Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

cahid

Kıdemli Üye
Cahid yani ne diyeceğimi şaşırıyorum arkadaş her tarafına bulaşmış artık kuyruklu yanlış beyanatların ,hiç üzülmüyor musun bu kadar yanlış yaptığın ortaya karışıklara rağmen hala bu şekilde mücadele etmek de ne bileyim !

Bak bakalım aşağıdaki video ne zaman yayınlanmış ,Abdullah çiftçi nin iddiasını alıp buraya taşıyorsan teyit ediyorsun demektir!
Serhat Ünal ne söylüyor:) .Abdullah Çiftçi ne söylüyor.:)BİR DE O TARİHDE TÜRKİYE DE DAHA AŞI YOK AŞI YOK AŞI YOK AŞI YOK AŞI YOK AŞI YOK AŞI YOK AŞI YOK:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

3000 antikoru olan kimse neye göre aşı olmalı? Yüzyıldır modern tıbbın temel ilkeleri olarak kabul edilen ne varsa şimdi inkar etmeye başladılar.. O zaman yüzyıldır insanları aldatıyorlardı!!!

ebumusab

Üye
Arkadaşım anlama kıtlığı mı var sende? Adam doktor değil ama işine gelmeyen şeyleri söylediği için profesöre hakaret ediyor bunu bana değil ona söylemen gerekiyor.. + Muhasebe ayrı şey medikal muhasebe ayrı şey.. Muhasebeci dediklerin gelip benim yaptığım işi yapamaz 1-2 yıl eğitim almadan.. Birçok meselede prosedür ve mevzuat açısından doktorlar da bize danışır bilmediğin şeyler hakkında yorum yapma!!
Olabilir medikal muhasebeci
Amma en azından senin gibi yalancı değilim

https://news.google.com/covid19/map?hl=tr&state=7&mid=/m/035hm&gl=TR&ceid=TR:tr

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
PROF. DR. MEHMET RIFKI AKTEKİN

Merhaba,

Bugün gündemimizde Moğolistan var. Moğolistan 3,330,000 nüfuslu. Bugünlerde Moğolistan’da günlük vaka sayısı 2 binlerin üzerinde ve nüfusuna göre hayli yüksek. Moğolistan şu anda tek doz aşıda %60, tam doz aşıda %50 düzeyinde (Şekil 1). Bu durum özellikle aşı çekingenliği olan kişilerde aşının etkisizliğine bir kanıt gibi algılanıyor ve sosyal medya mecralarında yayılıyor. İlk bakışta gerçekten kuşku yaratan bir görüntü.

Tek-Doz-Koronavirus-Asisi-Olan-Ulkeler.jpg
ŞEKİL 1
Oysa istatistikleri birazcık derinlemesine incelediğinizde kazın ayağının öyle olmadığı net bir şekilde anlaşılıyor. Moğolistan farklı bir ülke. 2020’de sadece 1220 vaka, 1 ölüm saptanmış. Yani salgın buraya uğramamış. Mart 2021’e geldiğimizde vakalar artmaya başlıyor (Şekil 2).

Mogolistanda-Koronavirus-Vaka-Sayisi.jpg
ŞEKİL 2
O güne kadar 8 kişi ölmüş. Yani Moğolistan salgına tamamen açık ve hassas durumda. Aşılama da Mart ayında başlıyor. Ancak artışın hız kazandığı Nisan başında tek doz aşı %9, tam doz aşı %0,7 düzeyinde (Şekil 3). Yani toplumda herhangi bir aşı koruyuculuğu yok. Hiç yok. Çünkü yapılan aşılar Sinovac ve Sinopharma. Bu aşıların ilk dozunun koruyuculuğu yok. Yani Moğolistan’da salgın patlıyor, aşı arkadan geliyor.

Mogolistanda-Koronavirus-Asisi-Tam-Asilama.jpg
ŞEKİL 3
15 Haziran’a geldiğimizde tek doz aşıda %57, tam doz aşıda %50 oranlarına ulaşılıyor (Şekil 4).

