*.Yılda 500 bin Amerikalı İslam'ı seçiyor.*

hacifersat

Doçent
selam , konunun nerden geldiğini bilmiyorum lakin , küçük abdestle büyük temizlenmez. İslama haram işleyerek hizmet edilmez. velev niyet haliste olsa. imzam geldi aklıma :))) reklam ...

"İslam akidesinde, gaye , hedefe giden bütün yolları meşru kılmaz."

sanat, kariyer,makam, para v.s. için okuayana sözümüz yok lakin dine hizmet ediyorum ama harama girenedir sözümüz... tevbe kapısı açık mevlam affına mazhar kullarından eylesin cümlesini ....

vesselam...

talib

Kıdemli Üye
:)Ümidimizi kaybedersek bu yolda yürüyemeyiz..1. Bu davanın arkasında Allah-ü Teala ve Efendimiz olmasaydı zaten bu noktalara gelemezdik... 2. Bırakın biz kendimizi kandıralım davamızda yürüyelim, görenler deli desinler.. 3. anlam veremesinler yaptıklarımıza.. 4. ama bizde bu yolu tercih etmişiz.. 5. Rabbim herkesi doğru bildiği yolundan ayırmasın.. 6. Hayırlara vesile kılsın diyelim..

1. Faili hakiki allah Tealadır. Her işin başında ve sonunda hep O vardır.

Maddi planda Yahudiler herkesten güçlü, güçlü olmak haklı kılmaz insanı. Farklı şeyler. Siz nefislere daha çok hitap ederseniz daha kolay büyürsünüz. Bu davanızı haklı kılmaz.

2. Kimse size İslam'ın "delisi" olduğunuzu söylemiyor. Aksine kendi işinize bakın, ne tarikatlarla uğraşın ne de başı açın diye fetvalar verin, İslam'ın yakasından düşün diyorlar.

3. Anlam veriliyor yapınlanlara. Başı açın diyenler, sizler, yaşar nuriler ve zekeriya beyazlar sadece. Yanlıştır diyorlar.

Bu yanlışı kendi iradesiyle yapan kardeşlere sözümüz olamaz. Kendileri bilir ama çıkıp da ümmetin kızlarıın başını açmaya çalışmasınlar zorla, bu tür fetvalarla. O zaman ikna odalarından ne farkı var. Sizin ki oda içinde değil sadece.

4. Sizin yolunuz sizi bağlar. Yeter ki İslam adına çıkıp da İslam'dan tavizler vererek, müslümanları temsil ettiğiniz vehmine kapılmayın.

5. Rabbim herkesi doğru yoldan ayırmasın.

6. Amin!

Madem konu o noktaya değindi, bende sorayım, başı açık olan müslüman bayan kardeşlerimizi ne olarak görüyorsunuz?...
Görüyorsunuz da neden bu derecede üzerlerine varıyorsunuz?
Bir insan günahkar olamaz mı? Bu dinden taviz vermek midir?
Şeriatın hükümlerinden taviz veriyor diyorsunuz bazı kesime yanılıyorsunuz, böyle tenkit olmaz, Allah'a sığınırım...

talib

Kıdemli Üye
Mesele bir bayanın kendi tercihi ile başını açması değildir, bu konuda birilerinin fetva vermeleridir başınızı açabilirsiniz diye. Mesele müslüman kızları bu yönde zorlamaktır. Yaşar Nuri baş açık olur dediğinde nasıl itiraz etti isek, Fethullah Gülen de bana göre başınızı açın okuyun dediğinde öyle itiraz ederiz. İkna odalarında nasıl kızlar baş açmaya zorlanmışsa, fetvalarla da kızların başlarını açması yönünde tavsiyede bulunulmasına o derece karşı çıkarız. Bizim tavsiye dediğimiz şey aslında cemaatçiler için emirdir. Bu da gözden kaçırılmamalı.

ummuhan

Kıdemli Üye
O baş açma konusuna ben hiç girmeyeyim kardeş.... yukarıdaki açsınlar mesele olmasın (zira asıl İŞ engellenecek sekteye uğrayacak yoksa) AŞAĞIDA DA AÇMAYA HAZIR BEKLİYORLARMIŞ açıverdiler hem de buraya başörtülü giremezsiniz denmeden de başı açıp girenlerle (hala hemde) çok yerde beraber oluyoruz ne yazık ki....

