AKP (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ) DOSYASI - 06-10-2018

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gamsız

Profesör
Doktorlarına günde 2 saat uyuma sözü veriyor, doktorlar heh tamam diye rahat rahat otururken o çaktırmadan bir yerlere gidiyor sık sık, dün yazacaktım sonra vazgectim herkes bilmesede olur, ve sen bunlardan birini buldun , anlayacak odunlar anlasın , sanal yaşamda daima dediğim bir şey var, REİS i siyasi gözlüklerle takip edenler hep yarı yolda satacak adamlardır, işte zırt pırt bahanelerle kaçanlar veballerini nasıl ödeyecekler acaba
1f641.png
:(
1f641.png
ve bu sadece bir örnek duyduğumuz duymadığımız neler var neler , ya bu adam hakkımı helal etmiyorum dese var yaaaaaa....... yazamıyorum bile...
1f641.png
1f641.png
Sen anlat karadenizi seyrediyorum şu anda , YİĞİT ekmeği yere düşürüyor alıyor yerden 3 sefer öpüyor , ve bu filmi seyreden aynı akran çocuklar birşey öğreniyorlar, bu sahne gibi bir sürü nerdeyse her dizide onbeş dakka vaazlar veriliyor hayatın dinle bağlantısını aksettiriyorlar , işte bu tüm bunlar REİS in sayesinde değilmi, tarihi filmlerde senaryo hataları olsada milletin dini ve milli duyguları kabarıyormu kabarıyor, 15 temmuzda etkisini gördük mü gördük, be hey REİS düşmanları ve sahte Akpartili (akp)liler vicdanınz kurursun emi
1f641.png
1f641.png

(alıntı)

gamsız

Profesör
2002 yılında Geliboluda araba yolu olmayan şehitlikler vardı toprağı azcık kurcala şehit kemikleri ve mermiler çıkıyordu bugün yolu olmayan ve düzenlenmeyen bir şehitlik yok.
bu ülkenin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN sürekli olarak gecenin bir yarısında ve gündüz umulmayan bir zamanda ÇANAKKALE'ye gidiyor ve ziyaret edip DUA ediyor.bunlar tamamen basından gizli olarak yapılıyor.bizim bilmediğimiz zamanlarda ,bizim uyuduğumuz gecenin geç saatlerinde ziyaret ve devlet işleri ile ilgilendiği ve günlerce uykusuz kaldığı için biz ekranda onu biraz yorgun görmemizin sebebi de bu tür ziyaretleridir.
ÇANAKKALE'DEKİ ŞEHİTLİKLERE VE ECDADIMIZIN,ATALARIMIZIN MANEVİ DEĞERLERİNE GEREKLİ SAYGI VE İTİNAYI GÖSTEREN DEVLET BAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN ALLAH RAZI OLSUN.(alıntı)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Sıranı bekle Süleyman Soylu, öncelik Hulusi Akar'ın!..

Ben başından beri 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesinde Hulusi Akar'ın tavırlarının ciddi bir şekilde incelenmesi taraftarıyım.

Ne yalan söyleyeyim, ülkede bu kadar dahinin olduğunu ve hepsinin aynı döneme denk geldiğini bilmiyordum. Aynı anda öyle bir koro halinde başladılar ki, gazetede Celal Başlangıç'la hangisini yazalım diye birbirimize bakıyoruz, sonunda isimleri bir torbaya koyduk ve tombala usulü gidiyoruz.

Geçen hafta AKP'nin Ankara belediye başkan adayı Özhaseki, AKP'nin İstanbul belediye başkan adayının Binali Yıldırım olduğunu yılbaşına doğru açıklayacağını söyledi. Şimdi ben dahil millette bir merak, acaba AKP'nin İstanbul adayı kim diye meraktan ve gülmekten çatlayacağız.

Habertürk internet gazetesinin sorumlu yazarı Fatih Altaylı da AKP'nin Diyarbakır seçimini kazanması için Diyarbakır'da HDP'ye oy veren Kürt seçmenin oyunu alması gerektiğini söylemiş. Ben de niye AKP, Diyarbakır seçimleri için Van'da çalışma yapıyor diye merak ediyordum, gerçekten Recep Tamam Erdoğan, Altaylı'ya bir teşekkür borçlu, bu iş artık TAMAM.

