Ak Parti Çaldığı (!) Paralarla Ne Yaptı?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Peki buna ne diyceksiniz? 2014 yılı Türkiye ile İran arasında imzalanan bir anlaşmayla Türkiye ' İran yılı ' diye anılacakmış. Bu anlaşmayı kim imzaladı? Neden İran yılı? Zamanında Osmanlı'yı yıkmaya çalışan Acemler değil miydi? Türkiye'nin iranla bu ilişkisi ne kadar doğru?

Sizde Amerikan yılı hatta amerikan asrı ilan edebilirsiniz. Önünde bir engel yok.

ASIM

Yeni
Yani okadar ayakkabı kutusundaki paralar, ses kayıtlarındaki sıfırlanmaya çalışılan yüksek rakamlar, yüksek fiyattaki malum saat yalan diyorsunuz öyle mi?

ASIM

Yeni
Sizde Amerikan yılı hatta amerikan asrı ilan edebilirsiniz. Önünde bir engel yok.

Yani 2014'ün 'İran yılı' olmasının herhangi bir sıkıntısı yok senin açından. Peki ozaman şöyle sorayım. Bugun Suriye bir savaş var. Ve Suriyeli insanların katledilmesi için İran asker gönderdi. Suriyelileri katleden İranlılara tepki göstermek yerine neden onlarla işbirliği içersinde Türkiye'nin başındakiler?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yani okadar ayakkabı kutusundaki paralar, ses kayıtlarındaki sıfırlanmaya çalışılan yüksek rakamlar, yüksek fiyattaki malum saat yalan diyorsunuz öyle mi?

Yok öyle demiyorum.

Diyorum ki cemaat seçilmediği için yetkisi olmadığı halde yönetimi hükümet üzerinden yürütmek için epey çaba harcadı. Ne zaman diş geçiremeyeceğini anladı başladı karapropagandaya. Nerede ne gücü varsa hepsi darmadağın olana kadar hoyratça kullandı. Şimdi seçimlerin akabinde bütün bakanlıklardan kazınacağını da hissetmektedir ve daha da çirkefleşeceğinden şüphe duyulmamaktadır. 15 Mart tarihinde yeni bir kaset furyasıyla hucuma geçileceğini biliyorum ve bir tavsiyede bulunmak istiyorum.

Cemaat cemaatlığını yapsın. İşi eğitim öğretimse onunla ilgilensin. Değilse etrafa eğitimciyiz deyip mafya işlerine soyunmasın. Yoksa çarpılacak. Gayretullaha dokunan sahtekarlıkları ocaklarını yıkacak.

Yurt dışına Ülkemizden her ay ne kadar para çıkarıyor cemaat. Oralardaki hocaların maaşını ve öğrencilerin burslarını Türkiyeden götürüyorlar. Ayakkabı kutularına koymuyorlarsa çuvalara mı koyuyorlar ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yani 2014'ün 'İran yılı' olmasının herhangi bir sıkıntısı yok senin açından. Peki ozaman şöyle sorayım. Bugun Suriye bir savaş var. Ve Suriyeli insanların katledilmesi için İran asker gönderdi. Suriyelileri katleden İranlılara tepki göstermek yerine neden onlarla işbirliği içersinde Türkiye'nin başındakiler?

Siz kafayı Türkiyenin başındakilerle bozmuşsunuz. Onlar ne yapsa aksini savunacağınız için boşa nefes tüketmeyelim.

Amerika dünyanın her yerinde meydana gelen karışıklıklardan birinci derecede sorumlu bir ülkedir. Afganistana ve Iraka fiilen girmiş bir ülkedir. Bu ülkelerden terörü kaldırıp demokrasiyi getirecekti. Kitle imha silahlarını bulup yokedecekti ama ne bir silah buldu ne de terörist. Halen öldürüyor ama sizden tık yok. Hatta Allah kainatın yönetimini Amerikaya verdi deyip uşaklığınıza kılıf geçiriyorsunuz. İranı engellemek için diyaalogun olması gerekir. Yoksa savaşman lazım gidecen mi cepheye yoksa Başbakan gitsin savaşsın mı diyecen. :gl

Mesihçi

Ordinaryus
babasının malı mı cümlesinde babaya hakaret yok öylemi?
bir gün hatırlatırım sana
yeri ve zamanı geldiğinde, ve tam yerinde babanın malı mı şeklinde bir söz duyduğunda o zaman anlarsın hakaret mi değil midir..

komik olma
veya komikliğine beni alet etme..
kendini abartarak, mahabad benimle uğraşıyor gibi bir takıntıdan kurtulmaya çalış..

