Yüce Allah'tan Mesaj var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ismail

Yeni
''Ey iman edenler! Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı o büyük gün - kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden ALLAH yolunda harcayın. Hakkı - hakikati inkar edenlere gelince işte onlar zalimlerin ta kendileridir.'' (BAKARA 254)

salimabi

Kısıtlı Erişim

Rabbinin makamından korkan kimselere iki cennet vardır.

Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

RAHMAN SURESİ/ 46-47

IMG_7658.GIF

agbi

Yasaklı
Hucurât Sûresi 11. ayeti hatırla

“Ey iman edenler! Sizden hiçbir topluluk bir başka toplulukla alay etmesin.

Ne mâlum? Belki alay edilenler edenlerden daha hayırlıdır.

Birbirinizi,(daha doğrusu kendilerinizi) karalamayın. Birbirinize kötü lakaplar takmayın.

İman ettikten sonra insanın adının kötüye çıkması,fâsık damgası yemesi ne fena bir şeydir!

Kim tövbe etmezse işte onlar tam zalim kimselerdir.”

adams77

Kanalizasyoncu
Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır.

salimabi

Kısıtlı Erişim
yahudi-sapkasi_418481.jpg

İnsanların inananlara düşmanlık bakımından en azılısı olarak herhalde yahudilerle Allah'a ortak koşanları bulacaksın. Maide 82

SeTTaR

Profesör
"Gerçekten biz hidayet rehberini (Kur'an'ı) işitince ona inandık. Kim Rabbine inanırsa, artık ne hakkının eksik verilmesinden, ne de haksızlığa uğramaktan korkar."

Cin, 13. Ayet

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
ENÂM SURESİ-153. İşte benim doğru yolum budur; ona uyun. Sizi O'nun yolundan ayıracak başka yollara uymayın. (Azabından) korunmanız için Allah size böyle tavsiye etmiştir.

Bu ayette Cenab-ı Hak, demokrasi ve laikliğe uyun demiyor.Şeriata, ehli sünnet yoluna, Resulullah'ın yoluna uyun demek istiyor.

ismail

Yeni
"Sakın zulmedenlere en ufak bir meyil duymayın, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka dostunuz yoktur. Sonra (Allah tarafından da) size yardım edilmez."
(11/Hûd, 113)

agbi

Yasaklı
Hucurât Sûresi 11. ayeti hatırla

“Ey iman edenler! Sizden hiçbir topluluk bir başka toplulukla alay etmesin.

Ne mâlum? Belki alay edilenler edenlerden daha hayırlıdır.

Birbirinizi,(daha doğrusu kendilerinizi) karalamayın. Birbirinize kötü lakaplar takmayın.

İman ettikten sonra insanın adının kötüye çıkması,fâsık damgası yemesi ne fena bir şeydir!

Kim tövbe etmezse işte onlar tam zalim kimselerdir.”

@Enes ve @Erdem

YALANLANMIŞ İSPAT EDİLEMEYEN İFTİRA niteliğindeki mesajların burda yayınlanması için HAŞA ALLAH cc sze mesaj mı gönderdi.

ummuhan

Kıdemli Üye
“Mü’minleri bırakıp da kâfirlerin dostluğuyla (onur) duyanlar, şeref ve itibarı onların yanında mı arıyorlar? İyi bilin ki şeref ve itibar bütünüyle Allah’a aittir.” (4 Nisâ, 139. Âyet)

salimabi

Kısıtlı Erişim
Bismillâhirrahmânirrahîm

“Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki
Ben [onlara] pek yakınım. Bana duâ ettiği zaman duâ edenin duâsına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana imân etsinler. Umulur ki irşad [doğru yolu bulmuş] olurlar.”
[Bakara Sûresi / 186]

10599397_10202270736600931_1030745002271048778_n.jpg

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
İBRAHİM SURESİ-7.Hani Rabbiniz: "Şükrederseniz andolsun ki, size artırırım, nankörlük ederseniz; bilin ki azabım çok şiddetlidir, diye bildirmişti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...