtür. Zira Atatürk’ün bütün hayatından çıkan yegâne mânâ milliyetçiliktir. Muayyen tarzda bir milliyetçi, fakat su götürmez şekilde bir milliyetçi, hattâ aşırı bir milliyetçi. Milliyetçiliğe düşman olanlar Atatürk’ün hakiki düşmanlarıdır. Bugün bu mesele açık bir şekilde görünüyor.”

Atatürk döneminin fikir ve edebiyat adamı Yakup Karaosmanoğlu, “Atatürk” eserinde şöyle der:
“O, Türk milletinin daima tetikte uyanık şuuru idi. Türk Milleti, onda tek bir adam haline inkılâp etmişti. Bütün duygululuğu, bütün dehâsı, bütün enerjisi millî faziletlerimizin bir hulâsası gibiydi. (...) Türklüğü, bütün Türk olan şeyleri, dindarane bir aşkla sevdiğini biliyoruz ve eminiz ki, dünyaya gözlerini kaparken asil ’soy’un ebediyeti içinde eriyip gittiğine imanı vardı.” Atatürk milliyetçiliğinden bahsedenler, biraz yakın tarih okusun ve bize milliyetçiliği öğretmeye kalkışmasın!

ARSLAN BULUT

mhp de Atatürk üzerinden söylemler üertmeye başladı. Erbakanda bir zamanlar Atatürk yaşasaydı milli görüşçü olurdu diyordu.

Karaya çıkan ilah, Merhaba!...
Adın Besmeledir her işimizde (Behçet kemal Çağlar)

Herzaman ırkıma büyük bir baş atam
Tanrılaş gönlümde, Tanrılaş atam (Nurettin Artam)

Solmaz o beniz, gök o bakışlar gene mavi
Layık seni tutsak biz ilahlarla müsavi (edip ayel)

sana çıkar bu yurdun ararsak son yoluda
kutlu bir tanrı oldun güzel Anadolu'da (Fazıl Hüsnü dağlarca)

Devirdin ve aradım asırları boşuna
Ne mümkün bir eş bulmak ey yarım Tanrı sana! (Vasfi Mahir Kocatürk)

Ne örüncek ne yosun
ne Mucize ne füsun
Kabe arabın olsun
Çankaya bize yeter (kemalettin kamu)

Allah yazmadı sen yazdın alın yazımızı (ilhan berk)

Sanki Allah'ın öldüğü gündü (Ufunet bezinin te-fesi)

(haşa)

Arkadaş hala neyin davası güdülüyor...Al işte şirkin ta kendisi...

Hakikaten bu ne haldir şaşmamak mumkun mu ..!

''Kabe arabın olsun...!'' Bune milliyetci zihniyettir.Bune insafsızlıktır..Arkadaşlar bazı şeyler öyle yazılmak okunamakla geçilmiyor..Herşeyden mesuluz yazdiklarımızdan cizdiklerimizden ve düşündüklerimizden bile..

Sırf ''Kabe arabın olsun beyanına sayfalarca reddiye yazılır ''..

Kimse kalkıp bazı şeyleri savunmasın herkes muhammedi düşünsün Muhammedi (s.a.v)..

Ey güzel Vatanım bir zaman minarelerden ezan sesleri çınlattı toprağını
Gün geldi cehalet kok saldı bağrına imansızlık dünyaperestlik..

Ey şerif Vatanım kiyamet günü bari sen vucut bul da
Sustur Kafirin dilini Cehennem kapısına kendin götür cümlesini...

sadık78

Asistan
Web sitesi
www.gulturkiye.com

Ne örüncek ne yosun
ne Mucize ne füsun
Kabe arabın olsun

(haşa)

Arkadaş hala neyin davası güdülüyor...Al işte şirkin ta kendisi...

Hakikaten bu ne haldir şaşmamak mumkun mu ..!

''Kabe arabın olsun...!'' Bune milliyetci zihniyettir.Bune insafsızlıktır..Arkadaşlar bazı şeyler öyle yazılmak okunamakla geçilmiyor..Herşeyden mesuluz yazdiklarımızdan cizdiklerimizden ve düşündüklerimizden bile..

Sırf ''Kabe arabın olsun beyanına sayfalarca reddiye yazılır ''..

Kimse kalkıp bazı şeyleri savunmasın herkes muhammedi düşünsün Muhammedi (s.a.v)..

Ey güzel Vatanım bir zaman minarelerden ezan sesleri çınlattı toprağını
Gün geldi cehalet kok saldı bağrına imansızlık dünyaperestlik..

Ey şerif Vatanım kiyamet günü bari sen vucut bul da
Sustur Kafirin dilini Cehennem kapısına kendin götür cümlesini...

Birilerine yaranmayı illa da istiyorsanız,Mustafa Kemal'in yukarıdaki vasıflara sahip olduğunu deklare etmelisiniz.Aksi halde ne isaya ne musaya yaranabileceksiniz.Muhtemelen dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olacaksınız.
Ellerinin altında 5. Şua gibi bir şaheser bulunan insanların bu durumlara düşmemeleri lazım..

Sabr-el-Hayat

Profesör
Bakınız atatürkün kulları atatürk için neler söylemiş;

AtatürKl öldüğünde o zamanlar onunla beraber olan yazarlar siyaset adamları bakın arkasından ne yorum yapmıslar.O zamanın chpli leri yani

Ne örüncek ne yosun
ne Mucize ne füsun
Kabe arabın olsun

(haşa)

Gördüğünüz gibi arkadaşlar atatürk kendini silah zoruyla milletin gözünde Allah (haşa) ilan etmiş karşı çıkan atanın gözünün üstünde kaşı var diyen asılmış, millet bu hale sokulmuş.Şehidlerin kanları birer hiç sayılmış Kanlarla alnınan vatanın üstünde şarap partileri karı kız partileri düzenlenmiş,memleketin öz evlatları asılmış,Yoksulluktan atın dışkısının içindeki buğday tanelerini yiyen halk silah zoruyla bastırılmış ve atatürk ilah ilan edilmiş.

herşey tarih kitaplarında yazılan gibi değil
SÖYLENECEK BİR ŞEY VARMİ?

tövbe estagfirullah tövbe:blink: :blink: :blink: Allahim bizi koru, amin.