Yerel seçim tercihiniz ne yöndedir?

kebîkec

İhvan Forum Üye
islam düşmanı chp hdp soysuzlarına inat her ne kadar hataları büyümeye devam etme eğiliminde olsa bile AK PARTİ Adayını destekleyecem

50 bin oyum olsa bir tanesini müslümanları hançerleyen munafık saadet partisine vermem

Sözün doğrru ama saadet ilkesel olarak yanlış yerde durduğu gibi AK PARTİ içinde olupta münafık olanlar da var. AK PARTİ dışardan yıkılmaz ama kendi mikroplarını üretmeye başladığı günden bu yana gövdeyi kaplamaya başlayan bu mikroplarla yıkılır. Kibir, haset, adam kayırma, ve denetimsizlik en büyük mikroplardır.

Ben halkın sağduyusuna güveniyorum. Ne yapacağını bilir bu halk. Bakın görün mikrop adayların hepsini 1 nisanda ayıklamış olacak. Eğer mikrop adaylar kazanırsa kesinlikle ihvan, cemali ve alanyalının oylarıyla kazanmış olacaklardır. :) :) :)

adams77

Kanalizasyoncu
Ters falan değil. İslama en uygun sistem demokrasi ve cumhuriyettir.

Yapma cemaliii, sen hangi kitabı okuyorsun yahu
insanlığa hizmetin siyaseti olmaz, salat kavramını öyle basite alınacak bir kavram değil.
eee tabi sadece salat değil ki buna ilave zekat kavramıda var. Nereden tutarsan tut sen en uygun sistemi tabiki demokrasi olarak göreceksin çünkü nefsine uygun olarak hareket ediyorsun.

alanyali07

Kıdemli Üye
Ben halkın sağduyusuna güveniyorum. Ne yapacağını bilir bu halk. Bakın görün mikrop adayların hepsini 1 nisanda ayıklamış olacak. Eğer mikrop adaylar kazanırsa kesinlikle ihvan, cemali ve alanyalının oylarıyla kazanmış olacaklardır. :):):)
Nasıl yani kaybeden akp adayları mikrop mu olacak ? bunu onaylıyor musun :)
ayrıca kazananlar içinde de mikrop olabilir diyebilecek miyiz ?
bu durumda tüm akp adayları mikrop adayı diyebilir miyiz :D

kebîkec

İhvan Forum Üye
Nasıl yani kaybeden akp adayları mikrop mu olacak ? bunu onaylıyor musun :)
ayrıca kazananlar içinde de mikrop olabilir diyebilecek miyiz ?
bu durumda tüm akp adayları mikrop adayı diyebilir miyiz :D

Sen hertürlü serbestsin istediğini diyebilirsin. Kelimelere takılma...

Enes

İhvan Forum Üye
Ben sayın MADURO ya oy vereceğim. Yerelde ve genelde kimi aday gösterirse kabulümdür. @Enes bu saadete niye oy vereceğini anlamadım. Adamları kavga ettirmek mi istiyorsun, CHP ile aralarında fark yoksa da bunlar daha müslüman sosyal demokrat mı demek istiyorsun. :)

CHP den seçilen Saadet partili vekil Abdulkadir Karaduman isimli genç arkadaşın bağıra bağıra FAIZ BUTCESI HARAMDIR dediği konuşması bana bu kararı aldırdı. Umulur ki belediye meclisine saadet partisi girer de dini hassasiyet taşıdıklarından ötürü belediyede dönen fırıldak işlere karşı dururlar diye. Ancak tv 5 nevsin mengü diliyle suriye katliamını masumlastirinca bu dini hassasiyeti taşımadıklarını ve maalesef kin kardeşliği temelinde herkesle iş birliği yapabileceklerini gösterdi. (Bu konuyu açarken aklımda saadetli vekilin sözleri vardı cilaranin programı yoktu)

Saadet partisinin tutumu dini hassasiyet taşıyan insanları alternatifsiz bıraktı. Milli görüş bizim bıraktığımız yerden çok uzakta maalesef.

Bu secimde genel mecliste ak partiye oy vermeme kararıma sadigim. Boş atarım. Sadece buyuksehirin değerinden ötürü ak partiye oy vereceğim.

Darul_Beka

Profesör
Kişisel kararımdır; Bu seçimlerde İstanbul Büyükşehir belediyesi dışında hiçbir sandıkta Ak partiye oy vermeyeceğim.

Genel mecliste Saadet partisine, ilçe de ise boş oy atmayı düşünüyorum.
çok enterasan
forumda yöneticilik yapmış akparti davasını anlamış olarak bildiğimiz kardeşimiz
basit bir aday seçimine takılarak
siyonizmi batıyı sevindirecek tarzda paylaşımlarda bulunuyor
bu vebali konu başlığı açarak diğer üyeleri de olumsuz etkileyerek büyütüyor
yazık

ihvanistanbul

AkhenAton
Adaylari liyaket esasina gore duzgun kisilerden secmemek siyonizme hizmet etmek degil midir?

kebîkec

İhvan Forum Üye
CHP den seçilen Saadet partili vekil Abdulkadir Karaduman isimli genç arkadaşın bağıra bağıra FAIZ BUTCESI HARAMDIR dediği konuşması bana bu kararı aldırdı. Umulur ki belediye meclisine saadet partisi girer de dini hassasiyet taşıdıklarından ötürü belediyede dönen fırıldak işlere karşı dururlar diye. Ancak tv 5 nevsin mengü diliyle suriye katliamını masumlastirinca bu dini hassasiyeti taşımadıklarını ve maalesef kin kardeşliği temelinde herkesle iş birliği yapabileceklerini gösterdi. (Bu konuyu açarken aklımda saadetli vekilin sözleri vardı cilaranin programı yoktu)

Saadet partisinin tutumu dini hassasiyet taşıyan insanları alternatifsiz bıraktı. Milli görüş bizim bıraktığımız yerden çok uzakta maalesef.

Bu secimde genel mecliste ak partiye oy vermeme kararıma sadigim. Boş atarım. Sadece buyuksehirin değerinden ötürü ak partiye oy vereceğim.
Daha önce de yazmıştım. 1987 yılında ilk defa oy kullandım ve 2002 yılına kadar çizgimi hiç değiştirmeden, çıkar, menfaat, kelle hesapları yapmadan Rahmetli ERBAKAN hocamı destekledim. 2002 yılından bu yana da Adalet ve Kalkınma Partisini başında Recep Tayyip ERDOĞAN'ın samimi duruşu sebebiyle destekliyorum. Allah ona ve bana ömür verdikçe ikimizde hak yolda olduğumuz sürece bu böyle gidecek inşallah.

Kalplerinin parça parça olduğu ayetle sabit ( Haşr 14) olan bütün küffar ve taşeronları hakka karşı birleşebilirken biz niye ota samana veya bireysel dangalaklıklara kızarak meydanı onlara bırakalım. Evet eleştiriler haklı ve evet muhtemelen dile gelmeyen başka büyük herzelerde söz konusu olabilir ama bunun karşılığı kümesi tilkiye teslim etmek olmamalı... Saadet maalesef bu gün İbni Selül rolunü oynuyor...

Haşr 14 : Onlar müstahkem kaleler içinde veya duvarlar arkasında olmadan sizinle toplu hâlde savaşmazlar. Kendi aralarındaki çekişmeleri şiddetlidir. Sen onları toplu sanırsın. Hâlbuki kalpleri darmadağınıktır. Bu, onların akılları ermez bir topluluk olmalarındandır.

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Daha önce de yazmıştım. 1987 yılında ilk defa oy kullandım ve 2002 yılına kadar çizgimi hiç değiştirmeden, çıkar, menfaat, kelle hesapları yapmadan Rahmetli ERBAKAN hocamı destekledim. 2002 yılından bu yana da Adalet ve Kalkınma Partisini başında Recep Tayyip ERDOĞAN'ın samimi duruşu sebebiyle destekliyorum. Allah ona ve bana ömür verdikçe ikimizde hak yolda olduğumuz sürece bu böyle gidecek inşallah.
Merhum Prof. Necmettin Erbakan ileri görüşlü ve müslümanların birliğinden yana bir liderdi.
Ancak, R.T. Erdoğan'ın milli görüş gömleğini çıkarıp kendi yolunu çizdiğini unutmamak gerekir.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Merhum Prof. Necmettin Erbakan ileri görüşlü ve müslümanların birliğinden yana bir liderdi.
Ancak, R.T. Erdoğan'ın milli görüş gömleğini çıkarıp kendi yolunu çizdiğini unutmamak gerekir.

Tekrar giydiği için fetonun hedefi oldu. Yoksa yine can ciğer kuzu sarması devam edeceklerdi. Ahmet Kurucanın o dönemde açıklaması vardı Tayyip çıkardığı milli görüş gömleiğini tekrar giydiği için artık destelmeyeceğiz demişti.

tengiz

İhvan Forum Üye
Tekrar giydiği için fetonun hedefi oldu. Yoksa yine can ciğer kuzu sarması devam edeceklerdi. Ahmet Kurucanın o dönemde açıklaması vardı Tayyip çıkardığı milli görüş gömleiğini tekrar giydiği için artık destelmeyeceğiz demişti.

Haşr 14 : Onlar müstahkem kaleler içinde veya duvarlar arkasında olmadan sizinle toplu hâlde savaşmazlar. Kendi aralarındaki çekişmeleri şiddetlidir. Sen onları toplu sanırsın. Hâlbuki kalpleri darmadağınıktır. Bu, onların akılları ermez bir topluluk olmalarındandır.

Arkadaşım belediye seçiminin bu kuran ayeti ile alakası nedir?
Belediyecilik 6 ayda bir dandik asfalt dökmekse, kadırım söküp gereksiz yenilemekse. Ve bu dinle ilişkilendiriyorsan.. Vay haline..

Kim gelirse gelsin bir şey değişmeyecektir. A partis B partisi Cpartisi de olsa... Maalesef kalitesiz alt yapı denetimsizlik almış başını gitmektedir.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Arkadaşım belediye seçiminin bu kuran ayeti ile alakası nedir?
Belediyecilik 6 ayda bir dandik asfalt dökmekse, kadırım söküp gereksiz yenilemekse. Ve bu dinle ilişkilendiriyorsan.. Vay haline..

Kim gelirse gelsin bir şey değişmeyecektir. A partis B partisi Cpartisi de olsa... Maalesef kalitesiz alt yapı denetimsizlik almış başını gitmektedir.

Madem arkadaşız ufkunu biraz geniş tut derim. Asfaltla kaldırımla uğraşma. Sosyolojik gerçeklerden git. Tarihsel süreçlere bak. Ayetin öncesi ve sonrasını da sen bul oku.

Tarzın hoşuma gitti o yüzden ''Nerden arkadaşız ulen'' :) demiyorum :)

tengiz

İhvan Forum Üye
Madem arkadaşız ufkunu biraz geniş tut derim. Asfaltla kaldırımla uğraşma. Sosyolojik gerçeklerden git. Tarihsel süreçlere bak. Ayetin öncesi ve sonrasını da sen bul oku.

Tarzın hoşuma gitti o yüzden ''Nerden arkadaşız ulen'' :) demiyorum :)

Tarzımı boş ver, ''nerden arkadaş oluyoruz''; ilk iki dönem alınları secde görüyor diye, adaletsiz ve kalkındırmasız partisine kandırılarak rey verdiğimden olabilir mi? Sonra baktım fetö ile iş tutuluyor(tecessüs yapılıyor), vatandaşın aleyhine bir prim ödedikçe daha az emekli aylığı bağlama oran kanunu çıkarılmış(bir çerezci-merezci-duble yolcu, ingilize kasa emanet edilmiş ). eski asgari prim ödeyerek 3600 gün ile emekli olan yeni 7000 gün daha fazla prim ile ödeyen eski emeklinin yarısı kadar emekli aylığı bağlanıyor..

E isterse Sayın Recep bey öz babam olsun. Sadece bu iki veriden sonra benim adaletsiz ve kalkındırmasız bir zümreye halen destekçi olmam akla-mantığa aykırı olurdu. Ne destek olurum- ne de köstek sadece ağır eleştiririm. Hepsi bu!

Bu mantıkla senin ufkun-yolun sevdiklerinle birlikte açık olsun, çarşına göre pazar ola..

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Tarzımı boş ver, ''nerden arkadaş oluyoruz''; ilk iki dönem alınları secde görüyor diye, adaletsiz ve kalkındırmasız partisine kandırılarak rey verdiğimden olabilir mi? Sonra baktım fetö ile iş tutuluyor(tecessüs yapılıyor), vatandaşın aleyhine bir prim ödedikçe daha az emekli aylığı bağlama oran kanunu çıkarılmış(bir çerezci-merezci-duble yolcu, ingilize kasa emanet edilmiş ). eski asgari prim ödeyerek 3600 gün ile emekli olan yeni 7000 gün daha fazla prim ile ödeyen eski emeklinin yarısı kadar emekli aylığı bağlanıyor..

E isterse Sayın Recep bey öz babam olsun. Sadece bu iki veriden sonra benim adaletsiz ve kalkındırmasız bir zümreye halen destekçi olmam akla-mantığa aykırı olurdu. Ne destek olurum- ne de köstek sadece ağır eleştiririm. Hepsi bu!

Bu mantıkla senin ufkun-yolun sevdiklerinle birlikte açık olsun, çarşına göre pazar ola..

Allah insanı iddiasından imtihan eder. İnşallah yetkilenirsin bir gün ve iddianı ispat fırsatın olur. Saygılar...