‘Kurtlar Vadisi Filistin` Filistin`de

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Neyse bizde filmi baskazaman izleriz insaAllah...demekki lobilesmek günümüzde cok önemli bir gücmüs...peki müslümanlarin lobisi varmi?
Müslümanlar arasindaki grublarin hangisi bu lobilesme olayini önemsiyor?

ismail

Yeni
Bu engel skandal bir karardır

Kurtlar Vadisi'nden Alman Film Kontrol Derneğine sert cevap geldi.

Almanya'da 'da 27 Ocak Perşembe günü izleyiciyle buluşması planlanan ''Kurtlar Vadisi-Filistin'' filminin gösteriminin durdurulmasına ilişkin karar, yapımcı şirket Pana Film tarafından ''skandal'' olarak nitelendirildi.

Pana Filmden yapılan yazılı açıklamada, filmde İsrail karşıtı propaganda yapıldığı gerekçesiyle Alman Film Kontrol Derneğinin (FSK) filmin gösterimini durdurduğu belirtilerek, 'Alman Film Kontrol Derneğinin 'Kurtlar Vadisi-Filistin' filmiyle ilgili verdiği karar bir skandaldır. Bu karar karşısında hukuki haklarımızı sonuna kadar arayacağız'' denildi.

Alman yasalarına göre hiçbir filmin yasaklanamayacağı ve sansüre tabi tutulamayacağı vurgulanan açıklamada, FSK'nın bu kararıyla hukuku, demokrasiyi, fikir özgürlüğünü ve vicdanı ayaklar altına aldığı ve tarihe kara bir lekeyle imza attığı savunuldu.

Açıklamada, dernekçe filmde uygunsuz bulunanın ''Filistinliler'in çektiği acının perdeye yansıması, Filistin'de insanların siyonist ideoloji uğruna sistemli öldürülmesi, özgürlüklerinin ellerinden alınması, hukuka aykırı hapsedilmesi ve evlerinden yurtlarından atılması'' olduğuna şüphe bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada, ''Bu utanç verici kararı yine dünyanın tüm vicdan sahibi insanlarına havale ediyoruz. Suçumuz, masum insanların yanında yer almak, faşist-siyonist politikaların destekçisi olmamak. Eminiz ki milyonlarca vicdan sahibi bu filmi seyrederek bu suça ortak olacaktır'' sözlerine yer verildi.

AA

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
pana filme hayran olmaya basladim.Adamlar güzel calisiyorlar.Almanlara verdikleri cevabda yerinde:

Alman yasalarına göre hiçbir filmin yasaklanamayacağı ve sansüre tabi tutulamayacağı vurgulanan açıklamada, FSK'nın bu kararıyla hukuku, demokrasiyi, fikir özgürlüğünü ve vicdanı ayaklar altına aldığı ve tarihe kara bir lekeyle imza attığı savunuldu.

Açıklamada, dernekçe filmde uygunsuz bulunanın ''Filistinliler'in çektiği acının perdeye yansıması, Filistin'de insanların siyonist ideoloji uğruna sistemli öldürülmesi, özgürlüklerinin ellerinden alınması, hukuka aykırı hapsedilmesi ve evlerinden yurtlarından atılması'' olduğuna şüphe bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada, ''Bu utanç verici kararı yine dünyanın tüm vicdan sahibi insanlarına havale ediyoruz. Suçumuz, masum insanların yanında yer almak, faşist-siyonist politikaların destekçisi olmamak. Eminiz ki milyonlarca vicdan sahibi bu filmi seyrederek bu suça ortak olacaktır'' sözlerine yer verildi.

adamlara demokrasi ve insan haklari dersi veriyorsunuz...HELAL OLSUN SIZE PANA_FILM

cicek demeti

Sükut
bilmiyorum ama belcikada gelecek deniliyor...yindee tam emin degilim

ibrahimi

Has Uşak
destek!!!
bu kadar ses getiren filme tüm müslümanlar destek vermelidir.

