*.Yılda 500 bin Amerikalı İslam'ı seçiyor.*

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Bu Forum da Tarsus ile ilgili en aşağı Onun üzerinde konu açıldı cevapları verildi araştırın.

M Harfimi MEHDİ olarak kendinizmi uydurdunuz? Yoksa Şehini uçuran Mürid ler gibi birimi uçurdu.

yazıldıysa yazılsın ama ben ne gördüm nede okudum
her zaman ki gibi işin kolaına gidiliyor -herşey aynı hiç bir şey değişmiyor

izah etme tenezzülünde bulunsanız ya !? neden başdan savma yapıyorsunuz ?

M olayına gelince ,sorunca izah etmezsiniz ,yorumlayınca da
karşı çıkarsınız -işte yaptığınız ve elinizden gelen sadece bu
işinize gelmeyeni tenkit et ,işine gelmeyen kişileri ergenekoncu ve
siyonist yap mantığından ve zihniyetinden ötürü gitmiyor hiç
bir şeyiniz !!

ufkumun dar olup olmasından değilde yazdığınız cevapların alakasızlığından bunlar

hıristiyan ülkede çalışmak ile islamın ne alakası var ?
sorduğum soru ile ne alakası var ?

islamiyetin inkişafı size göre ABD den mi başliyacak ?

agbi

Yasaklı
yazıldıysa yazılsın ama ben ne gördüm nede okudum
her zaman ki gibi işin kolaına gidiliyor -herşey aynı hiç bir şey değişmiyor

izah etme tenezzülünde bulunsanız ya !? neden başdan savma yapıyorsunuz ?

M olayına gelince ,sorunca izah etmezsiniz ,yorumlayınca da
karşı çıkarsınız -işte yaptığınız ve elinizden gelen sadece bu
işinize gelmeyeni tenkit et ,işine gelmeyen kişileri ergenekoncu ve
siyonist yap mantığından ve zihniyetinden ötürü gitmiyor hiç
bir şeyiniz !!

ufkumun dar olup olmasından değilde yazdığınız cevapların alakasızlığından bunlar

hıristiyan ülkede çalışmak ile islamın ne alakası var ?
sorduğum soru ile ne alakası var ?

Benim de bir zamanım var.

ARAŞTIRIN her sorana TEKRAR TEKRAR cevap vermek zorundamıyım veya zorundamıyız.

Bakın Konuyu nerden nereye getirdiniz.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
araştırmam gerekenleri araştırıyorum ben zaten yeterince
sizin yorumunuzdan anladıklarım şunlar :
size göre islamiyetin inkişafı ABD den olacak
nerden anladım ? çünkü bu sözümü tenkit etmediniz halbu ki
siz ,yanlış bulduğunuz şeyleri hep tenkit edersiniz

birde size göre Mehdi as ABD den çıkacak
evet bu sadece bir fikir tahminidir ama tutumunuza göre böyle yorumluyorum
demek ki gülende ABD de yaşadığına göre ,bazı insanlara göre gülen ,Mehdi
peki Mehdi as ile verilen haberler göre ,birde onun karşısında deccal olacaktı
deccal da ergenekoncu ,siyonist ve chp zihniyetli kişiler mi ???

agbi

Yasaklı

Demediklerimi neden DEDİ diye enpoze etmeye çalışıyorsunuz Forum a

ARAŞTIRMIYORSUNUZ Bir konum vardı SİYONİZM veya SİYONİZMİN dünyadaki maşası ABD ye TAM ANLAMI ile Meydan okuyacak SİYASİ parti varmı diye konu açtım ve SOSYAL gerçekleri ortaya koydum Lütfen okuyun.

Siz gerçekten yazdıklarımı OKUMAK İÇİN OKUMUŞSUNUZ ANLAMAK için OKUMAMIŞSNIZ . ANLAMAK için okumayanlar yüzünden bu durumdayız DEMEDİĞİMİ BANA MAL ETMEK istiyorsunuz ve yazdıklarınızı okuyanda ANLAMAK için OKUMASSA sizin yorumunuzu YAYAcak.

Kim dedi size Ergenekon veya CHP lilerin DECCAL olduğunu ? ÇOK BİLİYORSANIZ lütfen açıklayın bunların İSLAM a bakış açılarınız.

