Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

cahid

Kıdemli Üye
Pfizer Covid Vaccines “Destroy Every System of the Human Body” Warns Israeli Health Experts

Çeviriyle açıp okuyun lütfen ve çevrenizdeki kalp krizi vakalarındaki artışlara da dikkat edin.. Özellikle mRNA aşısı olanlar hiç değilse Bilgehan Bilge'nin tavsiyesine uyup iyi bir kardiyolog ve onkolog bulsunlar kendilerine ve göğüs ağrısı v.b. durumları küçümsemeyip kardiyolojik muayeneden geçsinler.. 1 Ağustos'tan itibaren aktive edilmeye başlanacak olan 5G ve radyasyon olayına da dikkat edin ve sonbaharda başlayacak kapanmalar sonrası yaşanacakları takip edin bakalım.. Virüs için aşı mı üretildi aşı için virüs mü üretildi sorusunun cevabını şuana kadar idrak edemeyenler maalesef idrak etmek zorunda kalacaklar :(

cahid

Kıdemli Üye
Thread by @prof2run on Thread Reader App Twitter'ı olmayan okuyabilir mi bilemiyorum ama okumanızı şiddetle tavsiye ederim..

Herhangi bir kronik hastalığınız v.s. yoksa kızıl çam ya da kara çam iğnesi çayı için.. (sarı çam değil kesinlikle)

gamsız

Profesör
ulu'l emre itaat dedim randevu alıp aşımı olucam

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca şunları aktardı:

Şu an aktif vakalarımızın yaklaşık %87’si aşısı tamamlanmamış kişiler. Bağışıklık sağlanmadan yapacağımız her tedbirsizlik bizi istemediğimiz sınıra yaklaştırır. Hastanede yatan hastalarımızın yüzde 95’i aşısı tamamlanmamış kişiler. Mevcut aktif vakalar içinde tam aşılı olup hastalığa yakalananların oranı yüzde 5'ten az. Birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumluluk alarak, sorumlu birey olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir.

Aşı olması gereken 9 milyona yakın vatandaşımız aşı olmayı bekliyor. Bu vatandaşlarımızı bir an evvel 3. doz aşılarını olmaya davet ediyorum

spesifik

آزادی قید و بند
Saçma sapan yasaların uygulandığı tek ülkeyiz
Haklıların mağduriyet yaşadığı çok nadide bir ülkeyiz
keşke vatandaşlık değiştirmek kolay olsaydı
alaman yada amerikano vatandaşı olurdum =)

Cenan

Ordinaryus
6 kişi tamamlanamadığı için aşı olamadım. Ya nasip

Randevu alıp, hastane veya sağlık ocağina gitmek zordu benim için. Bir defa çikmak durumunda kaldim ve onda da aşı çadırıni görüp girdim içeri ve aşımı oldum.

Bulunduğunuz yerde bu tip uygulamalar varsa kolayından gidip hemen aşı olabilirsiniz.

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Hastanede yatan hastalarımızın yüzde 95’i aşısı tamamlanmamış kişiler.

bu cümlelerden ne anlıyorsunuz... yani 1 doz aşı olmuş , koronaya yakalanmış, ve hastaneye yatmış, soru şu , adam zaten hastalığa yakalanmakla kalmamış, hastanelik olmuş, buna nasıl 2.dozu vuracaksın, yani aşı dozunu tamamlacaksın, kısacası aşı hikaye...

KAFKAS

Kıdemli Üye
bu cümlelerden ne anlıyorsunuz... yani 1 doz aşı olmuş , koronaya yakalanmış, ve hastaneye yatmış, soru şu , adam zaten hastalığa yakalanmakla kalmamış, hastanelik olmuş, buna nasıl 2.dozu vuracaksın, yani aşı dozunu tamamlacaksın, kısacası aşı hikaye...
Yukarıda da belirttim 2.doz aşımı 14 temmuz da oldum yaş 41 .Annemin 3.doz aşısını da 7 temmuz da yaptırdım.Mevcut aktif vakalar içinde tam aşılı olup hastalığa yakalananların oranı yüzde 5'ten az. Burayı anlarsak dediğini de anlarsın!