ismail

Yeni
Evet Erdem üste hür adamın yanına bir reklam iyi gider diye düşünüyorum

cicek demeti

Sükut
bekliyoruz inseallah gelince gidecegiz izlemeye...almanyada basladi zaten cok islama dusmanliklari ,buradada secim vardi gecen yil cuma namazi sonrasi kapiya set cekmisler islam karsitlari guya muslumanlari galeyana getirip cemeati iste islam boyle muslumanlar kaba manasinda ama amaclarina ulasmadilar..musluman belcikali polis sakin olun dedi kimse onlara uymasin alkislayin selam verin onlar utansin dediler...ve sukurki onlar kazanamadilar...rabbim elbette dinini tamamliyacaktir...

cicek demeti

Sükut
flas flas yarin nasipse kurtlar vadisi filistinnnnn oynuyor kinepolis sinemasinda :):):)

ismail

Yeni
Kurtlar Vadisi Filistin, 9 şehide adandı
http://www.haber7.com/categories.php?cID=16
İsrail'in Filistin'de sergilediği faşizmi ve insanlık dışı davranışlarını göizler önüne sermeyi amaçlayan Kurtlar Vadisi Filistin filminin galasında konuşan yapımcı Raci Şaşmaz, filmi Marmara Gemisinin 9 şehit ismine adadı.

http://www.haber7.com/haber/20110127/Kurtlar-Vadisi-Filistin-9-sehide-adandi.php
"Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir. Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.
Kurtlar Vadisi Filistin filmin senaryosu böyle... Yaşanan katliam sonrası Mavi Marmara gemisinin içinde yapılmış çekimlerle başlayan filmde Amerikan Rambosuna taş çıkartan Türk Rambosu Polat Alemdar, Allah'a sığınırak akıl almaz başarılara imza atarken, arka planda İsrail'in Filistin'de sergilediği insanlık dışı faşizm ve zulümler bu kez beyaz perde aracılığı ile dünya kamuoyunun gözleri önüne serilmeye çalışılıyor...

FİLM 9 MAVİ MARMARA ŞEHİDİNE ADANDI
Kurtlar Vadisi Filistin'in özel gösterimi Nişantaşı City’s Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı basının yoğun ilgi gösterdiği gala gecesinde konuşan Kurtlar Vadisi Filistin'in yapımcılığını Pana Film adına Raci Şaşmaz, filmi Mavi Marmara'da İsrail'in saldırısı sonucçu katledilen 9 Şehide adadıklarını söyledi.
Kurtlar Vadisi Filistin'in senaryosu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan tarafından kaleme alınmış. Filmin yönetmenliğini ise Zübeyr Şaşmaz üstlendi. Kamera arkasında yine uluslararası bir ekiple çalışılmış. Özel Efekt (Special Effects) koordinatörlüğünü Mark Meddings ve dublör koordinatörlüğünü Dusan Hyska yapmış. Görüntü yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın yaptığı filmin müzikleri de Kalan Müzik tarafından hazırlanmış.
Gösterim sonrası oyuncular, senaristler ve yönetmen kameralar karşısına geçti.
Kurtlar Vadisi Filistin'in senaristi Bahadır Özdener, filmin Almanya’da gösteriminin yasaklanmasının hukuka aykırı olduğunu ve yarın bu ülkede gösterime gireceğini söyledi. Alman Film Kontrol Derneği (FSK), vizyon tarihini gerekçe göstererek Kurtlar Vadisi Filistin filminin gösterimini engelleme kararı almıştı.
Filmin Almanya’da gösteriminin yasaklanmasına ilişkin değerlendirmede bulunan senarist Bahadır Özdener, “Büyük ihtimalle yarın Almanya’da vizyona gireceğiz. Avukatlarımız gerekli başvuruları ve itirazları yaptılar. Bu zaten hukuka aykırı bir karardı” dedi. Filmin yarın önce Almanya’da sonra da bütün Avrupa’da gösterime gireceğini söyleyen Özdener, “Bazı sinema salonları, filmle ilgili bu husus devam etse bile göstereceklerini beyan etmişler dağıtımcımıza. Alman Denetleme Kurulu’nun bir yaptırım yapma hakkı yok. Hiçbir denetleme kurulu hiçbir filmi yargılayamaz ve hüküm veremez” şeklinde konuştu.
Filmin Türkiye ve İsrail arasında bir krize yol açıp açmayacağı yönündeki gazetecilerin sorusuna ise Özdener, “Ben daha kriz yanlısı birisiyim, yönetmenimizden farklı olarak. Türkiye ile İsrail arasında 1948’den beri konuşulmayan ilişkiler var. Umarım filmimiz kendi misyonundan öte bunların konuşulmasına fırsat verir” yanıtını verdi.

