Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

KAFKAS

Kıdemli Üye
olunulmamalıdır, benim düşüncem, olmayın, yönlendirmedir.. biraz Türkçe..
Birader buraya gelip bana Türkçe dersi verme ,,olmayacam der basar geçersin,olunmamalıdır dersen kitleye hitap eder bir söylem ortaya çıkar!Olunmamalıdır demek yönlendirme olmuyor yani

Akıl fukaraları aşı olmayın diyor!
Akıl fukaraları aşı olunmamalıdır diyor! Hakikaten çok çok büyük anlam farkı var muazzam olunmamalıdır dendiği zaman yönlendirme yok yani beyan eden kişinin düşüncesi tersi nedir?Aşı OLUNMALI bu ifade yönlendirme _ma eki yani dediğin OLUNMAMALI yönlendirme değil oldu canım.

Ulema aşı OLUN diyor!Aşı olun demek ile aşı OLUNMALI demek arasında ne kadar çok eksen kayması var yahu neler ile uğraşıyoruz.

gamsız

Profesör
Saçma sapan yasaların uygulandığı tek ülkeyiz
Haklıların mağduriyet yaşadığı çok nadide bir ülkeyiz
keşke vatandaşlık değiştirmek kolay olsaydı
alaman yada amerikano vatandaşı olurdum =)
bu bir ironiydi di mi Büşra bacım :)

ilke

Paylaşımcı
Ulusal Gazetelerden birinde köşe yazarlığı yapan bir yazar da konuyla ilgili bazı şeyler söylemiş...Okunmaya değer !

BIRAKINIZ ÖLSÜNLER

Yehova Şahitleri tarikatının müritleri "kan naklini" reddederler.
Bu yüzden pisi pisine ölüp giden ve şimdi Hazreti İsa'nın yanında oturduğu varsayılan kaç Şahit vardır, bu bilgiye erişemedim.
Ama bu bir inanç meselesidir ve Cem Yılmaz'ın dediği gibi isteyen "krem peynire" bile tapabilir.
Yehova Şahitleri kendi kendilerinden başka kimseye zarar vermiyorlar.
Askere gitmeyi reddettiği için toplama kamplarında gazla öldürülüp yakılan Şahit sayısı da çoktur.
İnsanların "kurtarılmayı reddetme" hakları vardır.
Ama "başkalarına zarar verme hakkı" olmamalıdır.
Aşı olmak istemeyen aşı olmaz.
Ama başkalarına virüs bulaştırma hakkı da yoktur.
İnanç başka şey, budalalık başka şeydir.
Ülkemizde ne yazık ki birçok kişi, sosyal medya denilen çirkefin etkisiyle "Amerikan cahilliği, bönlüğü ve budalalığı" ortalamasında onlarla buluştu.
Dünyanın düz olduğuna inanan da bunlardan çıkıyor, koronavirüs aşısında manyetik dalgalar ve çip olduğunu düşünenler de, "gâvur icadı" olduğu için aşılanmak istemeyenler de...
Ölmek istiyorlarsa ölsünler de bizi de öldürmesinler.
Engin Ardıç - sabah.com.tr

abdullah birisi

Kıdemli Üye
3. doz aşısını olmasına rağmen hayatını kaybetti

Ali İnal, iki doz koronavirüs aşısının ardından üçüncü doz aşısını da oldu. Lakin yine de Covid-19 virüsüne yakalandı. Durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alınan İnal’ın hayata tutunamadığı bildirildi.

gamsız

Profesör
Yok değildi
Bi hukuk davası 6 yıl sürüyor
Eşya mıyız insan mı belli değil
Herşeyden bıktım usandım
Başımı alıp gidesim var =)
sizi sever sayarım, yanlış anlaşılmaya sebep olmayayım diye yorum yapmıyorum sadece üzüntümü bildiriyorum...

ihvanistanbul

AkhenAton
3. doz aşısını olmasına rağmen hayatını kaybetti

Ali İnal, iki doz koronavirüs aşısının ardından üçüncü doz aşısını da oldu. Lakin yine de Covid-19 virüsüne yakalandı. Durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alınan İnal’ın hayata tutunamadığı bildirildi.
hacı abi Allah tekrarını vermesin sen bu illeti atlattın. tam olarak ne düşünüyorsun?