ÇOK ÖZÜR DİLERİM ama sizin gibi anlamak için okumayanlar OKUMAK için okuyanlar OLMAYAN DENİLMEYEN şeyleri olmuş gibi demiş gibi TOPLUM a enpoze ediyorlar BİLİN AHİRETTEDE HESABI MUTLAK OLACAKTIR.

hacifersat

Doçent
selam. riza etsem şahıslar üzerinde münakaşa yapmayalım. fikrimizi beyan edelim. akıl sahipleri fikirle ikna olur. şahıslar beşerdir ve de şaşar. fikrimizde Kur'an ve sünnet merkesli olursa isabet eder yoksa o da şaşar. şimdi bizleri vazifeyi asliyesi nedir buna bakmak gerek .

bakın İmam Ebu Davut şöyle buyuruyor ;

"akıllı kimse için hadislerin 4 tanesi bile kafidir"

< Ameller, niyetlere göre değerlendirir....>
< Gereksizi terketmesi, kişinin iman olgunluğundandır.>
< Kendi nefsi için istediğini müslüman kardeşi
için istemeyen olgun mü'min olamaz>
< Helal de bellidir haram da ...>

şimdi İmam Ebu Davutun 500 000 hadisin içinden seştiği 4 800 hadisin içindende 4 tanesini özellikle zikretmesi bişleri düşünceye sevketmesi gerek.

öncelikle vazifelerimize bakalım. bu arada illa tebliğ için amerikaya gitmeye gerek yok :) internet, sözlü, yazılı ve görüntülü iletişim araçları gidip gelme olayını epey bi hafifletmiş. tabiki bu % 100 yeterli diyemeyiz. çünkü hüslüman her hal ve hareketiyle örnek teşkil eder. bir davetçi fikir,zikir ve eylemleriyle davet edileni etki altına alır. fikrini sadece delillerle değil yaşantısıylada ifade eder. islam öncerlerinde biz bunları görüyoruz. gerektiğinde bedelini canıyla, kanıyla , zulüm ve işkenceyle öder. hal böyle iken elimizi avucumuzun arasına alıp düşünmek gerek.

irtibatım zayıf olmakla beraber dünyanı dörtbir tarafına islam davetçileri gönderen bengladeş merkesli Tebliğ Cemaatinin hakkını kertmemek gerek. şayet dünyada İslama bir yöneliş varsa vefakar İslam Davetçilerinin rolü çok büyüktür. Hacdan sonra en büyük müslüman buluşmasını sağlayan bu cemmati iyi tanımak ve metodlarını anlamak gerek. herneyse kişiler üzerinde fazla kelam etmeyelim...

Mahpeyker

Kıdemli Üye
neden bu şekilde düşündüğümü de açıkladım
madem doğru değil ,söylemeniz gereken iki cümlelik şeydi

sizi yanlış anlayan felan yokda ,sanırım siz tam olarak ne demeye
çalıştığınızı ifade etmekte zorluk çekiyorsunuz

herneyse konu nerden nerelere geldi
benim anliyamadığım : neden bu "dinler arası diyalog" ve
"hoşgörü" nün gerçek anlamı ,tehdidi ve gayesi ısrarla görülmek istenmiyor ?

söylenecek o kadar çok şey var ki ,hangi birisini açıklayalım ?

siyonist toplum mühendisleri ve uzantıları ihvan forumda gibi bir
başlıkta açtınız siz - bu başlıkta demek istediğiniz yeterince anlaşılıyor

agbi

Yasaklı
neden bu şekilde düşündüğümü de açıkladım
madem doğru değil ,söylemeniz gereken iki cümlelik şeydi

sizi yanlış anlayan felan yokda ,sanırım siz tam olarak ne demeye
çalıştığınızı ifade etmekte zorluk çekiyorsunuz

herneyse konu nerden nerelere geldi
benim anliyamadığım : neden bu "dinler arası diyalog" ve
"hoşgörü" nün gerçek anlamı ,tehdidi ve gayesi ısrarla görülmek istenmiyor ?

söylenecek o kadar çok şey var ki ,hangi birisini açıklayalım ?

siyonist toplum mühendisleri ve uzantıları ihvan forumda gibi bir
başlıkta açtınız siz - bu başlıkta demek istediğiniz yeterince anlaşılıyor

ALLAH cc Kuran ı Peygamberimiz sav tebliğ ederken biz kullarına HOŞGÖRÜ ile yaklaşmıştır HARAM ları YASAKLARI zamanla bildirmiştir örneğin ALKOL Çünkü Kullarını Allah cc daha iyi bilen varmı ? YOK.