ORHANCAN

Ordinaryus
Saidi Nursi hz.lerinden:
Bu zaman şahıs zamanı değildir. Eski zamanda bazı harika şahıslar çıkmışlar, kıymettar hizmetlere vesile olmuşlar. Ama bu zamanda küfür şahs-ı manevi olarak hücum etmektedir. Bu hücuma karşı en büyük ferdi mukavemet başarısız kalmaya mahkumdur. Onun için bu külli hücuma mukabil bir şahs-ı manevi çıkarmak gerekir.

Hazretin bu sözü ile tarikat ve evliya münkirliği yapılırken bir tarafdan da yapılan şudur:

"Son asrımızın büyük müceddidi ve gelecek zamanların da eserleriyle ve talebeleriyle son müceddidi olan Said Nursi Hazretleri, memleketimiz ve İslam dünyası ile alakalı çok mühim tesbitlerde bulunmuştur."

Tarikatları ve evliyayı inkar hastalığına tutulan bazılarının söyledikleri şu son sözde neden "talebeleri" lafını özellikle vurguladığımızı her akıl sahibi anlayacaktır. Müceddid pazarlama hastalığı da zaten göz önünde. Hatta geleceği de parsellemişler :)

Ben münkir değilim diyenler muhatabımız değildir. Ama laftan da anlarız be kardeşim.

İşin daha ilginci münkirler de bilmektedirler ki, İslam'ın yayılmasında en müessir rol tarikatlarındır.

Bazı acaip şahısların gözlerini kapadıkları hakikati yazdık, bakalım buradan ne çıkarıp, ne yapacaklar :)

muhterem kardeşim... alıntı yaptığım yerde geçen ifadeleri çarpıtmanıza gerek yoktur..

hayla daha içindeki adaveti söndürememiş bir tarikat ehlini görmek bizleri üzüyor.. özellikle de E.Erbilli hz.lerini seven biri ise daha da vahim oluyor.. yoksa sizler hep böyle misiniz diye düşündürüyorsunuz...

Üstad Hz. lerinin kelamda müceddid olduğunu söyleyen sizlerin arkadaşınızdı.. ve siz de 7' ler makamından 3' ler makamına geçtiğini zamanında belirtmiştiniz..

yukarıda ise yanlış anladığınız kısım TAMLAMA kısmıdır.. yani Müceddid olan Bediüzzamanın (RA) eserleri ve talebeleri vugulanıyor.. onlar müceddidindir yani .. gelenler de müceddidir diye bir ifade ancak zorlama olarak çıkar..

bu arada evliyaya ve sa'dat ve meşayıha sözü olan varsa şahsım da karşı çıkar.. ama her seferinde bu sözü alıp alıp içinizdeki kini kusmak adına ve kaç kez yasaklanma sonucuna rağmen ikrar etmeniz sizin kasıtlı ve spekülasyon yaptığınızı inanacağım ve kardeşlerim de bu şekilde düşündürüyorsunuz..

yani tasavvufdan ders almış (!) birisi sizin gibi olmaz ve olmamamalı..

ya siz haklısınız herkez sizin gibi.. yada siz ayrıcalıklı şahsınıza münhasırsınız herkez farklı..

...anlayana sivri sinek saz.....az... selamlarımla..

ORHANCAN

Ordinaryus
Fethullah Gülen Bey:

"...okumayı istemek ile okumamak arasında kalan bir insan ne yapmalı'

"Dinin füruata ait bir meselesinde bu denli hassas olmak mı, yoksa tercihini başka istikamette kullanmak mı gerekli. Kişi kanaatı vicdaniyesi ile bu mevzuda hükmünü verip öyle davranmalıdır. Bana göre okumayı tercih etmelidirler."

