‘Kurtlar Vadisi Filistin` Filistin`de

ummuhan

Kıdemli Üye
Bakalım izleyici sayısı kaç olacak istatistiki açıdan önemli... (ivedik i geçmesini diliyorum mesela )

_Berceste_

bir tutam delilik...
insALLAH gecer...

bende yarin gidecem insALLAH ...bi katkimiz olsun :)

cicek demeti

Sükut
Bakalım izleyici sayısı kaç olacak istatistiki açıdan önemli... (ivedik i geçmesini diliyorum mesela )
Degerli kardesim inseallah gecer duam oyyle ama ivediki gecemez cunku milletimiz onunla mutlu olmayi kendilerine gorev bilmis gibiler .duyduguma gore dorduncusude cikacakmis demekki begenilmis ve cikiyor..minicik cocugun agzinda bile onun gulus taklidi var..Rabbim islah etsin inseallah... benim gittigin 3. seanda kurtlar vadisinin ilk ciktiginda tam 15 kisiydik yani dusunun artik ..cok uzuldum ben dolu olur sanmistim..

ismail

Yeni
Kurtlar Vadisi Filistin'i 3 günde 677 bin kişi izledi

http://www.haber7.com/uye-islem.php?cmd=favmanage&action=add&id=699737
Büyük tartışmalara neden olan Kurtlar Vadisi: Filistin filmi gösterime girdiği 3 günde sadece Türkiye'de 677 bin kişi tarafından izlendi.

Kurtlar Vadisi Filistin, gösterime girdiği ilk üç gün içerisinde Türkiye’de ve Avrupa’da 777 bin seyirci tarafından izlendi. Yalnızca bu hafta sonu 200’den fazla habere konu olan Kurtlar Vadisi Filistin, basının ilgisinin yanı sıra izleyicilerin de yoğun ilgisiyle karşılandı. Sadece Türkiye’de 3 günde filmi 677 bin kişi seyretti.
Ukra İnşaat ana sponsorluğunda, Özen Film tarafından dağıtımı gerçekleştirilen Kurtlar Vadisi Filistin, yaklaşık 700 salonda 350 kopya olarak gösterime girdi. Film, gösterildiği tüm salonlarda yoğun seyirci ilgisiyle karşılaştı.
“Kurtlar Vadisi Filistin” filminin yapımcılığını Pana Film adına Raci Şaşmaz üstlenirken, senaryosu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan tarafından kaleme alındı.

Zübeyr Şaşmaz’ın yönetmenliğini yaptığı filmin dev oyuncu kadrosunda Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erdal Beşikçioğlu, Nur Aysan, Mustafa Yaşar, Erkan Sever, Zafer Diper, Umut Karadağ ve Ayten Uncuoğlu yer alıyor.
Haber7

ismail

Yeni
İsrail ordusunu tek başına yok eden ama saçın bile bozulmayan Türk ajanı Polat Alemdar'ın başrolde oynadığı Kurtlar Vadisi Filminde her 30 saniyede bir İsrail askeri öldürüldüğü dikkat çekmiş!

Her 30 saniyede 1 İsrail askeri öldürülmüş!

Can Dündar - [URL="http://www.milliyet.com.tr/"]Milliyet

[/URL]