Yok, yok bitmedi daha Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın da ince bir vecizde bulunmuş. Biliyorsunuz Metin Akpınar'la Müjdat Gezen önceki gün gözaltına alınıp ifade verdiler ve şartlı serbest bırakıldılar. Kalın da bu konu üzerine hem cumhurbaşkanının başkanı Erdoğan'ı, hem de yüksek hukuk merciini rahatlatmış. Kalın açıklamasında "İfadeler, Türkiye'de mevcut iktidarı, cumhurbaşkanımızı eleştiren ifadeler" dedi. Yavrum, çocuğum seni nerede okuttular, nerede eğitim aldın sen bakiiimmm, yoksa gece biyerin mi açık kaldı, bu açıklamadan sonra Recep Tamam Erdoğan bile seni görevden alır. Eleştirmek hafifletici sebebe mi girdi diye çatlıycem meraktan şincik.

Süleyman Soylu olayını zaten biliyorsunuz, isimsiz yazdığım yazıyı üstlendi ve "Acaba suçlu ben miyim" diye açıklama yaptı. Bir de beni ispatlamazsam mahvedeceğini söyledi. Neyi ispatlayacağım, yazdığım kişinin Süleyman Soylu olduğunu. İyi de bunu ispatlarsam, yani sen isen sen zaten AKP'nin ve Recep Tamam Erdoğan'ın gözünde mahvolacaksın ki, ben niye olayım. Neyse, yazının başlığında da söylemiştim zaten, seni sonraya bıraktım.

Gelelim esas yazmak istediğim Hulusi Akar'a, ben başından beri 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesinde Hulusi Akar'ın tavırlarının ciddi bir şekilde incelenmesi taraftarıyım. Meclis'te CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'le girdiği tartışmada kendisini "Yatağınıza yattığınızda düşünün, kafanızda tabanca varken, hayır diyebilecek kaç kişi var? Denemeden söylemeyin, deneyin. Akıncı'ya götürdüler, etrafımızda silahlı insanlar, bir sürü asker. Bütün o alçakların önünde tek başına oturuyorum. 'Bunu okuyun, imzalayın' dediler. İmzalamadım. Sayın Özel'in, terör örgütlerine dahi söylemediği hususu, bir genelkurmay başkanına... 49 yıl hizmet yaptım ben..." diye savundu Akar ve darbecilerin başına silah dayayarak "Başımıza geçeceksin" dediklerini söyledi.

Hulusi Akar'ın bu açıklaması benim bugüne kadar darbe üzerine yaptığım bütün tezleri doğrular nitelikte. Sorular çok basit esasında, aynı önceki yazımda sorduğum gibi sorular sıralayacağım ama bir farkla, bu kez sorduğum kişi belli.

• Darbe girişimini haber alır almaz neden bütün silahların (tank, uçak, gemi) yerlerinden hareket etmesini yasaklamadınız?
  • Darbe girişimini öğrenir öğrenmez neden Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Jandarma komutanıyla irtibata geçmediniz?
  • İrtibata geçmeme nedeniniz onların darbeci olduğu kuşkusuysa neden haklarında soruşturma açmadınız ve gözaltına aldırtmadınız?
  • Darbe sonraki askerî şurada neden sadece Jandarma komutanı görevden alındı?
  • Onlar darbeci değilse sizin darbe girişimcisi olma olasılığınız var mıydı ve son anda duruma göre yön değiştirdiniz?
  • Dünyada ve Türkiye'de bu kadar darbe olmuş ve deneyim kazanılmışken, darbe girişimcileri sizin başınıza silah dayayıp "Başımıza geçeceksin" diyebilirler mi?
  • Darbeciler darbe liderini darbe girişimine başladıkları anda mı seçerler?
  • Darbe gecesi Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'la beraber gözaltına alınmanıza karşın, neden onun elleri arkadan kelepçelendi ama siz gözaltına elinizi kolunuzu sallayarak alındınız?
  • Salih Zeki Çolak kelepçelendiğinde binanın nizamiye girişinde bulunan asker, astsubay yada subay neden karşınızda hazırola geçti?
  • Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu sizi cep telefonundan aradı mı yada diğer komutanlar aradı mı, aradıysa yanıtladınız mı, yanıtlamadıysanız, NEDEN?
  • Sizin gözaltına alındığınız yerde neden kamera yoktu da Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal'ın gözaltına alındığı yerde vardı?
  • Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Abdullah Gül'ün bahçesine helikopterle gitmeniz darbe girişimine karşı yapılan darbenin bir planı mıydı ve bu emri size kim verdi?
  • Son olarak, Ergenekon grubuna dahil olmadığınız için mi Genelkurmay Başkanlığı görevinden alınıp Milli Savunma Bakanı yapıldınız?
Aynı önceki yazımda da dediğim gibi bunların 3-4 misli, hatta 10 misli soru sorabilirim ama sormayacağım, çünkü önce bunların yanıtı gerek sayın darbe esnasında darbenin başına geçer misiniz diye sorulan komutan..

