Yazılımcı olan Arkadaslar Bakar mısınız

exe

KimsesiZ
Slm

Merak ediyorum acaba aranızda yazılımla mesgul olan arkadslar var mı acaba:confused1:Varsa eger hangi dili kullandıklarını ve ne tur yazılımlar la ilgilendiklerini yazabilirler mi:arkadaşız:

Saygılar

reis

Kıdemli Üye
Türkiye'den yazılımcı değil, çıksa çıksa "silinimci" çıkar Ya Hu..

:eek:leyo:

exe

KimsesiZ
Türkiye'den yazılımcı değil, çıksa çıksa "silinimci" çıkar Ya Hu..

:eek:leyo:

Ne demek senin piyasadan haberin yok kardes bi gorsen ne dehalar var sen en çok uye toplayan forumların yazılımla ilgili forumlar oldugunu hatta davet usulü çalıştıklarını hatta turkiyede belli zamanlarda farklı illerde en çok ilgi toplayan ve gundemi takip eden guncel seminerler verdiklerini(uzman kadrolarıyla birlikte) bilmiyorsun sanırım...
;)

Meryem

Komplike
Vallahi benimde tanıdığım adamlar var ve hiç fena değiller. Hatta içlerinden biri oyun yazıp ödül almıştı, sonra ne yaptı bilmiyorum... Türkiye'den böyle insanlar çıkması iyi oluyor ya... Eeee hep saçma sapan şarkı yarışmalarıyla mı dünyaya sesimizi duyuracaktık...? Bir yerde film de kopuyor zaten. Bakalım, "bir milletin uyanışı" diyemeyiz ama en azından uykumuzda şöyle bir sağa sola dönmeye başladık, bu sık dönüşler uykumuzu da açar belki... Yani inşaAllah... :)

SeNoL

MUEYABYA
Aslında yazılımcı olmak varmış.. Okula tekrar başlayacak olsam hiç düşünmeden bu mesleği seçerdim. Biraz yorucu olsa da zevkli bir iş.

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Ne demek senin piyasadan haberin yok kardes bi gorsen ne dehalar var sen en çok uye toplayan forumların yazılımla ilgili forumlar oldugunu hatta davet usulü çalıştıklarını hatta turkiyede belli zamanlarda farklı illerde en çok ilgi toplayan ve gundemi takip eden guncel seminerler verdiklerini(uzman kadrolarıyla birlikte) bilmiyorsun sanırım...
;)

exe bir ara birşey için yardım aradık cevap gelmedi :)
şimdide yazılım sen ne edeceksin bunları :D
ben anlarım desem:eek:leyo:

exe

KimsesiZ
exe bir ara birşey için yardım aradık cevap gelmedi :)
şimdide yazılım sen ne edeceksin bunları :D
ben anlarım desem:eek:leyo:

Abla ya merak ettim yani böyle bi sitede gercekten yazılımla ugrasan insanlar var mı diye eger varsa bu beni çok mutlu ederdi inan :halay:birde sitede beni çeken bişeyler olsum istedim :ıslık:Yani belki yazılım adına bişeyler yapılabilir iyi bi ekip le.. Birde bazen takıldıgım bazende paylaşmak istediğim seyler oluyor bunun içinde gerekli gordum..;)

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Abla ya merak ettim yani böyle bi sitede gercekten yazılımla ugrasan insanlar var mı diye eger varsa bu beni çok mutlu ederdi inan :halay:birde sitede beni çeken bişeyler olsum istedim :ıslık:Yani belki yazılım adına bişeyler yapılabilir iyi bi ekip le.. Birde bazen takıldıgım bazende paylaşmak istediğim seyler oluyor bunun içinde gerekli gordum..;)

hangi arada geldin bana cevap verdin birde gittin:eek:leyo:

aslında güzel fikir olabilir exe...bilen arkadaşlar cevap yazarlar inşaAllah...

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
geçmişte yazılımla bayağı uğraştım ama işlerimin yoğunluğu sebebiyle artık bilgilerimin fazla faydası yok. gündemi yakalamak lazım.

Delphi'yi severim.

bimemed

Üye
Programlama Dilleri

Baska kimse yok mu .
Python bilirim. Bir kaç uygulamam var. Şimdilerde web uygulamalarımda kullanmaya çalışıyorum.
Php ile orta seviyede ilgilenirim.
Çok çok az java çalışmam oldu.
C ile çok ilgilendim ama üniversite eğitimim bilgisayar üzerine olmadığı için başarılı olduğumu söyleyemem.

vakiTamam

Doçent
yazılım :thinking:

ilgilenen birini tanımıyorum..

olursa haber veririm inş..

exe

KimsesiZ
Python bilirim. Bir kaç uygulamam var. Şimdilerde web uygulamalarımda kullanmaya çalışıyorum.
Php ile orta seviyede ilgilenirim.
Çok çok az java çalışmam oldu.
C ile çok ilgilendim ama üniversite eğitimim bilgisayar üzerine olmadığı için başarılı olduğumu söyleyemem.