Kurtlar Vadisi - Filistin filmine gittim. Son mezarlık ziyaretimden beri bu kadar ölüyü bir arada görmemiştim.
Ben sayamadım, Mevlüt Tezel saymış:
2 saatlik film boyunca Polat Alemdar, her 30 saniyede bir İsrail askeri öldürüyormuş.
Ciddi skor!
“Türkler uçuyor” özdeyişinin cismanileşmiş hali...
Filmde Mavi Marmara’yı basan komutanı öldürmek üzere İsrail’e (pardon Filistin’e) giden Polat, iki arkadaşıyla birlikte ve bir çelik yelek ihtiyacı bile duymaksızın İsrail karargâhını basıyor, askeri hapishaneye tankla dalıp mahkûmları salıyor, karşısına çıkan bütün askerleri beyninin ortasından vuruyor.
Rolün sahibi Necati Şaşmaz önceki gece NTV Ana Haber’de konuğumdu.
“İsrail ordusunu tek başına yok ettin, saçın bile bozulmadı” dedim.
Güldü. İsrail’e çok güç atfettiğimizi, gözümüzde çok büyüttüğümüzü, depremi bile ondan bildiğimizi söyledi.
“Biraz da bunu kırmak, İsrail’in yenilmez olmadığını kanıtlamak istedik” dedi.
* * *
Benim gibi bütün Tarkan-Malkoçoğlu-Karaoğlan filmlerini, Rambo üçlemesini, Jack Bauer’li “24” dizisini, “Terminatör” serisini izlemiş olanlar için, Polat’ın tek başına İsrail ordusuna “Van minüt” çakması şaşırtıcı değil...
Hele “karşı tarafa mensup kız”ın hakikati görüp hidayete ermesi, saf değiştirip Polat’a gönül vermesi, bize ilk görüşte Tarkan’a tutulan ve fakat onun atının terkisinde babasının sarayını terk ederken kalleşçe sırtından vurulan Bizans İmparatoru’nun kızını hatırlatması nedeniyle nostaljik...
Koca İsrail ordusunun aralarına dalan 3 kalkansız yiğide 2 saat ateş açıp tek kurşun isabet ettirememesi, filme büyük ilgi göstereceği söylenen Arapların filmde kendini savunmaktan aciz beceriksizler olarak resmedilmesi, zalim durmadan zulmederken onların hababam zikretmesi, ama Polat’la adamlarının cengaverliği sayesinde İsrail’in dize gelmesi ve “özür dilemesi”...
Bunlar da Mavi Marmara katliamına haklı olarak öfkelenen seyirciyi deşarj etme amaçlı bir aksiyon filminde kabul edilebilir şeyler...
* * *
Filmin tek tehlikeli yanı; ciddiye alınma olasılığı...
Sadece İsrail makamları, Türk Dışişleri, Alman Hükümeti veya Yahudi cemaati tarafından değil, filmin yapımcıları açısından da böyle bir tehlike var.
Fazla ciddiye alıp “Bu film, nefreti körüklüyor” diye korkanlara “Tarkan Bizans’a, John Wayne Kızılderililere, Rambo Vietnamlılara, Jack Bauer Araplara karşı nefreti ne kadar körüklediyse bunun körüğü de anca o kadar olur” demek lazım.
Fazla ciddiye alıp “Bu film, İsrail’i dize getirdi” diye böbürlenenlere de siyasetin açığını filmlerin kapatamayacağını, hatta tersine simülatif gerçekliğe inanmanın bizi dünyevi hakikatlerden hepten uzaklaştırabileceğini hatırlatmak lazım.
Yoksa filmdeki kol bükmeyle Amerikalılara çuval geçirmenin bedelinin ödetildiğini, İsrail’e gemi baskını için özür diletildiğini varsayarsak, Polat’ı yarın da AB’ye girmek için Strasbourg’a, soykırım tasarılarını engellemek için Avrupa’ya, Rus zulmüne karşı Çeçen saflarına, giderek Guantanamo’ya, Kandil’e, İmralı’ya vs yollamamız gerekecek ki, bu onun için fazla mesai olabilir; Polat’ın Borat’laşmasına yol açabilir.
İyisi mi arkanıza yaslanıp bol çatışmalı bir aksiyon filminin heyecanını yaşayın ve devletin yapamadığını yapan bu tek kişilik orduyla deşarj olmaya bakın!
Can Dündar - Milliyet

_Berceste_

bir tutam delilik...
seneryo gercekten zayifti ama yinede güzeldi...gerci bana iyi gelmiyor vadiyi izlemek.psikolojim bozuluyor adam
öldüresim geliyor sonra :D

ibrahimi

Has Uşak
Arkadaşlar rambo denen zat taylanda tek başına gidip bir orduyu yenerken herkes hayranlıkla bahsediyordu.Conilerin yaptığı filmlere bakın hep kendi ülkelerinin propagandaları,hristiyanlığın propagandası,sürekli dünyayı kurtaran kahraman kişilikler...