ilke

Paylaşımcı
Yukarıda bir Yazarın yazısını asmıştım. O yazıdan bir alıntı :

"""İnsanların "kurtarılmayı reddetme" hakları vardır.
İnanç başka şey, budalalık başka şeydir. """

Yinelemekte fayda görüyorum.

cahid

Kıdemli Üye
Yukarıda bir Yazarın yazısını asmıştım. O yazıdan bir alıntı :

"""İnsanların "kurtarılmayı reddetme" hakları vardır.
İnanç başka şey, budalalık başka şeydir. """

Yinelemekte fayda görüyorum.

Dede medya maymunlarına ve oynanan oyunlara çok fazla inanıyorsunuz.. Bizzat çalıştığım hastanede yoğun bakımdaki hastaları kontrol ettim.. An itibariyle 4 hasta yatıyor hikayelerine bakınca hepsi de bakımevi hastaları 3 tanesi şizofren ve 1 tanesi bipolar.. Hepsi de delta varyantı.. Hepsine de favipiravir başlandıktan sonra yoğun bakıma almışlar.. Medyaya sorsan aşısızlar yoğun bakımı dolduruyor.. Kimse bakımevindeki şizofren hastaların aşılanmadığını iddia etmez herhalde ok?

Aşı virüse karşı koruyorsa niye ve neden korkuyorsunuz? Korumuyorsa neyi savunuyorsunuz?

Gerçekten samimi iseler günlük olarak ölenlerin yaş ortalamasını ve aşı durumlarını da paylaşırlar ellerinde olmayan veriler değil.. Ama paylaşmazlar çünkü gerçekler ortaya çıkar..

ilke

Paylaşımcı
Dede medya maymunlarına ve oynanan oyunlara çok fazla inanıyorsunuz.. Bizzat çalıştığım hastanede yoğun bakımdaki hastaları kontrol ettim.. An itibariyle 4 hasta yatıyor hikayelerine bakınca hepsi de bakımevi hastaları 3 tanesi şizofren ve 1 tanesi bipolar.. Hepsi de delta varyantı.. Hepsine de favipiravir başlandıktan sonra yoğun bakıma almışlar.. Medyaya sorsan aşısızlar yoğun bakımı dolduruyor.. Kimse bakımevindeki şizofren hastaların aşılanmadığını iddia etmez herhalde ok?

Aşı virüse karşı koruyorsa niye ve neden korkuyorsunuz? Korumuyorsa neyi savunuyorsunuz?

Gerçekten samimi iseler günlük olarak ölenlerin yaş ortalamasını ve aşı durumlarını da paylaşırlar ellerinde olmayan veriler değil.. Ama paylaşmazlar çünkü gerçekler ortaya çıkar..

Yazar, sizin gibilere cevabını da vermiş yazısında ! Herhalde Türkçen çok zayıf anlamıyorsun !
"İnanç başka ley, BUDALALIK çok daha başka şeydir."

cahid

Kıdemli Üye
Yazar, sizin gibilere cevabını da vermiş yazısında ! Herhalde Türkçen çok zayıf anlamıyorsun !
"İnanç başka ley, BUDALALIK çok daha başka şeydir."

Paylaştığını anlamadan paylaşma.. İddia sahibi aşı olmayanların virüs bulaştırdığını iddia ediyor ama aşı olanların da virüsü bulaştırabileceğini ABD'deki piriniz Fauci denen adam da söylüyor!!! Araştırmadan etmeden küresel şeytanların fonladığı birkaç adamı dinleyerek ahkam kesiyorsun.. Kâfirler ne zamandan beri bizim hayrımızı düşünüyor? Ormanları çizmiş gibi yakanlarla sana aşı propagandası yapanlar hep aynı merkezden yönetiliyor.. Adam canlı yayın açıp "Deccal bizim pirimiz" dese öyle anlayacaksınız herhalde kimin budalalık yaptığını!! -Ki hiçbir zaman da çıkıp Deccal ben Deccalim demeyecek şeytanın demediği gibi-