Senin anladığın aslında anlamadığın sadece bir doz aşı olmuş demek değil!Yüzde 95 aşısını tamamlamamış demek!Hiç aşı olmayanlar,birinci doz ile sınırlı kalanlar,,3.Dozu yaptırmayanlar!Anlamadığını bir de anlamış gibi 2.dozu nasıl vuracaksın diye bir yoruma giriyorsun.

Kabaca günlük 20 bin vaka diyelim!Bunların da 800 ü hastaneye yatmış diyelim.%95 i 760 kişi ya da 19 bin kişi yukarıda belirttiğim 3 kısımdan oluşuyor,Senin anladığın tek doz değil!Hastanelik olmuş ya da olmamış %95 e aşı işlemini tamamlamazsın!

Virüs ile bir ilişkisi olmayan aşı işlemini tamamlamamış 3 kısımdan oluşan milyonlarca insan içinde olanlar bu eksikleri tamamlarsa en basit şekilde %95 risk yerine %5 risk taşır! Anladıysak ne güzel!Yazılanları anlayarak okursak hikaye demek aczine düşmeyiz.

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Saçma sapan yasaların uygulandığı tek ülkeyiz
Haklıların mağduriyet yaşadığı çok nadide bir ülkeyiz
keşke vatandaşlık değiştirmek kolay olsaydı
alaman yada amerikano vatandaşı olurdum =)

Çok iddialı bir cümle. İngiltere de kuğular kraliçeye aitmiş o yüzden yemek yasakmış. Bir Türk vatandaşı kuğunun birini kesmiş yemiş ama senin gibi saçma sapan bir yasa diyememiş gelen polislere... :)

cahid

Kıdemli Üye
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Şu an aktif vakalarımızın yaklaşık %87’si aşısı tamamlanmamış kişiler. Bağışıklık sağlanmadan yapacağımız her tedbirsizlik bizi istemediğimiz sınıra yaklaştırır. Hastanede yatan hastalarımızın yüzde 95’i aşısı tamamlanmamış kişiler. Mevcut aktif vakalar içinde tam aşılı olup hastalığa yakalananların oranı yüzde 5'ten az. Birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumluluk alarak, sorumlu birey olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir.

Aşı olması gereken 9 milyona yakın vatandaşımız aşı olmayı bekliyor. Bu vatandaşlarımızı bir an evvel 3. doz aşılarını olmaya davet ediyorum

"Aşısı tamamlanmamış kişiler" diyor "aşısızlar" demiyor dikkatinizi çekerim.. Yani adamlar 1.doz ya da 2.doz sonrası hastanelik olmuşlar bu bilgiye göre...

cahid

Kıdemli Üye
Randevu alıp, hastane veya sağlık ocağina gitmek zordu benim için. Bir defa çikmak durumunda kaldim ve onda da aşı çadırıni görüp girdim içeri ve aşımı oldum.

Bulunduğunuz yerde bu tip uygulamalar varsa kolayından gidip hemen aşı olabilirsiniz.

Demek ki başından beri -70 derecede muhafaza edilmesi gerekiyor diye insanları kandırmışlar diyorsunuz yani..

cahid

Kıdemli Üye
Yukarıda da belirttim 2.doz aşımı 14 temmuz da oldum yaş 41 .Annemin 3.doz aşısını da 7 temmuz da yaptırdım.Mevcut aktif vakalar içinde tam aşılı olup hastalığa yakalananların oranı yüzde 5'ten az. Burayı anlarsak dediğini de anlarsın!

Senin anladığın aslında anlamadığın sadece bir doz aşı olmuş demek değil!Yüzde 95 aşısını tamamlamamış demek!Hiç aşı olmayanlar,birinci doz ile sınırlı kalanlar,,3.Dozu yaptırmayanlar!Anlamadığını bir de anlamış gibi 2.dozu nasıl vuracaksın diye bir yoruma giriyorsun.