Bu filmin bir amacı var.Rahatsız etti kesimler var.
Bu amaç uğruna destek verilmeli.

Nihle

Profesör
Arkadaşlar rambo denen zat taylanda tek başına gidip bir orduyu yenerken herkes hayranlıkla bahsediyordu.Conilerin yaptığı filmlere bakın hep kendi ülkelerinin propagandaları,hristiyanlığın propagandası,sürekli dünyayı kurtaran kahraman kişilikler...

Bu filmin bir amacı var.Rahatsız etti kesimler var.
Bu amaç uğruna destek verilmeli.

Bunun için gideceğiz bizlerde eyvallah ..

Lili YAR

Asistan
eksikleriyle beraber izlenilesi bir film !

buna detsek vererek daha güzelinin yapılmasına katkı sağlayalım inşaallah..

ismail

Yeni
sinema sponsorlarımın ağır baskılarıyla hasta olmama rağmen gittim
mesele gitmek istememem değilde alışınca her önlerine gelen filme götürüyorlar
başta gösterilen gemi sahnesi için bile görülmeye değer bir film
zaten ben uzun yıllardır vadiye inen kurtları hep takip ederim
abdurrahman çelebi misali tv lerde daha kaliteli bir yapım oluncaya kadar devam kurtlarla
hangi amaçla olursa olsun film içinde geçen birkaç sahne bile yıllardır tv lerde göremediğimiz değerler
namaz kılan,kur'an okuyan bir insan sahnesi ne zamandır yok dizilerimizde
neyse kurtlar mevzusu başka bir zamana kalsın
filistin'e inen kurtlara dönelim
duygusallık az ekşın çok gelmiş
yinede her şeye rağmen başarılı buldum
film boyunca bir kaç senaryoda ben yazdım
belki bir gün bende film yaparım
unutmadan can dündar'ın matematiği zayıf
ölen filistinlileri israillilere saymış olmalı
nerede kalmıştık evet aslında hep gördüğümüz bildiğimiz şeyler ama sinemamızda dizilerde göremediğimiz şeyler
basit görmemek lazım ırak savaşını hatırlayalım havai fişek görselliğinde amerikanın demokrasi getirmesini izledik günlerce
haklarını yememek lazım birde petrole bulanmış kelaynak kuşlarını
yani görsel şeyler çok önemli
bizler hangi çizgili ve çizgisiz filmlerle büyüdük
yıllarca amerikan kovboyları yerlileri dize getirmedi mi sanki yerliler gelmişte amerika'yı işgal etmiş gibi izlemedik mi?
kamboçya,vietnam vs ülkelere hep demokrasi götürmedilermi sinemalar aracılığıyla
ve biz müslümanları konu alan kaç film yapıldı yapılanlarda müslümanlar hangi gözle görüldü
bir insanın küfretmesini çoluk çocuk izlemek için milyonlar gidiyorsa durup düşünmek lazım yanlışlık nerede diye
yaşamadığımız hayatları eğlence adına izleyip duruyoruz yıllarca
müslüman tiplemelere komedi deyip geçiyoruz
filistin yada herhangi bir ülkede zulüm görenleri konu edinen kaç tane dizi,sinema izledik izlettiler
ben kurtlar vadisi filistin'e daha iyisi yapılana kadar abdurrahman çelebi diyor ve saygı duyuyorum
ister reklam yapsın ister filistin ismini kullansın helal olsun çocuklar
Film boyunca utandım durdum kendimden taş atan çocuklar sahnesinde işte hac,işte şeytan,işte hacılar ALLAH'ım şeytan taşlamayı bizlerede nasip et....

incitanem

Asistan
böyle flimler olmasa sinemaya gideceğimiz yok..
güzeldi.izlenilmesi gerek..