KAFKAS

Kıdemli Üye
Nüfusunun tamamını aşılayan Cebelitarık'ta vaka sayıları % 2500 artmış ,
Biraz dürüst ol bu kadar yalan yalan .bu şekilde mi aşı karşıtlığı yapacaksın!Cebelitarık ta aşılama mart 2021 sonunda bitti.Mart 2021 den sonra hangi grafiğe bakıyorsun da bu yalan rakamları konuşuyorsun. 1 Nisan 2021 de vefat sayısı 93adet olmasına rağmen kaç ay geçti ağustos 2021 itibarı ile vefat sayısı 4 artarak bu kadar ayda 97 olmuş!Aktif vakalar aşılama tamamlanmadan önce 1250 küsürü görmüş aşılama işlemi tamamlandıktan sonra max 400 ü görüp tekrar aktif vaka sayısı 80 lere inmiş neticede turizm bölgesi grafiklere bakılırsa okuma yazması kıt olanlar hariç herkes anlar!Abdullah çiftçi yi delil gösterip ,doktorun söylemini bile çarpıtarak buraya gelip aktarıyorsun hala tırı vırı laf yetiştiriyorsun!Sana videosunu koyuyorum hala işkembeden rakam icat ediyorsun!

Son düzenleme:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Türkiye de, eksiksiz iktidaar ve muhalefetin, tek birleştiği konu, birincisi, İstanbul sözleşmesi, ikincisi, aşı, aşiya iman edenlere duyurulur...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türkçenin ve mantığın ırzına bu denli hiç geçilmemiştir sanırım:)Bu ifadeyi birisi söylemişti:)

Türkçe'nin ırzına nasıl geçiyoruz?Eksiksiz geçiyoruz:)O kelime iktidardan önce yazılmaz!Muhalefetten sonra yazılır!Tek birleştiği konu varsa bunun birincisi ve ikincisi olmaz.!O zaman iki birleştiği konu var dersin:)Az Türkçe!

Mantığın ırzına nasıl geçiyoruz!Dünya üzerinde birçok noktada var olan bir hastalığı Türkiye özelinde iktidar-muhalefet algısı ile değerlendirmek bile başlı başına mantığı ayaklar altına almaktır.Aşı tedbir neticesi ne olursa olsun tevekkül diyen ulemanın olduğu yerde aşıya iman edenler diyenlere ne denir bilemiyorum ,onun da fetvasını ulemadan alsın!

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 6 Eylül'den itibaren seyahat eden yolcuların aşı kartı veya negatif PCR testi ibraz etmek zorunda olduğunu açıkladı.

Açıklamasında 'Lütfen not alalım' ifadelerini kullanan Ekşi, "İç hatlarda 6 Eylül'den sonra seyahat edecek yolcularımız ya AŞI kartını ibraz edecek ya da PCR testi yaptırıp, NEGATİF olduğunu ibraz edecektir." dedi.

cahid

Kıdemli Üye

aşı vurmak kanunen zorunlu değil, hadi bakalım vurulmayında görelim :) :) :)
çember daralıyor iyice. :)
BENCE; hiç kimse olursan şöyle olur olmazsan şöyle olur la boşu boşuna vakit geçirmesin.

Siz de bundan zevk alın.. Nasıl bir insana dönüştüğünüzün farkında mısınız? Firavun ve Hz Musa (a.s.) döneminde olsaydınız herhalde Firavun tüm erkek bebekleri öldürecek sıkıyorsa bebeğinizi vermeyin sizi de öldürür mü diyecektiniz? Ya Kahhar insanlara zulmedenleri ve zulme destek olanların hepsini Kahhar ismi şerifinle kahr ü perişan eyle.. Allah'ın laneti eğer biz davamızda haksız isek bizlere aksi ise bizlere bunu yaşatanları ve buna destek olanların üzerine olsun. AMİN.

3762

Bu resmi normal görenlerin imanından şüphe ediyorum ben artık!!

cahid

Kıdemli Üye
Toplu mekanlara v.s. gitmeye can atmıyorum.. Toplu taşıma kullanmıyorum , çalıştığım yerde yemekhaneyi kullanmıyorum.. Çalıştığım odada serbest bıraksınlar beni yeterli..