SAHABELER Habeş Kralına İslam ı tebkiğ ederken Hz.İsa ve annesi Meryem anlatarak onere etmişlerdir SİZLER GİBİ HZ İsa nın hükmü bitmiştir dememişlerdir GERÇEK İNCİL de Peygamberimiz sav geleceği müjdesini göstermişlerdir ŞİMDİ GERÇEK İNCİL yok.

ORHANCAN

Ordinaryus
2000 yılında Tarsus'ta yapılan ilk dinler arası diyaloğu ve bu konu ile alakalı
zaman gazetesinde çıkan haberleri bir yorumlar mısınız ?

dönüp dolaşıp aynı şeyler söyleniyor
arkasında milyonlarca insanı sürükleyen birisinden bahs ediyoruz
ne demek - uymasaydı gülene ,kendi aklı yok muydu ?
evet vardı ama neden islam önderi gibi hareket ediyor ? neden islam adına konuşuyor ?
başının önünde ki M ne manaya geliyor ?
bu soruyu bir defa daha sordum ,yine soruyorum
yoksa bu M ahir zamanda gelecek olan " Mehdi " anlamına mı geliyor ?
bunun için mi islama aykırı fetvaları ve hareketleri olduğu halde
onun her halini maruz görme ve haklı çıkarma çabasında oluyorsunuz ??

es-selamu aleyküm ve rahmetullahi..

geçen hafta eğitim-öğretim başlangıcı olması ve yoğunluk nedeniyle eksik kalan cevaplamaları bu haftaya bıraktık.. bu arada sözlerimizi yanlış anlayıp çarpıtmalara verilen cevaplardan dolayı da uyarı almışız.. keskin yazılara aynı tarzda cevap vermek huyumuz olmasa da kantarın topuzu kaçmış anlaşılan...

mahpeyker kardeşimiz de bir cemaat lideri hakkında nasıl hitap edilemeyeceğine forum kurallarına aykırı olarak bilmemesine rağmen cevaplamaya başlayalım.. çünkü hem kendi bilgileri için düzeltme ve hem de pasif okuyucu kardeşlerimiz için yanlış anlamaya yöneliktir cevaplarımız...

daha önce Hocaefendiye atfen yazdıkları veya alıntıladıkları mesaj bize ait olmadığını google aramasında ortaya çıktı.. sadece din düşmanı ateist ve ulusalcı ve laik kesimin sayfalarında yer alan her şey mübahtır ve günah işlenebilirle alakalı parağraf başka yerde yoktur.. veya bulamadım.. kendileri bu konuda alıntı yaptıkları yerin adreslerini verirse bakarız.. yoksa Hocaefendiye atılmış bir iftira ve cemaata atılan bir çamur olarak kalacaktır... manevi sorumluluğu da kandilerine aittir..

bu mesajda da Hocaefendinin isminin ilk harfindeki M. harfi için bir soru ve arkasından kendi duyguları içinde bir yorum aşketmişler.. bu arada geçen hafta cum'a günü zaman gazetesi sayfasında tam da bu konuya cevap vardır... okumasını tavsiye ederim..

M. harfi Muhammed Fethullah isminin ilk harfidir.. ne mehdiyle alakası vardır ve ne de mehdiyetle.. sıradan bir kul olduğunu söyleyen hocaefendiye bu yakıştırmayı yapmak büyük bir nobalı yüklenmek demektir..

VE AYRICA islama aykırı hiç bir fetvası da yoktur.. bulup getirmeyen iftiracı olarak kalacaktır.. bu böyle biline.. selamlarımla..

ORHANCAN

Ordinaryus

bu konuda cemaatın böyle bir fikri ve düşüncesi yoktur..

ama Muhyittini Arabi Hz. leri (KS), elifle başlayan bir ülke islam olacak diye bir yazsının olduğunu duymuştum...

Allahu alem ya amerika veya almanya olabilir deniyor..

ORHANCAN

Ordinaryus

Mehdi hazretlerinin abd den çıkmayacağını herkez biliyor.. ve de bizler de biliyoruz..