Mahpeyker

Kıdemli Üye
en kısa zamanda bende gideceğim inşAllah
çok merak ediyorum ve eminim Kurtlar Vadisi İrak gibi
güzel olmuştur

Hakn

Üye
ben beğenmedim ve filistin adına çok zayıf bir yapı dünyaya ses getiremedi :(

ismail

Yeni
'KV Filistin' Kahire'de gösterimde!

''Kurtlar Vadisi Filistin'' filmi Mısır'ın başkenti Kahire'de 7 ayrı sinemada bu akşam gösterime girdi.
http://uyelik.haber7.com/uye-islem.php?cmd=addNews&nID=736723

Good News Film Şirketi tarafından Mısır'a getirilen filmin Mısır'daki ilk gösterimi, Kahire'deki Grand Hayat Otel'in sinema salonunda gerçekleştirildi.
Gazze Şeridi'ne insani yardım malzemesi götürürken İsrail ordusunun baskınına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisinde yaşananlar ve sonrasındaki gelişmelerin konu edildiği film, Mısırlı izleyiciler tarafından ''muhteşem'' bulundu.
Good News Film Şirketi'nin CEO'su Adil Edip, filmin Almanya'da yasaklanmasının kendilerini hassaslaştırdığını belirterek, ''Bu nedenle Mısır gösterimini Ramazan ayına kadar uzatacağız'' dedi.
''Kurtlar Vadisi Filistin''in, ticari kaygı gözetilmeden, Filistin sorununun anlaşılması için yapıldığını savunan Edip, film sayesinde Filistin sorununun bir kez daha dünya gündemine taşınacağını vurguladı.
Edip, hedeflerinin, filmi Mısır'ın tüm şehirlerinde izleyici ile buluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.
Filmi izleyenlerden Besam Adil, Arap dünyasında, Filistin konusunun ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, filmin oyunculuk ve yönetmenlik kalitesi açısından muhteşem olduğunu anlattı.
Başta başrol oyuncusu Necati Şaşmaz olmak üzere tüm oyuncuların performansını olağanüstü bulan Mona Muhammed ise filmin Mısır'da gösterime girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ismail

Yeni
Mısırlılar, KV Filistin'e hayran kaldı

''Kurtlar Vadisi Filistin'' filmi Mısır'ın başkenti Kahire'de 7 ayrı sinemada gösterime girdi.
http://uyelik.haber7.com/uye-islem.php?cmd=addNews&nID=736983

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=12008Good News Film Şirketi tarafından Mısır'a getirilen filmin Mısır'daki ilk gösterimi, Kahire'deki Grand Hayat Otel'in sinema salonunda gerçekleştirildi.
Gazze Şeridi'ne insani yardım malzemesi götürürken İsrail ordusunun baskınına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisinde yaşananlar ve sonrasındaki gelişmelerin konu edildiği film, Mısırlı izleyiciler tarafından ''muhteşem'' bulundu.
Good News Film Şirketi'nin CEO'su Adil Edip, filmin Almanya'da yasaklanmasının kendilerini hassaslaştırdığını belirterek, ''Bu nedenle Mısır gösterimini Ramazan ayına kadar uzatacağız'' dedi.
''Kurtlar Vadisi Filistin''in, ticari kaygı gözetilmeden, Filistin sorununun anlaşılması için yapıldığını savunan Edip, film sayesinde Filistin sorununun bir kez daha dünya gündemine taşınacağını vurguladı.
Edip, hedeflerinin, filmi Mısır'ın tüm şehirlerinde izleyici ile buluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.
Filmi izleyenlerden Besam Adil, Arap dünyasında, Filistin konusunun ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, filmin oyunculuk ve yönetmenlik kalitesi açısından muhteşem olduğunu anlattı.
Başta başrol oyuncusu Necati Şaşmaz olmak üzere tüm oyuncuların performansını olağanüstü bulan Mona Muhammed ise filmin Mısır'da gösterime girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ismail

Yeni

Yemen'de ''Kurtlar Vadisi'' rüzgârı

''Kurtlar Vadisi'' dizisi, birçok Arap ülkesinde olduğu gibi Yemen'de de en çok izlenen ve konuşulan dizilerden biri oldu.

