Ataatürk Olmasaydı Bakın Neler Olurdu !!!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Yani zorla kabul ettirilmelidir. Seçtiğin kelimeler bir kenara demek istediğin ancak budur. Zorlayla ilgili sahip olduğunuz yanılgıyı iki önceki mesajımda azcık belirttim tekrar etmeyeceğim.

Gökten de inmez yerden de bitmez. Fakat siz ise tepeden indirmeye bayılanlardınsınız! Gerçekçi iyi olmayan bayılmalı dünyalar..
Böyle yuvarlak laflar edeceğine fikrini söyle ne olduğunu bilelim senin.Yuvarlak laflar edeni sevmem.Harbi delikanlıca konuş bizimle!.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
1157715_507811285971900_1399892754_n.jpg

"Harf Devrimini yapan tek akıllı ülke bizmişiz!".Bunu Atatürkçüler diyor.

Bir gecede milleti cahil bırakan zihniyet daha ninesinin ve dedesinin yazdığını ve okuduğunu bilmiyor.Yeryüzünde, tarih boyunca nice milletler işgal edildi, ama hiçbir zaman dil kültürüne dokunulmadı.

"Harf devrimi yapmakla çağ atlattık" diyenler başka milletlerden hiç mi akıl almazlar.
Onlar, asırlardır okuyup yazdıklarıyla hâla ayakta durmayı başarmışlardır.İlelebed Mustafa Kemal'in bütün yaptığı devrim ve inkılapların tamamı İslam'a aykırı olmuştur.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Kafayı bana takmışsın.Hele şu Mustafa Kemal ile cumhuriyet tarihi hakkında bize bir fikir beyan edecek misin etmeyecek misin?Kişilerle uğraşma rejimle uğraş!.Ya destekle ya ret et!Bunlardan hangisi tercih ediyorsun?.Şunu unutma ki cumhuriyet tarihi başlı başına kemalistlerin yalanlarıyla doludur.Hele şu arşivler bir açılsın bakalım neler göreceğiz.

Öyle karşında ki kişileri iğneleyeceğine, özgün ve özgür fikrini söyle! Necisin neyi ve kimi savunuyorsun?Eğer kemalistsen hiç konuşmayacağım.Değilsen bizi aydınlat, bilmediklerimizi senden öğrenelim.

Anlaştık mı?

Takiyüddin

Yasaklı
Mesajlarımı silip mesajlarımla ilintili mütekebbir mesajlarını sırf kavga çıkmasın diye silen yönetici!

Kendince, doğru yapıyorsun, ...

İyi ve kötü nedir, bu kondua millete ne faydanız olduğunu düşünüyorsunuz? Hiçbir faydanız yok!

Ölmeden önce eğer etrafınızda pişman olduğunuz insanlar etrafınızı kuşatmışsa anlyacaksınız! bu sizin için en iyi senaryodur. Diğer hallerde bunu anlamayacaksınız.

"siz bir hayat yaşayın da dünya yıkılsın!" belki sevmediğiniz bu söze ne kadar da yakınsınız göremiyor musunuz!

Yeter ki eliniz suyasabuna değmesin!

Takiyüddin

Yasaklı
Mesajımdaki şartlı bedduamı silen diğer yönetici, ne demek "bedduai, hele bir bayana!" NE ALAKA! Bayanın ne ayrıcalığı var divanda, er meydanında!

Kadın erkek eşitliği zırvacıları sizi! Hatta bunu savunmadığını zannettiği halde tam oalrak yaşayan zırvatörler!

Profilime bak ve kadınların yönetici olmasıyla ilgili düşüncemi öğren önce stajyer bozuntusu! Belki kör ümit dünyası, ikaz etmekten zırva ikazlarını dilini gözden geçirmene yardımcı olur!

Ahter

Kıdemli Üye
Kadir Çandarlıoğlu @Candarlioglu ·

1) Atatürk olmasaydi ibadet edemezdiniz diyenlere sesleniyorum. Hayir, biz Ingiliz isgalinde bile ibadet ediyorduk. Gercek sudur ki:

2) O, olmasaydi simdi siz de ibadet ediyor olacaktiniz.

M.Kemalin ülkemize özgürlük getirdigine inanmak,ABD'nin Afganistana -batili tabirle-demokrasi götürmek icin girdigine inanmaktan farksizdir.

Ama birincisini bir kemaliste, ikincisini de bir Amerikan vatandasina anlatamazsiniz. Hidayet; Allah'tandir.

Takiyüddin

Yasaklı
Öncelikle: Mustafa kemal osmanlının son temsilcilerindendir, Kendi kurduğu cumhuriyette doğup büyümedi!

