A.Bayındır,E.Bekir Sifil tartışmasında unutulmaz gaf

soru: Allah var mı? cevap: var soru: isbatla cevap : Kuran da oyle yaziyorsoru:Kuran ın dogru söylediği ni nerden biliyorsun? cevap:Çünkü Allah öyle buyurdu..islam da böyle bir mantık yok.. isbatsiz delilsiz iman islam da yok.. Onun için Bayındır gibileri yüzünden çok insan imansız oluyor.. ben bizzat buna şahidim.. bi adam bu herif yüzünden dinden çıktığıni itiraf etmişti..

alanyali07

Kıdemli Üye
basit dediğin o saçma soruyu sen yanıtla...kuranın değişmediğine dair ilimi delil...buyur sen cevabla..

İşte komik olan da sizin bu cevapsız kalmanız. siz kuranın değişmediğine dair ilmi bir delil bilmiyorsanız burada "kurani kurani" diye dolaşmayın millet size güler. Hem Kuranın, tek doğru ,tartışılmaz tek kaynak olduğunu millete telkin etmeye çalışcaksınız,sonra da 1400 yıl önce gelmiş kitabın değiştirilmediğini ispatlıyamıyor olmanız , " tek kaynak,tek doğru" davanızın ne derece çürük olduğunu gösteriyor.
Ünv mezunu olduğunu iddia eden birisinin 2*2=? sorusuna cevap verememesi gibi bir durumdasınız. ve ünv mezunu olduğunu iddia eden kişi eğer bu soruya cevap veremiyorsa cevabı duymayı da haketmiyordur.o önce bi başını elinin arasına koysun düşünsün niye cevap veremiyorum bu soruya diye.

alanyali07

Kıdemli Üye
Bayındır bunu nereden biliyor? Kuran dan! İyi de Kuran Bayındıra mı vahy edildi? Nereden biliyor Kuran da tahrif olmadığını? Tabii ki nakilden. Ama söyleyemiyor.
Söyleyemiyor çünkü söylediği zaman "nakledenler kim" sorusu geleceğini biliyor adı gibi. Nakledenler kim sorusu gelince de "o güvenilmez" dediği alimler,imamlardan nakil geldiğini kabul etmek zorunda kalacağını biliyor. Yani bi zümreye "hem güvenilmez,onlar da yanılır" deyip ,sonra o güvenilmezlerin naklettiği 1400 sene öncesinden gelen kitaba güvenle sarılması çelişkisini farkediyor. Bu sebepten ısrarla bu soruya cevap veremiyor.hiç o kapıyı açmıyor.
"Ben ayet okurum" deyip komik bi duruma düşmekten kurtulamıyor.

talib

Kıdemli Üye
Birileri çıkıyor ben Mehdi'yim diyor. Kardeşim delilin ne, işte yazdığım kitaplar. Nurcular diyor, bediüzzaman hazretleri mehdi, delilimiz ise kendisinin yazdığı kitaplar. Mihr'ciler diyor, Mihr mehdi resul. Deliliniz nedir kardeşim, işte kendi yazdığı zırvalar. Yani bir insana kendisi delil olmaz. Bunun karşı taraf için ikna edici bir delil olamayacağını vurgulamak istedi Sifil Hocaefendi.

Sifil Hocaefendi çok güzel sorular sordu ama hiç cevap alamadı. Bayındır kaçamak davrandı ve açık bir şekilde mağlup oldu.

Ne var ki bizim gönlümüz yine de videodaki sözlerden yana değil. Kur'an aleme meydan okumuş bir kitaptır ve gücünüz yetiyor ise bunun gibisini getirin demiş. Kendi kendine delil olabilecek tek kitap Kur'an'dır.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

neden cevap versinki saçma bir soruya. şuna bak kuranın değişmediğine kuran dışı delil istiyorlar.
Konu hiç te öyle değil

Akşam @alanyalı kardeşin attığı linkten 2 saat boyunda izledim tartışmayı

Bayındır "Ben akli şeye bakmam, kurana bakarım" gibi bir laf etti Bu söze göre de Sifil Hoca "O Zaman kuranın tahrif edilmediğine kuran dışı delil getir çünkü birşey kendi kendine delil olamaz" dedi ki Bayındır cevap veremedi. Çünkü cevap verse akli delil sunacak.

Birkaç dakika sonra Sifil Hoca "Hem akla hem nakle güvenelim" dedi aynı kapıya çıkıyor zaten

Tartışmadan çıkan sonuca göre Sifil Hoca Bayındır'ı ezdi geçti. Rezil rüsva etti...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bayindir ayetlerle cevab veriyor
Bektaşiye sormuşlar "Neden namaz kılmıyorsun" diye "Kuranda yazıyor" demiş "Ama burada sarhoşken diyor" demişler "Ben bilmem yazıyor mu yazmıyor mu" demiş.

Bayındır ayetlerle cevap vermiyor

AYETLERİ KENDİ ANLADIĞI (ya da anlamak istediği) ŞEKİLDE (sanki doğruymuşçasına) YORUMLAYIP ÖYLE CEVAP VERİYOR.

Ayetle cevap vermek ve ayetten anladığın mana ile cevap vermek arasında dağlar kadar fark var

lafons7275

Kıdemli Üye
Aslında Bayındır'ı rezil etmenin çok daha basit ve kestirme bir yolu vardı. Sifil hoca ona soracaktı, Allah kullarının imanlı ölüp ölmeyeceklerini bilmez diyorsunuz buna peygamberler de dahil mi?

O da elbette dahil diyecek. O vakit kardeşim İsa'yı beşikte konuşturup peygamberliğini ilan etmesi ve bunu orada bulunan bütün yahudilerin şahit olmasını Kuran'da öğreniyoruz. Bir ilah, seçtiği peygamberinin geleceğini bilmezse bebek olan isa büyüdüğünde ya imansız olmayı seçerse Allah o yahudilere rezil olmaz mı?

alanyali07

Kıdemli Üye
Aslında Bayındır'ı rezil etmenin çok daha basit ve kestirme bir yolu vardı. Sifil hoca ona soracaktı, Allah kullarının imanlı ölüp ölmeyeceklerini bilmez diyorsunuz buna peygamberler de dahil mi?

O da elbette dahil diyecek. O vakit kardeşim İsa'yı beşikte konuşturup peygamberliğini ilan etmesi ve bunu orada bulunan bütün yahudilerin şahit olmasını Kuran'da öğreniyoruz. Bir ilah, seçtiği peygamberinin geleceğini bilmezse bebek olan isa büyüdüğünde ya imansız olmayı seçerse Allah o yahudilere rezil olmaz mı?

Bunu ben de bekliyordum ama demekki atlanıldı o kısım.
Zira Bayındır hep insanların imtihanını bilmez diyor ki ,ayetlerde Hz.Yahya(as) daha doğmadan büyüyünce salihlerden olacağı bildiriliyor.
Hz. İsa (as) da aynı şekilde.

Havas

Kısıtlı Erişim
İşte komik olan da sizin bu cevapsız kalmanız. siz kuranın değişmediğine dair ilmi bir delil bilmiyorsanız burada "kurani kurani" diye dolaşmayın millet size güler. Hem Kuranın, tek doğru ,tartışılmaz tek kaynak olduğunu millete telkin etmeye çalışcaksınız,sonra da 1400 yıl önce gelmiş kitabın değiştirilmediğini ispatlıyamıyor olmanız , " tek kaynak,tek doğru" davanızın ne derece çürük olduğunu gösteriyor.
Ünv mezunu olduğunu iddia eden birisinin 2*2=? sorusuna cevap verememesi gibi bir durumdasınız. ve ünv mezunu olduğunu iddia eden kişi eğer bu soruya cevap veremiyorsa cevabı duymayı da haketmiyordur.o önce bi başını elinin arasına koysun düşünsün niye cevap veremiyorum bu soruya diye.

Alanyalı sen cevabla diyoruz sen hamaset yapıyorusun....aen cevabla ,sendende yararlanalım..laf kalabalğı yapmaya gerek yok bence!

