Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
İki aşıyı olduk üçüncüsü gerekmez inşallah.

Tedbiri aldık gerisini Allah'a havale ettik.

Bu hafta aşı yaptırmayan 2 arkadaşımız Covid nedeniyle vefat etti.

Bildiğimiz kadarıyla bu arkadaşlar aşı yaptırmamıştı.

Selam ve dua ile.

gamsız

Profesör
Biz de Allah'a sığınarak sizin memlekette 2. aşımızı da olduk. Allah sonumuzu hayreylesin.
ooooo Osmangazinin ruhaniyetinin olduğu yerde Cennetten bir köşe Bursa mızda olmuşsunuz, Hayırlı olsun RAbbim şifalara vesile eylesin... BUnun üstüne Bİr uludağ seyahati , bir kestane şekerii, BUrsaşeftalisi, BUrsa havlusu tam hedefe ulaştırır..Haberimiz olsaydı ailecek birde İskender ikramımız olurdu..Yine de şehrimize hoşgelmişsiniz, güzel anılarla dönersiniz inşallah.

Cenan

Ordinaryus
Su anda Ankara yolundayız. 2 yılda bir geliriz Bursa'ya. Eşimin rahatsızlığı sebebiyle yarına Hacettepe'de randevumuz vardı. Arada bir 10 günlük boşluk vardı tercihimiz Bursa'dan yana oldu. Bu sefer gezemedik. Bir daha ki sefere dediklerinizi yaparız insallah :)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @gamsız Bey

Mümkünse beni de buraya götürebilir misiniz.

Gamsız olmanız hasebi ile hesabı sorun etmeyeceğinizi düşünüyorum.

Selam ve dua ile.

gamsız

Profesör
Su anda Ankara yolundayız. 2 yılda bir geliriz Bursa'ya. Eşimin rahatsızlığı sebebiyle yarına Hacettepe'de randevumuz vardı. Arada bir 10 günlük boşluk vardı tercihimiz Bursa'dan yana oldu. Bu sefer gezemedik. Bir daha ki sefere dediklerinizi yaparız insallah :)
Geçmişler olsun Allah şifa versin

kebîkec

İhvan Forum Üye
Allah şifa versin. İnşallah önemli bir şeyi yoktur.

Cenan

Ordinaryus
Allah şifa versin. İnşallah önemli bir şeyi yoktur.

Allah razı olsun. Kemik iliği kanseri hocam. İlik nakli yapıldı. Kontrollerden sonra tekrar kemik biopsisi, tahlilĺer, sonucu bekliyoruz.

Dua eder, dua bekleriz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Allah razı olsun. Kemik iliği kanseri hocam. İlik nakli yapıldı. Kontrollerden sonra tekrar kemik biopsisi, tahlilĺer, sonucu bekliyoruz.

Dua eder, dua bekleriz.
Allah acil şifalar versin. Sonuclar İyi çıkar inşallah.

ilke

Paylaşımcı

Sizin sorumsuzluğunuz aşı olmamakla ortaya çıkmıyor, hastalığa yakalanma riskiniz yükseklğinden dolayı topluma bu hastalığı bulaştırma riski taşıdığınız için sorumsuz davranmış oluyorsunuz ! Yoksa, gidin dağ başında yaşayın ve toplum içine hastalık ortadan kalkana kadar çıkmayın kimse size ne aşı olun der, ne de sorumsuzsunuz der ! Olay bu kadar basit !

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Muhafazakar kesimin aşı karşıtlığı takıntısını anlamak mümkün değil.

Ben bu psikolojiyi sürekli bir şeylere karşı olma isteği diye düşünüyorum.

Bu yaşa gelene kadar kızamık, verem v.b bir sürü aşı oluyoruz. Covid aşısı da diğerleri gibi olmamız gereken günümüzün bir aşısı.

Virüs size zarar verse sorun değil ama virüsü yaya yaya topluma bulaştıra bulaştıra gezeceksiniz sorun burada.

Karşı olanlar inşallah bu hastalığa yakalanıp anne babanıza bulaştırmazsınız. Yada entübe bir şekilde bu hastalığı geçirmezsiniz.

Biz ne yazarsak yazalım birileri yine kendisini haklı çıkarmaya çalışacak.

Selam ve dua ile.

ilke

Paylaşımcı
Arkadaşlar ! Bu aşı muhabbetine her ne kadar "çok uzun ettiniz" diye bendeniz sinirlensem de galiba bizi de kafa-kola sardıalr bir türlü vazgeçemiyoruz ! Yine konuya mülhak (ek) olacak bir yazıya rastladım çok hoşuma gitti naklediyorum.

SİZE YOK FATİHA

Anadolu Birliği Partisi diye bir parti varmış.
Canı sıkılan parti kurduğu için çetelesini tutamaz olduk.
Google'a sordum, fazla bir bilgi edinemedim.
Henüz iki yıllık "genç" bir parti bu. Seçime girmişliği falan yok.
Ama çok büyük iddiaları varmış.
Hayırlı olsun.
Ne hikmetse genel başkanı da Almanya'da yaşıyor!...
Herhalde partisi iktidara gelirse uçağa atlayıp Türkiye'ye "giriş yapacak"...