Bir memurdu askerdi, ve esasında osmanlı devletinin tüm farkındalığıyla, görevinden fazlasını yapmasından başka hiçbir kusuru yoktur! O fazlalık da tamamen osmanlının fiilen sonra ermesinden sonradır.

İkincisi
Varlık yokluklu farzı muhaller her zaman gerçeklikle kopukluklara sahiptir. Asla bir büyük bir resme(aslında kuruntuya) yanlışsız saçmalıksız ulaşamaz.

Sanki atatürkü çekip alınca tarihten, onun boşluğuna dipğer varlıkla doluşup dahabam başka bir şeyler olmayacaktı! Bir kart kulesi yaptınız diyelim, kritik bir kartı alırsanız hepsi çöker, hiçbir iddia ve varsayımın anlamı kalmaz.

Sonuç:
bu iddiayı ortaya atan da, iddiayı adamdan sayıp işkillenip cevap veren de esasında bir işe yaramaz.

Zülkarneyn-23

Doçent
Arkadaşlar, günaha giriyorsunuz. Atatürk'ün yapmamış olduğu şeyler ile vefat etmiş birine iftira etmek müslümana yakışmaz.

Atatürk peygamber değildi, senin benim gibi günahkardı, elbet yanlış şeyler de yapmıştır ama tarihe imza atmış önemli kişilerden. Allah isteseydi onu çok önceden vefat ettirirdi; demek ki belirli müddet yaşamasına müsade etmiş.

Atatürk'ü toptan şeytan ilan etmek biz müslümanlara yakışmaz.

Atatürk'ü gerçekten bağımsız eser veren kişilerden okur isek; mutlaka doğru ve yararlı şeyler de yapmış olduğunu göreceksiniz.

Önemli bir not: Atatürk, köprüyü geçene kadar ayıya dayı demiştir. Burada ayı, ingiliz ve yardakçıları oluyor. Yani bazı icraatları onlara şirin gözükse bile bütün bunlar onlara karşı zaman kazanmak için yapılmıştır; bir stratejidir.

Atatürk ateist olsaydı, Kuran'ı tercüme ettirmezdi. Hadisleri bile tercüme ettirmiş. Şeytanla ittifak yapan bazı ingiliz ajanı şeyhlere karşı diyanet işleri başkanlığını kurmuş. Çünkü bazı şeytani şeyhler daha o dönemde bile deve sidiğini için gibi fetvalar veriyordu. Günümüzde de vehhabi kafalı suud şeyhleri de karınızı acıkırsanız yiyin diyor. Allah aşkına, bu şeyhler ingiliz ajanı değil de, islamı ayaklar altına almıyor da ne yapıyor ???

Ben diyorum ki; Atatürk'ün yaptığı yanlışları eleştirelim ama yaptığı doğru şeyleri de alkışlayalım, destekleyelim. Onu sadece eleştirmek biz müslümanlara yakışmaz.

Siz siz olun şunu unutmayın; kimse %100 şeytan da değildir, melek de.

Mugalata

Kıdemli Üye
Mesajımdaki şartlı bedduamı silen diğer yönetici, ne demek "bedduai, hele bir bayana!" NE ALAKA! Bayanın ne ayrıcalığı var divanda, er meydanında!

Kadın erkek eşitliği zırvacıları sizi! Hatta bunu savunmadığını zannettiği halde tam oalrak yaşayan zırvatörler!

Profilime bak ve kadınların yönetici olmasıyla ilgili düşüncemi öğren önce stajyer bozuntusu! Belki kör ümit dünyası, ikaz etmekten zırva ikazlarını dilini gözden geçirmene yardımcı olur!

ben "bayan" demem, "kadın" veya "hanım" derim. sana uyarımı yazarken "hanım" demiştim.

ikincisi, hanımların, kadınların ayrıcalığı olmaz tabii. ama bir erkeğin bir kadına hitabında daha nazik olması gerekir. olmuyorsa, bu onun kabalığındandır.

kadın veya erkek, bir forumdaşına beddua okumak, lanet etmek tartışma kurallarına aykırıdır. ama daha önemlisi, tartışmalarda ve polemiklerde bir zaaf işaretidir. bilgi ve kültür eksikliğini gösterir.

ama kime diyorum bunları? kimbilir ne anladın?

Ahter

Kıdemli Üye
Arkadaşlar, günaha giriyorsunuz. Atatürk'ün yapmamış olduğu şeyler ile vefat etmiş birine iftira etmek müslümana yakışmaz.