Allahu alem ülkemizden çıkıp belki de türk olma ihtimali var...

belki şu anda hayatta ve ülkemizde ama görev verilmediği için kendisin de Mehdi olduğunu bilmeyebilir..

abd de olmadığı için ve şu anda genç olma ihtimali karşın Hocaefendi değildir.. ve olamaz da bu düşünce bizden sudur etmediği için sizin sözlerinizdir ve size bağlar...

Mehdi hz.lerinin karşısındaki deccal de size göre yazdıklarınız olabilir..

yani kendi düşüncelerinizi hocaefendi ve cemaatine yamamaktan vazgeçin lütfen...

çünkü yanlış biliyorsunuz.. ve yanlış duymuşsunuz..

hacifersat

Doçent
Mehdi hazretlerinin abd den çıkmayacağını herkez biliyor.. ve de bizler de biliyoruz..

Allahu alem ülkemizden çıkıp belki de türk olma ihtimali var...

belki şu anda hayatta ve ülkemizde ama görev verilmediği için kendisin de Mehdi olduğunu bilmeyebilir..

Selam Mehdi a.s Türk olma ihtimalinden bahsetmişsiniz acaba mehdiyetle alakalı hiç hadis okudunuz mu :) Mehdi a.s Hz. Muhammed a.s. soyundan Seyyid olması münasebetiyle Arap olması gerekmez mi ?

Birde Mehdi a.s biri gelip al bu görev senindir. Bu ordu senindir kefereyi din-i islama davet et yoksa galebe çalmı diyecek :)

abd de olmadığı için ve şu anda genç olma ihtimali karşın Hocaefendi değildir.. ve olamaz da bu düşünce bizden sudur etmediği için sizin sözlerinizdir ve size bağlar...

Mehdi hz.lerinin karşısındaki deccal de size göre yazdıklarınız olabilir..

yani kendi düşüncelerinizi hocaefendi ve cemaatine yamamaktan vazgeçin lütfen...

çünkü yanlış biliyorsunuz.. ve yanlış duymuşsunuz..

samimiyetime güvenin " abd de olmadığı için" demişsiniz ? Türkiyedemi ? veya nerede ? "şu anda genç olma ihtimalina karşın" demişsiniz yani yaşıyor ....gerçekten çok merak ettim. yıllardır medarı münakaşa olan bir mevzuya açılık getirmenizi rica edeceğim.... selam

Mahpeyker

Kıdemli Üye
püf noktaları ve anlaşmazlıkları ne kadar anlatmaya çalışsamda
karşımda ısrarla anlamak istemeyen ve kendi aklınıda kullanmak
istemeyen muhatablarım var ... buna karşı yapabileceğim hiç bir şey yok
istemeyene laf anlatmaktan daha zor bir şey yoktur çünkü dünyada

retorik bir soru bu .cevabını bulmakta zorluk çektiğim bir soru
tekrar söylüyorum sadece kendimce merak ettiğim bir soru

Türkiye , her hangi bir zaman başka bir milletin eline geçebilir mi ?
ve ortadoğuda ki kargaşılık vatanımıza da sıçrar mı ?

hamiş: sadece retorik bir soru !!!

Ehl-i Sünnet

Kıdemli Üye
Elhamdulillah ne güzel haberler...
''Kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır" Saf 8. ayeti

Mahpeyker

Kıdemli Üye
biraz daha açıklasanız kastınızı ?

agbi

Yasaklı

Selam Mehdi a.s Türk olma ihtimalinden bahsetmişsiniz acaba mehdiyetle alakalı hiç hadis okudunuz mu :) Mehdi a.s Hz. Muhammed a.s. soyundan Seyyid olması münasebetiyle Arap olması gerekmez mi ?

Birde Mehdi a.s biri gelip al bu görev senindir. Bu ordu senindir kefereyi din-i islama davet et yoksa galebe çalmı diyecek :)

samimiyetime güvenin " abd de olmadığı için" demişsiniz ? Türkiyedemi ? veya nerede ? "şu anda genç olma ihtimalina karşın" demişsiniz yani yaşıyor ....gerçekten çok merak ettim. yıllardır medarı münakaşa olan bir mevzuya açılık getirmenizi rica edeceğim.... selam

Kelime oyunlarının arkasına saklanmasak.