Aşısızları camiye almasınlar ve tüm aşılılar yürekleri yetiyorsa saf düzeniyle kılsınlar namazlarını.. Aşılı ve aşısızları her yerde ayırsınlar görelim neyin ne olduğunu!! Başından beri biz zaten bunları söylüyoruz!!

gamsız

Profesör
Siz de bundan zevk alın.. Nasıl bir insana dönüştüğünüzün farkında mısınız? Firavun ve Hz Musa (a.s.) döneminde olsaydınız herhalde Firavun tüm erkek bebekleri öldürecek sıkıyorsa bebeğinizi vermeyin sizi de öldürür mü diyecektiniz? Ya Kahhar insanlara zulmedenleri ve zulme destek olanların hepsini Kahhar ismi şerifinle kahr ü perişan eyle.. Allah'ın laneti eğer biz davamızda haksız isek bizlere aksi ise bizlere bunu yaşatanları ve buna destek olanların üzerine olsun. AMİN.

Ekli dosyayı görüntüle 3762

ZEVK ALDIĞIMI KİM SÖYLEDİ CAHİD ? BENİM BURADA AŞILILARA VEYA AŞISIZLARA KARŞI BİR FİKİR YAZDIĞIMI GÖRDÜNMÜ, HERKESN FİKRİNE SAYGI DUYARIM, HERKES KALBİNE HANGİ MESELE SICAK GELİYORSA ONA GÖRE HAREKET ETSİN ALLAH TA YARDIMCIMIZ OLSUN,,,, O KADAR.

Son düzenleme:

gamsız

Profesör

Ekli dosyayı görüntüle 3762

İMAN ÖLÇERİNİZİ, KİRAYA VERİRMİSİNİZ BENDE BAKICAM :( :(

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, aşı oranlarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

AKTİF VAKALARIN YÜZDE 81'İ TAM AŞILI OLMAYAN KİŞİLERDİR

Bugün itibariyle aktif vakalarımızın %81'i tam aşılı olmayan kişilerdir. Yani 500 bine yakın olan vakamızın %81'i tam aşılı olmayan kişilerdir. Hastanede yatan hastaların %90'ını da aşı olmayanlardır. Vefat eden vatandaşlarımızın %90'ı ya hiç aşı olmamış ya da aşıları eksik kişilerdir.

Vaka sayılarındaki artış giderek devam ettiğini bir yerde şimdi takıldı. Bu rakamlarında oldukça yüksek olduğunu düşünüyoruz. Vefat sayıları da artıyor. Varyantların bulaşmayı daha çok arttırdığını biliyoruz. Kısıtlamaları bu dönemde gündemimize almadık. Temasın olduğu, maske kullanımının azaldığı bir dönemi görüyoruz ve bulaşın artarak vaka sayılarını arttırdığını görüyoruz.

VAKANIN EN YOĞUN OLDUĞU YAŞ GRUBU 15-45 YAŞ ARASI

15-45 yaş arasında vakanın en yoğun olduğu yaş grubu. Vaka sayısı bu sebeple giderek yükseldi. Bizim yapmamız gereken aşının kimisi bulaşmayı önlemediği söylüyor. Biz aşının bulaşmayı da %50 %60 önlediğini biliyoruz. Vaka oranımız %10, aşılanma oranı 65 yaş üzeri %82.5. %90'a yakın aşısını yaptırmamış kişilerden oluşuyor. Biz bu salgını gündemimizden çıkarmak istiyoruz. 84 milyonun birlikte hareket etmesiyle bu durum mümkün. %10 aşısı olanlar da kaybedilebiliyor. Ağırlıkla 65 yaş üstü ve ek hastalığı olanlar vefat ediyor. %90 oranında aşının koruduğunu görüyoruz. Bu aşıların etkili olduğunu, vatandaşlarımızın erken dönemde aşılarını yaptırmalarının etkili olduğunun altını çizmek istiyorum.