Atatürk peygamber değildi, senin benim gibi günahkardı, elbet yanlış şeyler de yapmıştır ama tarihe imza atmış önemli kişilerden. Allah isteseydi onu çok önceden vefat ettirirdi; demek ki belirli müddet yaşamasına müsade etmiş.

Atatürk'ü toptan şeytan ilan etmek biz müslümanlara yakışmaz.

Atatürk'ü gerçekten bağımsız eser veren kişilerden okur isek; mutlaka doğru ve yararlı şeyler de yapmış olduğunu göreceksiniz.

Önemli bir not: Atatürk, köprüyü geçene kadar ayıya dayı demiştir. Burada ayı, ingiliz ve yardakçıları oluyor. Yani bazı icraatları onlara şirin gözükse bile bütün bunlar onlara karşı zaman kazanmak için yapılmıştır; bir stratejidir.

Atatürk ateist olsaydı, Kuran'ı tercüme ettirmezdi. Hadisleri bile tercüme ettirmiş. Şeytanla ittifak yapan bazı ingiliz ajanı şeyhlere karşı diyanet işleri başkanlığını kurmuş. Çünkü bazı şeytani şeyhler daha o dönemde bile deve sidiğini için gibi fetvalar veriyordu. Günümüzde de vehhabi kafalı suud şeyhleri de karınızı acıkırsanız yiyin diyor. Allah aşkına, bu şeyhler ingiliz ajanı değil de, islamı ayaklar altına almıyor da ne yapıyor ???

Ben diyorum ki; Atatürk'ün yaptığı yanlışları eleştirelim ama yaptığı doğru şeyleri de alkışlayalım, destekleyelim. Onu sadece eleştirmek biz müslümanlara yakışmaz.

Siz siz olun şunu unutmayın; kimse %100 şeytan da değildir, melek de.

Sen ne çok şey biliyormuşssun! Neymiş kURANI tercüme ettirmiş.Kuranın hükümleri yürürlükten kalkmış , beyfendi neden bahsediyor.Ateist değilmiş...neymiş onuda yazıver!

Bakalım Kuran tercümesinin gerisinde hangi proje var..

Evet Karabekir, Arap oğlunun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kur’ân’ı Türkçeye çevirttireceğim. Ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler…/Paşaların Kavgası Kitabı

1932 yılında başlatılan Türkün milli Dini projesinden haberi olmayanların burada kemalistlik yapmalarına gerek yok...zaten zırvalara da uzun cevab vermeye değmez.

Takiyüddin

Yasaklı
ben "bayan" demem, "kadın" veya "hanım" derim. sana uyarımı yazarken "hanım" demiştim.

ikincisi, hanımların, kadınların ayrıcalığı olmaz tabii. ama bir erkeğin bir kadına hitabında daha nazik olması gerekir. olmuyorsa, bu onun kabalığındandır.

kadın veya erkek, bir forumdaşına beddua okumak, lanet etmek tartışma kurallarına aykırıdır. ama daha önemlisi, tartışmalarda ve polemiklerde bir zaaf işaretidir. bilgi ve kültür eksikliğini gösterir.

kadın hanım bayan mı? ne zırvalıyorsun? banan ne ne demediğinden!

niye kadına daha nazik olmak gerekiyor, saçmalamak cinsiyetsizdir, burada kimsenin nazik olmasını gerektirecek bir bayanlık yoktur! fiziksel hayatla psikolojik hayatı birbirinden ayır bence! Burada gerçek hayattaki bayanlıkların ekserisi geçmez! Bunu anlamayı senin gibi birinden beklemesem de söyledim işte!

bilgi ve kültür eksikliğiymiş! romantik zırvatör seni! kültürünü nezaketini sevsinler senin! stajyer moderatörler! abullah birisi + mugalata al birini vur ötekine!

Tartışmalarda önemli: karşınızdakinin ne olduğuna değil, ne dediğine bakın.

kurduğunuz şu forum imzası cümlesinden zaten kültürünüz fışkıyor ruhu mücerret!

Ne olduğuna bakmamakmış! Her Ne zıkkım demekse!!

Zülkarneyn-23

Doçent
Sen ne çok şey biliyormuşssun! Neymiş kURANI tercüme ettirmiş.Kuranın hükümleri yürrülükten kalkmış , beyfendi neden bahsediyor.Ateist değilmiş...neymiş onuda yazıver!

Bakalım Kuran tercümesinin gerisinde hangi proje var..