ABP önümüzdeki ayın 11'inde İstanbul'da büyük bir miting düzenleyecekmiş.
Yok, "siyasi" değil.
Daha doğrusu, hem öyle hem değil.
Bu miting "korona aşısına ve PCR testine karşı" olacakmış!
Kollarına iğne sokturmadıkları gibi burunlarına da pamuklu çubuk sokturmuyorlar yani.
Mitinge hem aziz ve muhterem Abdurrahman Dilipak destek veriyormuş, hem de "Anayasamızı Koruma İnisiyatifi" diye bir kurum.
"En az 10 parti" katılacağını bildirmiş.
Parti logosu olmayacakmış, yalnızca Türk bayrağı.
"En az 1 milyon kişinin gelmesini" bekliyorlar...
Yahu Kılıçdaroğlu bile o kadar adam toplayamıyor.
Bu patırtı ne için?
Aşı olmamak için.
Test mest de yaptırmamak için.
Peki, olmasınlar, sonuçta ölecek olan kendileri... Kimse karışamaz.
Ama bunlar çizgiyi aşıyorlar ve "Siz de olmayın" diyorlar.
Pandeminin ve aşının bir "soykırım süreci" olduğunu düşünüyorlarmış...
Emperyalizmin oyunu yani!
("Tayyip yapıyor" diyen manyak da vardı...) Böyle düşünen kaç kişi cızlamı çekti ama bunlar aldırmıyorlar.
Rothschild ailesini, Rockefeller ailesini ve Dünya Sağlık Örgütü'nü mahkemeye vermişler!
Bir zamanlar Vatandaş Refik Bey diye birisi vardı, her gözüne kestirdiğine dava açıyordu... Bunlar meseleye düzey atlatmışlar.
En güzel tarafı da şu.
Almanya'dan parti yöneten genel başkan Bedri Yalçın diyor ki:
"Kovid-19 diye bir virüse inanmıyoruz!"

Mesele bir iman meselesiyse, ölen binlerce kişi herhalde zındıklıktan ölmüştür.
ABP'ye birkaç tavsiyemiz olacak:
Sakın koronadan ölenlerin yakınlarına görünmesinler, ağızları burunları sağlam kalsın.
Bir de, olmayan virüsten ölürlerse bizden Fatiha beklemesinler.
Ama kendi kendimize okuyalım.
Şöyle biter:
"Sirattalezine en'amte aleyhim, gayrılmağdubi aleyhim ve leddallin. Amin"
Meali: Allahım! Bizi doğru yola ilet, sapıklarınkine değil!

cahid

Kıdemli Üye
Aşı olanların virüsü bulaştırmadığına dair bir garanti veriliyor mu? YOK

Aşıların koruyuculuk oranı İsrail ve birçok ülkeye göre (Biontech için) % 39

@Ebu Computer Müslüman olarak araştırmakla da mükellefsin.. Domuzun kasaplık hayvan statüsüne alındığı bir ülkede rasgele bir yere gidip etli yemek yesen ve sana yedirilen domuz eti ise sen haberin olmadığın için hiçbir vebale sahip olmayacağını mı düşünüyorsun?

Soruyu yanlış soruyorsun ölümün var olduğunu ve Allah'ın dilediği an gerçekleşeceğini bilen Müslümanların maske, mesafe ve aşı takıntısı nedir? diye sorman gerekir.

Ki bu Müslümanlar otobüste ve birçok yerde maske takıp yan yana uzun süre seyahat etmeye korkmazken camide akıllarına sosyal mesafe geliyorsa ve bunu da normal görüyorsanız ne anlatırsak anlatalım anlamayacaksınız..

Hz. Peygamber (s.a.v.) ve ashabına ambargo uygulayanlarla deneysel sıvıları olmak isteyenlere ambargo uygulamak isteyenler -ekmek dahi satmak istemeyenler- arasında ne gibi bir fark var?

Yan tesirsiz birçok tedavisi olan bir hastalık için ölüme varan yan etkileri olan bir maddeyi zerk etme konusunda zorlama yapmak ve bu sıvıyı olmak istemeyenleri kul hakkına girmekle itham etmek cahilliğin en büyüğüdür.. 1.5 yıldır normal hayatıma devam ediyorum hiçbir sıkıntım da yok Allah'a şükür.. Koronadan öldüğünü söylediğiniz birçok insanın ölüm sebebi saatlerce çıkarmadığı maske ve yüksek dozda uygulanan ilaçlardır.

Aşılar işe yarıyorsa neden yüksek aşılama oranı olan ülkelerde vaka patlaması yaşanıyor? Aşı olan hastalığı hafif atlatıyor yalanıyla kendinizi kandırmayın bahsi geçen ülkelerde ölüm oranı da aşıyla orantılı olarak katlandı.. Türkiye'de geçen yıl Ağustos ayında aşısız 10-20'lerde olan rakamlar bu yıl 200'leri bulmuş durumda..