Başkent Sana'nın hemen hemen her caddesinde dizinin kahramanlarının fotoğraflarını taşıyan tabelalarla karşılaşmak mümkün. Arapçaya ''Vadi-ül Diyab'' diye tercüme edilen dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz'ın ''Polat Alemdar'' karakteri özellikle berber, internet kafe ve giyim mağazalarının tabelalarında boy gösteriyor. ''Polat Alemdar'', Arapça dublajında ''Murad Alemdar'' adıyla, dizinin diğer kahramanları ''Abdülhey'' ve ''Memati'' ile birlikte tabelalarda yer alıyor.

Tarihi ''Bab-ül Yemen'' çarşısının dar sokaklarında yer alan giyim mağazasının tabelasına bu karakterleri yerleştiren Emin El Afif, diziyi ilgiyle izlediğini anlattı. El Afif, ''Murad Alemdar benim kahramanım. Bizim diziye olan muhabbetimiz Türkiye'ye olan muhabbetimizden geliyor. Ayrıca dizide işlenen konular bizler için gerçekten çok yeni. Özellikle son filmdeki Filistin vurgusu ve dizinin birçok bölümünde geçen Amerika ve İsrail'e karşı başarılı sahne ve senaryolar bizi sevindiriyor. Çünkü bugüne kadar biz hep Batılıların kahramanlık öykülerini izledik, oysa bu dizi içimizden birilerinin de Batıya karşı kahramanlık yapabileceğini gösteriyor'' diye konuştu.

Dizi karakterleri sadece tabelalarda sınırlı kalmamış, aynı zamanda erkek giyiminde marka olmuş durumda. Özellikle ceket ve kot pantolon markaları olarak dikkat çeken ''Murad Alemdar'' ismine en çok gençler rağbet ediyor. Dizinin sevilen müzikleri birçok Yemenli'nin cep telefonunda melodi olarak kullanılıyor. Telefonunu açarak bu müzikleri dinleten El Afif, ayrıca öğle molalarında beğendiği bölümleri bilgisayarında defalarca izlediğini söyledi.

Şehrin en işlek caddelerinden Hadde'de CD dükkanı olan Faris El Ensi, dizinin bölümlerinin en çok satılanlar arasında yer aldığını söyledi. El Ensi, ''Kurtlar Vadisi'nin birçok Arapça dublajlı bölümü mevcut. Alt yazılı bölümler de var. Dizinin bugüne kadar yayımlanan tüm bölümleri dükkanımızda bulunuyor ve insanlar izledikçe yeni bölümlerin olup olmadığını soruyor'' dedi.

ismail

Yeni
AB Kurtlar Vadisi Filistin'i beğenmedi

AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, Kurtlar Vadisi Filistin'e sert eleştiriler yöneltti.

AB Komisyonu Üyesi Stefan Füle, Avrupa Parlamentosu’nda Kurtlar Vadisi: Filistin adlı film konusunda verilen bir soru önergesini cevapladı. Füle, filmi ırkçı, antisemitist buldu.

Önergede, "Böyle bir film AB Üye Devletleri sinemalarında gösterilebilir mi, film katılım müzakerelerinde tartışılacak mı" gibi sorular yöneltildi. AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, Komisyon’un, Avrupa Birliği’nin üzerine kurulduğu değer ve ilkelerle uyuşmayan olgular olarak her türlü ırkçılık, antisemitizm ve yabancı düşmanlığı tezahürünü kınadığını ve reddettiğini bildirdi. Füle, Kurtlar Vadisi: Filistin filminin ırkçılık tartışmalarını alevlendirebileceğini, son kararın ise Türk mahkemelerine ait olduğunu bildirdi. AB Komisyonu Üyesi Stefan Füle, Avrupa Parlamentosu’nda Kurtlar Vadisi: Filistin adlı film konusunda verilen bir soru önergesini cevapladı. Önergede "Böyle bir film AB Üye Devletleri sinemalarında gösterilebilir mi, film katılım müzakerelerinde tartışılacak mı" gibi sorular yöneltildi.

