A.Bayındır,E.Bekir Sifil tartışmasında unutulmaz gaf

çelebiler

Kıdemli Üye
Ebubekir Sifil tartışma sırasında öyle bir gafa imza attı ki salondaki herkes yoğun alkışlarla kendisini protesto etti…

alanyali07

Kıdemli Üye
Bu bir gaf değil tam tersi Bayındırın gafıydı. Zira Sifil'in sorduğu soru "Kuranın değişmediğine Kuran dışı deliliniz olmalı bu nedir ?" sorusuydu. Bayındır hiçbir delil sunamadı. durum buydu.
Tartışmada zaten Bayındır birçok soru karşısında "cevap vermem" diyebildi. baya aciz kaldığı görülüyor.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
bir izleyici den video hakkinda yorum

Sifil "Ayet Okuma Kur'an Dışı Bir Kaynak Getir !" Diyerek aslında Ehl-i Sünnetin Kur'an'a bakışını ortaya koymuştur, aslında tüm mezhepçilerin ve tarikatların yaptığını dili ifade etmiştir... Evet onların Kur'an ile işleri olmaz !

alanyali07

Kıdemli Üye
Bir adam , Yalnız Kurancı birisine gelse "Kuran 1400 yıl önce geldi, peki bu zaman içinde Kuranın değişmediğine ekleme çıkarma olmadığına delil nedir? " dese , Yalnız Kurancı "dur bi ayet okuyayım" demekten başka bişey yapamıyor aslında bu görüldü. Ama bu ilmen bi delil olamaz zira soru zaten o ayetin ekleme çıkarmaya dahil olmadığına yönelikti. sorgulanan birşey delil kanıt olarak kullanılamaz.

serkan..

Profesör
ebubekir hoca yazık etmiş kendisine demişdim bu münazara ilk haber verildiğinde

ki yanılmamışım..

idrak noktasında bayındır forumdaki fanlarından daha ötede değil

Havas

Kısıtlı Erişim
böyle bir ilahıyatcıden bir şey olmaz..el kevseri piriymiş ebubekir siflin..

Hakkında hiç hayra alamet yazılar da yok..

kuran bir seslenişdir...ister uyarsın ister uymazsın.
nasılki akıl bilgleri değerlendirip bu mesajıda görüp, akli çıkmazları tamamlayı islam yöneliyorsa o selamette dir..

kim bilgileri değerlendirip ,bahane ve fantazilerle olayların akla uydurma yolunu seçiyor,kuranın seslenişine uyduruk diyorsa, o zararda olacaktır..

Allah isterse hepimizi müminde yapabilirdi..

kuranın hiç bir zaman %100 illmi deneysel, ilahi bir kataptır diye delili olmaz!

Bu yardoç sifil ,sefilleri oynuyor gözümde..

alanyali07

Kıdemli Üye
ebubekir hoca yazık etmiş kendisine demişdim bu münazara ilk haber verildiğinde

ki yanılmamışım..

idrak noktasında bayındır forumdaki fanlarından daha ötede değil
Yok serkan kardeşim çok iyi oldu . Münazarayı izlemedin tahmin ediyorum.
Ebubekir Sifil'in sorduğu birçok soruda Bayındır "cevap vermiyorum" diyebildi.
Son 5 dak ise Bayındır oldukça komik bir duruma düştü kapanış o şekilde oldu. Ben çok memnun kaldım şahsen.

serkan..

Profesör
böyle bir ilahıyatcıden bir şey olmaz..el kevseri piriymiş ebubekir siflin..

Hakkında hiç hayra alamet yazılar da yok..

kuran bir seslenişdir...ister uyarsın ister uymazsın.
nasılki akıl bilgleri değerlendirip bu mesajıda görüp, akli çıkmazları tamamlayı islam yöneliyorsa o selamette dir..

kim bilgileri değerlendirip ,bahane ve fantazilerle olayların akla uydurma yolunu seçiyor,kuranın seslenişine uyduruk diyorsa, o zararda olacaktır..

Allah isterse hepimizi müminde yapabilirdi..

kuranın hiç bir zaman %100 illmi deneysel, ilahi bir kataptır diye delili olmaz!

Bu yardoç sifil ,sefilleri oynuyor gözümde..

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?134281-KorunmuŞluk-aÇisindan-sÜnnet

oku evvela ve düşün bakalım isim etiket dikkate almadan ..sonra sormak istediğin noktalarda cevap vermeye çalışırım

Havas

Kısıtlı Erişim
Bir adam , Yalnız Kurancı birisine gelse "Kuran 1400 yıl önce geldi, peki bu zaman içinde Kuranın değişmediğine ekleme çıkarma olmadığına delil nedir? " dese

kurancı öyle demez..elimzde bir tane kuran var ister inan ister inanma!
değişip değişmedğininin ispatı diye bir şey olmaz..
değiştiğine inanıyorsan..buyur kardeş..yolun açık olsun deriz..!

alanyali07

Kıdemli Üye
kurancı öyle demez..elimzde bir tane kuran var ister inan ister inanma!
değişip değişmedğininin ispatı diye bir şey olmaz..
değiştiğine inanıyorsan..buyur kardeş..yolun açık olsun deriz..!
değişip değişmediğinin ispatı olur ama işte Yalnız Kurancı bunu yapamaz.
Bayındırda görüldüğü gibi.

serkan..