Yaşadığınız bu akıl tutulmasından çıktığınız an çok geç olacak benden söylemesi.. Ölenlerin çoğu aşısızlar değil "aşıları tamamlanmayanlar" ya da tamamlanamayanlar belki de bir kısmı.. Yoğun bakımdakilerin en az % 80'i aşılılar. Laboratuarda çalışan 1.derece yakınım PCR testi yaptıranların % 80'inin aşılı olanlar olduğunu ve çoğunun bize hasta olmayacaksınız ya da hafif atlatacaksınız dendi niye böyle oluyor kandırıldık mı dediklerini anlatıyor.. İstanbul'da çalışıyor bu yakınım..

Hiçbir şeye inanmıyorsanız Kaddafi'nin BM'de yaptığı konuşma var bir salgın çıkartılıp bu salgını tedavi bahanesiyle insanların öldürüleceğini açık açık anlatıyor..

Açın şu klibi izleyin isterseniz bir de.. Tarihe dikkat edin Ocak 2020.. Pandemi 11.Mart.2020'de ilan edildi hatırlatırım..

Not : Ben elimden geldiği kadar bildiklerimi anlattım birçok şeye şahit olan bir sağlık çalışanı olarak.. İsteyen aşısını olsun istemeyen olmasın.. Kimsenin vücuduna rızası olmadan dokunulamaz.. Bunun tecavüzden hiçbir farkı yoktur.. Her türlü zorlama da yanlış olmakla birlikte toplu taşıma, tiyatro, sinema , futbol maçları v.b. toplu alanlara aşısızların alınmaması konusuna bir şey demem (Hatta işime de gelir bu sayede kimin hastalığı yaydığı da ortaya çıkmış olur) ama çalışanlara v.s. yok zorla testmiş zorla aşıymış bunu yapmaya kalkışanlar için tek söyleyebileceğim Allah'ın laneti hepsinin üzerine olsun.. AMİN. (Bu arada 2 doz olmakla aşı meselesinin biteceğini de sanmayın her 6 ayda bir aşılayacaklar ve sizler de sonraki dozları yan etkiler nedeniyle olmak istemezseniz aynı muameleye tabi tutulacaksınız merak etmeyin.. Grafen oksitin vücudunuzdan atılmadan kanınızın her noktasına dağılması gerek planlarına ulaşmaları için.)

cahid

Kıdemli Üye

Lütfen attığım yerden itibaren dinleyin Biontech % 95 koruyor yalanını anlatıyor..

ilke

Paylaşımcı

Lütfen linkteki videoyu dikkatle izleyin Kanadalı doktor 1995 yılında bugünkü aşıları anlatmış.. Videoda bahsi geçen madde nedeniyle (grafen oksit) Japonya Moderna aşılarını yapmayı durdurma kararı aldı..
İzlediniz bu çok SİVRİ ZEKALI DOKTORU değil mi ? Dikkat ederseniz bir ZOMBİ olmayan kendisi ve bizim buadaki aşı olmayan uyanık humakalar ! Oysa, bizim burdaki aşı olmayanların aşı olarak ZOMBİ olmalarına hiç gerek yok, çünkü zaten doğuştan ZOMBİLER ! Bu arada ben aşı olduğum için ZOMBİ oldum mu diye kendi kendimi kontorl ettim, baktım ki eski fikir ve düşüncelerimde hiç bir değişikli yok ! Eğer, zombi olsaydım değişiklik olması lazımdı; eğer eskiden beri zombi isem, o zaman aşının zombilik özelliği yok ! Bizim bu ülkemizde hemen herkes doğuştan zombidir. O doktora selam söyleyim aşıya karlı TÜRK MİLLETİNİN muafiyeti vardır deyin ! Mücahid bu iş senin görevin ! Böyle sivri zekalıları gelip buraya asıyorsun, ondan sonra kenara çekiliyorsun ! Adama neden doğruyu söyleyip, ben aşı olmadım ama ZOMBİLERİN kralıyım demiyorsun ?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Videoda bahsi geçen madde nedeniyle (grafen oksit) Japonya Moderna aşılarını yapmayı durdurma kararı aldı..
Aynı şekilde 256 numaralı mesajında da yapıyorsun bunları. Yani bu kadar kuyruklu yanlış bilgi ile nasıl nefes alıp veriyorsunuz hayret.
Japonya da AŞILAMA FULLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL DEVAM EDİYOR!

Japonya, kitlesel aşılama programında Moderna, Pfizer-BioNTech ve AstraZeneca tarafından üretilen aşıları kullanıyor. Haziran ayının ortasından beri büyük aşılama merkezlerinde ve işyerlerinde kullanılmaya başlanan Moderna aşısı, Japonya'nın kitlesel aşılama programını hızlandırmasına katkıda bulunuyor.

Ülkede günde 1 milyon doz aşı yapılıyor.

Aşağıda aşı günlüğü var hangi ülke günde ne kadar doz yapıyor ve son durum nedir?

Son düzenleme: