Yetiş ya Abdulkadir Geylani !

Yahayy

Kıdemli Üye
Nerede diyor kardeş...

Zümer/42

Allah, ölüm zamânında, ölenin rûhunu alır, ölmeyecek kişinin de uyuduğu zaman; ölümü mukadder olanın rûhunu, gerçekten de geri vermez alıkoyar, öbürünün rûhunuysa salıverir muayyen bir zamana dek; şüphe yok ki bunda, düşünen topluluğa bir delil vardır.

Yasin/52

Ve demişlerdir ki: Eyvahlar olsun bize, kim kaldırdı bizi uyuduğumuz yerden; bu, rahmânın bize vaadettiği şey demek resuller gerçeği söylemişler.

Peki söyler misin kardeşim, yasin suresinde bu uyanan kişi neden şaşırıyor size göre zaten kıyamet sabahına kadar azap üstüne azap, mü'min ise de serbestçe dünyada geziyor yardım dileyene yardım ediyordu?

Neden uykusundan uyanmış ve şaşkın şekilde hayıflanıyor, daha yeni anlıyor ahiret diye bir şey olduğunu?

Sen deliksiz bir uyku uyuduğunda gözlerini kapadığın andan uyandığın ana nasıl bir şey hatırlamıyorsan Allah burada bu durumu tasvir etmiyor mu?
Ölüm dünya hayatı için verilen sürenin bitişidir, kıyamete kadar artık mühlet bitmiştir, geri kalan herşey zandan ibaret.
Kim bu ruhlar Allah gibi yardıma çağrılıyor, üstlerine sinen börtü böceği kovamaz aciz kullardır, diriliş emrini bekliyorlar.

lafons7275

Kıdemli Üye
Yasin/52

Ve demişlerdir ki: Eyvahlar olsun bize, kim kaldırdı bizi uyuduğumuz yerden; bu, rahmânın bize vaadettiği şey demek resuller gerçeği söylemişler.

Peki söyler misin kardeşim, yasin suresinde bu uyanan kişi neden şaşırıyor size göre zaten kıyamet sabahına kadar azap üstüne azap, mü'min ise de serbestçe dünyada geziyor yardım dileyene yardım ediyordu?

.

cık, bize göre bu insanlar kıyamet sabahına kadar kabir azabı görmüyorlar. İlk surun üfürülmesiyle 2. surun üfürülmesi arasında geçen zamanda bütün insanlar uykuya dalıyorlar. Kabir azabı görenler de...

Sonra 2. sur üfürülmesiyle hepimiz uyanacağız.

bi husben

Kıdemli Üye
Bak kardeşim eğer mesele Allah'ın kudreti ise.
Allah kendine küfreden, şirk koşanların tamamının kökünü o dediğin bir salise'de kazıyıp
yerine kendine iman etmiş, hamdeden kullar bırakır ve ebediyyen bu düzeni devam ettirir mi?

Şüphesiz ki, şu an herşeyi değiştirip yerle yeksan edebilir.
Allah'ın kudreti ile delil getirilmez, bu temel kıstastır.
Allah'ın kudreti mutlak ve sınırsızdır ama hükmünü yasalara bağlamıştır,
bu kainat bazı yasalar ile dönüyor, çocuklar ölüyor, mü'minler sefalet içinde, küfür ehli dünyada sefahat içinde yaşam sürüyor,
at oynatıyor, bunlar Allah'ın yasalarını onların uygulamaya geçirdiğinden,hayatlarına dahil etmelerinden kaynaklanıyor.

Sen burada peygamber kabrinde hanımlarıyla sefa yapıyor mu diye düşünürken onlar atom'un yapısını çözmeye çalışıyorlar.
Madem sen Allah'ın yanında daha sevgilisin neden Allah müslüman alemini kukla yaptırıyor küfrün elinde,
senin dûan yok mu, nerede bu veliler bunların dûaları yok mu?
Hani inanıyor isek üstün olan bizdik.
Demek ki varlık aleminde bazı yasalar var, istesen de sen onları delemiyorsun.

Allah şu saniye tüm evreni tersyüz edip yerimize sadece kendine hamdedecek kullar yerleştirebilir diyen birine,
Allah'ın kudretine inanmıyor, Mu'cizeye inanmıyor diye basit, sığ yorumlar yapıyorsunuz, gerçekten çok az düşünüyorsunuz.

Dağda yaşamış hayatında hiç bir şey görmemiş bir adama sen bir TV götürüp aç,
o adam için o söylediğin belkıs mucizesi yaşanmış olacaktır.
Bunlar izafi şeyler, belki 50 yıl sonra da şuan bize Mu'cize olarak bize anlatılan Belkıs'ın tahtını
getirme olayı fiziken de mucize olmaktan çıkacak, bunlar izafi şeyler, yaşayanın algısına göre değişir.

Önemli olan Allah'ın işte huccet budur dediği yol üzerinde,
şeytanın yollarında oturup yaratılışını bozacağım dediği yaratılış yasalarını, sünnetullah'ı çözmek
vakıf olmak, imana yakınilik kazandırmaktır.

Çok sığ şeylerle uğraşıyorsunuz.

100 Yıl sonra gokten sofra inermi

bi husben

Kıdemli Üye
hz ibrahim Allahtan mucize isterken hata etmiş bazılarına gore. ölüleri nasıl diriltıyorsun diye kalbım mutmaın olsun dıye mucize isterken, bazıları hz ıbrahımden üstün herhaldeki mucizeleri basite indiriyor

Yahayy

Kıdemli Üye
cık, bize göre bu insanlar kıyamet sabahına kadar kabir azabı görmüyorlar. İlk surun üfürülmesiyle 2. surun üfürülmesi arasında geçen zamanda bütün insanlar uykuya dalıyorlar. Kabir azabı görenler de...

Sonra 2. sur üfürülmesiyle hepimiz uyanacağız.
Peki bu uyananlar neye uyanıyor, Söyler misin yat kalk iştiması mı bu?

bi husben

Kıdemli Üye
Her saniye tonlarca indiriyor da, 100 yılda bir neden inmesin tevbe est, bunlar mesele mi Allah için. Bana ne soruyorsubin Rabbine sorsana

kızmana gerek yok madem bu kadar basite indirgiyorsun 50 yıl sonra mucize olur dıyorsun 100 yıl sonra havarılere ınen yenılen ıcılen mukellef bır sofra ınermi

Yahayy

Kıdemli Üye
kızmana gerek yok madem bu kadar basite indirgiyorsun 50 yıl sonra mucize olur dıyorsun 100 yıl sonra havarılere ınen yenılen ıcılen mukellef bır sofra ınermi
iner... Neden inmesin, Meryem için de Allah ihsanda bulunmamışmıydı.
Neden basit şeyleri kendinize yük ediyorsunuz anlamıyorum ben.

bi husben

Kıdemli Üye
iner... Neden inmesin, Meryem için de Allah ihsanda bulunmamışmıydı.
Neden basit şeyleri kendinize yük ediyorsunuz anlamıyorum ben.

siz her şeyi basit gördüğünüz için olmasın

amnnn mucizemi o neki biz havada elli takla ust uste atarız edasındasınız

peygamberlerin mucizelerini basit şeylermiş gibi görüyorsunuz

herhalde sen virman işleryle karıştırıyorsun herşeyi, nerde sorun var virman yap kapansın bu mantık islamda işlemez

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Yasin/52

Bunda anlamayacak ne var

Her kavim kendisine gelen peygambere "Hadi Haklıysan o dediğin günü getir de görelim" demişler. Bunda Hz. Rasulallah SAV hariç. Bir tek O'na SAV diyememişler

"O dediğin gün"den kasıt "Mahşer günü", "Hesap Günü", "Din Günü" diye anlatılan gün, kabirde geçen gün değil

Şimdi kafir öldü kabirde azabı gördü. Lakin tekrar dirilince baktı ki peygamberlerin kendilerini tehdit ettiği "O Gün" hakmış. İşte "O Gün" gelip çatmış...

Şaşırmasın, pişman olmasın da ne yapsın?

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Sen Allahtan başka yardımcılarım var onları çağırayım mı çıkardın dua edip
Ne yazdığımı oku ondan sonra itham et

Ne yazmışım...

Bir kimse vesileyi görür faili görmezse kafir olur

Bir kimse faili görür vesileyi görmezse büyük günah sahibi olur

Bir kimse vesileyi görür faili de görür, bilirse hakiki müslüman olur

Seni ve senin gibileri Gerçek Müslümanlığa (Vesileyi de faili de görmeye) davet ediyoruz

Anlamadın mı hala

adams77

Kanalizasyoncu
hava yastığı acılmadı herhalde kafayı vurmussun

boşver orasını önemli olan bilinçtir şükür bilincim yerinde, sizin sofradan anladığınız balık , et, ekmek felan galiba bunlar zaten yer yüzünden yeterince var :) insan için asıl sofra bilgidir kitaptır.

spesifik

آزادی قید و بند
Seni ve senin gibileri Gerçek Müslümanlığa (Vesileyi de faili de görmeye) davet ediyoruz

Anlamadın mı hala

Şah damarımızdan daha yakın olduğuna iman edenlerdeniz
Avatarına müslüman ve türk demişsin neden ırk ayrımı yapıyorsun :)
yaşın 45 hürmetler ....