ilke

Paylaşımcı
Paylaştığını anlamadan paylaşma.. İddia sahibi aşı olmayanların virüs bulaştırdığını iddia ediyor ama aşı olanların da virüsü bulaştırabileceğini ABD'deki piriniz Fauci denen adam da söylüyor!!! Araştırmadan etmeden küresel şeytanların fonladığı birkaç adamı dinleyerek ahkam kesiyorsun.. Kâfirler ne zamandan beri bizim hayrımızı düşünüyor? Ormanları çizmiş gibi yakanlarla sana aşı propagandası yapanlar hep aynı merkezden yönetiliyor.. Adam canlı yayın açıp "Deccal bizim pirimiz" dese öyle anlayacaksınız herhalde kimin budalalık yaptığını!! -Ki hiçbir zaman da çıkıp Deccal ben Deccalim demeyecek şeytanın demediği gibi-
Sana, bir mezbahaya uğra da kafanı değiştir demiştim !
Herhalde bu tavsiyemi de tutmayacaksın !
O halde, buşunduğun yerde patinaj yapmak daha hoş geliyor demk ki !..
Ne yapalım, kimsenin bu dünyadaki amellerini öneleyecek halimiz yok !

cahid

Kıdemli Üye
Sana, bir mezbahaya uğra da kafanı değiştir demiştim !
Herhalde bu tavsiyemi de tutmayacaksın !
O halde, buşunduğun yerde patinaj yapmak daha hoş geliyor demk ki !..
Ne yapalım, kimsenin bu dünyadaki amellerini öneleyecek halimiz yok !

Sen de değiştirecek bir şey de yok aynı örnektekiler gibi..

3735

Kur'an'daki akletmez misiniz ile biten ayetleri aç aç tekrarla belki ufkun açılır DEDE :)

ilke

Paylaşımcı
Kur'an'daki akletmez misiniz ile biten ayetleri aç aç tekrarla belki ufkun açılır DEDE :)

Dünya nüfusunun aşılarla indirilebileceğini akletmek sanan senin gibi sivri zekalıların akletmesi (!) gibi mi akledecektim ? Neuzubillâh, Allah göstermesin !

cahid

Kıdemli Üye
Dünya nüfusunun aşılarla indirilebileceğini akletmek sanan senin gibi sivri zekalıların akletmesi (!) gibi mi akledecektim ? Neuzubillâh, Allah göstermesin !
Söylediğini ifade eden adam açıkça söylüyorsa ve tüm aşıları fonluyorsa ve sen bunu akledemiyorsan yapacak bir şey yok.. Bak tam senin için yazmış adam yıllar önce kitabında..

3736

Bu görselde son kısmı kesmişler.. Şu senin habire yazdığın kelime var.. "Mezbahaya yalnız gidecekler" diyor..

ilke

Paylaşımcı
Söylediğini ifade eden adam açıkça söylüyorsa ve tüm aşıları fonluyorsa ve sen bunu akledemiyorsan yapacak bir şey yok.. Bak tam senin için yazmış adam yıllar önce kitabında..

Bu görselde son kısmı kesmişler.. Şu senin habire yazdığın kelime var.. "Mezbahaya yalnız gidecekler" diyor..

Bir ayet var (Araf Sûresi 155. Ayet) "İçimizdeki akılsızlar-beyinizler yüzünden bizi helak eder misin Allahım ?" diye..
Sanki tam senin içinde bulunuduğun hâl için !..
Elin gayr-ı muslim gavuru, bu dünyanın tasarrufu ve istikbalde olacak şeyler hakkında muneccimlik yaparak Rabbimizi devreden çıkaran bir şeyler yumurtlamış ! Sen de tutmuş bu yumurtaları satın alıyorsun ! Utanmadan-sıkılmadan da gelmiş burada forum sakinlerine bunu açıklıyorsun !
Bizim hiç bir Bilderbergci ile işimiz olamaz ve onların kurduğu-kuracağı tuzakları da asla kaale almayız ! Çünkü, biz "Allahın dediği olur." cümlesine iman eden müslümanlardanız ! Senin böyle bir inancın olmadığı ortada ! Bilderbercilere çok dikkat et, sonra nüfusun azalır !