Kabaca günlük 20 bin vaka diyelim!Bunların da 800 ü hastaneye yatmış diyelim.%95 i 760 kişi ya da 19 bin kişi yukarıda belirttiğim 3 kısımdan oluşuyor,Senin anladığın tek doz değil!Hastanelik olmuş ya da olmamış %95 e aşı işlemini tamamlamazsın!

Virüs ile bir ilişkisi olmayan aşı işlemini tamamlamamış 3 kısımdan oluşan milyonlarca insan içinde olanlar bu eksikleri tamamlarsa en basit şekilde %95 risk yerine %5 risk taşır! Anladıysak ne güzel!Yazılanları anlayarak okursak hikaye demek aczine düşmeyiz.

Adam kelimeleri özenle ve seçerek kullanıyor yarın öbür gün bir sorun çıktığında bu ifadeleri hatırlarsın inş. Bahsi geçenlerin çoğunun aşı olmayanlar olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz vakaların çoğunluğunun olmadığı gibi.. Çünkü aşı olmayanların % 90'ından fazlası PCR testine de güvenmiyor.. Yani vakaları da yatışları da genel olarak aşılılar oluşturuyor.. Bulaş hikayesini de CDC son açıklaması ile çürüttü "delta varyantı aşılı olanlarla da aşısız olanlar da kolaylıkla bulaştırabiliyor" diye..

cahid

Kıdemli Üye
3727

3728

3729

3730

Sırasıyla aşısız ve aşılı kanların laboratuvar karşılaştırması..

ihvanistanbul

AkhenAton

maalesef bildiğim kadarıyla henüz yok. randevu sistemiyle gittim ( aile hekimine ) belki hastaneye gitseydim daha kalabalık olabileceği için aşı olabilirdim ama 6 kişi toplanmadı diye aşı yapamadılar. ya nasip dedik. başka zaman tekrar deneyeceğim

KAFKAS

Kıdemli Üye
"Aşısı tamamlanmamış kişiler" diyor "aşısızlar" demiyor dikkatinizi çekerim.. Yani adamlar 1.doz ya da 2.doz sonrası hastanelik olmuşlar bu bilgiye göre...
Neyin dikkatini çekiyorsun yahu aşı olmayanda aşısı tamamlanmamış gruba girer yukarıda belirttim zaten .Aşısı tamam olanlarda vaka oranı %5 daha neyin dikkati ile mücadele ediyorsun!Sen çık deki Vakalarda aşısı tam olanların oranı aşısı eksik ya da hiç olmayanlardan daha yüksek bir ülke göster bana!

İngiltere. Zira, bu ülkede vakaların hızla artışa geçtiği ve tam kapanmanın uygulandığı Ocak ayındaki seviyelerine ulaştığı bir dönemde, tam normalleşmeye geçilmesine karar verildi.
Bu kararın arkasında aşılamayla birlikte hastaneye yatış ve can kaybı verilerinin "kontrol altında tutulabilir" düzeylerde olması önemli rol oynadı.
Örneğin, vaka sayılarının benzer bir seyir gösterdiği Ocak ayında, Covid nedeniyle hastaneye kaldırılanların sayısı hafta 20-25 bin seviyelerinin üzerinde seyrediyordu.
Ancak bugün, İngiltere'de bir haftada Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılanların sayısı 5 binin altında. Dolayısıyla vaka artışları sağlık sistemi ve hastane kapasitesi üzerinde baskı yaratacak bir hale ulaşmış değil.
Benzer bir durum can kayıpları için de geçerli. Pandeminin zirveye ulaştığı Ocak-Şubat döneminde günlük can kaybı zaman zaman 1000'in üzerine çıkarken, bugün ise 50'nin altında seyrediyor.

Al bak Endonezya da mevsim yaz ölüm oranları 2000 lere dayandı.Aşılamada çok geriler.Çıkarsın şimdi yaz kış muhabbetine girersin.