Havas

Kısıtlı Erişim
soru: Allah var mı? cevap: var soru: isbatla cevap : Kuran da oyle yaziyorsoru:Kuran ın dogru söylediği ni nerden biliyorsun? cevap:Çünkü Allah öyle buyurdu..islam da böyle bir mantık yok.. isbatsiz delilsiz iman islam da yok.. Onun için Bayındır gibileri yüzünden çok insan imansız oluyor.. ben bizzat buna şahidim.. bi adam bu herif yüzünden dinden çıktığıni itiraf etmişti..
Bu soru, cevabınız yanlış...ilmi olarak tek isbat edebileceğimiz manevi varlık yüce yaratıcı allah cc dır..yani kuran öyle yazıyor diye Allahın varlığını kabul etmemizi istememektedir kuranı kerim....
kuranı ve manevi ilmleri bırakıp sadece somut ilimlerle uğraşan biri ,allahın yokluğunu isbat edemez...varlığına çok büyük ilmi dliller ortaya koyabilir.
biz,tabiat ,evren kainat hatasız mükemmelikdeki yapılanması ile insanların aklını herzaman meşgul etmiştir..
kuran da bir çok ayette bu yönde bir çok ayet olup ,kenidne tabiata ,uzaya ve canlılardaki mukemmeliği örnekleyerek,düşünmeye çağrılmaktadır insan..

alanyali07

Kıdemli Üye
Alanyalı sen cevabla diyoruz sen hamaset yapıyorusun....aen cevabla ,sendende yararlanalım..laf kalabalğı yapmaya gerek yok bence!

cevap verildi kısmen demekki gözünüz nasıl kapalıysa görememişsin.
Soru çok basit. Cevap da çok basit.
Savunduğunuz görüş ne derece çürük ki, tek bir soruyla gümleyip gidiyorsunuz.
Zannetmeki Bayındır bu sorunun cevabını bilmiyor. adı gibi biliyordu ve kolaylıkla cevap verebilirdi.
Ama ağzından çıkaramadı.çünkü çıkardığı an münazara başlamadan bitecekti.
ayrıca geçenlerde senin mantık ilminden habersiz olduğunu görmüştük. "Tümdengelim" i "paradoks" zannedip bize yutturmaya çalıştığını görmüştük. bence git biraz mantık oku.

cemaliii

Kıdemli Üye
Ne var ki bizim gönlümüz yine de videodaki sözlerden yana değil. Kur'an aleme meydan okumuş bir kitaptır ve gücünüz yetiyor ise bunun gibisini getirin demiş. Kendi kendine delil olabilecek tek kitap Kur'an'dır.

talib sana teşekkür ediyorum.zira burada birçok arkadaşın gözleri o kadar kör olduki,bayındıra kızgınlıklarından ötürü sapla samanı karıştırma noktasındalar.illa kurana kuran dışı delil getirilsin hesabındalar.ta
m bir kör dövüşü. allah bizzat kendisi diyor,aynısını bunun gibisini getirin diyor inanmayanlara. siz kalkmış bayındıra kızgınlığınızdan ve horoz dövüşünü çok sever olduğunuzdan neredeyse mekke müşrikleriyle yarışacak konuma geliyorsunuz,fakat bundan haberiniz yok. sizin bu söylemlerinizin alasını önce mekkeli müşrikler,bugünlerdeyse ateistler yapıyor. hadi onlar inanmıyor, peki lafa geldimi onlara kızan siz değerli inananlara ne oluyor.bakınız bazı durumlar sadece ama sadece inançtır. isbatı istenmez. bir tanesi allahtır. ya inanırsın. ya inanmazsın,bir taneside kurandır ya inanırsın ya inanmazsın.evet bayındıra kızdığınızı biliyorum. ben sizler gibi ondan nefret eden biri değilim.bazı hususlarda söylediği doğrular var,katılmadığım sözleride var. ama ona kızıyorsunuz diye meseleyi horoz dövüşüne döndürmeyin. sıffil hocanın bu sözlerinden ötürü gözümde değeri yoktur. oraya horoz dövüşü için gittiğini düşünüyorum. yoksa koskoca ilahıyatçının edeceği laf değildir,ancak forumlardaki horoz dövüşü yapanların edeceği laflardır. sizlerde farkında olmadan horoz dövüşü yapıyor ve hala kuranın kendi dilinden ifade ettiği gerçeği göremiyorsunuz. sizlere hayırlı işler bol kazançlar.