“KESİNLİKLE YAHUDİ KARŞITLIĞI İÇERMİYOR”
Filmin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Filistin'in kesinlikle bir Yahudi karşıtlığı içermediğini savundu. Şaşmaz, “Bizim her millete her dine her ırka her azınlığa saygımız olagelmiştir ve olacaktır. Filmimizde de bunu göreceksiniz” dedi. “Filistin sorunuyla gerçekten mi ilgileniyorsunuz, yoksa para kazanmak için mi yaptınız?” şeklindeki bir soruya ise Necati Şaşmaz, “Benim ve diğer arkadaşlarımın inancı doğrultusunda yaptığımız bir film. Bilgimiz ve ilgimiz doğrultusunda yaptığımız bir film. İnsanlar nasıl dizilerden kazanıyorsa filmden de kazanacaksınız ki daha iyisini daha güzelini insanlara sunabilesiniz” yanıtını verdi. Necati Şaşmaz, komedi filmi yaparak da para kazanabileceklerini, ancak yaşanan zulmün sesini duyurmak için bu filmi yaptıklarını ifade etti.
(Haber 7 - Ajanslar)

ismail

Yeni
Necati Şaşmaz Almanya'ya rest çekti

"Kurtlar Vadisi Filistin" filminin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, yapım aşamasından itibaren tartışmalara neden olan ve Almanya'nın tavır koyduğu filmin gala gecesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Sinema oyuncusu Necati Şaşmaz, "Kurtlar Vadisi Filistin" filminin Almanya'da yasaklanması ile ilgili, "Allah'tan korkusu olmayandan korkumuz yoktur, Allah'tan korkusu olana da saygımız vardır. Hiçbir şekilde bu güç engellenemez, yani (film) izlenecektir" dedi.
" Almanya'da 27 Ocak Perşembe günü izleyiciyle buluşması planlanan ' filmin gösteriminin durdurulmasına ilişkin soruları yanıtlayan Şaşmaz, "Allah'tan korkusu olmayandan korkumuz yoktur, Allah'tan korkusu olana da saygımız vardır. Hiçbir şekilde bu güç engellenemez, yani izlenecektir" diye konuştu.
Şaşmaz, "Almanya'da yasaklanması söz konusu. İnşallah (filmi) gireceğiz. Davamızı açtık, üst kurulları var onların. Üst kurul bakalım ne diyecek, ondan sonra sonuçlanacak. Kasti bir durum yok. Ama hiçbir şekilde bu güç engellenemez, yani izlenecektir. Çünkü sansüre karşı olan Avrupa'nın sansür yapması kendilerine yakışmaz" dedi.
Bir gazetecinin, 'Hollywood filmlerine baktığımızda hiçbir şekilde hiçbir konuya yasaklama gelmezken, Türk filmlerine neden bu tür yasaklamalar geliyor' sorusunu Şaşmaz, "Sanırım içeriğinden kaynaklı bir şey.
İçeriğinde biz ezilmiş halkın tarafında oluyoruz. Yani bugüne kadar kameranın bize gösterdiği taraf, taşların kameraya atıldığı taraftı.
Şimdi en son teknolojik silahların atıldığı tarafı gösterdiğimiz için, yani bombanın düştüğü yeri gösterdiğimiz için sanırım
bu tepkiyi aldık. Ama bu susturulamaz bir gerçek" diye yanıtladı.