Mahpeyker iftira atmıyor demek ki. Bir insana müfteri deyip hakkına girmeden önce, araştırmak lazımdır.

islamda füru nun ne olduğunu bilmeyen bazı çok bilmişler yorum getirmede yarışıyorlar...

evet imandan sonra namaz.. sonra islamın şartları ve daha sonralarında da başını örtmek gelir..

ama başı örtmeyi iman ve namazdan önceye almak hatadır...

başı örtülü olup imansız ve namazsız olunacağına.. başı açık imanlı ve namaz ve diğer farzları yapanları bakmak lazım..

bazı kardeşler birincisine takılıp ikincisine kötülemeye çalışıyor ve hata ediyor...

Meryem

Komplike
Konu dışı mesajları temizledik. Lütfen üslup yüzünden artık ne siz kalp kırın ne de biz...

talib

Kıdemli Üye

bu tabir sizin ağzınıza yakıştı, fakir cevap dahi vermiyorum bu lafınıza.

Konuya dönelim:

Şahsıma yazmak zorunda değilsiniz. Hele ki bu anlayışsızlık ile... Anlayışsızlığınıza bakmayıp, fakire karşı kardeşlerden gelen tepkilerin ne yönde olmasına dair yönlendirme yapmışsınız. Siz gibiler size kansın, ne gam.

Şahsınızı muhatap almıyorum. İnancınınız bizi ilgilendirmez. Biz son müceddid lafı ile her daim bu denli kıyaslamalar ile fitne ateşini yakanlara işaret ettik. İster anla ister anlama.. Hele Mehdi hiç değildir. Geyik muhabbetleri.. Koca koca adamların bu muhabbeti yapması hakikati değiştirecek değildir. Siz nasıl inanırsınız ilgilenmiyorum. Biz dediğimiz gibi inanlara cevap veriyoruz.

Başörtüsü konusunda hemen füruat tartışmasına giriliyor. Halbuki bu yönde hiç yazmadık. Füruattan olsun. İtirazımız yok. Namaz, oruç da bu cümledendir. Bunları inkar edene nasıl itiraz edilirse, tebliğ için namaz kılmasan da olur diyene nasıl itiraz edersek aynen böyle başınızı açın diyene de itiraz ederiz.

Şeytani bir yaklaşımla başörtüsünü çıkaranlara laf mı atıyorsunuz deyip lafı çarpıtanlar vardır. Şahıslara yazmadık, fetvanın karşısında durduk.

Üniversitede okuyanlara nasıl ulaşım diyenler var. Bu insanlar uzayda yaşamıyorlar. Hayatın başka alanında zaten herkes içiçe, illa üniversite içerisinde tebliğ etmeniz şart değil.

Bayanlar erkek doktora mı gitsinler diyen, aklı az kardeşler vardı. Böyle gerekli olan üç beş bölüm vardır, bunlar da cemaatlerin desteği ile yabancı üniversitelerde eğitim görebilirler. Çoğu bölümde okumaları şart değildir bayanların.

Okuyan, okur. Hepsini kendimden üstün ve aziz bilirim. Onlara yönelik yazmıyoruz. Başı açın diyen, bu yönde zorlamalar yapan, hocalara!, ikna odası sahiplerine, rejim severlere itirazımız.

agbi

Yasaklı
Bugün

ABD , AB ve tüm dünyada İslam ı yaynak için tebliğ etmek için FİKİRLERİNİZ.

TENKİT ETME TENKİT ETTİĞİNE ALTERNATİF FİKİRLER ÜRET akılcı bir düşünce değilmi ?

agbi

Yasaklı
Bugün

TENKİT ETME TENKİT ETTİĞİNE ALTERNATİF FİKİRLER ÜRET akılcı bir düşünce değilmi ?

F.Gülen ve Cemeatini TENKİT EDİP YARGILAYANLAR

Çok konuşmayın.

Dünyevi nimetlerinizden İNFAK edin İlim sahibi yetiştirin ABD gidin İslam ı yayın.

Gerçi Forumda çok ilim sahibi var onlar ne zaman DÜNYA ya yayılıp İSLAM ı tebliğ edecekler.

ummuhan

Kıdemli Üye

Konuya dönelim:

Şahsıma yazmak zorunda değilsiniz. Hele ki bu anlayışsızlık ile... Anlayışsızlığınıza bakmayıp, fakire karşı kardeşlerden gelen tepkilerin ne yönde olmasına dair yönlendirme yapmışsınız. Siz gibiler size kansın, ne gam.