Havas

Kısıtlı Erişim
cevap verildi kısmen demekki gözünüz nasıl kapalıysa görememişsin.
Soru çok basit. Cevap da çok basit.
Savunduğunuz görüş ne derece çürük ki, tek bir soruyla gümleyip gidiyorsunuz.
Zannetmeki Bayındır bu sorunun cevabını bilmiyor. adı gibi biliyordu ve kolaylıkla cevap verebilirdi.
Ama ağzından çıkaramadı.çünkü çıkardığı an münazara başlamadan bitecekti.
ayrıca geçenlerde senin mantık ilminden habersiz olduğunu görmüştük. "Tümdengelim" i "paradoks" zannedip bize yutturmaya çalıştığını görmüştük. bence git biraz mantık oku.
dostum sen ne anltıyorsun..? :D ağzındna bir kelam alamıyoruz bize iilimden bahsedyiorsun..görmemezlikten bahsediyor....

evet görmüyorsak sen gördür !:pevet buyur sen önümüze koyda görelim...

alanyali07

Kıdemli Üye
dostum sen ne anltıyorsun..? :D ağzındna bir kelam alamıyoruz bize iilimden bahsedyiorsun..görmemezlikten bahsediyor....

evet görmüyorsak sen gördür !:pevet buyur sen önümüze koyda görelim...
:) hakkaten sarhoş musun nesin. bana cevap yazmadan önce sonraki mesajlara baksaydın cevabı görecektin şaşkın :)
siz Yalnız Kurancılar hep böyle şaşkın mı oluyorsunuz anlamıyorum :D alın birinizi vurun ötekine :)

Yaşar Nuri "reenkarnasyon var" der. Bayındır "Allah evleneceğim kişiyi bilmez" der. hepiniz bi yerden kafayı şaşırtıyorsunuz mutlaka :)

Havas

Kısıtlı Erişim
:) hakkaten sarhoş musun nesin. bana cevap yazmadan önce sonraki mesajlara baksaydın cevabı görecektin şaşkın :)
siz Yalnız Kurancılar hep böyle şaşkın mı oluyorsunuz anlamıyorum :D alın birinizi vurun ötekine :)

Yaşar Nuri "reenkarnasyon var" der. Bayındır "Allah evleneceğim kişiyi bilmez" der. hepiniz bi yerden kafayı şaşırtıyorsunuz mutlaka :)

yeni açtığım konuya cevab yaz gelecekle ligili...takiyye ,kıvırtma yapmadan:D

reenkarnasyona ben inanmam! yaşar nurinin inanması benim umurumda değil..

alanyali07

Kıdemli Üye
yeni açtığım konuya cevab yaz gelecekle ligili...takiyye ,kıvırtma yapmadan:D

reenkarnasyona ben inanmam! yaşar nurinin inanması benim umurumda değil..

bak koçum senle ilk tartıştığımızdan beri takiyyeyide kıvırtmayı de uydurukçuluğu da yalan dolanı da sen yaptın.
Önce sifili nur cemaatinden olduğunu ima ettin. sonra o tutmadı, ismailağa cematinden gibi garabet bi iddia ortaya attın.
sonra hasan-i basri vasıl bin ata arasında geçen diyalog diye başka bi iftira yalan attın.sonra onu da ortaya çıkardık gıkın çıkmadı.
Sonra mantık ilminde tümdengelim ve paradoks kavramlarından bile habersiz olduğun ortaya çıktı.
Devamlı insanları yanıltma aldatma üzerine girişimler yapıyorsun.
O sebepten bu forumda karşında kandıracağın çocuk yok. bunu bi öğren. anladınnn :)

Yaşar Nurinin inanması niye umrunda değil, "Kurana göre reenkarnasyon var" diyor. sen mi doğru söylüyorsun Yaşar Nuri mi ? hanginizin Kuran anlayışı doğru. ????