hollandalı alman fransız avusturya ve danimarkalı aşırı sağcı ve ırkçı partileri ve liderlerini tanımlarken iki ifade kullanıyoruz.
1- islam düşmanı
2- ırkçı
İslam düşmanı derken, islam düşmanı söz ve eylemleri içindir.
ırkçı derken, alman, fransız, avusturyalı, holandalı iskandinav kökenli kişiler dışında olan kuzey afrikalı, türk ortadoğulu olanların dil ırk vurgusu üzerinden yaptıkları ayrımcılığı vurguluyoruz.
mesela avrupalı ırkçılar yunanlı, gürcü uzakdoğu afrika kökenli kişilere karşıda ırk temelinde düşmanca davranıyorlar.
karma çorman bilgilerle yazıp çizme komik durumlara düşüyorsun mesihçi!

misyonerlikle hayatını adamış biri ırkçılıkla nasıl mücadele edebilir?

hem ırkçı hem dini bütün hıristiyan yok mu?
hem ırkçı hem dini bütün bir hıristiyanla al gülüm ver gülüm ilişkilerin olacak hemde ırkçılığa karşı mücadele edeceksin?

kendi yazdıklarının bile anlamını bilmiyorsun diyerek noktayı koyuyorum..

Ben bazen senin için çok üzülüyorum. Hıncını alamadın zamanında hala uğraşıyorsun. Bu ne kinmiş yahu... Hakaret olmadığını gayet iyi bildiğin için kıvırdın. Irkçılığı Türkçe düşündün hala konuşuyorsun. Yetmezmiş gibi ırkçı Hristiyan yok mu diyorsun... Dini bütün Hristiyan ırkçı olamaz. Irkçıysa dini bütün değildir... Hristiyan, misyoner ve hatta mucizeler yapan bir imanlı dahi olsa (ırkçı biri için teknik olarak mümkün değildir) ırkçı biriyle işim olmaz. Muhabbetim olmaz. Herhangi bir bağ kurmam ve aksine rezil ederim.

ASIM

Yeni
Yok öyle demiyorum.

Diyorum ki cemaat seçilmediği için yetkisi olmadığı halde yönetimi hükümet üzerinden yürütmek için epey çaba harcadı. Ne zaman diş geçiremeyeceğini anladı başladı karapropagandaya. Nerede ne gücü varsa hepsi darmadağın olana kadar hoyratça kullandı. Şimdi seçimlerin akabinde bütün bakanlıklardan kazınacağını da hissetmektedir ve daha da çirkefleşeceğinden şüphe duyulmamaktadır. 15 Mart tarihinde yeni bir kaset furyasıyla hucuma geçileceğini biliyorum ve bir tavsiyede bulunmak istiyorum.

Cemaat cemaatlığını yapsın. İşi eğitim öğretimse onunla ilgilensin. Değilse etrafa eğitimciyiz deyip mafya işlerine soyunmasın. Yoksa çarpılacak. Gayretullaha dokunan sahtekarlıkları ocaklarını yıkacak.

Yurt dışına Ülkemizden her ay ne kadar para çıkarıyor cemaat. Oralardaki hocaların maaşını ve öğrencilerin burslarını Türkiyeden götürüyorlar. Ayakkabı kutularına koymuyorlarsa çuvalara mı koyuyorlar ?

Cemaat parti kurmuş ayrıca seçilmemiş sizin dediğinize göre bu hangi ara oldu? Ayakkabı kutularındaki paralar Akp'nin değil, cemaatinmiş (!) diyorsun sen. Kimin evinden cıktı o paralar, neden biz bakanların evinden çıktığını gördük ozaman ayakkabı kutularının?

ASIM

Yeni
Siz kafayı Türkiyenin başındakilerle bozmuşsunuz. Onlar ne yapsa aksini savunacağınız için boşa nefes tüketmeyelim.

Amerika dünyanın her yerinde meydana gelen karışıklıklardan birinci derecede sorumlu bir ülkedir. Afganistana ve Iraka fiilen girmiş bir ülkedir. Bu ülkelerden terörü kaldırıp demokrasiyi getirecekti. Kitle imha silahlarını bulup yokedecekti ama ne bir silah buldu ne de terörist. Halen öldürüyor ama sizden tık yok. Hatta Allah kainatın yönetimini Amerikaya verdi deyip uşaklığınıza kılıf geçiriyorsunuz. İranı engellemek için diyaalogun olması gerekir. Yoksa savaşman lazım gidecen mi cepheye yoksa Başbakan gitsin savaşsın mı diyecen. :gl

Ben sana, sen cemaatle kafayı bozmuşsun diyor muyum? İranı engellemek için mi Türkiye'ye iranlı hemşireler getirecek akp? Türkiye'de hemşire kalmamış gibi...