Evet Karabekir, Arap oğlunun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kur’ân’ı Türkçeye çevirttireceğim. Ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler…/Paşaların Kavgası Kitabı

1932 yılında başlatılan Türkün milli Dini projesinden haberi olmayanların burada kemalistlik yapmalarına gerek yok...zaten zırvalara da uzun cevab vermeye değmez.

Ben, senin bahsettiğin hiç bir ...izm'ci adam değilim; hele ki hiç bir cemaatçi veya senin gibi partici değilim. Yanlışa yanlış, doğruya doğru derim. Kediye de kedi derim.

Atatürk'ün hangi maksatla Kuran'ı tercüme ettirdiğine bakmam, neticeye bakarım. Netice bana faydalı mı, değil mi ? Evet faydalı, Kuran'ın meali bana çok faydalı, çünkü meali defalarca okudum Allah'a şükür.

Yahu adam, hadisleri bile tercüme ettirmiş. Hangi maksatla tercüme ettirdiği beni ilgilendirmez; benim işime yarıyor mu yaramıyor mu; ona bakarım ben.

Mesela ahir zaman hadislerini o kadar çok severek okudum ki. Tercüme başlatılmamış olsaydı iyi mi olurdu ? Hatta sana da öneririm ahir zaman hadislerini iyi oku. Ahir zaman hadislerini iyi bilen, süfyanın ülkemizdeki hangi şahıs olduğunu bilir ! Ve onun ardından kimlerin nasıl koştuklarını da. Ben Atatürk'ün avukatı değilim kardeşim. Doğruya doğru, yanlışa yanlış derim.

Senin gibi particilik yapıp da, kedinin pisliğini örttüğü gibi hırsızlığın, israfın üstünü örtmeye kalkmam Biiznillah !

Mugalata

Kıdemli Üye
...

kadın hanım bayan mı? ne zırvalıyorsun? banan ne ne demediğinden!

niye kadına daha nazik olmak gerekiyor, saçmalamak cinsiyetsizdir, burada kimsenin nazik olmasını gerektirecek bir bayanlık yoktur! fiziksel hayatla psikolojik hayatı birbirinden ayır bence! Burada gerçek hayattaki bayanlıkların ekserisi geçmez! Bunu anlamayı senin gibi birinden beklemesem de söyledim işte!

bilgi ve kültür eksikliğiymiş! romantik zırvatör seni! kültürünü nezaketini sevsinler senin! stajyer moderatörler! abullah birisi + mugalata al birini vur ötekine!

kurduğunuz şu cümleden zaten kültürünüz fışkıyor ruhu mücerret!

demek bunları anladın... eh, buna da şükür!.. :)

pekala, kadınlara nazik olma faslını geçelim, o işin ayrıntısıydı. asıl odaklanman gereken kısım şurası: sadece kadınlara değil, bu forumda hiç bir muhatabına beddua edemez, lanet okuyamazsın.

bunu yaparsan mesajın silinir, uyarılırsın. devamı hâlinde ceza alırsın. bana yönelik üslubun da hoş değil ama ben şahsen bunu önemsemem, sorun etmem.

anladın mı? de bakayım, ne anladın? :)

Ahter

Kıdemli Üye
Bendenizin partici olduğunu nasıl anladın, çok şey bilen beyfendi? ben daha partili bile olamamışken nasıl olduda terfi ettim?
Saniyen savunduğun adamı, niyeti benim ilgilendirmez deyip te yarı yolda bırakma.Sana neden tercüme ettirdiğini aktardım..Birde 1932 yılı Türkün milli dini projesini okuyabilrisin , mesela Dücane cündioğlunun;

select.php
Bir Siyasi Proje Olarak Türkçe İbadet 1

Takiyüddin

Yasaklı
bu forumda hiç bir muhatabına beddua edemez, lanet okuyamazsın.

bunu yaparsan mesajın silinir, uyarılırsın. devamı hâlinde ceza alırsın. bana yönelik üslubun da hoş değil ama ben şahsen bunu önemsemem, sorun etmem.

YOK YA !

senin bu olay ve gerginlikleri idare ediş şeklin, ve yönetimin genel olan bu tarzı yetki ve karar unsurlarında görülen en büyük günahların anolojik ikizidir. !

Allah sizin belanızı vermeyecek, ben dedim diye!

Zülkarneyn-23

Doçent
Bendenizin partici olduğunu nasıl anladın, çok şey bilen beyfendi? ben daha partili bile olamamışken nasıl olduda terfi ettim?
Saniyen savunduğun adamı, niyeti benim ilgilendirmez deyip te yarı yolda bırakma.Sana neden tercüme ettirdiğini aktardım..Birde 1932 yılı Türkün milli dini projesini okuyabilrisin , mesela Dücane cündioğlunun;

select.php
Bir Siyasi Proje Olarak Türkçe İbadet 1

Yahu tamam, namazda Türkçe sure yanlış; ben doğru mu dedim? Yanlışa yanlış, doğruya doğru derim her zaman.