Ahmet Nesin - Sıranı bekle Süleyman Soylu, öncelik Hulusi...

Üstü çizilmiş bakan siz misiniz sayın Soylu?..

Ben gazeteci olarak bir duyum alır ve onu yazarım, isim vermediğim sürece ispatlamak zorunda değilim.

Geçtiğimiz cumartesi bakan ismi vermeden bir yazı yazdım, bu kişi eşiyle birlikte Almanya'da şirket kurup oturum alma çalışmaları yapmış. Bu tip oturum almalarda eğer karı koca ortak olmuyorsanız şirketi kuran oturum alıyor ve şirkete ortak olmayan eş, "eş durumu"ndan oturum alıyor. "Eş durumu"ndan oturum alanın durumu şirket kurarak oturum alandan zor. Şirket kuran sermayesiyle her hakka sahipken, "Eş durumu"ndan oturum alan dil öğrenmek zorunda, belli bisüre sonra çalışmak zorunda filan. Bunları yazma nedenim yardımcı olmak, o vekil her kimse iyice düşünsün diye yazıyorum, çünkü burada yaşam farklıdır, insanlar ne gibi hakları olduğunu birbirinden saklar, çoğu yardımın kendi cebinden çıktığını sanır.

Yazdığım yazıda üstünde durduğum en önemli konu eşiyle beraber oturum almak isteyen kişinin son seçimler öncesi adının Recep Tamam Erdoğan tarafından listeden silinmiş, yani çizilmiş olmasıydı. Yazı yayınlanır yayınlanmaz mesajlar ve küfürler gelmeye başladı ama ilginç olan mesaj gönderenlerin benim yerime bakan ismi vermeleriydi. İlginç olan da onlar tek bakanda birleşiyordu, kimsenin isimsiz kahramanın ismi konusunda şüphesi yoktu, hatta ne şüphesi, esasında ne kadar kahraman olduğu beynime çakılırcasına yazılıyordu. Benim de aklıma bu gibi durumlarda hep Tarkan yada Karaoğlan gelir, o kadar kahraman ve cesurdurlar, o kadar düşman öldürürler ki, filmden çıkanların hepsi yaralıdır ve gazi ifadesi taşırlar, dayak yemişten beterdir onların dövdüklerini seyretmek.

Neyse, sabah bir kalktım ki ne göreyim, Süleyman Soylu bana yanıt vermiş ve basının diline düşmüşüz. Daha doğrusu ben değil, Süleyman Soylu düşmüş, çünkü üst başlık hepsinde aynı: "Nesin'in o yazısını Soylu üzerine alındı..." Soylu'nun tamı tamına bana söylediği aynen şu: "Senin kastettiğin milletvekilliğinden bakan olan 4 kişi var. %25 de olsa üzerime alıyorum. Ben ve arkadaşlarım için adice ve müptezelce çirkin bir tezgâh kuruyorsun. Senin mahkemedeki ifadeni bizatihi gelip o çirkin yüzüne bakarak dinleyeceğim. İspat etmezsen karışmam..."

Neresinden başlayacağımı bilemedim ama en iyisi nezaket kurallarıyla başlamak. Sayın Soylu, bugüne kadar hiç tanışmadığımız gibi ben sizden 12 yaş büyüğüm. Bana "SEN" diye değil, "SİZ" diye hitap edeceksiniz. Ben bu tip lümpen davranışlara alışık değilim, hoşlaşmam da. En önemlisi bakan olmanız size böyle bir hakkı hiç vermiyor, Çetin Altan'ın Meclis'te dönemin Meclis başkanına dediği gibi, "Orada olmanız bir marangozluk hatasıdır."