Şaşmaz, 'Ezenleri ezdiğiniz için diyebilir miyiz' sorusuna ise, "Hayır onu demeyelim de; biz mazlumun yanında olduğumuz için ve zalimin zulmü bitinceye kadar mazlumun yanında olduğumuz için ve bunu da bildikleri için en fazla yapabilecekleri şey, en değerli yapabilecekleri şey, kendilerince bilinmeyi ve görsel sansürü sağlamak onlar için. Çünkü bu görsel, bize görünmeyeni gösterecek insanların bilinçlenmesine engel olacaklar. Her zaman bu yapılmıştır, yine yapılmaya çalışılıyor. Ama sansürle de olsa biz duruşumuza devam edeceğiz" cevabını verdi.
Filmin hedef kitlesi sorulan Şaşmaz, "Hedef insanların tüm (filmi) gireceğimiz ülkelerde, bütün bu ülkelerde sevilerek ve beğeni ile izlenmesi ve nihayetinde bilinçlenilmesi için" diye konuştu.
Necati Şaşmaz, 'İsrail'den korkmuyor musunuz' sorusu üzerine, "Biz daha önce de söyledik, tekrar söyleyelim. Allah'tan korkusu olmayandan korkumuz yoktur, Allah'tan korkusu olana da saygımız vardır" dedi.
İHA

cicek demeti

Sükut
Sinema oyuncusu Necati Şaşmaz, "Kurtlar Vadisi Filistin" filminin Almanya'da yasaklanması ile ilgili, "Allah'tan korkusu olmayandan korkumuz yoktur, Allah'tan korkusu olana da saygımız vardır. Hiçbir şekilde bu güç engellenemez, yani (film) izlenecektir" dedi.

cok guzel demis ......ben bugun aksam gidiyorum kardeslerim bu guzel filme cok heyacanliyim :):):)

ismail

Yeni
Avrupa’da “Kurtlar Vadisi” Korkusu

font_01.gif
font_02.gif
font_03.gif
font_04.gif

Almanya’da bugün gösterime girmesi planlanan “Kurtlar Vadisi - Filistin” filminin, Alman Sansür Kurulu (FSK) tarafından yasaklanmasının ardından diğer Avrupa ülkelerinden benzer haberler geliyor.

Filmin İsviçre'de de yasaklandığı iddia edilirken Avusturya'da da Yahudi kuruluşu İsrailli Kültür Toplulukları Federasyonu (Bundesverband der Israelitischen Kultusgemeinden - IKG) yasaklanmasını istedi.

Federasyon Başkanı Raimund Fastenbauer, "Eğer film gösterilirse kesinlikle Avusturyalı politikacılar bir açıklama yapmak zorunda kalacaklar" diyerek siyasileri adeta tehdit etti. Hollanda, Fransa ve İngiltere gibi diğer Avrupa ülkelerinde de "şiddet içerikli" bahanesiyle filme 16 yaş sınırı kondu.

"FSK'NIN SANSÜR YETKİSİ YOK, İTİRAZ ETTİK"
Almanya'da filmin dağıtımını yapan şirket Pera Film Genel Müdürü Mehmet Canpolat ise yasak ile ilgili Yeni Akit'e önemli açıklamalarda bulundu. Canpolat, yasalara göre FSK'nın film yasaklama yetkisinin olmadığını, sadece yaş sınırı belirleme yetkisinin olduğunu ifade ederek, "FSK bize yaş sınırı vermedi. Bu nedenle filmin dağıtımını yapamıyoruz. Kendi kendilerine oturmuş, böyle bir karar almışlar. Ancak biz bir üst kurula yazılı itirazda bulunduk, yarın (bugün) lehimizde karar çıkmasını bekliyoruz" dedi. Canpolat, FSK'nın sinema salonu sahipleri üzerinde baskı kurduğunu söyledi.
Ertuğrul Cesur / Yeni Akit

Nihle

Profesör
Filistin bayraklarımız yahut atkılarımızla kalabalık bir şekilde gideceğiz Allah nasip ederse :)

cicek demeti

Sükut
ben yeni geldim cokkkk guzeldi ben cok begendim tuylerim diken diken izledim....

cicek demeti

Sükut
ben belcikadayim bugun girdi burada hatta birazdan 4. seansi oynayacak kardesim..