Hocam C ve C# yada basic le aranız nasıldır :halay:bide ben python u hiç duymadım cahilliğime ver ne işe yarar o:confused1:

bimemed

Üye
Hocam C ve C# yada basic le aranız nasıldır :halay:bide ben python u hiç duymadım cahilliğime ver ne işe yarar o:confused1:

C bu işin anayasasıdır, o olmadan hiç bir şey olmaz bugünün bilgisayar dünyasında.
Severim, aram iyidir ama dediğim üniversite eğitimim bu konuda olmadığı için çok iyi olduğumu söyleyemem.

C#' ı sevmem, Microsoft' un zorlama dillerinden biri olup, diğerleri gibi başarısızlığa mahkumdur bence. Çok yaygın olmasına bakmayın, bir zamanlar Basic onun 10 katı yaygındı şimdi adı bile zor hatırlanıyor.

İkinci sevmeme nedenim C#' ı kötü bir Java türevi, çok çok kötü bir Python türevi gibi görüyor olmam. Bu dil tasarlanırken az Java biraz Python çokça C karıştırılıp içine Micsosoft şerbeti dökülmüş ve tabii çok rezil bir dilcik çıkmış.

.Net onsuz olmaz diyorsanız size Python' u öneririm. Öğrenme zamanı 5' te biri kadardır. Platform bağımsızdır. Hem web ortamında kullanabilirsiniz hem de bence geleceğin platrformu olan mobil platformlarda çok rahat kullanabilirsiniz.

Microsoft' un derleyicisine Python' u eklemeye çalıştığını söylemek isterim.

Ve her şeyden ötesi Python açık kaynak kodludur.

Bir gün birileri çıkıp ta; ne güzel iş yapmışsın, aferin, birazını da bize ver diyemez (lisans adı altında).

Resmi sayfası www.python.org Türkçe en iyi site Dinçer Aydın' ın sitesi idi ama son zamanlarda ulaşılamıyor.

Başlangıç seviyesinde http://www.turkpython.net/ bu siteden faydalanabilirsiniz.

Daha fazla ansiklopedik bilgi için bakınız :)http://tr.wikipedia.org/wiki/Python_Programlama_Dili

Pek dikkatli okumadım ama umarım link vermek yasak değildir. Bol bol link verdim de :)

exe

KimsesiZ
C bu işin anayasasıdır, o olmadan hiç bir şey olmaz bugünün bilgisayar dünyasında.
Severim, aram iyidir ama dediğim üniversite eğitimim bu konuda olmadığı için çok iyi olduğumu söyleyemem.

C#' ı sevmem, Microsoft' un zorlama dillerinden biri olup, diğerleri gibi başarısızlığa mahkumdur bence. Çok yaygın olmasına bakmayın, bir zamanlar Basic onun 10 katı yaygındı şimdi adı bile zor hatırlanıyor.

İkinci sevmeme nedenim C#' ı kötü bir Java türevi, çok çok kötü bir Python türevi gibi görüyor olmam. Bu dil tasarlanırken az Java biraz Python çokça C karıştırılıp içine Micsosoft şerbeti dökülmüş ve tabii çok rezil bir dilcik çıkmış.

.Net onsuz olmaz diyorsanız size Python' u öneririm. Öğrenme zamanı 5' te biri kadardır. Platform bağımsızdır. Hem web ortamında kullanabilirsiniz hem de bence geleceğin platrformu olan mobil platformlarda çok rahat kullanabilirsiniz.

Microsoft' un derleyicisine Python' u eklemeye çalıştığını söylemek isterim.

Ve her şeyden ötesi Python açık kaynak kodludur.

Bir gün birileri çıkıp ta; ne güzel iş yapmışsın, aferin, birazını da bize ver diyemez (lisans adı altında).

Resmi sayfası www.python.org Türkçe en iyi site Dinçer Aydın' ın sitesi idi ama son zamanlarda ulaşılamıyor.

Başlangıç seviyesinde http://www.turkpython.net/ bu siteden faydalanabilirsiniz.