Gelelim sizin durumunuzda 4 kişi olduğuna. Haklısınız, sizin durumunuzda 4 kişi var ama o 4 kişiden birini seçerken bir ayrıcalık var, daha doğrusu o kişinin diğerlerinden bir ayrıcalığı var, o da yeni yapılacak milletvekili seçimlerinde isminin Recep Tamam Erdoğan tarafından çizilmiş olmasıdır. Şimdi bu durumda yeniden analiz yaparsak, bu üstü çizilen kişinin Damat Berat Albayrak olmadığını söyleyebiliriz. Neden bu kadar emin olduğumu soracak olursanız zat-ı alime, bendeniz de derim ki, kızının mutluluğunu ülke mutluluğunun önünde gören bir baba ve kayınbaba ancak Berat Albayrak'ı ülkenin bütün paralarından sorumlu bakan yapar. Bu da şu demektir ki, Recep Tamam Erdoğan'ın o 4 kişiden Albayrak'ın adını çizemez, buna cesaret edemez.

Geriye kaldı 3 kişi diyeceğim ama onlardan ikisi bana hiçbişey yazmamış yani alınmamışlar. Buradan onların rahat olduğunu mu çıkarsamam gerekiyor bilmiyorum, belki de sadece sizin adınız çizildi de siz bu kadar alınganlık gösterdiniz yada sahiplendiniz yazdığım yazıya.

Yazınızda son olarak da "İspat etmezsen karışmam..." diyorsunuz. Birincisi bakan olun yada olmayın, bir gazeteciyi yazdığından dolayı tehdit etme hakkınız yok. Ayrıca isimsiz yazılan bir yazıyı sahiplenip de bunu yapmanız ayrıca komik bir durum. Ben gazeteci olarak bir duyum alır ve onu yazarım, isim vermediğim sürece ispatlamak zorunda değilim. Niye beni ispatlamaya davet ediyorsunuz, onu da hiç anlamış değilim, belgeleriyle yazar ve ispatlarsam ne yapacaksınız, siz değilseniz benden özür dileyecek misiniz 80 milyon önünde. Yada belgeler ortaya çıktı ve o kişi sizsiniz, beni hangi suçtan mahkemeye vereceksiniz, öyle bir durumda siz bence beni tehdit etmek yerine AKP içindeki savunmanızı düşünseniz daha iyi olur.

Size bir de tavsiyede bulunayım. Bana göre ortada hastalıklı bir ilişki var ama hangisinin daha hastalıklı bir kişilik taşıdığı konusunda tam emin değilim. AKP'ye girmeden önce Recep Tamam Erdoğan hakkında söylediklerinizi bilmeyen kalmadı. Bunca lafı söyleyen bir kişi olarak Erdoğan'ın emrinde nasıl bakanlık yapıyorsunuz? Yada soruyu tersinden sorayım, Erdoğan sizin gibi, Tuğrul Türkeş gibi, Numan Kurtulmuş gibi kendisine bunca hakareti eden kişilere nasıl tahammül ediyor? İsterseniz bir psikologa görünün hep beraber ya hep beraber rahatsızsınız yada HİÇ...

Ahmet Nesin - Üstü çizilmiş bakan siz misiniz sayın Soylu?..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bu açıklamada 2 önemli husus var:

1- kolin inşaatın (akp nin müteahhidi) parayı gömdüğünü açıklıyor.
2- bu açıklamayı akp nin tv kanalı beyaz tv de yapıyor.

29:43

Kolin Holding, Limak Holding, Cengiz Holding, , Kalyon ve MNG, dünyanın en fazla kamu ihalesi alan 10 şirketi arasında

Dünya Bankası raporunda, şirketlerin projelerin en az yüzde 15'lik hissesine sahip oldukları belirtildi

Dünya Bankası verilerine göre altyapı yatırımlarında en fazla ihale alan ilk 10 şirket arasında Limak Holding, Cengiz Holding, Kolin, Kalyon ve MNG Holding de bulunuyor.

DvgpHrgXcAEUqfJ.jpg

Her yıl ülkelerin devlet ve özel sektör yatırımlarını, projelerini ve taahhütlerini raporlaştıran Dünya Bankası'nın verilerine göre, Türkiye altyapı yatırımlarında en fazla yatırım yapan ve proje geliştiren ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye altyapı yatırım listesinde 143 milyar dolar ile Brezilya, Hindistan ve Çin'den sonra dördüncü sırada, altyapı projeleri sayısı bakımından ise Çin, Hindistan, Brezilya, Rusya ve Arjantin'den sonra geliyor.

Euronews'ta yer alan habere göre, en fazla yatırım yapılan altyapı alanları ise elektrik, yol, su ve kanalizasyon, liman, doğal gaz, havaalanı ve demiryolu hatları olarak sıralanıyor.

İş dünyasından 'Yeni ekonomi yaklaşımı' hakkında destek açıklamaları

Dünya Bankası raporunda altyapı projeleri sayısı bakımından Arjantin'den sonra dünyada 6. sırada bulunan Türkiye'nin en fazla ihale alan 10 şirket sıralamasında 5 şirketinin olması dikkat çekti.

Dünya Bankası'nın söz konusu raporunda yer alan özel şirketlerin ilgili projelerin en az yüzde 15'lik hissesine sahip oldukları belirtiliyor.

Altyapı yatırımlarında ilk 10'a giren Limak, Cengiz, Kolin, Kalyon ve MNG adlı Türk inşaat firmaları 'Avrupa ve Orta Asya' bölgesinde ise en fazla proje alan, yatırım yapan ya da yatırım yapma taahhüdünde bulunan şirket listesinde ilk sırada yer alıyor.

Limak Holding, Cengiz Holding, Kolin, Kalyon ve MNG, dünyanın en fazla kamu ihalesi alan 10 şirketi arasında

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Kolin Holding, Limak Holding, Cengiz Holding, , Kalyon ve MNG, dünyanın en fazla kamu ihalesi alan 10 şirketi arasında

Dünya Bankası raporunda, şirketlerin projelerin en az yüzde 15'lik hissesine sahip oldukları belirtildi

Dünya Bankası verilerine göre altyapı yatırımlarında en fazla ihale alan ilk 10 şirket arasında Limak Holding, Cengiz Holding, Kolin, Kalyon ve MNG Holding de bulunuyor.

DvgpHrgXcAEUqfJ.jpg

Her yıl ülkelerin devlet ve özel sektör yatırımlarını, projelerini ve taahhütlerini raporlaştıran Dünya Bankası'nın verilerine göre, Türkiye altyapı yatırımlarında en fazla yatırım yapan ve proje geliştiren ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye altyapı yatırım listesinde 143 milyar dolar ile Brezilya, Hindistan ve Çin'den sonra dördüncü sırada, altyapı projeleri sayısı bakımından ise Çin, Hindistan, Brezilya, Rusya ve Arjantin'den sonra geliyor.

Euronews'ta yer alan habere göre, en fazla yatırım yapılan altyapı alanları ise elektrik, yol, su ve kanalizasyon, liman, doğal gaz, havaalanı ve demiryolu hatları olarak sıralanıyor.

İş dünyasından 'Yeni ekonomi yaklaşımı' hakkında destek açıklamaları

Dünya Bankası raporunda altyapı projeleri sayısı bakımından Arjantin'den sonra dünyada 6. sırada bulunan Türkiye'nin en fazla ihale alan 10 şirket sıralamasında 5 şirketinin olması dikkat çekti.

Dünya Bankası'nın söz konusu raporunda yer alan özel şirketlerin ilgili projelerin en az yüzde 15'lik hissesine sahip oldukları belirtiliyor.

Altyapı yatırımlarında ilk 10'a giren Limak, Cengiz, Kolin, Kalyon ve MNG adlı Türk inşaat firmaları 'Avrupa ve Orta Asya' bölgesinde ise en fazla proje alan, yatırım yapan ya da yatırım yapma taahhüdünde bulunan şirket listesinde ilk sırada yer alıyor.

Limak Holding, Cengiz Holding, Kolin, Kalyon ve MNG, dünyanın en fazla kamu ihalesi alan 10 şirketi arasında

55ea905af018fbb8f88833dd.jpg

peki kolin inşaat (holdin) in sahibi celal koloğlu kimdir?
(bu haberi başka yerde bulamazsınız...)

1- abd savunma bakanlığı'nın askeri tesislerini yapan, afganistan'da otoyol yapımı, türkiye'de abd üslerinin işleri gibi projeleriyle tanınan kolin inşaat'ın sahiplerinden olan şahsiyet. ayrıca çanakkale'de süren akaryakıt kaçakçılığı operasyonunda bir tarihte gözaltına da alınmıştır.

2- turkuaz medya grubunu başbakan'ın emriyle satın alan işadamlarından birisi. satın almanın nasıl zoraki yapıldığı, rte'den gelen talimattan sonra nasıl tutuştuklarının tapeleri yayınlanmıştır.

3- mehmet cengiz'in konuşmasında "millet..." ile ilgili temennisine büyük bir iştahla inşallah diyen, telefonun diğer ucundaki şahıs. ayrıca aynı telefon konuşmasında üç müteahhitle aralarında "üçlü katolik nikahı yaptıkları" nı ( mehmet cengiz, celal koloğlu ve nihat özdemir) kabul eden şahıs:

4- 1951 Elazığ doğumludur kendisi.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Abdüllatif Şener - AKP'nin Son 16 Yılını Değerlendiriyor

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Müslim Gündüz: Erdoğan'ı esasa göre boş işlerle uğraştırıyorlar.

Müslim Gündüz: Erdoğan'ı destekliyoruz lakin yapılması gerekenler var.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Kobra YILAN sembollü Yeni Hava limani

DqtDnWWXgAAl401.jpg

not: bu "kobra yılanı" sembolü değil "lale" sembolü, diyen bir akp trolünün çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
Cristmıst kutlamak için beştepe sarayını aradım
Emine hanım çıktı telefona,dedim hayırlı new yearslar emine hanım,tiktatör bey nerede? onunda cristmısını kutlayaydım,
Emine hanım bir dokun bir ah işit cinsinden çok dertli
Ah dedi evladım,nedir benim bu Erdoğandan çektiğim?
Ben nerde olduğunu biliyor muyum ki...
Geçenlerde çad diye biyere gitmis,orayı aradım tunusa geçti dediler,tam orayı arıyordum ki,televizyonda gördüm,sinopta milleti başına toplamış şiir okuyordu,telefonu baglarlarken bi baktım kastamonuda,bir türlü yetişemiyorum ki...
Dedim ablacım cepten niye aramiyon?Ah adnancım dedi,putinden,tramptan sıra geliyor mu ki bana.Ne zaman arasam hep meşgul...
Sonra dert yandı işte...Ben istemez miyim evde çekyatta ayaklarimızı uzatıp cristmıs kutlamayı,mısır patlatıp,sobanın üzerinde kestane kızartmayı?
Ama nerdee...Adamın eve geldiği yok ki.Bu böyle gitmez buna bir çare,yoksa sabah programlarına başvurucam,Erdogan nolur evine dön, bak hepimiz perişan olduk diye ağlayıp dizlerime vurucam,yada müge anlıya başvurucam reisicumhur kayıp,bulun diye dedi
Dedim tamam ablacım panik yapma,halledicez söz sana,bi kampanya başlatıcam,Erdogan tiktatör,yönetim istifa,bundan sonra Erdoğan'a oy-moy yok deyip,en geç ikibinyirmide Erdoğan'ı senin yanına göndericez inşallah dedim
Ferahladı biraz kadıncağız,tek umudum sensin sağol ol, var ol deyip telefonu kapattı

Yeniyıl Kampanyamız başlamıştır
#Erdoğanaoymoyyok hayırlı uğurlu olsun

:rolleyes:o_O:confused::cool::p

gamsız

Profesör
Hiç bir Chp linin bunu önemseyeceğini düşünmüyorum,
hatta "Helal olsun" dediklerinden de adım gibi eminim ...
Aydın dan,Tekirdağ a,Çanakkale den,Şişli ye,Beşiktaş tan,Ataşehir e,Kartlal dan Maltepe ye,Rezidanslardan imar yolsuzluklarına,Pyd ye TIR lardan ,heykel rantına,Hdp ye destekten çalışanlarına maaş vermemeye ama her daim yemeye vs
Ancak yine de bir örnek olarak hatırlatmakta fayda var !!!

49047963_10157139881204752_2469894447635103744_n.jpg

gamsız

Profesör
Adı Recep Tayyip ERDOĞAN
Nam-ı diğer REİS
Ateisti imanla,
CHP'yi İslam'la,
HDP'yi milliyetçilikle,
Dünyayı Türkçe'yle tanıştırdı.

Haydi bakalım,
İsteyen tekbir getirsin, isteyen versin mehteri...!

gamsız

Profesör
Erdoğan bu Ülke için ne yaptı diyenlere;
En basit cevap?
CHP'yi "İmana" getirdi yetmezmi,dersiniz.!

gamsız

Profesör
KeMAL gel bakalım Muharrem diyor
Erdoğan,Dava arkadaşım Yol Arkadaşım Binali Bey diyor.Gelde bu Adamı sevme!

gamsız

Profesör
AKPARTİ ye oy vermek CENNET e götürmez ama CHP ye oy vermek CEHENNEM e bilet almaktır
VARMI İTİRAZI OLAN

gamsız

Profesör
Bir Arap yazarın değerlendirmesi
Türkiye'nin siyaset kurdu Recep Tayyip Erdoğan tarafından korkunç bir titizlikle idare edilen idari siyasi destan kriz yönetiminde ders olarak okutulacak türden. Erdoğan'a düşmanlık besleyen ve emirlikler ile ortaklaşa başarısız kalkışmayı milyarlarca dolar ödeyerek finanse eden daha sonra da onlarca milyarı Türk parasını ve ekonomisini sarsmak için pompalayan Suudi Arabistan en sonunda kurdun pençelerine düştü. Türkiye toprağı üzerinde emniyeti sarsmak için Kaşıkçı öldürme işini planlamıştı. şimdi Arabistan tuzağa düşmüş ölümü bekleyen fare gibi kendisi hakkında verilecek hükmü diz çökmüş beklemektedir. kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürülmesi Erdoğan'nın semavi bir hediye gibi kucağına düştü. o da bunu iplerini elinde tuttuğu bir siyasi ve medyatik destana Tüm dünyanın nefes nefese izlediği bir diziye dönüştürdü. Peyderpey cinayete dair bilgiler sızdırılarak soruşturma süresi uzatılıyor. Ta ki fare psikolojik olarak işkence çeksin ve Erdoğan mümkün olan en büyük siyasi kazançla krizden çıksın. Erdoğan baştan beri açıklamalarında sükunetini korumaya ve kanuni dili kullanmaya özen gösterdi. Abd lilerin soruşturma ya katılma isteğine rağmen oyunu tek başına oynadı. Zira abd mbs yi kurtarmak için cinayet ile ilgili trump ın isteğiyle sulandırma faaliyeti yapacaktı. Böylece trump Arabistan ineğini sütünün son damlasına kadar sağacaktı. Trump krizin başında şaşkındı. İneğini kurtarmak istedi. Suudu temize çıkaran açıklamalar yaptı. Buna karşılık Erdoğan cnn e ve büyük abd ve dünya gazetelerine biraz daha bilgi sızdırarak uluslararası kamuoyunu harekete geçirdi . Abd dışişleri bakanı Türkiye ye ulaşmadan kaşıkçı'nın adli tıp uzmanı tarafından parçalandığı haberi sızdırıldı. Böylece trump seçimlerden önce zor duruma sokuldu. Abd kamuoyu hareketlendi. Erdoğan trump üstünde baskı kurabilmek için kasten süreci uzatıyor. Abd li bakan pompeo ya cinayetin ses kayıtlarını dinletti. Erdoğan bu esnada brunson u halkbank müdürünü serbest bırakma ve yaptırımları kaldırtma karşılığında geri yolladı. Abd nin Suriye dosyasında Türkiye ye muhtaç olduğunu biliyordu. Erdoğan sonunda trump ı 180 derece dönüş yapmaya zorladı. Trump Arabistan karşıtı açıklama yaparak seçim tehlikesini atlatmaya çalıştı. Erdoğan bu şaşkınlığı da iyi kullanarak menbic meselesini ortaya attı. Erdoğan ın yapmaya çalıştığı abd Arabistan emirlikler mısır birliğini çözmek. Trump ı Arabistan a yaptırım uygulamaya zorlamak. Böylece Arabistan a abd nin güvenilir bir liman olmadığını gösterecek. Nitekim Kuveyt bu gerçeği farkedip bir kaç gün önce Türkiye ile ortak savunma anlaşması imzaladı. Bu da Erdoğan ın krizden en büyük kazanımı oldu. Zira bununla Türkiye körfeze ayağını sağlam basmış oluyordu. Karşılığında abd suut Bahreyn ittifakını gevşetiyordu. Kriz sonrası Türkiye Arabistan ilişkilerinin gayet iyi bir düzeye çıktığı görülebilir. Böylece siyaset kurdu Erdoğan kısık ateşte krizi titizlikle pişirdi. Kazanımları elde etti. Rakiplerini bastırdı.
ملحمة الثعلب
=========
44769082_193536574896929_4088025596901195776_n.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...