Peygamberimiz sav soyundan gelen bri bir Türkle evlenebilir oda bir Türkle ve böyle devam eder ŞİMDİ BU KİŞİLERİN çocuğu PEYGAMBERİMİZ sav soyundan gelmezmi ?

Bir diğer benzetme duyuyorum şu efendi SEYYİD soyundan Nufus ta gidebildiğiniz yere kadar gidiyorsunuz TÜRK

veyada

Rahmetli olan bir efendi Yugoslavyadan gelme MÜRİD ler oldukça fazla SEYYİD soyundan geldiğini belirtiyorlar.

Kısacası KISIR DÖNGÜ GİDER bu.

Türkiyeden çıkmayacağına dair Kuvvetli hadis varmıdır veya İlim sahinbiden RİVAYET ?

veya

Bir Hiristiyan ülkesinden Bir Müslümanın çıkmayacağına dair bir HADİS veya kuvvetli Rivayet.

Yaşıyormu yaşamıyormu Dünyaya gelmişmi gelmemişmi DOĞRUSUNU ALLAH bilir PEKİ BEN MEHDİ yi karşılayacak ve yanında olacak kadar ALLAH a TESLİM oldummu ?
biraz daha açıklasanız kastınızı ?

Bende sizden bir açıklamayı bekliyorum GENELİNDE TAKVA ağırlıklı temelli tenkitleriniz peki siz TAKVA ile mi vede Türkiyede mi yaşıyorsunuz?

MuF_ReD

Üye
Bediüzzaman hazretleri buyuruyor Eğer biz ahlâk-ı İslâmiyenin ve hakaik-i imaniyenin kemalâtını ef'âlimizle izhar etsek, sair dinlerin tâbileri elbette cemaatlerle İslâmiyete girecekler. Belki, küre-i arzın bazı kıt'aları ve devletleri de İslâmiyete dehalet edecekler. demek ki birinci vazifemiz islamiyeti hakkıyla yasamak abd gitmeden önce

hacifersat

Doçent
Kelime oyunlarının arkasına saklanmasak.

Peygamberimiz sav soyundan gelen bri bir Türkle evlenebilir oda bir Türkle ve böyle devam eder ŞİMDİ BU KİŞİLERİN çocuğu PEYGAMBERİMİZ sav soyundan gelmezmi ?

Bir diğer benzetme duyuyorum şu efendi SEYYİD soyundan Nufus ta gidebildiğiniz yere kadar gidiyorsunuz TÜRK

veyada

Rahmetli olan bir efendi Yugoslavyadan gelme MÜRİD ler oldukça fazla SEYYİD soyundan geldiğini belirtiyorlar.

Kısacası KISIR DÖNGÜ GİDER bu.

Türkiyeden çıkmayacağına dair Kuvvetli hadis varmıdır veya İlim sahinbiden RİVAYET ?

veya

Bir Hiristiyan ülkesinden Bir Müslümanın çıkmayacağına dair bir HADİS veya kuvvetli Rivayet.

Yaşıyormu yaşamıyormu Dünyaya gelmişmi gelmemişmi DOĞRUSUNU ALLAH bilir PEKİ BEN MEHDİ yi karşılayacak ve yanında olacak kadar ALLAH a TESLİM oldummu ?

selam sorumun muhatabı siz olmadığınız için cevap makamıda siz değilsiniz ? orhancan'ın bu konularda bir bildiği varki böyle kelamlar sudur ediyor ... bizde bildiğini bilmek isteriz , niyetimiz gayet halisanedir.... selam...

agbi

Yasaklı
Bediüzzaman hazretleri buyuruyor Eğer biz ahlâk-ı İslâmiyenin ve hakaik-i imaniyenin kemalâtını ef'âlimizle izhar etsek, sair dinlerin tâbileri elbette cemaatlerle İslâmiyete girecekler. Belki, küre-i arzın bazı kıt'aları ve devletleri de İslâmiyete dehalet edecekler. demek ki birinci vazifemiz islamiyeti hakkıyla yasamak abd gitmeden önce

birinci vazifemiz islamiyeti hakkıyla yasamak abd gitmeden önce

Bu fikri öne sürecek kadar İslam ı yaşıyorsanız lafım yok bynu söyleme veya Fikir öen sürme hakkı bana göre TAKVA ile yaşayanların hakkıdır.