Daha fazla ansiklopedik bilgi için bakınız :)http://tr.wikipedia.org/wiki/Python_Programlama_Dili

Pek dikkatli okumadım ama umarım link vermek yasak değildir. Bol bol link verdim de :)

Ya kardes ya sen c# ı nasıl sevmezsin resmen c mantıgı hakim hem hersey için adamlar hazır toolbox da menuler yapmıs windows uygulamaları, web uygulamaları, mobil uygulamalar , veritabanı uygulamalarını yapabilme imkanın var ve okulda c aldım ama işimde basic kullanımı mecburi tutuldugu için çok geliştiremedim ama c# sevdim yani şimdilik diyelim en azından ..

Hocam c ile ne tur uygulamalar yaptınız ögrenebililrmiyim acaba:confused1:

bimemed

Üye
Ya kardes ya sen c# ı nasıl sevmezsin resmen c mantıgı hakim hem hersey için adamlar hazır toolbox da menuler yapmıs windows uygulamaları, web uygulamaları, mobil uygulamalar , veritabanı uygulamalarını yapabilme imkanın var ve okulda c aldım ama işimde basic kullanımı mecburi tutuldugu için çok geliştiremedim ama c# sevdim yani şimdilik diyelim en azından ..

Hocam c ile ne tur uygulamalar yaptınız ögrenebililrmiyim acaba:confused1:
Size sizin deyişinizle C mantığının (aslında syntax' ının) hakim olduğu en az 20 - 30 dil sayabilirim. Yani bu önemli bir özellik değil.
Windows uygulamaları demişsiniz... Örneğin Xp veya Vista' da çalışan kaç büyük program var C# ile yazılmış. Nerede ise hiç...
Web' de kaç büyük uygulama var kaynak kodu C# olan. Nerede ise yok...
Bir cep telefonunda C# ile yazılmış ve çalışan kaç uygulama var bildiğiniz. Benim bildiğim yok...
Veri tabanı uygulamalarında C# en kötü dillerden birisidir. Büyük oranda MS bağımlısıdır. Örneğin MySql veya diğer bir veri tabanında C# ile çalışmak için acı çekmekten hoşlanıyor olmak gerekir.
Python' da ise canınız hangi veri tabanını istiyorsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Yıllar önce Visual C (yanılmıyorsam) adı altında yine buna benzer bir girişimi vardı Microsoft' un. Pek başarılı olduğu söylenemez.
C#' ta bence buna benzer bir şekilde moda oldu ve sonu Microsoft' un diğer programlama dillerinden farklı olmayacak gibi geliyor.
C ile fazla uygulamam olmadı. Basit bir kaç örnek verebilirim sadece; telefon santralına bilgisayarın com portundan bağlanarak gelen sinyalleri hangi dahili abone nereyi kaç dakika aramış, araması özel mi iş için mi, dışarıyı arama yetkisi var mı yok mu (arama sırasında), ortalama görüşme, toplam görüşme süreleri ve benzeri bir çok fonksiyonu olan bir program yazmıştım.
İstediğiniz yazı, resim ve müzikleri otomatik olarak çevreden geçen tüm mobil cihazlara yollayan bir uygulamam var.
Çok basit anlamda bir pos yazılımım var.
Yine çok basit anlamda bir önbüro programım var.

adalı

Profesör
Web sitesi
adali81.blogcu.com
Üniversite öğrenimimde Bilgisayar tasarımı, lineer programlama, algoritmalar ve veri yapıları, veri yönetimi ve dosya yapıları, sistem analizi gibi zorunlu derslerimizin yanında seçimlik olarak da bir çok programlama dersi olsa da pratiğe dökmediğim için şu an yazılım yapamıyorum desem yeri vardır...

exe

KimsesiZ
Bir cep telefonunda C# ile yazılmış ve çalışan kaç uygulama var bildiğiniz. Benim bildiğim yok...
.

Olayları benim bildiğimle sınırlamak yanlış olur ama bi tanıdıgımın arkadası çok ileri seviyede mobil ugulamalar yapan bi firmada (bu firma aynı zamanda logo firmasının çözüm ortaklarından biri)ve gerrcekten c# la ileri seviyede uygulamalar yapıyorlar ki bunlar bence yeterli..Hocamızın da veri tabanıyla ilgili yaptıg buyuk capta bi uygulama biliyorum bence C# gelecek vadeden bi dil
Herkesin dediği gb .NET ortamının gozde dili ;)Yakında o buyuk uygulamalardan birine de ben imza atacagım inş..
Bide su var programlama mantıgının aynı olması ve dillerin zamanla birbirinden etkilenmesi o dillerin mantıgının aynı olması anlamına gelmiyor.Neyse konumuz hani dilin i oldugu değildi:pbaya konu dısı ..

Memnun oldum....:arkadaşız: