Ak Parti Çaldığı (!) Paralarla Ne Yaptı?

Muminaga

Yeni
bunları babasının malından mı yaptı?
AK parti çaldığı paralarla şu şu hizmetleri gerçekleştirdi sözü bir kinayedir.
hem öyle bir kinaye ki, kendini bilerek veya bilmeyerek anlamazlığa vuranları kendine getiren bir tokat gibidir.
tabi yiğidi öldür ama hakkını ver kuralını işletmeyenler,
illa tersine gidenler,
vaziyeti pişkinliğe vurarak sürdürmek isteyenler başka söyleyecekleri adam akıllı lafları kalmayınca, bu hizmetleri babasının parasıyla mı yaptı benzeri ucuz, ama ucuz olduğu kadar da saygısız ifadeler kullanırlar.

yaww kendi babasından söz edilince kendini yerden yere vuranlar başkasının babasını nasıl bu kadar rahatlıkla dillerine dolayabiliyorlar?

Dua Nur

Kıdemli Üye
KqOA4B.jpg

Mesihçi

Ordinaryus
Dediğim tek kelimeyi anlayan bir Allah'ın kulu çıkmamış. Bir de herkes bana sallamış gene kafasına göre. Hristiyan olduğum için Türkiye'nin gelişmesi hoşuma gitmezmiş. Saygısızmışım, mışım da mışım... Sizin bu yaptığınıza ırkçılık denir ve ben ırkçılara tek kelime açıklama yapmam normalde ama sizleri dindar zannettiğim için bir kaç kelime edeyim.

Türkiye'nin gelişmesine benden çok sevinecek bir tane Müslüman varsa çıksın karşıma. Yok öyle biri. Bir laf ederken haddinizi bilin önce.

Sonra ben o yazıda Tayyip'e muhalefet etmiyorum, önceki hükümetlere ve millete kızıyorum. Bu da anlayana...

Hadi size kolay gelsin sevgili körler ve sağırlar...

Muminaga

Yeni
Hristiyan olduğum için ...
Sizin bu yaptığınıza ırkçılık denir
üniversite öğrencisi mesihçi :)
din ırk mı oluyor?
hıristiyan olduğun vurgusunda bulunan biri aynı zamanda ırkçılık mı yapmış oluyor?
bak bak şimdi bu söz üzerine de hoplayacak zıplayacak.
zırva tevil götürmez..
Saygısızmışım, mışım da mışım...
başbakanı kast ederek babasının malından mı yaptı sözü kullanarak saygısızlıkta bulundun.
isim belirtmeden herkesi kast ederek söylüyorum.
ben sen o bu şu fark etmez, kendi babamız hakkında olumsuz bir söz sarf edilmesinde nasıl ki haklı olarak tahammul etmiyorsak başkasının babası hakkında da kötü söz kullanma hakkımız yok,
ister siyasi ister başka konularda doğrudan ilgili şahsa edep çerçevesinde cevap verme hakkın var ama hiç gereği yok iken ebeveynlerini diline dolama hakkın yok.

saygısızlık yaptığını bu vesile ile ima etmiş idim.
umarım bunca doğru ifadeye rağmen hala aynı tavrını sürdürme noktasında inadını sürdürmezsin..

Mesihçi

Ordinaryus
üniversite öğrencisi mesihçi :)
din ırk mı oluyor?
hıristiyan olduğun vurgusunda bulunan biri aynı zamanda ırkçılık mı yapmış oluyor?
bak bak şimdi bu söz üzerine de hoplayacak zıplayacak.
zırva tevil götürmez..

başbakanı kast ederek babasının malından mı yaptı sözü kullanarak saygısızlıkta bulundun.
isim belirtmeden herkesi kast ederek söylüyorum.
ben sen o bu şu fark etmez, kendi babamız hakkında olumsuz bir söz sarf edilmesinde nasıl ki haklı olarak tahammul etmiyorsak başkasının babası hakkında da kötü söz kullanma hakkımız yok,
ister siyasi ister başka konularda doğrudan ilgili şahsa edep çerçevesinde cevap verme hakkın var ama hiç gereği yok iken ebeveynlerini diline dolama hakkın yok.

saygısızlık yaptığını bu vesile ile ima etmiş idim.
umarım bunca doğru ifadeye rağmen hala aynı tavrını sürdürme noktasında inadını sürdürmezsin..

"Babasının malı mı?" cümlesindeki babaya hakareti bulunuz. Bana da açıklayınız. Galiba Türkçe'yi unutuyorum. Ya da şöyle diyeyim. Mahabad bana laf etsin de nasıl ederse etsin, anlamlı olması şart değil...

Irkçılığa gelince, dininden dolayı bir insanı aşağılamak ırkçılığa girer. Irkçılık terimi orijinalinde racism dir ve sadece ırkları kapsamaz. Irkçılıkla mücadeleye kendini adamış biri olarak bu terimi bildiğimi sanıyorum. Hristiyan olduğumu vurgulamakla kalmadınız bundan dolayı ülkemi sevmeyeceğimi ima ettiniz. Bir kez olsun gerçekleri söyleyin...

ASIM

Yeni
O yapılan üniversiteler, yollar köprüler kimin cebinden çıktı? Milletin cebinden değil mi? Vergileri kim veriyor? Kimse cebinden para harcamıyor yol köprü vs yapmak için. Milletin verdiği vergilerle üniversite, yol, köprü yapmak da bu devletin başındakilerinin görevidir, hatırlatalım.

veri

Yasaklı
Dediğim tek kelimeyi anlayan bir Allah'ın kulu çıkmamış. Bir de herkes bana sallamış gene kafasına göre. Hristiyan olduğum için Türkiye'nin gelişmesi hoşuma gitmezmiş. Saygısızmışım, mışım da mışım... Sizin bu yaptığınıza ırkçılık denir ve ben ırkçılara tek kelime açıklama yapmam normalde ama sizleri dindar zannettiğim için bir kaç kelime edeyim.

Türkiye'nin gelişmesine benden çok sevinecek bir tane Müslüman varsa çıksın karşıma. Yok öyle biri. Bir laf ederken haddinizi bilin önce.

Sonra ben o yazıda Tayyip'e muhalefet etmiyorum, önceki hükümetlere ve millete kızıyorum. Bu da anlayana...

Hadi size kolay gelsin sevgili körler ve sağırlar...

chp ye bekleriz.
başka ümit yok.

Muminaga

Yeni
"Babasının malı mı?" cümlesindeki babaya hakareti bulunuz. Bana da açıklayınız.
babasının malı mı cümlesinde babaya hakaret yok öylemi?
bir gün hatırlatırım sana
yeri ve zamanı geldiğinde, ve tam yerinde babanın malı mı şeklinde bir söz duyduğunda o zaman anlarsın hakaret mi değil midir..

Mahabad bana laf etsin de nasıl ederse etsin, anlamlı olması şart değil....
komik olma
veya komikliğine beni alet etme..
kendini abartarak, mahabad benimle uğraşıyor gibi bir takıntıdan kurtulmaya çalış..
alman, fransız, avusturyalı, holandalı iskandinav kökenli
hollandalı alman fransız avusturya ve danimarkalı aşırı sağcı ve ırkçı partileri ve liderlerini tanımlarken iki ifade kullanıyoruz.
1- islam düşmanı
2- ırkçı
İslam düşmanı derken, islam düşmanı söz ve eylemleri içindir.
ırkçı derken, alman, fransız, avusturyalı, holandalı iskandinav kökenli kişiler dışında olan kuzey afrikalı, türk ortadoğulu olanların dil ırk vurgusu üzerinden yaptıkları ayrımcılığı vurguluyoruz.
mesela avrupalı ırkçılar yunanlı, gürcü uzakdoğu afrika kökenli kişilere karşıda ırk temelinde düşmanca davranıyorlar.
karma çorman bilgilerle yazıp çizme komik durumlara düşüyorsun mesihçi!

Irkçılıkla mücadeleye kendini adamış biri olarak
misyonerlikle hayatını adamış biri ırkçılıkla nasıl mücadele edebilir?

hem ırkçı hem dini bütün hıristiyan yok mu?
hem ırkçı hem dini bütün bir hıristiyanla al gülüm ver gülüm ilişkilerin olacak hemde ırkçılığa karşı mücadele edeceksin?

kendi yazdıklarının bile anlamını bilmiyorsun diyerek noktayı koyuyorum..

ASIM

Yeni
Peki buna ne diyceksiniz? 2014 yılı Türkiye ile İran arasında imzalanan bir anlaşmayla Türkiye ' İran yılı ' diye anılacakmış. Bu anlaşmayı kim imzaladı? Neden İran yılı? Zamanında Osmanlı'yı yıkmaya çalışan Acemler değil miydi? Türkiye'nin iranla bu ilişkisi ne kadar doğru?