Şahsınızı muhatap almıyorum. İnancınınız bizi ilgilendirmez. Biz son müceddid lafı ile her daim bu denli kıyaslamalar ile fitne ateşini yakanlara işaret ettik. İster anla ister anlama.. Hele Mehdi hiç değildir. Geyik muhabbetleri.. Koca koca adamların bu muhabbeti yapması hakikati değiştirecek değildir. Siz nasıl inanırsınız ilgilenmiyorum. Biz dediğimiz gibi inanlara cevap veriyoruz.

Başörtüsü konusunda hemen füruat tartışmasına giriliyor. Halbuki bu yönde hiç yazmadık. Füruattan olsun. İtirazımız yok. Namaz, oruç da bu cümledendir. Bunları inkar edene nasıl itiraz edilirse, tebliğ için namaz kılmasan da olur diyene nasıl itiraz edersek aynen böyle başınızı açın diyene de itiraz ederiz.

Şeytani bir yaklaşımla başörtüsünü çıkaranlara laf mı atıyorsunuz deyip lafı çarpıtanlar vardır. Şahıslara yazmadık, fetvanın karşısında durduk.

Üniversitede okuyanlara nasıl ulaşım diyenler var. Bu insanlar uzayda yaşamıyorlar. Hayatın başka alanında zaten herkes içiçe, illa üniversite içerisinde tebliğ etmeniz şart değil.

Bayanlar erkek doktora mı gitsinler diyen, aklı az kardeşler vardı. Böyle gerekli olan üç beş bölüm vardır, bunlar da cemaatlerin desteği ile yabancı üniversitelerde eğitim görebilirler. Çoğu bölümde okumaları şart değildir bayanların.

Okuyan, okur. Hepsini kendimden üstün ve aziz bilirim. Onlara yönelik yazmıyoruz. Başı açın diyen, bu yönde zorlamalar yapan, hocalara!, ikna odası sahiplerine, rejim severlere itirazımız.

İnfak ediyor mü'minler hamdolsun değil mi talib..... binlerce insana yardım edildiğini bizzat görüyorum... :)

hem menfaat birliğine para verilmesi infak ve sadaka olmaz değil mi kardeş :)

Ha bi de birileri abd de değilken müslüman olmuş -hem de gerçekten müslüman olmuş onlarca insan tanımıştık- çok insan gelmişti Türkiyeye senin yaşın yetmez bilmezsin :)

agbi

Yasaklı
İnfak ediyor mü'minler hamdolsun değil mi talib..... binlerce insana yardım edildiğini bizzat görüyorum... :)

Ha bi de birileri abd de değilken müslüman olmuş -hem de gerçekten müslüman olmuş onlarca insan tanımıştık- çok insan gelmişti Türkiyeye senin yaşın yetmez bilmezsin :)

YALNIZ ca konuşuyorsunuz.

Mahmud efendiyi Topbaş efendiyi bile küççümseyen SİZ değilmisiniz?

İNFAK ı yapan ın ruhunu ALLAH bilir SİZ KİM OLUYORSUNUZ da bu yakıştırmayı yapıyorsunuz ?hem menfaat birliğine para verilmesi infak ve sadaka olmaz değil mi kardeş

Hem Topbaş efendiyi küçümsüyorsunuz hemde beyanı ile TOPBAŞ efendiye bağlı olduğunu söyleyen Talib le aynı parelelde yazıyorsunuz.Dedim ya istikrarsız düşünceleriniz var.

agbi

Yasaklı

YALNIZ ca konuşuyorsunuz.

Mahmud efendiyi Topbaş efendiyi bile küççümseyen SİZ değilmisiniz?

İNFAK ı yapan ın ruhunu ALLAH bilir SİZ KİM OLUYORSUNUZ da bu yakıştırmayı yapıyorsunuz ?hem menfaat birliğine para verilmesi infak ve sadaka olmaz değil mi kardeş

Hem Topbaş efendiyi küçümsüyorsunuz hemde beyanı ile TOPBAŞ efendiye bağlı olduğunu söyleyen Talib le aynı parelelde yazıyorsunuz.Dedim ya istikrarsız düşünceleriniz var.