ASIM

Yeni
Cevabın varsa verirsin, yoksa veremezsin zaten. Akp'nin her yaptığı kötüdür demiyorum, Marmaray, Köprüler, yollar havaalanları bunlar çok güzel şeyler. Ama bunlar olması gerekendi. Milletin cebinden çıkan paralarla yapıldı, ayrıca. Ama Şuan Akp'nin geldiği noktayı sorgusuz sualsiz kabul eden insanlar görmek şaşırtıcı. Elde somut delil olmadan atılan iftiralara, hakaretlere, iftira atmanın vebalini görmezden gelerek, en önemliside hiç araştırmadan sadece başbakan ne dediyse dogru kabul ederek, montajlarla vs iftiraya ortak olmak suretiyle iftira atmak... Madem ak idiniz, kendinizden emindiniz de, şüpheniz varmış gibi davranmak niye? Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü var benim ülkemde diyorsan. Hukuka, adalete güveniyorum, buyrun iş sizin deyip mahkemelere bu işi bırakmalıydı. Bu kadar kısa ve net cevap verebilirdi. Ama yapmadı. Neden?

Dua Nur

Kıdemli Üye
O yapılan üniversiteler, yollar köprüler kimin cebinden çıktı? Milletin cebinden değil mi? Vergileri kim veriyor? Kimse cebinden para harcamıyor yol köprü vs yapmak için. Milletin verdiği vergilerle üniversite, yol, köprü yapmak da bu devletin başındakilerinin görevidir, hatırlatalım.

Aksini söyleyen yok.

Önceki hükümetler ile kıyaslandığında vergilerimiz doğru yere gidiyor.Hizmet olarak bize geri dönüyor.

Önceki hükümetlerde nerelere gidiyordu?

Cevabı halk sandıkta veriyor. Diğerlerine oy vermeyerek hizmet ypmadıklarını söyledi halk. Ak Parti'ye hizmeti doğru yapıyorsun diyor ve 11 yıldır oy veriyor:))

Dua Nur

Kıdemli Üye
Peki buna ne diyceksiniz? 2014 yılı Türkiye ile İran arasında imzalanan bir anlaşmayla Türkiye ' İran yılı ' diye anılacakmış. Bu anlaşmayı kim imzaladı? Neden İran yılı? Zamanında Osmanlı'yı yıkmaya çalışan Acemler değil miydi? Türkiye'nin iranla bu ilişkisi ne kadar doğru?

Bu zihniyete göre Yunanilar ile sürekli düşmanlık içinde olmamız gerekir. Bir kere çevremizle barış içinde olamazsak, Dünya ile ilişkilerimizde istikrarı bulamayız. Türkiye ile barış içinde olan İran, içe kapalı rejimini zamanla yumuşatır ve Dünya ile entegre hale gelir. On yıl öncesine göre İran'da değişiklikler çok oldu. Bunda Türkiye'nin payı büyük. İran ile önemli enerji anlaşmalarımız var ve Ortadoğu'da çok önemli olaylar oluyorken. İran'a sırtımızı dönerek değil, onunla barış içinde kalrak olaylara yön verebiliriz. İran yılı ilan edilince İran gibi olmayız, bu bir jesttir.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Cevabın varsa verirsin, yoksa veremezsin zaten. Akp'nin her yaptığı kötüdür demiyorum, Marmaray, Köprüler, yollar havaalanları bunlar çok güzel şeyler. Ama bunlar olması gerekendi. Milletin cebinden çıkan paralarla yapıldı, ayrıca. Ama Şuan Akp'nin geldiği noktayı sorgusuz sualsiz kabul eden insanlar görmek şaşırtıcı. Elde somut delil olmadan atılan iftiralara, hakaretlere, iftira atmanın vebalini görmezden gelerek, en önemliside hiç araştırmadan sadece başbakan ne dediyse dogru kabul ederek, montajlarla vs iftiraya ortak olmak suretiyle iftira atmak... Madem ak idiniz, kendinizden emindiniz de, şüpheniz varmış gibi davranmak niye? Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü var benim ülkemde diyorsan. Hukuka, adalete güveniyorum, buyrun iş sizin deyip mahkemelere bu işi bırakmalıydı. Bu kadar kısa ve net cevap verebilirdi. Ama yapmadı. Neden?

İddia ettiğiniz her olay zaten yargıda. Paralel hakim savcı olaya el atınca adalet, görev değişimi olunca adalet olmuyor mu?

Süleyman Aslan tahliye oldu ve topladığı yardım paraları yerine ulaştırıldı. Şimdi ona kumpası kuranlarda sıra, bakalım ne iş çevirmişler bu da ortaya çıkacak. Paralel örgütün 17 Arlaıkta ne iş çevirdikleri bir dava ile ortaya çıkacak.Başbakan kararlı.

ASIM

Yeni
Aksini söyleyen yok.

Önceki hükümetler ile kıyaslandığında vergilerimiz doğru yere gidiyor.Hizmet olarak bize geri dönüyor.

Cevabı halk sandıkta veriyor. Diğerlerine oy vermeyerek hizmet ypmadıklarını söyledi halk. Ak Parti'ye hizmeti doğru yapıyorsun diyor ve 11 yıldır oy veriyor:))

Yapmasını gerekeni fazla övmeye gerek yok ozaman kardeş. Ayrıca oy verenler akp hazineden para calsın diye oy vermedi. 11 yıldır oy verenlere bir sor bakalım. Şuan gelinen durumdan memnunlar mı, verdıkleri oy sonuna kadar helal olsun diyen kaç kişi çıkar?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yapmasını gerekeni fazla övmeye gerek yok ozaman kardeş. Ayrıca oy verenler akp hazineden para calsın diye oy vermedi. 11 yıldır oy verenlere bir sor bakalım. Şuan gelinen durumdan memnunlar mı, verdıkleri oy sonuna kadar helal olsun diyen kaç kişi çıkar?

SANDIKLAR BU YÜZDEN BELLİ TARİHLERDE KURULUYOR DEMOKRASİLERDE. 20 Gün kaldı halk cevap verecek bu sorularınıza:)))

ramazan_17

Yasaklı
cemaat örgütü 81 ildeki bütün işe yarayacak adamları dinlemişler..ve kayıt altına almışlar..türk halkı var olduğundan beri böyle bir hainlik görmemiştir...akp yi hırsızlkla itham edenler haindir..israil hizmetkarıdırlar..pelsilvanyadakinin israil ile ilişkileri vardır..vede sonu yakındır inşallah..

ASIM

Yeni
Aksini söyleyen yok.

Ben herkesle düşman olalım demiyorum. sadece Türkiye iyi, diğerleri düşman böyle bi anlayış zaten olamaz. Dİğer ülkelerle elbette iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Bütün iranlılar kötüdür demiyorum ama bir Rıza zarraf gercegi var ortada. İran'dan gelecek hemşirelerle muta nikahı kıydırıp Türkleri tuzağa düşürmek isteyen bir İran var karşımızda. Neden irandan gelıyor hemşireler, Türkiye de hemşire mi yok? Oyun büyük, Siz ayakta uyuyun daha. Rıza zarrafın ortağı hala içerdeyken Akp naptı konuşmasın diye Rıza zarrafı içeriden çıkardı. Rüşvet ortada. Okadar parayla hayır yapıcaklarmışmış. Ya , hayır parasının ayakkabı kutusunda ne işi var?Herşeyi bırak bütün yolsuzluğu hayır parası diye yutturmaya çalışabılırsiniz (yutan olursa) ama o malum pahalı saati kimse açıklayamadı. Ses kayıtları neden sıfırla diyor ozaman. Montaj dediğiniz ses kaydını raporlaştıran şahış Amerikalı çıktı ve dava açmış kandırıldığı için, Türkçe bilmeyen insan nasıl montaj ya da değil diyebilsin. Ayrıca Beyaz Saray, Yani Amerika İlk defa bir Türk'ü, Türk başbakanını yalanladı. Yurt dışında düştüğümüz hale bakar mısınız? Hadi buna da yalan deyin. Başbakan, Obamayı arayıp Gülen'i şikayet etmiş. Ne cevap verdi diye Başbakana sorduklarında 'olumlu baktı , mesaj alındı gibi ifadeler kullandı dedi, Obama için. Beyaz Saray ise Böyle bir ifade kullanmadığını ve başbakanın çok kötü azarlandığı da eklendi. Araştırın az , Akp'nin her yaptığını koşulsuz desteklemek yerine Doğrulara doğru yanlışlara da yanlış diyebilmeli insan akpli bile olsa. Tabi şuan yaptığı doğru kaldıysa... Koyun psikolojisiyle nereye kadar?