"POLAT PERİ MASALINDAN DAHA İYİ"

Avusturyalı Bağımsız Üye Franz Obeymayr önergesinde şöyle dedi: "’Kurtlar Vadisi: Filistin,Türk yönetmen Zübeyr Şaşmaz’ın son dönemlerde sinemalarda gösterilen filmi. Filmin konusu Türk yardım gemisi ‘Mavi Marmara’ya İsrail seçkin birlikleri tarafından 2010 Mayısı’nda düzenlenen akının sorumlularından intikam almak. Filmin kahramanı Polat Alemdar bir peri masalı kahramanından daha iyi bir kahraman. Kötü adam ise Yahudi subay Moşe Ben Elizer her türlü anti-Semitik önyargıyı tatmin ediyor: merhametsiz, ateşli Siyonist, Filistinlilerden her şeyden çok nefret eden, hatta tekerlekli sandalyelerdeki savunmasız çocukları öldüren ve hatta yangın bombası bile kullanmaktan kaçınmayan bir kişi. Sonuçta Türk Alemdar olağanüstü bir kahraman olarak göklere çıkarılırken, iğrenç bir obje olarak çizilen Yahudi Eliezer öldürülüyor. Gazetelere göre (hemen hemen sadece Türk kökenlilerden oluşan) izleyiciler Yahudi öldürülünce yerinde duramaz hale geliyor ve alkışlıyor. Komisyonun filmle ilgili görüşü ne? Barones Ashton’un filme tepkisi ne? Komisyon bu filmi tahrik edici buldu mu, öyleyse böyle bir film tüm Üye Devlet sinemalarında gösterilebilir mi? Fil Türk katılım müzakerelerinin bir parçası olarak tartışılacak mı? Komisyon filmin Türkiye’de İsrail ve Yahudiliğe karşı endişe verici tavrı gösterdiğine inanıyor mu?"

KOMİSYON’DAN ANTİ-SEMİTİZME KINAMA

AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle ise, önergeye cevabında, "Komisyon Avrupa Birliği’nin üzerine kurulduğu değer ve ilkelerle uyuşmayan olgular olarak her türlü ırkçılık, antisemitizm ve yabancı düşmanlığı tezahürünü kınamakta ve reddetmektedir" dedi. Bu çerçevede AB’nin, diğer ayrımcılıkların yanı sıra, ırksal ya da etnik köken ya da din temelli nefret söylemleri ya da dolaylı ayrımcılığı men ettiğini belirten Füle, "Bu yasalar tüm aday ülkelerin yerine getirmekle yükümlü olduğu müktebesatın bir bölümünü oluşturmaktadır" dedi. Füle "Soruda değinilen film potansiyel olarak ihtilaf ve tartışmaları ateşleyebilir. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10’uncu maddesinde korunan ifade özgürlüğünün Avrupa Birliği’nin üzerine oturduğu temel ilkelerden biri ve aday ülkeler tarafından yerine getirilmesi gereken Kopenhag kriterlerinin önemli bir parçası olduğu akılda tutulmalıdır" vurgusunu yaptı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin demokratik toplumlarda ifade özgürlüğünün hoşgörüsüzlükten kaynaklanan nefreti haklı gösterip savunan, destekleyen, kışkırtan ve yayan biçimlerine müeyyide getirilebileceğini belirttiğini de kaydeden Füle, "Dini, ırkçı ya da yabancı düşmanlığından kaynaklanan nefret ya da şiddeti temsil eden somut bir kanıt olup olmadığına, çevreleyen koşullar ve bağlamı doğrultusunda karar vermek ulusal mahkemelerin konusudur" dedi.

Star Gazete