Hele de şunu iyi bilirim ki; her ayetin, bazı ayetlerdeki bazı sözcüklerin elektromanyetik etkisi var. Bazı ayetler bazı adetlerce tekrar edildiğinde bazı gizli kapıları açar; bunu bizzat uygulamış kişiyim bana mı söylüyorsun ?? Bazı geceler bazı ayetleri saatlerce 1000 kere okumuş adamım ! Tabi ki iş okumaya gelince orijinal dilinde okuyacaksın. Ama iş anlamaya gelince kendi dilinde okuyacaksın !

Kuran'ın, hadisin Türkçe meali doğru ama surenin de namazda Türkçe okunması yanlış fakat Atatürk böyle bir girişimde bulundu mu bulunmadı mı ? Camilerde Türkçe namaz kılınması uygulamasını ne duydum, ne işittim. Herkesin her dediğine inanma. Atatürk adına bir çok saldırıda bulunan, kitaplar yazan ingiliz ajanı şeyhleri, yazarları çizerleri de iyi biliriz.

Mugalata

Kıdemli Üye

YOK YA !

senin bu olay ve gerginlikleri idare ediş şeklin, ve yönetimin genel olan bu tarzı yetki ve karar unsurlarında görülen en büyük günahların anolojik ikizidir. !

Allah sizin belanızı vermeyecek, ben dedim diye!

yine yanlış anlamışsın. mesele allah'ın, sen dedin diye bizim belamızı verecek olup olmaması değil.

böyle hitap edemezsin. birisine karşı hakaret, küfür, beddua, aşağılayıcı laf vb kullanamazsın.

bir tartışmada, bir polemikte, önemli olan fikirlerindir. bunları nasıl savunduğun, karşı fikirleri nasıl çürüttüğün önemlidir. hakaret ederek, beddua ederek, lanet okuyarak kendini haklı duruma geçiremeyeceğin gibi, haksız duruma düşürürsün.

bak, asıl tartışma devam ediyor; bizse gereksiz yere asıl tartışmayı dağıtıyoruz senin bu anlayışsızlığın yüzünden.

Takiyüddin

Yasaklı
Riyakar ve dalkavuk bir sayıgıyı ancak benim gibi cahillik ve derin saygısızlıkları ortaya çıkaran, cemiyetin kin ve nefret unsurlarının kullanılarak gizil saygısızlık yapanlarla savaşan savaşçılardan beklersin! Sorumlu kültürlü(!) bozuntuları sizi!

Mugalata

Kıdemli Üye
Riyakar ve dalkavuk bir sayıgıyı ancak benim gibi cahillik ve derin saygısızlıkları ortaya çıkaran, cemiyetin kin ve nefret unsurlarının kullanılarak gizil saygısızlık yapanlarla savaşan savaşçılardan beklersin! Sorumlu kültürlü(!) bozuntuları sizi!

tamam es, gürle de, içinde dişe dokunur bir fikir kırıntısı da olsun yahu. tamam, ben kibirli bir bozuntu olayım da, sen nesin? şu esip gürlemeni birkaç anlamlı cümleyle doldurabiliyor musun, yoksa kendi rüzgarında uçuşan kuru bir yaprak gibi misin?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
İçden pazarlıklı olup da gerçek fikrini gizleyeni tercih edeceğinize, açık ve dobra dobra konuşanla dostluk kurun.Ondan size zarar gelmez.İçten pazarlıklı insanların ne yapacağı belli olmadığından onlar kapalı kutu gibidirler.İçindekilerin ne olduğunu bilemezsiniz.Ancak merak edersiniz.

Hele de siyasette, gerçek zihniyetini gizleyenleri de sorgularsanız asıl maksat ve niyetlerini gün ışığı gibi meydana çıkarabilirsiniz.Onların gerçek zihniyetini ortaya çıkarabilmek için bazı damar ve uç noktalarına değinirseniz onlar ister istemez feryad-ı fügan ederler.Böylelikle onlara karşı tedbir almış olursunuz.İşte, siyasette en önemli püf noktası budur.Bunu başaranın artık sırtı yere gelmez.Karanlık dünyalar ancak sorgulamalarla ortay çıkar.Sorgulama yeteneği olmayan bir millet, akılları başkaları tarafından güdülmeye mahkum olurlar.