ABD gidip İslam ı anlatmak için Fikirleri olan varmı ?

agbi

Yasaklı

Konuya dönelim:

Çok bilmiş hatta içinde bulunduğu toplumun Mürşid ini bile iyi tanıyamayan talib.

Varsayalım Fetva verildi BİREY in aklı yokmu TESETTÜR KONUSUNDA Şimdi Beyaz veya Yaşar Nuri söyledi diye onların dediğinimi yapmak lazım veya F.Gülen in.

ALLAH cc sormucakmı sana diğer yarattıklarımdan farklı AKIL verdim diye OKUMADINMI EMİRLERİMİ.

F.Gülen ve Cemeatine kinin AKLI nı almış senin.F.Gülen in dediğini iyi oku ve düşün.FARZ DEĞİLMİ diyor ? Demiş gibi AHKAM kesip SUÇLUYORSUN.

Ya

Sokakta kaç kişi TESETTÜR ü ALLAH cc istediği gibi YAŞAMA geçiriyor.

İnsan lar İslam a hizmet için diyelim Okuyup Dr Öğretmen olacak Başını açsa bunun karşılığınını AHİRETTE SENMİ BİLECEKSİN ALLAH cc BİLECEK.

F.Gülen in söylediklerini İYİ OKU VE DÜŞÜN bak sonra AHİRETTE HESAP VERMEYESİN.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
2000 yılında Tarsus'ta yapılan ilk dinler arası diyaloğu ve bu konu ile alakalı
zaman gazetesinde çıkan haberleri bir yorumlar mısınız ?

dönüp dolaşıp aynı şeyler söyleniyor
arkasında milyonlarca insanı sürükleyen birisinden bahs ediyoruz
ne demek - uymasaydı gülene ,kendi aklı yok muydu ?
evet vardı ama neden islam önderi gibi hareket ediyor ? neden islam adına konuşuyor ?
başının önünde ki M ne manaya geliyor ?
bu soruyu bir defa daha sordum ,yine soruyorum
yoksa bu M ahir zamanda gelecek olan " Mehdi " anlamına mı geliyor ?
bunun için mi islama aykırı fetvaları ve hareketleri olduğu halde
onun her halini maruz görme ve haklı çıkarma çabasında oluyorsunuz ??

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Bugün

neden ABD deye gitmek gerekiyor islamı yaymak için ?
islamın ordan yayılacağına dair bizim bilmediğimiz delil
ayet ve hadisler mi var ?

agbi

Yasaklı
2000 yılında Tarsus'ta yapılan ilk dinler arası diyaloğu ve bu konu ile alakalı
zaman gazetesinde çıkan haberleri bir yorumlar mısınız ?

dönüp dolaşıp aynı şeyler söyleniyor
arkasında milyonlarca insanı sürükleyen birisinden bahs ediyoruz
ne demek - uymasaydı gülene ,kendi aklı yok muydu ?
evet vardı ama neden islam önderi gibi hareket ediyor ? neden islam adına konuşuyor ?
başının önünde ki M ne manaya geliyor ?
bu soruyu bir defa daha sordum ,yine soruyorum
yoksa bu M ahir zamanda gelecek olan " Mehdi " anlamına mı geliyor ?
bunun için mi islama aykırı fetvaları ve hareketleri olduğu halde
onun her halini maruz görme ve haklı çıkarma çabasında oluyorsunuz ??

Bu Forum da Tarsus ile ilgili en aşağı Onun üzerinde konu açıldı cevapları verildi araştırın.

M Harfimi MEHDİ olarak kendinizmi uydurdunuz? Yoksa Şehini uçuran Mürid ler gibi birimi uçurdu.

agbi

Yasaklı
neden ABD deye gitmek gerekiyor islamı yaymak için ?
islamın ordan yayılacağına dair bizim bilmediğimiz delil
ayet ve hadisler mi var ?

Onu anlıyamazsın ufkunuz DAR

Yanlış hatırlamıyorsam siz Avrupa da mı yaşıyordunuz ?

Avrupa dendide aklıma geldi İSLAM da rızkını Hiristiyanlara çalışarak kazanacaksın diye ayetmi var Hadis mi Haşa bu sözüm SİZİN MANTIĞINIZA göre verilmiş.