Profesör
baktıım ..sonuç?

hadisler kuranı koruyormu demk istiyorsun?

okuma işi sakin kafa ile anlama odaklı yapılır ..

sakin kafa ile oku ve çıkardığın anlamı düşün ölç tart ondan sonra anladığını bana ilet :)

Havas

Kısıtlı Erişim
okuma işi sakin kafa ile anlama odaklı yapılır ..

sakin kafa ile oku ve çıkardığın anlamı düşün ölç tart ondan sonra anladığını bana ilet :)

çok işim var..

bir anekdot şeklinde yazıdan ne sonuca vardığını yazarmısın..

serkan..

Profesör
çok işim var..

bir anekdot şeklinde yazıdan ne sonuca vardığını yazarmısın..

işini bitirince oku önemli olan benim değil senin ne anladığındır..ondan sonra devam ederiz..

ama fikir vermesi açısından alıntılayacağım bölüm sana ışık tutacaktır

Kur’an, Efendimiz (s.a.v)’e iki görev yüklemiştir: Tebliğ ve Beyan. Ve bize de ihtar etmiştir ki, Kur’an, Sünnet’in beyanına/açıklamasına ihtiyaç gösteren ayetler ihtiva etmektedir.

Öyleyse şunu söylemek zorundayız:

Eğer Allah Teala’nın bizden ne istediğini Efendimiz (s.a.v)’in beyanı olmadan anlayamıyorsak, Kur’an’ın sadece “tebliğ”inin değil, aynı zamanda “beyan”ının da korunmuş olması gerekir!

Aksi halde Kur’an’ın sadece “tebliğ”inin korunmuş olmasının pratik hiçbir anlamı olmayacaktır.

fakiri

Kıdemli Üye
Tartışmayı izlemedim ve izlemeyi de düşünmüyorum. Çünkü, bize göre iki saplantılı şahsın bir horoz döğüşü şeklindeki bir münazarası olmuş! Ancak,şu kadar var ki, Yalnız Kurancıların temsilcisi konumundaki A.Bayındır fena hâlde köşeye sıkıştırılmış...Esasen A.Bayındırı köşeye sıkıştırmak pek o kadar da zor bir şey değildir diye düşünüyorum. İlmhâlini çok iyi bilen sıradan bir müslüman dahi A.Bayındırı susturabilir. Çünkü, adam her şeyden önce tartışmayı bilmiyor!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Tartışmayı izlemedim ve izlemeyi de düşünmüyorum. Çünkü, bize göre iki saplantılı şahsın bir horoz döğüşü şeklindeki bir münazarası olmuş! Ancak,şu kadar var ki, Yalnız Kurancıların temsilcisi konumundaki A.Bayındır fena hâlde köşeye sıkıştırılmış...Esasen A.Bayındırı köşeye sıkıştırmak pek o kadar da zor bir şey değildir diye düşünüyorum. İlmhâlini çok iyi bilen sıradan bir müslüman dahi A.Bayındırı susturabilir. Çünkü, adam her şeyden önce tartışmayı bilmiyor!

Ebubekir Sifil Hocanın ne gibi saplantısı var...

çelebiler

Kıdemli Üye
Bu bir gaf değil tam tersi Bayındırın gafıydı. Zira Sifil'in sorduğu soru "Kuranın değişmediğine Kuran dışı deliliniz olmalı bu nedir ?" sorusuydu. Bayındır hiçbir delil sunamadı. durum buydu.
Tartışmada zaten Bayındır birçok soru karşısında "cevap vermem" diyebildi. baya aciz kaldığı görülüyor.

Böyle bir soruyu bir ateist müslümana sorsa makul karşılanır.Ancak bir müslüman diğer müslümana sorsa saçmalığın daniskasıdır.Ebu Bekir sifil Kuran'ın değişmediğine iman etmiyor da mı bu soruyu soruyor.

Kuran'a iman eden kişiye Kuran'dan ayet okunarak meselelere delil gösterilir.Bir mümin için Kuran'da o konu ile alakalı ayet olması yeterli olur.

alanyali07

Kıdemli Üye
Böyle bir soruyu bir ateist müslümana sorsa makul karşılanır.Ancak bir müslüman diğer müslümana sorsa saçmalığın daniskasıdır.Ebu Bekir sifil Kuran'ın değişmediğine iman etmiyor da mı bu soruyu soruyor.

.
saçmalık soruda değil, prof olmuş birisinin basit bir soruya cevap verememesidir. Zira orada münazara yapılıyor. sorulan soru makul bir soru cevabı da aslında çok basit bir soru. fakat bayındırın savunduğu görüş bu sorunun cevabına müsait değil,cevabını verseydi savunduğu tez çökecekti. aslında bu yüzden cevap veremedi işi yokuşa sürdü.

çelebiler

Kıdemli Üye
saçmalık soruda değil, prof olmuş birisinin basit bir soruya cevap verememesidir. Zira orada münazara yapılıyor. sorulan soru makul bir soru cevabı da aslında çok basit bir soru. fakat bayındırın savunduğu görüş bu sorunun cevabına müsait değil,cevabını verseydi savunduğu tez çökecekti. aslında bu yüzden cevap veremedi işi yokuşa sürdü.

Hayır Abdülaziz Bayındır müslümandır.Ebu bekir Sifil müslümandır.Öyleyse bu münazara Kuran referans alınarak yapılacak demektir.Öyle ise böyle bir soru sorulmamalı.

Abdülaziz Bayındır sonrasında da açıklıyor "Kuran'a göre konuşurum" diyerek.

Sorulan sorunun cevabı kuran da varsa bir müslüman için başka bir delile ihtiyaç varmı?Böyle bir münazara da iken.Öğrenmek için sorar ya da araştırırsınız o ayrı birşeydir.